Ornithine TEVA

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do infuzji
Dawka
0,1 g/ml
Ilość
10 amp.a 5ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Ornithine TEVA - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Ornithine TEVA - opis
Ciężkie choroby wątroby różnego pochodzenia, przebiegające z hiperamonemią i z zagrażającą encefalopatią wątrobową (zapalenie wątroby, stłuszczenie, marskość); Encefalopatia wątrobowa, stany przedśpiączkowe i śpiączka wątrobowa.
Ornithine TEVA - skład
1 ml roztworu zawiera 100 mg L-ornityny L-asparaginianu (Ornithini aspartas). 1 ampułka (5 ml) zawiera 500 mg L-ornityny L-asparaginianu (Ornithini aspartas). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Ornithine TEVA - dawkowanie
Zakres stosowanych dawek jest bardzo szeroki, w praktyce stosowane są zwykle następujące dawki: Dorośli: Zwykle od 500 mg do 1000 mg, 2 razy na dobę, w powolnym wlewie dożylnym, maksymalna prędkość wlewu wynosi 5 g na godzinę. Roztwór można podawać we wszystkich powszechnie stosowanych płynach do wlewów. Dawkę taką można stosować przez okres 3 do 4 tygodni. W ciężkich przypadkach dawkę leku można zwiększyć do 2 g na dobę. Czas leczenia zależy od przebiegu choroby.
Ornithine TEVA - środki ostrożności
W przypadku znacznie zaburzonej czynności nerek dawkę leku należy zmniejszyć (np. do połowy dawki). Podczas stosowania bardzo dużych dawek preparatu zaleca się kontrolę stężenia mocznika w surowicy krwi i w moczu.
Ornithine TEVA - przedawkowanie
W przypadku przedawkowania mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty).
Ornithine TEVA - przeciwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną. Ciężka niewydolność nerek (stężenie kreatyniny w surowicy powyżej 3 mg/100 ml); Zaburzenia metabolizmu aminokwasów biorących udział w cyklu mocznikowym, np. na skutek defektów enzymatycznych.
Ornithine TEVA - działania niepożądane
W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty) i alergiczne reakcje skórne.
Ornithine TEVA - ciąża i karmienie piersią
Brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania podczas ciąży i karmienia piersią, dlatego lek można stosować w tych okresach tylko w razie bezwzględnej konieczności.
Ornithine TEVA - prowadzenie pojazdów
Asparaginian ornityny nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Uwaga: 70% pacjentów z marskością wątroby ma zmniejszoną zdolność kierowania pojazdami i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ornithini aspartas

  Aminokwas, który zwiększa eliminację amoniaku z organizmu przez zwiększenie syntezy mocznika. Powoduje przyspieszenie wątrobowych i mózgowych procesów detoksykacji, regeneruje uszkodzone komórki wątrobowy, korzystnie wpływa na przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie. Stosowany jest w chorobach wątroby, zagrożeniu encefalopatią wątrobową, zapaleniu, marskości wątroby, śpiączce wątrobowej.

  Dostępne opakowania
  Ornithine TEVA

  Ornithine TEVA

  roztwór do infuzji - 10 amp.a 5ml - 0,1 g/ml
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Nowa lista leków refundowanych od 1 listopada 2015

  Nowa lista leków refundowanych od 1 listopada 2015

  Wchodzą zmiany na liście leków refundowanych od 1 listopada. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, jakie nowe produkty trafią do rejestru. Na co powinni być przygotowani pacjenci? Nowości na liście Do listy leków refundowanych dodano 74 nowe produkty....

  Leki i suplementy

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Pacjent lecząc się u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty ma prawo do leków refundowanych, czyli takich, których koszt częściowo lub całkowicie pokrywany jest z budżetu państwa. Decyzję o tym, które leki i w jakiej części będą refundowane podejmuje...

  Niezbędnik pacjenta

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Opublikowano wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku. Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wykryła wiele błędów. Z 224 skontrolowanych miejsc tylko w 31 nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Błędy lekarzy i farmaceutów są nagminne. Błędy osób...

  Leki i suplementy

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Nie każdy z nas wie, że zgodnie z obowiązującym prawem farmaceuta lub osoba wydająca leki ma obowiązek poinformować pacjenta o możliwości nabycia leku innego niż ten zapisany na recepcie, jednak o tej samej nazwie międzynarodowej, dawce i postaci farmaceutycznej....

  Niezbędnik pacjenta

  E-recepty od 2015 roku

  Złożono 10 propozycji wykonania prototypu programu e-recept. Ostatecznego wykonawcę wyłoni sąd konkursowy. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia ma 3 mln zł do przeznaczenia na ten program... Jak powstanie system e-recept? Po wyborze wykonawcy...

  Leki i suplementy

  Ile kosztują najdroższe leki w Polsce?

  Ile kosztują najdroższe leki w Polsce?

  Coraz częściej mówi się o zbiórkach na leki ratujące nie tylko zdrowie, ale i życie. Pacjentów nie stać na ich kupno nawet z pomocą NFZ. Obecnie najdroższym lekiem refundowanym jest Remodulin na tętnicze nadciśnienie płucne. Jego cena hurtowa wynosi ponad...

  Leki i suplementy

  Leki generyczne

  Leki generyczne to tańsze, choć wcale nie gorsze zamienniki leków oryginalnych. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, których nie stać na droższe specyfiki. Każdy farmaceuta powinien zaproponować leki generyczne. Chyba że na recepcie widnieje napis „NZ" lub...

  Leki i suplementy

  Sytuacja polskich leków na rynku

  Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową przeprowadził badanie, z którego wynika, iż polscy producenci coraz gorzej radzą sobie na rynku leków. Przez ostatnie 12 lat wartość udziałów rodzimych firm w rynku spadła z 38 do 30%, a liczba polskich leków z 77...