Nizoral

Nizoral
Nizoral
Nizoral
Nizoral
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
szampon leczniczy
Dawka
0,02 g/g
Ilość
100 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Nabiał (jony wapniowe)

Podczas przyjmowaniu leków nie jest wskazane spożywanie dużych ilości produktów zawierających dużą ilość wapnia (jonów wapniowych). Tego typu produkty właśnie poprzez zawartość jonów wapnia uniemożliwiają, zmniejszają lub zwalniają wchłanianie leków, adsorbując je. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z nabiałem (jonami wapniowymi).

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

POKAŻ WIĘCEJ

Nizoral - ulotka preparatu

Nizoral - opis

Wskazania do stosowania:

Nizoral® szampon leczniczy, 20mg/g wskazany jest w leczeniu i profilaktyce następujących chorób skóry: łupieży skóry głowy; łojotokowym zapaleniu skóry (brązowo-czerwone plamy na klatce piersiowej i na twarzy, które złuszczają się w postaci białych lub żółtych łusek; łupieżu pstrym

Nizoral - skład
1 g kremu zawiera 20 mg ketokonazolu (Ketoconazolum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Nizoral - dawkowanie
Produkt leczniczy Nizoral, krem jest przeznaczony do stosowania na skórę. Drożdżyca skóry, grzybica tułowia, pachwin, grzybica rąk i stóp, łupież pstry (Pityriasis versicolor): należy pokrywać produktem leczniczym Nizoral,krem chorobowo zmienione miejsca na skórze oraz skórę bezpośrednio do nich przylegającą raz na dobę. Łojotokowe zapalenie skóry: w zależności od nasilenia objawów zakażenia należy stosować produkt leczniczy Nizoral,krem na chorobowo zmienione miejsca na skórze raz lub dwa razy na dobę. Leczenie należy kontynuować jeszcze co najmniej przez kilka dni po całkowitym ustąpieniu objawów zakażenia. Należy zweryfikować rozpoznanie, jeśli nie obserwuje się poprawy klinicznej po 4 tygodniach leczenia. W trakcie leczenia, w celu zapobieżenia powtórnemu zakażeniu, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Średni czas leczenia: – łupież pstry od 2 do 3 tygodni, – zakażenia drożdżakami od 2 do 3 tygodni, – grzybica pachwin od 2 do 4 tygodni, – grzybica tułowia od 3 do 4 tygodni, – grzybica stóp od 4 do 6 tygodni, – łojotokowe zapalenie skóry od 2 do 4 tygodni. W łojotokowym zapaleniu skóry zaleca się leczenie podtrzymujące, polegające na stosowaniu produktu Nizoral, krem raz lub dwa razy w tygodniu.
Nizoral - środki ostrożności
Należy unikać kontaktu produktu z oczami. W przypadku uprzedniego, miejscowego leczenia kortykosteroidami łojotokowego zapalenia skóry, przed zastosowaniem produktu Nizoral, należy stopniowo - w ciągu 2 tygodni - wycofać się z leczenia kortykosteroidami, gdyż w przypadku nagłego zaprzestania ich stosowania obserwowano nasilenie objawów choroby. Ze względu na zawartość glikolu propylenowego produkt leczniczy może powodować podrażnienie skóry. Ze względu na zawartość alkoholu stearylowego i alkoholu cetylowego produkt leczniczy może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).
Nizoral - przedawkowanie
Objawy Znaczne przedawkowanie produktu podczas stosowania na skórę może spowodować wystapienie rumienia, pieczenia skóry i obrzęków, które ustępują po odstawieniu. Leczenie Nie ma konieczności podejmowania szczególnych działań w przypadku przypadkowego spożycia produktu leczniczego Nizoral, krem.
Nizoral - przeciwwskazania

Nizoral® szampon leczniczy, 20mg/g nie należy stosować u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na ketokonazol lub którykolwiek składnik leku. Nadwrażliwość na lek objawia się zaczerwienieniem i swędzeniem skóry w miejscu kontaktu szamponu ze skórą.

