No-Spa forte

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,08 g
Ilość
50 tabl.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: CHINOIN PHARMACEUTICAL AND CHEMICAL WORKS PRIVATE CO. LTD.

No-Spa forte - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

No-spa Forte a No-spa Max

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu jedna kwestia. Zwróciłem ostatnio szczególną uwagę na lek No-spa Forte. Nie jest tajemnicą, że No-spa Forte jest dostępna tylko na receptę. Zastanawia mnie tylko dlaczego No-spa Frote jest na receptę, a No-spa Max, która ma taką samą dawkę działającej substancji i ogólnie podobny skład (o ile nawet nie taki sam) jest dostępna bez recepty. Skąd wynika ta różnica? No-spa Forte i No-spa Max ma w takim razie chyba mają takie samo działanie i wskazania do zażywania też się...

Odpowiada Lek. Paweł Szadkowski Lek. Paweł Szadkowski i 1 inny specjalista

Skurcze w ciągu dnia w 20. tygodniu ciąży

Jestwm w 20 tyg.ciąży. Podczas dzisiejszego badania lekarz stwierdził skrócenie szyjki macicy. Pojawiły się skurcze w ciągu dnia. Czasem jeden czasami nawet 3 ale nie wiecej. Przeforsowalam organizm intensywnym sprzątaniem przez ostatnie 3 dni i w tym czasie właśnie te skurcze wystąpiły. Dostałam leki 3x1 No spa forte,3×1 duphaston...

POKAŻ WIĘCEJ

No-Spa forte - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

No-Spa forte - opis

- stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, zapaleniem okołopęcherzykowym, zapaleniem przewodów żółciowych, zapaleniem brodawki Vatera.

- stany skurczowe mięśni gładkich dróg moczowych: kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz.

Jako leczenie wspomagające może zostać użyta bezpiecznie i z pożądanym skutkiem:

 w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki.

 w schorzeniach ginekologicznych: bolesnym miesiączkowaniu.

 w bólach głowy pochodzenia naczyniowego.

No-Spa forte - skład

1 tabletka No-Spa forte zawiera 80 mg chlorowodorku drotaweryny

(Drotaverini hydrochloridum)

No-Spa forte - dawkowanie

Dawka dobowa wynosi 120-240 mg w 2-3 dawkach podzielonych.

Dzieci:

Badania kliniczne nie były prowadzone z udziałem dzieci.

W przypadku konieczności zastosowania produktu leczniczego No-Spa forte, 80 mg u dzieci: dawka dobowa dla dzieci powyżej 12 lat: wynosi 160 mg, w 2 - 4 dawkach podzielonych.

No-Spa forte - środki ostrożności

Ze względu na zawartość laktozy produkt leczniczy może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego u pacjentów z nietolerancją laktozy.

Produkt nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Produkt należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedociśnieniem.

Produkt należy stosować ostrożnie u dzieci, ponieważ nie przeprowadzono badań dotyczących drotaweryny w tej grupie pacjentów (patrz pkt 4.2).

Należy zachować ostrożność podczas stosowania drotaweryny u kobiet w ciąży.

Nie należy stosować drotaweryny w okresie porodu (patrz punkt 4.6)

No-Spa forte - przedawkowanie

Nie są znane przypadki przedawkowania drotaweryny.

W badaniach klinicznych, przy znacznym, zamierzonym przedawkowaniu drotaweryny odnotowano pojedyncze przypadki zaburzenia rytmu serca i przewodnictwa włączając całkowity blok odnogi pęczka Hisa i zatrzymanie krążenia, które może być śmiertelne.

W razie wystąpienia przedawkowania należy dokładnie obserwować pacjenta i wdrożyć leczenie objawowe.

No-Spa forte - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu.

Ciężka niewydolność wątroby, nerek, niewydolność krążenia.

Blok przedsionkowo-komorowy II-III stopnia.

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

No-Spa forte - działania niepożądane

Badania kliniczne wykazały, że stosowanie drotaweryny może wywoływać następujące objawy: Klasyfikacja spodziewanej częstości występowania:

Bardzo często ( 1/10); często ( 1/100, 1/10); niezbyt często ( 1/1000,  1/100); rzadko ( 1/10 000,  1/1000); bardzo rzadko (1/10 000)

Zaburzenia układu immunologicznego

Rzadko: reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, świąd)

Zaburzenia żołądka i jelit Rzadko: nudności, zaparcie. Zaburzenia układu nerwowego

Rzadko: ból głowy, zawroty głowy, bezsenność.

Zaburzenia serca Rzadko: kołatanie serca.

Badania diagnostyczne Rzadko: hipotonia.

No-Spa forte - ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak wystarczających badań, produkt można stosować u pacjentek w okresie ciąży lub laktacji jedynie w przypadkach gdy korzyść jego zastosowania przewyższa czynniki ryzyka. Substancja czynna przechodzi przez łożysko.

W badaniu klinicznym stwierdzono zwiększone ryzyko krwotoku poporodowego u pacjentek otrzymujących drotawerynę w trakcie porodu. Dlatego nie należy stosować drotaweryny w okresie porodu.

