Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter)

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki powlekane
Dawka
0,1 g
Ilość
24 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Biegunka o zielonym zabarwieniu u 9-miesięcznego dziecka

Dzien Dobry..Moj 9miesieczne dziecko o 6dni ma rozwolnienie pierwszy dzien nie chcial jesc a jak zjadl to zwymiotowal i reszte dni juz bylo dobrze tylko ciagle ma rozwolnienie o zielankawym kolorze.Synek ma apetyt nawet duzy ma diete duzo jest nawadniany i podaje mu smekte ale nie pomagala to odaje mu Nifuroksazyd richter zawiesina i nadal ma ale juz mniej czy to moze jakies zatrucie jest??

Czy lek Nifuroksazyd Richter 100mg może mieć wpływ na tabletki antykoncepcyjne Teenia?

Witam. Czy lek Nifuroksazyd Richter 100mg może mieć wpływ na tabletki antykoncepcyjne Teenia? Czy trzeba zrobić minimum 4 godzinny odstęp między przyjęciem tych dwóch preparatów ? Czy jeśli przez kilka dni występuje silna biegunka, ale nie przez 4 godziny od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej, to skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana ? (tabletki antykoncepcyjne biorę o godzinie...

Odpowiada Lek. Rafał Gryszkiewicz Lek. Rafał Gryszkiewicz i 1 inny specjalista

Biegunka podczas trzeciego tygodnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, wczoraj wieczorem ok godz 18 dostałam taka srednia biegutke. Tabletke przyjełam normalnie o 20. ale biegunka nie ustapiła tylko sie nasiliła. dziś rano nadal ją mam. Jest to trzeci tydzien przyjmowania tabletek. czy mam wziąć następna i wieczorem normalnie? Zaznaczam ze dzis rano brałam tabletke Nifuroksazyd Richter na biegunke. Prosze o pilna odpowiedz bo nie wiem co mam robic.

Czy nadal stosować Dicoflor60?

Witam, od jakisch 2 tygodni mam biegunke, chodze do wc 1-2 razy dziennie, czasem raz na 2 dni. Wczesniej to olewalem,bo zawsze przechodzilo mi samo, ale wprowadzilem diete i zaczalem brac Dicoflor60. Nic to nie dalo, wiec zaczalem brac nifurokazyd gedeon richter w kapsulkach (200mg).Po 3 dniach stosowania jest juz lepiej(stan bardziej stały), jednakze nie jest to ejszcze stan perfakcyjny. Czy powinienm brac ten lek dluzej?

Czy tabletki antykoncepcyjne zadziałają mimo zbyt wczesnego ich przyjęcia?

Witam! Po raz pierwszy po dłuższej przerwie znów zaczynam stosować pigułki antykoncepcyjne. Są to tabletki o nazwie Novynette, których wytwórcą jest Gedeon Richter. Ten adres był podany w ulotce dołączonej do tabletek. Według ulotki dołączonej do tabletek powinnam była zacząć przyjmowanie wraz z pierwszym dniem miesiączki, niestety doszło do pewnej pomyłki. Chodzi o to, że dwa dni przed pierwszym...

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - opis

Ostre i przewlekłe biegunki pochodzenia bakteryjnego. Inne schorzenia przebiegające z biegunką.

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - skład
100 g zawiesiny zawiera 4 g nifuroksazydu.
Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - dawkowanie

Produkt przeznaczony do stosowania doustnego.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku od 7 lat: 1 kapsułka 4 razy na dobę, co 6 godzin.

Sposób podawania

Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając ją odpowiednią ilością wody. Produkt leczniczy Nifuroksazyd Richter, kapsułki twarde, należy stosować przez okres 3 dni. Jeśli po tym okresie objawy nie ustąpią, należy zwrócić się do lekarza.

Podczas leczenia biegunek nifuroksazydem, konieczne jest stałe uzupełniające nawadnianie doustne pacjenta; w przypadku ciężkiej i długotrwałej biegunki, ciężkich wymiotów lub niechęci do jedzenia, należy rozważyć nawadnianie drogą dożylną.