Nizoral - działania niepożądane
Bezpieczeństwo produktu Nizoral, krem było oceniane u 1079 pacjentów w ramach 30 badań klinicznych, w których produkt Nizoral, krem był stosowany miejscowo na skórę. Działania niepożądane leku, które były zgłaszane w przypadku ?1% pacjentów leczonych produktem Nizoral, krem, przedstawiono w Tabeli 1. Tabela 1: Działania niepożądane leku zgłaszane u ?1% z 1079 pacjentów leczonych produktem Nizoral, krem w ramach 30 badań klinicznych Klasyfikacja układowa % Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania Rumień w miejscu podania 1,0 Świąd w miejscu podania 2,0 Zaburzenia ze strony skóry i tkanki podskórnej Uczucie pieczenia skóry 1,9 Dodatkowe działania niepożądane leku, które wystąpiły u < 1% pacjentów leczonych produktem Nizoral, krem w klinicznych zbiorach danych, zostały wymienione w Tabeli 2. Tabela 2: Działania niepożądane leku zgłaszane u < 1% spośród 1079 pacjentów leczonych produktem Nizoral, krem w ramach 30 badań klinicznych Klasyfikacja narządowa Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania Krwawienie w miejscu podania Uczucie dyskomfortu w miejscu podania Suchość skóry w miejscu podania Stan zapalny w miejscu podania Podrażnienie w miejscu podania Parestezje w miejscu podania Reakcja w miejscu podania Zaburzenia układu immunologicznego Nadwrażliwość Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Zmiany pęcherzowe Kontaktowe zapalenie skóry Wysypka Łuszczenie skóry Lepkość skóry 4.8.2. Doświadczenia po wprowadzeniu do obrotu Działania niepożądane po raz pierwszy stwierdzone w okresie po wprowadzeniu produktu Nizoral, krem do obrotu zawarto w tabelach 3 i 4. Częstość występowania działań niepożądanych określono w następujący sposób: Bardzo często ?1/10 Często ?1/100 i < 1/10 Niezbyt często ?1/1000 i < 1/100 Rzadko ?1/10 000 i < 1/1000 Bardzo rzadko < 1/10 000, w tym pojedyncze doniesienia W Tabeli 3 przedstawiono działania niepożądane według kategorii częstości występowania, w oparciu o odsetek spontanicznych zgłoszeń. W Tabeli 4 przedstawiono niepożądane działania według kategorii częstości występowania w oparciu o częstość występowania w badaniach klinicznych lub badaniach epidemiologicznych, jeśli dane takie były dostępne. Tabela 3: Działania niepożądane leku stwierdzone po wprowadzeniu do obrotu produktu Nizoral, krem według kategorii częstości występowania, oszacowane na podstawie odsetka spontanicznych doniesień Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Bardzo Pokrzywka rzadko Tabela 4: Działania niepożądane leku stwierdzone po wprowadzeniu do obrotu produktu Nizoral, krem według kategorii częstości występowania, oszacowane na podstawie badań klinicznych i epidemiologicznych Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Nieznana Pokrzywka częstość
Nizoral - ciąża i karmienie piersią
W okresie ciąży i karmienia piersią produkt Nizoral, krem można stosować w zdecydowanej konieczności, gdyż nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią. U kobiet nie będących w ciąży, po miejscowej aplikacji na skórę produktu Nizoral, krem, stężenie ketokonazolu w osoczu jest niewykrywalne.
Nizoral - prowadzenie pojazdów
Nie przeprowadzono badań nad wpływem produktu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Nizoral - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ketoconazolum

  Substancja ta jest syntetycznym lekiem przeciwgrzybiczym o szerokim spektrum działania. Zależnie od stężenia wykazuje działanie grzybostatyczne lub grzybobójcze. Stosowana jest w leczeniu grzybicy skóry tułowia, pachwin, rąk i stóp, łojotokowym zapaleniu skóry, kandydozy skóry i łupieżu pstrego w postaci kremu miejscowo. W postaci szamponu używana jest w leczeniu i profilaktyce łupieżu, łojotokowym zapaleniu skóry oraz łupieżu pstrym.