Laktacja:

Nie wiadomo czy drotaweryna przenika do mleka kobiecego. Stosownie drotaweryny w okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

No-Spa forte - prowadzenie pojazdów

W dawkach leczniczych drotaweryna podawana doustnie nie ma wpływu na zdolność kierowania pojazdami i obsługi maszyn.

Pacjentów należy poinformować, że w razie wystąpienia zawrotów głowy powinni unikać potencjalnie niebezpiecznych czynności, tj. prowadzenie pojazdów lub obsługa urządzeń mechanicznych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Drotaverini hydrochloridum

  Substancja, która jest pochodną syntetyczną papaweryny. Wykazuje działanie rozkurczające mięśnie gładkie i jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia nerwowego i mięśniowego. Stosowana jest w skurczach dróg żółciowych, np. kamicy dróg żółciowych, skurczach mięśni gładkich dróg moczowych, np. kamicy nerkowej, wspomagająco w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego, np. chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w ginekologii, np. bolesnym miesiączkowaniu, bólu głowy pochodzenia naczyniowego.

  Dostępne opakowania
  No-Spa forte

  No-Spa forte

  tabletki - 50 tabl. - 0,08 g
  CHINOIN PHARMACEUTICAL AND CHEMICAL WORKS PRIVATE CO. LTD.
  No-Spa forte

  No-Spa forte

  roztwór do wstrzykiwań - 5 amp.a 4ml - 0,08 g/4ml
  CHINOIN PHARMACEUTICAL AND CHEMICAL WORKS PRIVATE CO. LTD.
  No-Spa forte

  No-Spa forte

  tabletki - 20 tabl. - 0,08 g
  CHINOIN PHARMACEUTICAL AND CHEMICAL WORKS PRIVATE CO. LTD.
  No-Spa forte

  No-Spa forte

  tabletki - 10 tabl. - 0,08 g
  CHINOIN PHARMACEUTICAL AND CHEMICAL WORKS PRIVATE CO. LTD.
  Powiązane artykuły
  Onkologia

  Rak pęcherzyka żółciowego - przyczyny, objawy i leczenie

  Rak pęcherzyka żółciowego - przyczyny, objawy i leczenie

  Rak pęcherzyka żółciowego to rzadki nowotwór o niecharakterystycznych objawach. Do jego rozwoju przyczynia się przewlekły stan zapalny pęcherzyka. We wczesnych etapach choroba wskazuje na kamicę pęcherzykową. Ponieważ zmianę najczęściej wykrywa się dopiero...

  Układ pokarmowy

  Skutki uboczne leków na żołądek

  Skutki uboczne leków na żołądek

  Pacjenci często stosują leki obniżające poziom kwasu w żołądku. Chcą w ten sposób zmniejszyć ryzyko wystąpienia wrzodów na skutek przyjmowania leków przeciwzapalnych. Przeprowadzone badania wykazały jednak, że łączenie tych środków może mieć poważne następstwa...

  Zabiegi

  Scyntygrafia dróg żółciowych

  Scyntygrafia dróg żółciowych to badanie wykonywane przez lekarzy medycyny nuklearnej w celu zbadania, co może być przyczyną obstrukcji dróg żółciowych (kamień, guz), jakie choroby mogą się w nich rozwijać, czy nie doszło do ich perforacji. Obraz narządów...

  Zabiegi

  Cholecystektomia laparoskopowa

  Pęcherzyk żółciowy to niewielki narząd znajdujący się pod wątrobą. Jeżeli powstanie w jego obrębie stan zapalny, objawiający się silnym bólem lekarz może zadecydować o jego usunięciu. Jednym ze sposobów na pozbycie się pęcherzyka żółciowego jest cholecystektomia...

  Kamica żółciowa - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie, zapobieganie

  Co piąta osoba cierpi na kamicę żółciową. Objawy są niecharakterystyczne (WIDEO)

  Co piąta osoba cierpi na kamicę żółciową. Objawy są niecharakterystyczne (WIDEO)

  Na kamicę żółciową cierpi ok. 20 proc. dorosłych. Większość z nich nawet o tym nie wie. Choroba często nie daje bowiem żadnych objawów. Kto jest w grupie ryzyka? Zobacz wideo. Na kamicę żółciową cierpi około 20 procent dorosłych. Większość z nich nawet...

  Zabiegi

  Cholecystostomia

  Cholecystostomia jest to zabieg polegający na wykonaniu drenażu pęcherzyka żółciowego, przeprowadzany zazwyczaj u pacjentów z zapaleniem pęcherzyka żółciowego, będących w ciężkim stanie. Dzięki cholecystostomii możliwa jest dekompresja zablokowanych dróg...

  Leki i suplementy

  Sylicynar wycofany ze sprzedaży

  Sylicynar wycofany ze sprzedaży

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał orzeczenie o wycofaniu ze sprzedaży popularnego preparatu ziołowego o działaniu leczniczym na wątrobę. Decyzja została podjęta po tym, jak Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol" złożyły wniosek w tej sprawie. Uszkodzone...