NeoAfrin

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Dawka
0,12g+6mg
Ilość
7 tabl. (blister)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: MSD POLSKA SP.Z O.O.

NeoAfrin - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

NeoAfrin - ulotka preparatu

NeoAfrin - opis

4.1 Wskazania do stosowania

Produkt leczniczy wskazany celem łagodzenia objawów zapalenia błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, kataru siennego (przewlekłego i sezonowego), oraz objawów związanych z zapaleniem zatok.

NeoAfrin - skład

1 tabletka zawiera 6 mg deksbromfeniraminy maleinianu (Dexbrompheniramini maleas) i 120 mg pseudoefedryny siarczanu (Pseudoephedrini sulfas).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna 155 mg, sacharoza 117 mg, butylu parahydroksybenzoesan.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

NeoAfrin - dawkowanie

4.2 Dawkowanie i sposób podawania

Podanie doustne.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka dwa razy na dobę, rano i wieczorem. Po uzyskaniu poprawy 1 tabletka na dobę jest wystarczająca do skutecznej kontroli objawów.

NeoAfrin - środki ostrożności

4.4 Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego u pacjentów z jaskrą z wąskim kątem przesączania, wrzodem trawiennym utrudniającym pasaż treści pokarmowej, niedrożnością odźwiernikowo-dwunastniczą, przerostem gruczołu krokowego, niedrożnością szyi pęcherza moczowego, chorobą układu krążenia, a także u pacjentów z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, cukrzycą i dławicą piersiową.

U pacjentów w wieku powyżej 60 lat składnik przeciwhistaminowy produktu leczniczego może powodować zawroty głowy, sedację, obniżenie ciśnienia krwi. U tych pacjentów jest także większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych spowodowanych przez sympatykomimetyki.

Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Produkt leczniczy może powodować pobudliwość, szczególnie u dzieci.

Produkt leczniczy zawiera laktozę jednowodną 155 mg i sacharozę 117 mg.

Lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Lek zawiera butylu parahydroksybenzoesan, może więc powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

NeoAfrin - przedawkowanie

4.9 Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania należy natychmiast zastosować odpowiednie leczenie.

Objawy przedawkowania

Do objawów przedawkowania leków przeciwhistaminowych należą zarówno objawy hamowania ośrodkowego układu nerwowego (sedacja, bezdech, zmniejszenie aktywności umysłowej, zapaść sercowo-naczyniowa), jak i objawy pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego (bezsenność, omamy, drżenia lub drgawki), a nawet śmierć. Inne objawy to: zawroty głowy, szum w uszach, ataksja, zaburzenia widzenia, spadek ciśnienia tętniczego. U dzieci częściej występuje pobudzenie, jak i objawy atropinopodobne, takie jak: suchość w jamie ustnej, rozszerzenie źrenicy, zaczerwienienie, podwyższenie temperatury ciała i objawy żołądkowo-jelitowe. Duże dawki sympatykomimetyków mogą powodować bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, pocenie się, pragnienie, tachykardię, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, trudności w oddawaniu moczu, osłabienie mięśniowe, napięcie mięśniowe, lęk, niepokój i bezsenność. Wiele leków z tej grupy może powodować toksyczne psychozy z urojeniami i omamami. Niektóre leki mogą powodować zaburzenia rytmu serca, zapaść krążeniową, drgawki, śpiączkę i niewydolność oddechową.

Leczenie

Pozostałości leku w żołądku można usunąć przez podanie węgla aktywowanego w postaci wodnej zawiesiny. Należy rozważyć wykonanie płukania żołądka. Roztworami do płukania żołądka, z wyboru, są: izotoniczny roztwór chlorku sodu lub 0,45% roztwór chlorku sodu.

Osmotyczne środki przeczyszczające, powodujące napływ wody do światła jelita i rozcieńczenie treści jelitowej, są odpowiednimi środkami ze względu na ich szybkie działanie. Dializa ma niewielkie znaczenie w zatruciu lekami przeciwhistaminowymi. Po niezbędnym, wstępnym leczeniu pacjenta należy nadal monitorować.

