Ornithine TEVA

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do infuzji
Dawka
0,1 g/ml
Ilość
10 amp.a 5ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Ornithine TEVA - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Ornithine TEVA - opis
Ciężkie choroby wątroby różnego pochodzenia, przebiegające z hiperamonemią i z zagrażającą encefalopatią wątrobową (zapalenie wątroby, stłuszczenie, marskość); Encefalopatia wątrobowa, stany przedśpiączkowe i śpiączka wątrobowa.
Ornithine TEVA - skład
1 ml roztworu zawiera 100 mg L-ornityny L-asparaginianu (Ornithini aspartas). 1 ampułka (5 ml) zawiera 500 mg L-ornityny L-asparaginianu (Ornithini aspartas). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Ornithine TEVA - dawkowanie
Zakres stosowanych dawek jest bardzo szeroki, w praktyce stosowane są zwykle następujące dawki: Dorośli: Zwykle od 500 mg do 1000 mg, 2 razy na dobę, w powolnym wlewie dożylnym, maksymalna prędkość wlewu wynosi 5 g na godzinę. Roztwór można podawać we wszystkich powszechnie stosowanych płynach do wlewów. Dawkę taką można stosować przez okres 3 do 4 tygodni. W ciężkich przypadkach dawkę leku można zwiększyć do 2 g na dobę. Czas leczenia zależy od przebiegu choroby.
Ornithine TEVA - środki ostrożności
W przypadku znacznie zaburzonej czynności nerek dawkę leku należy zmniejszyć (np. do połowy dawki). Podczas stosowania bardzo dużych dawek preparatu zaleca się kontrolę stężenia mocznika w surowicy krwi i w moczu.
Ornithine TEVA - przedawkowanie
W przypadku przedawkowania mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty).
Ornithine TEVA - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną. Ciężka niewydolność nerek (stężenie kreatyniny w surowicy powyżej 3 mg/100 ml); Zaburzenia metabolizmu aminokwasów biorących udział w cyklu mocznikowym, np. na skutek defektów enzymatycznych.
Ornithine TEVA - działania niepożądane
W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty) i alergiczne reakcje skórne.
Ornithine TEVA - ciąża i karmienie piersią
Brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania podczas ciąży i karmienia piersią, dlatego lek można stosować w tych okresach tylko w razie bezwzględnej konieczności.
Ornithine TEVA - prowadzenie pojazdów
Asparaginian ornityny nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Uwaga: 70% pacjentów z marskością wątroby ma zmniejszoną zdolność kierowania pojazdami i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ornithini aspartas

  Aminokwas, który zwiększa eliminację amoniaku z organizmu przez zwiększenie syntezy mocznika. Powoduje przyspieszenie wątrobowych i mózgowych procesów detoksykacji, regeneruje uszkodzone komórki wątrobowy, korzystnie wpływa na przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie. Stosowany jest w chorobach wątroby, zagrożeniu encefalopatią wątrobową, zapaleniu, marskości wątroby, śpiączce wątrobowej.

  Dostępne opakowania
  Ornithine TEVA

  Ornithine TEVA

  roztwór do infuzji - 10 amp.a 5ml - 0,1 g/ml
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Nowa lista leków refundowanych od 1 listopada 2015

  Nowa lista leków refundowanych od 1 listopada 2015

  Wchodzą zmiany na liście leków refundowanych od 1 listopada. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, jakie nowe produkty trafią do rejestru. Na co powinni być przygotowani pacjenci? Nowości na liście Do listy leków refundowanych dodano 74 nowe produkty....

  Newsy - leki i suplementy

  Valzek - nowe decyzje GIF w sprawie popularnego leku na nadciśnienie

  Valzek - nowe decyzje GIF w sprawie popularnego leku na nadciśnienie

  6 czerwca br. Główny Inspektorat Farmaceutyczny przywrócił ponownie do obrotu ponad 200 serii leku Valzek. Jednocześnie na wniosek podmiotu odpowiedzialnego część serii została wycofana. Valzek to lek na nadciśnienie zawierający w swoim składzie walsartan. GIF...

  Leki i suplementy

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Nie każdy z nas wie, że zgodnie z obowiązującym prawem farmaceuta lub osoba wydająca leki ma obowiązek poinformować pacjenta o możliwości nabycia leku innego niż ten zapisany na recepcie, jednak o tej samej nazwie międzynarodowej, dawce i postaci farmaceutycznej....

  Niezbędnik pacjenta

  E-recepty od 2015 roku

  Złożono 10 propozycji wykonania prototypu programu e-recept. Ostatecznego wykonawcę wyłoni sąd konkursowy. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia ma 3 mln zł do przeznaczenia na ten program... Jak powstanie system e-recept? Po wyborze wykonawcy...

  Leki i suplementy

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Pacjent lecząc się u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty ma prawo do leków refundowanych, czyli takich, których koszt częściowo lub całkowicie pokrywany jest z budżetu państwa. Decyzję o tym, które leki i w jakiej części będą refundowane podejmuje...

  Leki i suplementy

  Rynek farmaceutyczny w 2010 roku

  2010 rok przyniósł polskiemu rynkowi farmaceutycznemu wzrost w wysokości 3% w stosunku do poprzedniego roku i 11% w stosunku do roku 2008. W aptekach największą popularnością cieszyły się leki na dolegliwości przewodu pokarmowego... Wartość rynku farmaceutycznego Chociaż...

  Niezbędnik pacjenta

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Opublikowano wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku. Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wykryła wiele błędów. Z 224 skontrolowanych miejsc tylko w 31 nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Błędy lekarzy i farmaceutów są nagminne. Błędy osób...