Oftagel

Oftagel
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel do oczu
Dawka
2,5 mg/g
Ilość
10 g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: SANTEN OY

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Oftagel - ulotka preparatu

Oftagel - opis

Suche zapalenie rogówki i spojówki (Keratoconjunctivitis sicca) i leczenie objawowe innych postaci zespołu „suchego oka".

Oftagel - skład

1 g żelu zawiera jako substancję czynną 2,5 mg karbomeru (Carbomerum) oraz substancje pomocnicze, m.in. benzalkoniowy chlorek.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Oftagel - dawkowanie

Podanie do oka.

Dorośli (w tym osoby starsze)

Wprowadzić 1 kroplę żelu do worka spojówkowego 1 do 4 razy na dobę w zależności od nasilenia dolegliwości.

Dzieci: dotychczas nie przeprowadzono szczegółowych badań w zakresie stosowania produktu leczniczego Oftagel u dzieci. Stosowanie preparatu u dzieci nie jest zalecane do momentu uzyskania dalszych danych.

Po użyciu pojemnik należy przechowywać zakraplaczem skierowanym do dołu, co ułatwia wkraplanie podczas kolejnego użycia.

Nie należy dotykać oka końcem zakraplacza. Po użyciu zamknąć zakraplacz.

Oftagel - środki ostrożności

Benzalkoniowy chlorek jest często stosowany jako substancja konserwująca w preparatach do oczu i w rzadkich przypadkach może powodować punkcikowate lub wrzodziejące zapalenie rogówki.

Soczewki kontaktowe

W trakcie stosowania preparatu nie należy nosić miękkich soczewek kontaktowych. Należy usunąć twarde soczewki kontaktowe przed zakropieniem leku i odczekać co najmniej 30 minut przed ich ponownym założeniem.

Benzalkoniowy chlorek zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.

Jeśli objawy nie ustępują lub następuje ich nasilenie, należy skonsultować się z lekarzem.

Oftagel - przedawkowanie

Skutki przedawkowania tego produktu przy zakrapianiu do oka i skutki spożycia doustnego nie mają znaczenia klinicznego.

Oftagel - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Oftagel - działania niepożądane

Bezpośrednio po podaniu preparatu, mogą przemijająco wystąpić zaburzenia widzenia, pieczenie lub objawy miejscowego podrażnienia.

Oftagel - ciąża i karmienie piersią

Nie przeprowadzono dotychczas odpowiednich badań klinicznych z udziałem kobiet ciężarnych. Stosowanie preparatu w czasie ciąży i laktacji dopuszczalne jest jedynie gdy korzyści dla matki płynące z jego zastosowania przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego piersią niemowlęcia.

Oftagel - prowadzenie pojazdów

Oftagel, żel do oczu przemijająco może ograniczać ostrość widzenia. Zanim przystąpi się do prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, należy odczekać aż ustąpią zaburzenia widzenia występujące bezpośrednio po podaniu preparatu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Carbomerum

  Karbomer, czyli substancja lecznicza o charakterze hydrożelowym. Wykorzystywana jest jako podstawowy składnik wielu kropli do oczu typu sztucznych łez stosowanych w zespole suchego oka, niedoborze wydzielania łez. Używana w leczeniu skojarzonym z dekspantenolem w uszkodzeniach rogówki, oparzeniach, ubytkach nabłonka rogówki i zwyrodnieniach rogówki.

  Dostępne opakowania
  Oftagel

  Oftagel

  żel do oczu - 10 g - 2,5 mg/g
  SANTEN OY