Oilatum Plus

Oilatum Plus
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do kąpieli
Dawka
(0,525g+0,02g+0,06g)/g
Ilość
250 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: STIEFEL LABORATOIRES (IRELAND) LTD.

Pytania do farmaceuty

Skóra atopowa u 2-miesięcznego dziecka

witam moj synek ma dwa miesiace i ma prawdopodobnie skórę atopową . na policzkach na szyji na glówce ma takie krostki i suchą skóre jakie kremy stosować zeby jego skóra wruciła do normalnosci prosze o radę i pomoc.mały pije bebilon 1 DHA ale mu to nie pomaga

Wysypka i afty w ustach

Tylko panie doktorze ja juz od miesiaca to stosuje,juz nawet dzieci w rekawiczkch zaczelam kompac,obawiajac sie ze to moze ich srodki do kompania oilatum 4i szampon Johnsona moga powodowac wysypke.Ale sama nie wiem ,biore alertec,lub zyrtec i nic nie pomaga.Czy to moze bhyc cos innego,a do tego teraz pojawily mi sie afty w ustach. dziekuje za odpowiedz

Czerwone plamy na skórze 6-miesięcznego dziecka

Witam, Moja 6 miesięczna córeczka, od 4 miesięcy ma szorstkie czerwone plamy. Pierw pojawiły się na nóżkach - blade, podczas kąpieli robiły się czerwone. Teraz są również na klatce piersiowej, tyle że te cały czas są czerwone, nie tylko w kapieli. Lekarz do którego należy moją córka twierdzi że to normalne... mnie to bardzo niepokoi. Zaznaczę że karmię ją od urodzenia mlekiem modyfikowanym- Babiko a od 3 miesięcy Hipp bio combiotoc, kapie ja w Oilatum a smaruję Dexerylem. Dziękuje

Higiena miejsc intymnych u mężczyzny

Witam mam pytanie odnośnie pielęgnacji miejsca intymnych są żele do mycia ale już do nawilżenie np suchej skóry czy innych to już nie ma. Więc czy można stosować w to miejsce kremy do ciała lub twarzy?. Czy można każde czy wybierać coś dla dzieci lub specjalistyczne np marki emolium itp. Czy może zwykły krem nivea będzie dobry. Ponieważ mam suchą skórę i szybko się podrażnia i chciałbym coś stosować ale nie wiem co żeby nie zaszkodzilo skórze w tym delikatnym miejscu.

Odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz Lek. Marta Gryszkiewicz i 1 inny specjalista

Ciągłe drapanie ciała przez 4,5-latka

Mam 4,5latka (chodzi od roku do przedszkola) Od /- 2 tyg. ciągle się drapie po całym ciele.Nie ma wysypki. Wykluczam alergie bo były robione badania i wyniki wykluczyly.Dla testu podałam zyrtec, ktory otrzymalam od lekarza, ale niestety nie pomaga. Noce sa spokojne, bez drapania. Zmienilam już proszek, zaczelam kapac w oilatum, bez zmian. Czy jest jeszcze cos co mogłabym podac bez koniecznosci...

Odpowiada Lek. Tomasz Budlewski Lek. Tomasz Budlewski i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Oilatum Plus - ulotka preparatu

Oilatum Plus - opis

Leczenie i profilaktyka zakażeń w przebiegu wypryskowych chorób skóry. Oilatum Plus jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Oilatum Plus - skład

1 g roztworu do kąpieli zawiera 525 mg parafiny ciekłej lekkiej (Paraffinum perliquidum), 60 mg chlorku benzalkoniowego (Benzalkonii chloridum) i 20 mg triklosanu (Triclosanum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Oilatum Plus - dawkowanie

Dawkowanie Kąpiele dla dorosłych 2 zakrętki roztworu do kąpieli Oilatum Plus dodać do wanny napełnionej wodą do wysokości 20 cm i dokładnie wymieszać. Kąpiele dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia 1 ml roztworu do kąpieli Oilatum Plus (ilość pokrywającą dno zakrętki) dodać do wanienki napełnionej wodą i dokładnie wymieszać. Pozostawać w kąpieli 10-15 minut, a następnie delikatnie osuszyć ciało ręcznikiem. Kąpiel stosować raz na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki Oilatum Plus. Sposób podania Roztwór do kąpieli Oilatum Plus jest przeznaczony do stosowania na skórę. Przed użyciem należy go rozcieńczyć w określonej ilości wody. Roztwór do kąpieli Oilatum Plus jest skutecznym środkiem myjącym i nie należy go stosować z mydłem.

