Neurovit Fast (Pronerv)

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do wstrzykiwań
Dawka
(0,1g+0,1g+1mg)/2ml
Ilość
5 amp.a 2ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: G.L. PHARMA GMBH

Neurovit Fast (Pronerv) - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Neurovit Fast (Pronerv) - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Neurovit Fast (Pronerv) - opis

Leczenie klinicznego i podklinicznego niedoboru witaminy B.

Leczenie wspomagające polineuropatii o różnej etiologii (np. ból neuropatyczny w polineuropatii cukrzycowej lub alkoholowej), zapalenie nerwu i neuralgia (np. zespół korzonkowy spowodowany chorobą zwyrodnieniowa kręgosłupa, zespół lędźwiowy, rwa kulszowa). 

Neurovit Fast (Pronerv) - skład

1 ampułka zawiera:

 

Tiaminy chlorowodorek (witamina B 1

100 mg

Pirydoksyny chlorowodorek (witamina B 6 )

100 mg

Cyjanokobalamina (witamina B 12

 1 mg

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Neurovit Fast (Pronerv) - dawkowanie

Dawkowanie

W ciężkich i bolesnych przypadkach: 1 wstrzyknięcie na dobę aż do ustąpienia objawów. W przypadku mniej ciężkich schorzeń: 1 wstrzyknięcie 2 do 3 razy na tydzień.

Stosowanie u dzieci

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Pronerv u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat (patrz punkt 4.3).

Szczególne grupy pacjentów

W oparciu o dostępne dane, u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek lub wątroby lub u pacjentów w podeszłym wieku nie ma potrzeby dostosowania dawki.

Sposób podawania Podanie domięśniowe.

Pronerv, roztwór do wstrzykiwań należy podawać wyłącznie domięśniowo (głębokie wstrzyknięcie w pośladek).

Czas trwania leczenia

Domięśniowe podawanie produktu leczniczego Pronerv nie powinno trwać dłużej niż to konieczne. W zależności od natężenia choroby i stanu pacjenta, lekarz zaleci zmianę na produkt leczniczy zawierający witaminy z grupy B podawany doustnie. Najpóźniej po 4 tygodniach stosowania (łącznie domięśniowo i doustnie), należy podjąć decyzję o zmniejszeniu dawki (patrz punkt 4.4). 

Neurovit Fast (Pronerv) - środki ostrożności

Jeśli objawy lub oznaki neuropatii obwodowej (parestezja) nasilą się, należy ponownie oszacować dawkowanie, a jeśli konieczne, przerwać podawanie produktu Pronerv. Obserwowano neuropatie podczas długotrwałego przyjmowania (6-12 miesięcy) dobowej dawki przekraczającej 50 mg witaminy B 6 i krótkotrwałego (ponad 2 miesiące) przyjmowania dawek przekraczających 1g witaminy B 6 na dobę.

Preparaty witaminy B 12 mogą maskować obraz kliniczny i wyniki badań laboratoryjnych typowych dla powrózkowego zwyrodnienia rdzenia i niedokrwistości złośliwej.

Produktu nie należy podawać dożylnie.

Do użytku zdatny jest jedynie przejrzysty roztwór o czerwonej barwie.

Dzieci

Produktu Pronerv nie należy stosować u dzieci i młodzieży, z uwagi na zawartość dużych dawek substancji czynnych.

Neurovit Fast (Pronerv) - przedawkowanie

Leczenie przedawkowania jest wyłącznie objawowe.

Witamina B 1

Tiamina ma szeroki zakres terapeutyczny. Bardzo wysokie dawki (powyżej 10 g) mają działanie blokujące zwoje nerwowe i podobne jak kurara tłumią przewodzenie impulsów nerwowych.

Witamina B 6

Toksyczny potencjał witaminy B 6 jest niewielki. Długotrwałe leczenie (powyżej 6-12 miesięcy) z zastosowaniem dawki witaminy B 6  przekraczającej 50 mg na dobę może jednak powodować neuropatie obwodową.

Stałe przyjmowanie witaminy B 6 w dawce dobowej większej niż 1 g przez okres dłuższy niż dwa miesiące może powodować działanie neurotoksyczne.

