Oculotect Gel

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel do oczu
Dawka
0,01 g/g
Ilość
10 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: ALCON POLSKA SP. Z O.O.

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Oculotect Gel - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Oculotect Gel - opis

Produkt zastępuje wydzielinę łzową w leczeniu chorób związanych z zespołem suchego oka, takich jak suche zapalenie rogówki i spojówki oraz niestabilność filmu łzowego lub niewystarczające nawilżanie rogówki.

Oculotect Gel - skład

1 g żelu zawiera 10 mg (1 000 j.m.) retinolu (Retinolum) w postaci palmitynianu retinolu.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Oculotect Gel - dawkowanie

Dorośli: zwykle 1 kropla 3 do 4 razy na dobę lub w miarę potrzeby, w zależności od nasilenia choroby.

Nie przeprowadzono dotychczas systematycznych badań stosowania i skuteczności produktu leczniczego Oculotect Gel u dzieci i młodzieży.

Produkt leczniczy Oculotect Gel, żel do oczu, pozostaje jałowy do czasu pierwszego otwarcia. Nie należy dotykać końcówką pojemnika do żadnych powierzchni, aby zapobiec zakażeniu żelu. Nie należy także dotykać powierzchni gałki ocznej, gdyż może to spowodować uszkodzenie oka.

Oculotect Gel - środki ostrożności

Uwaga dla osób stosujących soczewki kontaktowe

Produktu leczniczego Oculotect Gel nie należy stosować podczas noszenia soczewek kontaktowych. Przed podaniem produktu leczniczego do worka spojówkowego należy zdjąć szkła kontaktowe. Przed ich ponownym założeniem po podaniu leku, należy odczekać co najmniej 30 minut.

Oculotect Gel - przedawkowanie

Nie stwierdzono dotychczas przypadków przedawkowania. Przedawkowanie produktu nie powinno spowodować żadnych działań niepożądanych.

Oculotect Gel - przeciwwskazania

Znana nadwrażliwość na palmitynian retinolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Oculotect Gel - działania niepożądane

W krótkim czasie po podaniu może wystąpić łagodne uczucie pieczenia. Mogą wystąpić również reakcje nadwrażliwości.

Po wprowadzeniu produktu leczniczego do obrotu były zgłaszane wymienione niżej działania niepożądane. Częstość występowania jest nieznana, ponieważ nie może być określona na podstawie dostępnych danych.

Zaburzenia układu immunologicznego Miejscowe reakcje nadwrażliwości.

Zaburzenia oka

Podrażnienie oczu, przemijające niewyraźne widzenie, przekrwienie oka.

Oculotect Gel - ciąża i karmienie piersią

Nie przeprowadzono kontrolowanych badań na zwierzętach i u kobiet w ciąży. Podczas stosowania produktu leczniczego u kobiet w ciąży i matek karmiących wymagane jest zachowanie ostrożności.

Oculotect Gel - prowadzenie pojazdów

Oculotect Gel może przemijająco wpływać na ostrość wzroku. Należy wziąć to pod uwagę przy prowadzeniu pojazdów i obsługiwaniu maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Retinolum

  Retinol, witamina A, pochodna karotenu – stosowana w celu zapobiegania i leczenia niedoboru witaminy A oraz chorób skóry takich jak: łuszczyca, trądzik, rybia łuska i innych.

  Dostępne opakowania
  Oculotect Gel

  Oculotect Gel

  żel do oczu - 10 g - 0,01 g/g
  ALCON POLSKA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Zespół suchego oka bez tajemnic

  Czynniki atmosferyczne a oczy

  Czynniki atmosferyczne a oczy

  W idealnym świecie panowałaby odpowiednia temperatura, powietrze byłoby nieskazitelnie czyste, a wietrzyk delikatnie muskałby twarz. Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna. Nasze oczy są stale narażone na działanie czynników atmosferycznych, które...

  Zespół suchego oka bez tajemnic

  Przyczyny nadmiernego łzawienia oczu

  Przyczyny nadmiernego łzawienia oczu

  Codzienne czynności, takie jak jazda samochodem, praca przy komputerze a nawet spacer czy spotkanie z przyjaciółmi na mieście, nie należą do najprostszych, kiedy oczy ciągle łzawią. Nadmierne łzawienie to problem, który dotyka wielu osób, skutecznie utrudniając...

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  5 najczęstszych dolegliwości oczu

  5 najczęstszych dolegliwości oczu

  Oczy dostarczają nam 80 proc. wiedzy o świecie. Mówi się też, że są zwierciadłem duszy. Spełniają więc niezwykle istotną rolę i każdego dnia wykonują tytaniczną pracę. Niestety zdarza się, że nie dbamy o nie właściwie. Również z wiekiem nasz wzrok się...

  Ważne tematy

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  Coraz częściej cierpimy na zespół suchego oka. Ta dolegliwość polega na tym, że oko produkuje zbyt mało łez lub słaba jest ich jakość. Łzy są bardzo ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Naturalne można zastąpić sztucznymi. Ważne,...

  Okulistyka

  6 faktów i mitów na temat higieny wzroku

  6 faktów i mitów na temat higieny wzroku

  Promieniowanie UV może uszkodzić wzrok Większość ludzi jest świadomych niekorzystnego wpływu promieniowania UV na skórę. Rzadko jednak pamiętamy o tym, że czynnik ten jest szkodliwy również dla naszych oczu. Może się on wręcz przyczynić do uszkodzenia...

  Okulistyka

  Krople do oczu - skład, działanie, termin ważności, konserwanty

  Krople do oczu - skład, działanie, termin ważności, konserwanty

  Coraz częściej cierpimy na zespół suchego oka. Ta dolegliwość polega na tym, że oko produkuje zbyt mało łez lub słaba jest ich jakość. Łzy są bardzo ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Naturalne można zastąpić sztucznymi. Ważne,...

  Leki i suplementy

  Floxar - działanie, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

  Floxar - działanie, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

  Floxar to jeden z preparatów stosowanych przy zakażeniu oka. Nie trzeba nikomu przypominać, że jest to jeden z najważniejszych organów, który szczególnie jest podatny na choroby i infekcje. Należy dbać o ten zmysł jak o każdy narząd ciała. W przypadku...

  Zespół suchego oka bez tajemnic

  Sztuczne łzy - kiedy należy je stosować?

  Sztuczne łzy - kiedy należy je stosować?

  Są bezpieczne, można je aplikować długo i bez ograniczeń. Sztuczne łzy to doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z zespołem suchego oka. Jak i kiedy je stosować? Czym są sztuczne łzy? To preparaty, których głównym zadaniem jest nawilżanie...