Oilatum Plus - środki ostrożności

Jeśli pojawi się wysypka w trakcie stosowania roztworu do kąpieli Oilatum Plus we właściwym rozcieńczeniu, należy zaprzestać jego stosowania. Chronić oczy przed kontaktem z nierozcieńczonym produktem leczniczym. Jeśli nierozcieńczony roztwór do kąpieli Oilatum Plus dostanie się do oka, może wystąpić zaczerwienienie i łzawienie. Oczy należy wtedy przepłukiwać czystą wodą mniej więcej przez 15 minut. Jeśli podrażnienie oka utrzymuje się, należy zgłosić się do okulisty. Pacjenta należy poinformować o zwiększonym ryzyku poślizgnięcia się podczas kąpieli. Roztworu do kąpieli Oilatum Plus nie należy stosować z mydłem. Nie należy stosować nierozcieńczonego roztworu do kąpieli Oilatum Plus na skórę. Jeśli zastosuje się nierozcieńczony roztwór do kąpieli Oilatum Plus na skórę, może to spowodować podrażnienie w miejscu podania lub reakcje nadwrażliwości, takie jak łuszczenie skóry, ból, pojawienie się pęcherzy, uszkodzenie chemiczne oraz martwica. W takim wypadku pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Dzieci i młodzież Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Oilatum Plus - przedawkowanie

Roztwór do kąpieli Oilatum Plus jest przeznaczony do stosowania na skórę tylko po rozcieńczeniu. Przypadkowe spożycie może spowodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe z pienistymi wymiotami i biegunką, reakcje nadwrażliwości, nadżerkę przełyku oraz martwicę. Wymioty mogą spowodować wsysanie piany. W razie przypadkowego spożycia nierozcieńczonego roztworu do kąpieli Oilatum Plus należy zastosować leczenie wskazane klinicznie. Pacjent powinien wypić 1-2 szklanki mleka lub wody. W przypadku wypicia większej ilości produktu leczniczego należy zastosować węgiel aktywowany i obserwować pacjenta w szpitalu. Stosowanie roztworu do kąpieli Oilatum Plus częściej niż jest to zalecane może spowodować podrażnienie skóry i wysypkę (patrz punkt 4.8 Działania niepożądane).

Oilatum Plus - przeciwwskazania

Nie stosować roztworu do kąpieli Oilatum Plus: ? w razie nadwrażliwości na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1, ? u dzieci poniżej 6. miesiąca życia, ? doustnie.

Oilatum Plus - działania niepożądane

Działania niepożądane są wymienione poniżej zależnie od układów i narządów i częstości występowania. Częstości występowania są określone jako: bardzo często (?1/10), często (?1/100, ?1/10), niezbyt często (?1/1000, ?1/100), rzadko (?1/10 000, ?1/1000) i bardzo rzadko (?1/10 000). Dane po wprowadzeniu produktu do obrotu Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Nieznana: podrażnienie w miejscu podania, włącznie z łuszczeniem się skóry, rumień, wysypka, zapalenie skóry, zaczerwienienie, świąd i uczucie pieczenia skóry. Zaburzenia układu odpornościowego Nieznana: nadwrażliwość w miejscu podania.

Oilatum Plus - ciąża i karmienie piersią

Ciąża Nie przewiduje się wpływu stosowania roztworu do kąpieli Oilatum Plus na ciążę, ze względu na jego niewielkie wchłanianie ogólne. Karmienie piersią Nie wiadomo, czy połączenie parafiny ciekłej, chlorku benzalkoniowego i triklosanu przenika do mleka matki. Ryzyko dla zdrowia noworodka jest niskie ze względu na niewielkie wchłanianie ogólne produktu leczniczego. Należy poinformować pacjentkę o tym, że wszelkie pozostałości roztworu do kąpieli Oilatum Plus powinny być dokładnie zmyte z piersi przed rozpoczęciem karmienia. Płodność Nie ma danych opisujących wpływ stosowania roztworu do kąpieli Oilatum Plus na płodność.

Oilatum Plus - prowadzenie pojazdów

Roztwór do kąpieli Oilatum Plus nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Paraff.liq. Triclosanum, Benzalkoni chlor.