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - środki ostrożności

- Bez konsultacji lekarskiej, nifuroksazydu nie powinno się stosować dłużej niż 3 dni. W przypadku utrzymywania się biegunki po 3 dniach leczenia niezbędna jest pogłębiona diagnostyka mająca na celu ustalenie przyczyny objawów i rozważenie rozpoczęcia antybiotykoterapii.

- W przypadku ciężkich inwazyjnych biegunek należy podać antybiotyk działający ogólnoustrojowo, ponieważ nifuroksazyd nie wchłania się z przewodu pokarmowego.

- W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości (duszność, obrzęk twarzy, warg, języka, wysypka, świąd) produkt leczniczy należy natychmiast odstawić.

- Podczas leczenia biegunki konieczne jest stałe uzupełniające nawadnianie doustne pacjenta; w przypadku ciężkiej i długotrwałej biegunki, ciężkich wymiotów lub niechęci do jedzenia, należy rozważyć nawadnianie drogą dożylną.

- Podczas leczenia nifuroksazydem nie należy pić alkoholu.

- Produkt leczniczy stosuje się równocześnie z zachowaniem diety z wykluczeniem soków, surowych warzyw i owoców oraz pikantnych i ciężkostrawnych potraw.

- Produkt leczniczy Nifuroksazyd Richter, kapsułki twarde, zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego.

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - przedawkowanie

Zgłoszono jeden przypadek przedawkowania nifuroksazydu w postaci zawiesiny doustnej u 2-letniego dziecka, które wypiło nieznaną ilość leku. U dziecka wystąpiła senność i biegunka, które później ustąpiły.

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - przeciwwskazania

- Produktu leczniczego Nifuroksazyd Richter nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na nifuroksazyd i pochodne nitrofuranu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

- Ze względu na postać leku - kapsułka - nie stosować u dzieci w wieku poniżej 7 lat.

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - działania niepożądane

Zaburzenia krwi i układu chłonnego

Opisano jeden przypadek granulocytopenii,

Zaburzenia żołądka i jelit

W indywidualnych przypadkach nadwrażliwości na nifuroksazyd pojawiają się bóle brzucha, nudności i nasilenie biegunki. W przypadku wystąpienia takich dolegliwości o niewielkim nasileniu nie ma konieczności zastosowania specjalnego leczenia ani przerwania stosowania nifuroksazydu. Jeśli nasilenie dolegliwości jest duże produkt leczniczy należy odstawić. Należy w takim przypadku unikać u chorego kolejnych ekspozycji na pochodne nitrofuranu.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rzadko (> 1/10 000 do < 1/1 000) reakcje skórne w postaci wysypki. Opisano jeden przypadek krostowatości u osoby w wieku podeszłym. Opisano jeden przypadek świerzbiączki guzkowej w przebiegu alergii kontaktowej na nifuroksazyd.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań

niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania

produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać

wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania

Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,

Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Al. Jerozolimskie 181C

02-222 Warszawa

tel.: + 48 22 49 21 301

faks: + 48 22 49 21 309

e-mail: ndl@urpl.gov.pl

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - ciąża i karmienie piersią

Stosowanie nifuroksazydu w ciąży:

Brak jest danych klinicznych dotyczących stosowania nifuroksazydu w czasie ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka lub płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy (patrz punkt 5.3)

Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania nifuroksazydu przez kobiety w ciąży. Stosowanie nifuroksazydu u kobiet karmiących piersią:

Nifuroksazyd nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Niemniej jednak ze względu na brak wystarczających danych klinicznych, należy zachować ostrożność w przypadku stosowania nifuroksazydu przez kobiety karmiące piersią.

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - prowadzenie pojazdów

Nifuroksazyd nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter) - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Nifuroxazidum

  Dostępne opakowania
  Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter)

  Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter)

  tabletki powlekane - 24 tabl. - 0,1 g
  GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
  Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter)

  Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter)

  kapsułki twarde - 12 kaps. - 0,2 g
  GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
  Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter)

  Nifuroksazyd Gedeon Richter (Nifuroksazyd Richter)

  zawiesina doustna - 90 ml (butel.) - 0,22 g/5ml
  GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Lamblie - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Lamblie - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Lamblie - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Lamblie, inaczej giardiozy, to choroby pasożytnicze wywołane przez pierwotniaka o nazwie Giardia lamblia. W Polsce są dość powszechne. Choroba dotyczy od kilku do kilkunastu procent dorosłych, zwłaszcza osób często podróżujących, ze zmniejszonym wydzielaniem...

