Oftarinol

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
płyn do przemywania oczu
Dawka
9 mg/ml
Ilość
10 poj.a 10ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Oftarinol - ulotka preparatu

Oftarinol - opis
Stosować do przemywania oczu: - w podrażnieniach oka wywołanych kosmetykami, przebywaniem w pomieszczeniach o dużym zadymieniu, zapyleniu, wysokim stężeniu alergrnów, - w celu usunięcia osadów przy noszeniu soczewek kontaktowych, - w celu usunięcia wydzieliny ropnej z oka, - w celu oczyszczeniu oka przed podaniem leków działających miejscowo .
Oftarinol - skład
Oftarinol jest jałowym roztworem chlorku sodu. 1ml zawiera 9 mg NaCl.
Oftarinol - dawkowanie
Przed użyciem ukręcić końcówkę pojemnika nie dotykając końcówki zakraplacza. Rozchylić powieki. Przemyć oko płynem bezpośrednio z pojemnika lub przy użyciu kieliszka.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Natrii chloridum

  Jest to chlorek sodu, który wykorzystuje się do sporządzania roztworów izotonicznych i hipertonicznych. Izotoniczny roztwór chlorku sodu jako jałowy roztwór służy jak rozpuszczalnik i nośnik leków do podawania parenteralnego. Stosuje się go także do przemywania oczu, oczyszczania otworu nosowego, nebulizacji. Hipertoniczny chlorek sodu jest stosowany w [odwodnieniu] (https://portal.abczdrowie.pl/jak-przeciwdzialac-odwodnieniu) hipoosmotycznym, zazwyczaj jako dodatek do innych płynów infuzyjnych, w hiponatremii, w zatruciu wodnym oraz wspomagająco w alkalozie metabolicznej.

  Dostępne opakowania
  Oftarinol

  Oftarinol

  płyn do przemywania oczu - 10 poj.a 10ml - 9 mg/ml
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Oftarinol

  Oftarinol

  płyn do przemywania oczu - 10 poj.a 15ml - 9 mg/ml
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Oftarinol

  Oftarinol

  płyn do przemywania oczu - 5 poj.a 15ml - 9 mg/ml
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.