  Dostępne opakowania
  Oilatum Plus

  Oilatum Plus

  roztwór do kąpieli - 250 ml (butelka) - (0,525g+0,02g+0,06g)/g
  STIEFEL LABORATOIRES (IRELAND) LTD.
  Oilatum Plus

  Oilatum Plus

  roztwór do kąpieli - 500 ml (butelka) - (0,525g+0,02g+0,06g)/g
  STIEFEL LABORATOIRES (IRELAND) LTD.
  Oilatum Plus

  Oilatum Plus

  roztwór do kąpieli - 150 ml (butelka) - (0,525g+0,02g+0,06g)/g
  STIEFEL LABORATOIRES (IRELAND) LTD.
  Powiązane artykuły
  Atopowe zapalenie skóry - choroby alergiczne, przyczyny, objawy, leczenie

  Atopowe zapalenie skóry (AZS) - pielęgnacja skóry w domu

  Atopowe zapalenie skóry (AZS) - pielęgnacja skóry w domu

  Podstawy pielęgnacji skóry atopowej Terapia mająca na celu utrzymanie dobrej kondycji skóry atopowej polega na stosowaniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych oraz eliminacji czynników drażniących, tj. potencjalnych alergenów. Prysznic w ciepłej wodzie...

  Temat Miesiąca - Wykonaj pierwszy krok w alergii pokarmowej i AZS

  Jak rozpoznać AZS? 5 złotych zasad pielęgnacji atopowej skóry dziecka

  Jak rozpoznać AZS? 5 złotych zasad pielęgnacji atopowej skóry dziecka

  Co piąte dziecko w Polsce cierpi na AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. To choroba przewlekła i dziedziczna. Na jej przebieg ma wpływ wiele czynników - pora roku, zanieczyszczenie środowiska czy alergeny pokarmowe. AZS rozwija się na skutek zaburzeń...

  Skóra niemowlęcia

  Pielęgnacja skóry atopowej u dzieci

  Atopowe zapalenie skóry (zwane inaczej egzemą atopową czy niegdyś świerzbiączką) to przewlekła, genetycznie uwarunkowana choroba wywołana szeregiem nieprawidłowych reakcji immunologicznych na małe dawki antygenów (substancji uczulających). W przebiegu...

  Atopowe zapalenie skóry - choroby alergiczne, przyczyny, objawy, leczenie

  Skóra atopowa - pielęgnacja, przeciwwskazania

  Atopowe zapalenie skóry to przewlekła dolegliwość skórna, która objawia się silnym swędzeniem i czerwoną wysypką. Zwykle rozwija się we wczesnym dzieciństwie, ale skóra atopowa może też dotyczyć dorosłych, choć symptomy są często łagodniejsze. Jeśli masz...

  Akcesoria higieniczne i zdrowotne

  Surfaktant - budowa, właściwości, zastosowanie i rola

  Surfaktant - budowa, właściwości, zastosowanie i rola

  Surfaktant to czynnik powierzchniowy, który zmniejsza napięcie powierzchniowe cieczy. Jego nazwa pochodzi od angielskiej nazwy grupy związków: Surface Active Agent, co oznacza związek powierzchniowo czynny. Z kolei surfaktant płucny to cienka warstwa...

  Zdrowie

  Suche dłonie - objawy, przyczyny i pielęgnacja skóry

  Suche dłonie - objawy, przyczyny i pielęgnacja skóry

  Suche dłonie nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale często także swędzą i pieką. Ten dyskomfort jest najczęściej objawem nieodpowiedniej pielęgnacji rąk. Zdarza się też, że przyczyną nadmiernego złuszczania naskórka jest alergia i czynniki zewnętrzne,...

  Atopowe zapalenie skóry - choroby alergiczne, przyczyny, objawy, leczenie

  Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli

  Pierwszą czynnością pielęgnacyjną w naszym życiu jest kąpiel. Począwszy od tej, pełnej symboliki, oczyszczającej, tuż po narodzinach, aż po codzienny rytuał rozpoczynający dzień, jak i go zwieńczający. Bez względu na to czy wolimy szybkie, poranne, pobudzające...

  Pielęgnacja niemowlęcia

  Kosmetyczna wyprawka - niezbędnik dla mamy i dziecka

  Oczekując przyjścia na świat pierwszego dziecka większość przyszłych mam czyta różnego rodzaju poradniki i artykuły zawierające listy niezbędnych produktów pielęgnacyjnych. Ilość dostępnych kosmetyków jest jednak tak duża, że często można się w tym wszystkim...

  Atopowe zapalenie skóry - choroby alergiczne, przyczyny, objawy, leczenie

  Kosmetyki do skóry atopowej

  Skóra atopowa charakteryzuje się wyraźną suchością, co jest wynikiem wzmożonej przeznaskórkowej utraty wody, zaburzonym funkcjonowaniem bariery naskórkowej i nieprawidłową przemianą nienasyconych kwasów tłuszczowych. Chorzy na atopowe zapalenie skóry...