  Choroby zakaźne i pasożytnicze

  Lamblie - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Lamblie - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Lamblie, inaczej giardiozy, to choroby pasożytnicze wywołane przez pierwotniaka o nazwie Giardia lamblia. W Polsce są dość powszechne. Choroba dotyczy od kilku do kilkunastu procent dorosłych, zwłaszcza osób często podróżujących, ze zmniejszonym wydzielaniem...

  Kryptosporydioza

  Pierwotniak Cryptosporidium muris

  Pierwotniak Cryptosporidium muris

  Zdjęcie pierwotniaka Cryptosporidium muris Choroba wywoływana przez pasożyty Cryptosporidium parvum (atakują przewód pokarmowy, aż do dróg oddechowych człowieka).

  Czerwonka - przyczyny, objawy, leczenie. Czerwonka pełzakowica

  Shigella

  Shigella

  Zdjęcie pałeczki Shigella Objawem czerwonki jest często zapalenie jelit spowodowane zarażeniem pałeczką Shigella.

  Badanie ogólne kału

  Kalprotektyna w kale - na czym polega badanie, jakie są wskazania?

  Kalprotektyna w kale - na czym polega badanie, jakie są wskazania?

  Kalprotektyna w kale jest badaniem stosowanym w diagnostyce schorzeń i zaburzeń układu pokarmowego. Polega na oznaczeniu obecności i poziomu kalprotektyny w próbce kału. Wskazań do przeprowadzenia badania jest wiele. Kiedy warto je wykonać? Kalprotektyna...

  Biegunka - przyczyny, leczenie, domowe sposoby na biegunkę

  Pierwotniak wywołujący biegunkę

  Pierwotniak wywołujący biegunkę

  Tak wygląda pierwotniak powodujące biegunki Ogoniastek znajduje się w kale. Pasożyt zamieszkuje środkowy układ pokarmowy.

  Biegunka - przyczyny, leczenie, domowe sposoby na biegunkę

  Biegunka pochodzenia pasożytniczego - przyczyny, objawy, leczenie

  Biegunka pochodzenia pasożytniczego - przyczyny, objawy, leczenie

  Biegunki pochodzenia pasożytniczego to nic innego jak oddawanie luźnego stolca ponad trzy razy w ciągu doby, będące objawem obecności pasożyta w organizmie. Za tego rodzaju sensacje jelitowe mogą odpowiadać lamblie i inne pierwotniaki oraz pasożyty. Co...

  Choroby zakaźne i pasożytnicze

  Tym możesz się zarazić w szpitalu

  Tym możesz się zarazić w szpitalu

  Patogeny w szpitalu Szpital tylko z pozoru jest miejscem bezpiecznym. Choć tego nie widać, w powietrzu, na klamkach, podłogach czy szpitalnych łóżkach znajdują się miliony patogenów. Nosicielami są także pacjenci, personel, odwiedzający. Czym zatem możemy...

  Tasiemiec uzbrojony i nieuzbrojony - przyczyny, objawy, rodzaje, zapobieganie i leczenie tasiemczycy

  Tasiemczyca - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Tasiemczyca - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Tasiemczyca to choroba wywołana przez inwazje jelitowe tasiemców. Istnieje wiele gatunków tego pasożyta. W Polsce najczęściej spotyka się tasiemca nieuzbrojonego i uzbrojonego, rzadziej bruzdogłowca szerokiego. Szczególnie niebezpieczny jest tasiemiec...

  Koronawirus

  Czy mróz zabija koronawirusa? O zdanie zapytaliśmy ekspertów

  Czy mróz zabija koronawirusa? O zdanie zapytaliśmy ekspertów

  Wkrótce minie rok odkąd zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Od tego czasu przeszliśmy już prawie przez wszystkie temperatury powietrza. Czy koronawirus będzie się zachowywał jak typowa infekcja sezonowa i niższa temperatura...