Po przyjęciu więcej niż 2 g na dobę opisywano wystąpienie neuropatii z ataksją oraz zaburzeniami wrażliwości, drgawek ze zmianami w zapisie EEG i w bardzo rzadkich przypadkach niedokrwistości niedobarwliwej i łojotokowego zapalenia skóry.

Witamina B 12

Po pozajelitowym zastosowaniu dużych dawek (w rzadkich przypadkach również po zastosowaniu doustnym) obserwowano reakcje alergiczne, wypryskowe zmiany skórne oraz łagodną postać trądziku.

Neurovit Fast (Pronerv) - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek ze składników wymienionych w punkcie 6.1.

Produktu Pronerv nie należy podawać dzieciom i młodzieży, z uwagi na zawartość dużych dawek substancji czynnych.

Neurovit Fast (Pronerv) - działania niepożądane

Działania niepożądane sklasyfikowano według ich nasilenia i częstości występowania: bardzo często ≥1/10 często ≥1/100 do < 1/10 niezbyt często ≥1/1 000 do < 1/100 rzadko ≥1/10 000 do < 1/1000 bardzo rzadko < 10 000 lub częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

Klasyfikacja układów i narządów

Częstość występowania

Działanie niepożądane

Zaburzenia układu odpornościowego

Bardzo rzadko

Reakcje nadwrażliwości, np. pocenie się, tachykardia lub reakcje skórne jak świąd i pokrzywka. Istnieją doniesienia o wystąpieniu reakcji anafilaktycznych po podaniu pozajelitowym

(szczególnie podanie dożylne) witaminy B 1 i B 12 .

Zaburzenia układu nerwowego

Częstość nieznana

Długotrwałe przyjmowanie (ponad 6-12 miesięcy) witaminy B 6 w dawce dobowej przekraczającej 50 mg może powodować neuropatie obwodową.

Zaburzenia żołądka i jelit

Rzadko

Dolegliwości ze strony żołądka i jelit jak nudności, wymioty, biegunka i ból brzucha.

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Rzadko

Ból głowy, zawroty głowy.

Częstość nieznana

Mogą wystąpić reakcje miejscowe oraz rzadko zapalenie w miejscu wstrzyknięcia.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem:

Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji

Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Al. Jerozolimskie 181 C 02-222 Warszawa tel.: + 48 22 49 21 301 fax: + 48 22 49 21 309

e-mail: ndl@urpl.gov.pl

Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Neurovit Fast (Pronerv) - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Zazwyczaj zalecana dzienna dawka w okresie ciąży i laktacji wynosi 1,4 mg witaminy B 1 i 1,9 mg witaminy B 6 . Dawki te mogą zostać przekroczone podczas ciąży jedynie u pacjentek z potwierdzonym niedoborem witaminy B 1 lub witaminy B 6 , ponieważ nie ustalono bezpieczeństwa stosowania większych dawek w okresie ciąży.

Witamina B 1 jest aktywnie transportowana do płodu. Stężenie witaminy B 1 u płodu i noworodka przekracza stężenie u matki. Nie ma systematycznych badań dotyczących wpływu dawek witaminy B 1 przekraczających normalne zapotrzebowanie dobowe na rozwój ludzkich zarodków i płodów.

Istnieją tylko niewystarczające dane z badań na zwierzętach dotyczących wpływu tego produktu leczniczego na przebieg ciąży oraz rozwój zarodka, płodu i noworodka. 

Możliwe ryzyko u ludzi jest nieznane. Lekarz powinien zdecydować o stosowaniu tego produktu leczniczego podczas ciąży po wnikliwym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka.

Karmienie piersią

Witaminy B 1 , B 6 i B 12 przenikają do mleka ludzkiego. Wysokie stężenie witaminy B 6 może zahamować wydzielanie mleka. Nie ma dostępnych danych z badań na zwierzętach na temat stopnia przenikania do mleka. W celu podjęcia decyzji o przerwaniu karmienia piersią lub zaprzestania podawania leku matce, należy wnikliwie porównać korzyści dla dziecka wynikające z karmienia piersią oraz korzyści dla matki wynikające z podawania produktu Pronerv.