Leczenie objawów przedawkowania jest objawowe i podtrzymujące. Nie należy podawać leków pobudzających (analeptyków). W przypadku wystąpienia niedociśnienia można zastosować leki powodujące skurcz naczyń krwionośnych. W przypadku napadów padaczkowych można zastosować krótko działające barbiturany, diazepam lub paraldehyd. W celu obniżenia bardzo wysokiej temperatury ciała można zastosować okłady z gąbek nasączonych letnią wodą lub koc termiczny. W przypadku bezdechu należy zastosować oddychanie wspomagające.

NeoAfrin - przeciwwskazania

4.3 Przeciwwskazania

Nadwrażliwość lub idiosynkrazja na substancje czynne (maleinian deksbromfeniraminy lub siarczan pseudoefedryny), leki działające na receptory adrenergiczne lub inne leki o podobnej strukturze chemicznej, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Produktu leczniczego NeoAfrin nie należy stosować także u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) oraz w ciągu 14 dni po zakończeniu takiego leczenia, u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem tętniczym, ciężką chorobą niedokrwienną serca, z nadczynnością tarczycy.

Produktu leczniczego nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

NeoAfrin - działania niepożądane

4.8 Działania niepożądane

Jak każdy lek, NeoAfrin może powodować działania niepożądane.

Maleinian deksbromfeniraminy najczęściej powoduje lekką lub umiarkowaną senność.

Zaburzenia serca: kołatanie serca, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, bóle dusznicowe, zapaść sercowo-naczyniowa.

Zaburzenia układu nerwowego: napięcie, drżenia, drgawki, zawroty głowy, zawroty głowy z uczuciem wirowania, ból głowy, senność, bezsenność.

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: suchość błon śluzowych nosa i gardła, zaburzenia oddychania.

Zaburzenia żołądka i jelit: suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zwiększone wydalanie moczu, zaburzenia w oddawaniu moczu, skurcz zwieracza pęcherza moczowego lub zatrzymanie moczu.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, reakcje nadwrażliwości na światło słoneczne, zwiększona potliwość, pokrzywka, wysypka.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: kurcze mięśni.

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: brak łaknienia.

Zaburzenia naczyniowe: nadciśnienie, zaczerwienienie, bladość.

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: dreszcze, osłabienie, ból w klatce piersiowej.

Zaburzenia układu immunologicznego: wstrząs anafilaktyczny.

Zaburzenia psychiczne: niepokój, lęk, napięcie.

NeoAfrin - ciąża i karmienie piersią

4.6 Wpływ na płodność, ciążę i laktację

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży. Produktu leczniczego nie należy stosować u kobiet w ciąży.

Nie wiadomo czy składniki produktu NeoAfrin są wydzielane z mlekiem matki. Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

NeoAfrin - prowadzenie pojazdów

4.7 Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn

NeoAfrin wywiera znaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Powoduje upośledzenie sprawności psychoruchowej. Należy ostrzec pacjenta, aby w czasie stosowania produktu NeoAfrin nie prowadził pojazdów mechanicznych i nie obsługiwał urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Pseudoephedrini sulf., Dexbrompheniraminum

  Dostępne opakowania
  NeoAfrin

  NeoAfrin

  tabletki o przedłużonym uwalnianiu - 7 tabl. (blister) - 0,12g+6mg
  MSD POLSKA SP.Z O.O.
  NeoAfrin

  NeoAfrin

  tabletki o przedłużonym uwalnianiu - 10 tabl. (blister) - 0,12g+6mg
  MSD POLSKA SP.Z O.O.
  NeoAfrin

  NeoAfrin

  tabletki o przedłużonym uwalnianiu - 6 tabl. (1 blist.po 6 szt.) - 0,12g+6mg
  MSD POLSKA SP.Z O.O.
  NeoAfrin

  NeoAfrin

  tabletki o przedłużonym uwalnianiu - 8 tabl. (blister) - 0,12g+6mg
  MSD POLSKA SP.Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Leczenie grypy

  Domowe sposoby na przeziębienie - inhalacje (WIDEO)

  Domowe sposoby na przeziębienie - inhalacje (WIDEO)

  Inhalacje na przeziębienie Doskonałym sposobem na przeziębienie są inhalacje. Jeżeli nie posiadamy profesjonalnego sprzętu, można wykonać je w domu. Potrzebna jest jedynie miska, nad którą pochyla się z ręcznikiem i wdycha lecznicze opary. W przygotowanym...