  Dostępne opakowania
  Nizoral

  Nizoral

  szampon leczniczy - 100 ml (butelka) - 0,02 g/g
  MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD
  Nizoral

  Nizoral

  szampon leczniczy - 60 ml (butelka) - 0,02 g/g
  MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD
  Nizoral

  Nizoral

  krem - 15 g - 0,02 g/g
  MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD
  Nizoral

  Nizoral

  krem - 30 g - 0,02 g/g
  MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD
  Nizoral

  Nizoral

  szampon leczniczy - 6 sasz.a 6ml - 0,02 g/g
  MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD
  Powiązane artykuły
  Leczenie grzybicy

  Przeciwgrzybicze właściwości olejku lawendowego

  Journal of Medical Microbiology opublikował wyniki badań wskazujących, iż lawendowy olejek eteryczny może okazać się pomocny w leczeniu infekcji opornych na leki przeciwgrzybicze. Wykazuje on właściwości przeciwgrzybicze w walce z odmianami grzybów odpowiedzialnych...

  Dermatologia

  Łupież - objawy, przyczyny, profilaktyka, leczenie

  Łupież - objawy, przyczyny, profilaktyka, leczenie

  Łupież to choroba skóry głowy polegająca na łuszczeniu naskórka. Łuszczenie się zrogowaciałej warstwy naskórka jest procesem, który zazwyczaj nie powinien niepokoić. Łupież nie jest ani zaraźliwy, ani groźny, choć może stanowić problem natury estetycznej....

  Grzybica - charakterystyka, rodzaje, typy grzybów

  Łupież pstry - przyczyny i objawy, diagnostyka, profilaktyka i leczenie

  Łupież pstry to powierzchniowe zakażenie naskórka. Jest to odmiana grzybicy skóry, którą wywołuje kontakt z drożdżakami z gatunku Pityrosporum ovale. Charakterystycznymi objawami łupieżu pstrego są żółtobrunatne plamy, które pojawiają się na klatce piersiowej,...

  Łupież - objawy, przyczyny, profilaktyka, leczenie

  Łupież łojotokowy

  Łojotokowe zapalenie skóry i łupież łojotokowy to schorzenia rozwijające się na tle nadmiernej aktywności gruczołów łojowych - tzw. łojotoku. Czynnikami usposabiającymi do niego są: wrodzona skłonność osobnicza, zaburzenia endokrynologiczne (zbyt dużo...

  Łupież pstry - przyczyny i objawy, diagnostyka, profilaktyka i leczenie

  Łupież pstry - przyczyny i objawy, diagnostyka, profilaktyka i leczenie

  Łupież pstry to powierzchniowe zakażenie naskórka. Jest to odmiana grzybicy skóry, którą wywołuje kontakt z drożdżakami z gatunku Pityrosporum ovale. Charakterystycznymi objawami łupieżu pstrego są żółtobrunatne plamy, które pojawiają się na klatce piersiowej,...

  Łupież - objawy, przyczyny, profilaktyka, leczenie

  Łupież - objawy, przyczyny, profilaktyka, leczenie

  Łupież - objawy, przyczyny, profilaktyka, leczenie

  Łupież to choroba skóry głowy polegająca na łuszczeniu naskórka. Łuszczenie się zrogowaciałej warstwy naskórka jest procesem, który zazwyczaj nie powinien niepokoić. Łupież nie jest ani zaraźliwy, ani groźny, choć może stanowić problem natury estetycznej....

  Łupież pstry - przyczyny i objawy, diagnostyka, profilaktyka i leczenie

  Diagnostyka i leczenie łupieżu pstrego

  Łupież pstry to rodzaj grzybicy skóry objawiającej się wysypką na klatce piersiowej, szyi i plecach. Oprócz nieestetycznego wyglądu i sporadycznego swędzenia, łupież pstry nie ma poważniejszych objawów i jest niegroźny dla zdrowia. Ale jak go rozpoznać...

  Łupież pstry - przyczyny i objawy, diagnostyka, profilaktyka i leczenie

  Diagnostyka łupieżu pstrego

  Łupież pstry to powierzchniowe zakażenie naskórka, wywołane kontaktem z drożdżakami z gatunku Pityrosporum ovale. Do zarażenie łupieżem pstrym najczęściej dochodzi w gabinetach i salonach kosmetycznych, gdzie nie zachowano podstawowych środków higieny....

  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Jak wyglądają zmiany w grzybicy skóry gładkiej?

  Jak wyglądają zmiany w grzybicy skóry gładkiej?

  Grzybice skóry gładkiej to grupa schorzeń spowodowana przez drobnoustroje zoofilne i antropofilne. W zależności od reakcji organizmu grzybice te przebiegają bardziej powierzchownie lub głębiej w skórze, z silniejszym lub mniej wyraźnym odczynem zapalnym....