Wpływ na płodność

Dane dotyczące możliwego wpływu tego produktu leczniczego na płodność zarówno u mężczyzn jak i kobiet są ograniczone. Niekliniczne badania toksyczności wykazały, że długotrwałe stosowanie witaminy B 6 może mieć negatywny wpływ na płodność u mężczyzn (patrz punkt 5.3).

Neurovit Fast (Pronerv) - prowadzenie pojazdów

Pronerv nie ma lub ma nieistotny wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Thiamini, Pyridoxini, Cyanocobal.

  Jest to preparat trójskładnikowy zawierający witaminy z grupy B: B1, B6 I B12. Stosowany jest w chorobach układu nerwowego różnego pochodzenia, jak: zapalenia nerwów, polineuropatie (np. cukrzycowe, alkoholowe), pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, neuralgie, mialgie, zespoły korzonkowe, półpasiec, porażenie nerwu twarzowego.

  Dostępne opakowania
  Neurovit Fast (Pronerv)

  Neurovit Fast (Pronerv)

  roztwór do wstrzykiwań - 5 amp.a 2ml - (0,1g+0,1g+1mg)/2ml
  G.L. PHARMA GMBH
  Powiązane artykuły
  Choroby i dolegliwości

  Przeczulica (hiperestezja) - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Przeczulica (hiperestezja) - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Przeczulica to choroba, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Zwyczajny dotyk, światło słoneczne czy codzienne dźwięki wywołują u pacjentów dyskomfort, ból, a nawet pieczenie. Chorzy znajdują się pod opieką neurologa, przyjmują środki przeciwbólowe...

  Newsy

  Niedobór witaminy B12. Wiele osób ignoruje ten nietypowy objaw!

  Niedobór witaminy B12. Wiele osób ignoruje ten nietypowy objaw!

  Niedobór witaminy B12 może przejawiać się wieloma objawami. Jest to bowiem ważna witamina dla naszego organizmu. Przy długotrwałym niedoborze problem może stać się poważny. Wiele osób wciąż ignoruje pierwsze symptomy niedoboru. Niedobór witaminy B12 Niedobór...

  Niedokrwistość z niedoborów (żelaza, kwasu foliowego, witaminy B12)

  Objawy niedoboru witaminy B12

  Objawy niedoboru witaminy B12

  Niedokrwistość w początkowym okresie może dawać nieznaczne objawy, które przy szybkim trybie życia bywają przeoczone. Jeśli zauważyłeś któryś z przedstawionych objawów, powinieneś zgłosić się do lekarza. Objawy niedokrwistości ze strony układu pokarmowego pieczenie...

  Niedokrwistość z niedoborów (żelaza, kwasu foliowego, witaminy B12)

  Niedokrwistość z niedoboru witaminy B12

  Niedokrwistość z niedoboru witaminy B12 to dość często występujące schorzenie krwi, które powoduje zaburzenie syntezy DNA i upośledzenie dojrzewania jąder komórkowych. O niedokrwistości można mówić wtedy, gdy wartość hemoglobiny we krwi obniży się poniżej...

  Choroby i dolegliwości

  Nadmiar witaminy D - przyczyny, objawy, leczenie, zatrucie witaminą D

  Nadmiar witaminy D - przyczyny, objawy, leczenie, zatrucie witaminą D

  Nadmiar witaminy D, a także niedobór tej substancji to stan niekorzystny dla organizmu, który wywołuje wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Nadmiar witaminy D występuje rzadko, ale stan ten określany jest jako niebezpieczny i wymagający konsultacji lekarskiej....

  Odporność organizmu

  Niedobór witaminy D3 - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie

  Niedobór witaminy D3 - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie

  Niedobór witaminy D3 to problem, na który cierpi cała masa Polaków. Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę. Klimat w naszym kraju, stopień nasłonecznienia i ilość ciepłych dni sprawiają, że samo przebywanie na słońcu nie zapewni nam odpowiedniej...