Natalis1 Żel położniczy

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
-
Dawka
-
Ilość
15 ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: AVRIX PHARMA SP.Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Natalis1 Żel położniczy - ulotka preparatu

Natalis1 Żel położniczy - opis

Wskazania do stosowania żelu położniczego Natalis® 1

Żel położniczy Natalis® 1 został opracowany w celu ułatwienia porodu naturalnego. Żel położniczy Natalis® 1 jest stosowany podczas porodu naturalnego w celu ułatwienia jego przebiegu zarówno matce, jak i dziecku oraz w celu ochrony dna miednicy. Żel położniczy Natalis® 1 tworzy warstwę poślizgową w kanale rodnym, zmniejszając tarcie płodu o ściany kanału rodnego.

Żel położniczy Natalis® 1 jest sterylny, hipoalergiczny, przewodzi prąd elektryczny, ma lekko kwaśny odczyn, jest izotoniczny i kompatybilny z błonami śluzowymi.

Żel położniczy Natalis® 1 może być stosowany zarówno u pierworódek, jak i u wieloródek, a także w stanach po cięciu cesarskim i w przypadku zabiegowego bądź chirurgicznego zakończenia porodu.

Żel położniczy Natalis® 1 ułatwia przebieg i skraca czas trwania porodu, a także chroni płód oraz pochwę, dno miednicy i narządy rodne matki.

 

Szczególne wskazania do stosowania żelu położniczego Natalis® 1:

- ułatwienie porodu naturalnego w celu ochrony matki i dziecka przez zmniejszenie niepożądanego tarcia zarówno u pierworódek, jak i wieloródek, w stanach po cięciu cesarskim, w przypadku porodów w wodzie, porodu przedwczesnego, a także pęknięcia błon porodowych;

- łagodzenie skutków porodu przedłużonego;

- ułatwienie zabiegów chirurgicznych wykonywanych podczas porodu;

- ochrona narządów rodnych podczas porodu naturalnego;

- ułatwienie ręcznego oddzielenia łożyska.

Natalis1 Żel położniczy - skład

Żel położniczy Natalis® 1

1 sterylna strzykawka jednorazowa, zawierająca 15 ml żelu położniczego, oddzielne opakowania sterylnie z aplikatorem dopochwowym

Skład żelu położniczego znajdującego się w strzykawce:

hydroksyetyloceluloza, gliceryna, glikol propylenowy, chlorek sodu, guma ksantanowa, woda oczyszczona

Natalis1 Żel położniczy - środki ostrożności

Środki ostrożności:

Po otwarciu sterylnego opakowania, do strzykawki należy podłączyć sterylny aplikator dopochwowy. Przygotowanie i aplikacja powinny następować w warunkach sterylnych.

Po ukazaniu się główki dziecka należy przetrzeć jego oczy, nos i twarz suchą ściereczką. W razie konieczności należy wykonać udrożnienie jamy ustnej i nosa noworodka. Personel położniczy winien chwytać dziecko przez suchą ściereczkę, aby noworodek nie wyślizgnął się z rąk.

W związku z faktem, że żel położniczy Natalis® 1 przewodzi prąd elektryczny, po jego aplikacji możliwe jest wykonywanie zabiegów elektrochirurgicznych w celu tamowania krwawień, na przykład podczas cięcia cesarskiego lub kontroli stanu tkanek kanału rodnego. W celu wykonania tego typu zabiegów nie jest więc konieczne stosowanie dodatkowych żeli przewodzących prąd elektryczny.

Natalis1 Żel położniczy - przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

Żelu położniczego Natalis® 1 nie należy stosować w przypadku:

- podejrzenia zakażenia płynu owodniowego

- objawów niedotlenienia płodu

- znanej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu

- przeciwwskazań do porodu naturalnego.

Natalis1 Żel położniczy - ciąża i karmienie piersią

Biozgodność i stosowanie w okresie ciąży:

Brak informacji o jakimkolwiek niekorzystnym wpływie preparatu na zdrowie matki bądź noworodka.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  Natalis1 Żel położniczy

  Natalis1 Żel położniczy

  15 ml
  AVRIX PHARMA SP.Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Zdrowie w ciąży

  Dbanie o ciążę

  Dbanie o ciążę

  Ciężarna bardzo dba o siebie Ciąża to szczególny okres dla każdej kobiety, warto więc zadbać o siebie i swoje dziecko, nie powodując nadmiernego rozciągania mięśni brzucha, aby nie dopuścić do komplikacji.

  Rozwój płodu - okresy życia prenatalnego, rozwój płodu w poszczególnych miesiącach

  Płód w 32 tygodniu ciąży

  Płód w 32 tygodniu ciąży

  Widok dziecka w 32 tygodniu ciąży

  Rozwój płodu - okresy życia prenatalnego, rozwój płodu w poszczególnych miesiącach

  Płód w 21 tygodniu ciąży (zdjęcia)

  Płód w 21 tygodniu ciąży (zdjęcia)

  USG 21-tygodniowej ciąży Dziecko przyjmuje ostateczne położenie, najczęściej główką w dół. Matka odczuwa delikatne kopnięcia

  Rozwój płodu - okresy życia prenatalnego, rozwój płodu w poszczególnych miesiącach

  Zdjęcia płodu

  Zdjęcia płodu

  Zdjęcia płodu - żeńskie narządy płciowe Płód w 32 tygodniu ciąży, na zdjęciu widoczne żeńskie narządy płciowe Zdjęcia płodu - 26 tydzień ciąży Płód w 26 tygodniu ciąży, na zdjęciu widoczne męskie narządy płciowe Zdjęcia płodu - męskie narządy płciowe...

  Rozwój płodu - okresy życia prenatalnego, rozwój płodu w poszczególnych miesiącach

  Płód w 4 tygodniu ciąży

  Płód w 4 tygodniu ciąży

  Płód w 4 tygodniu ciąży - główka dziecka W 4 tygodniu widać główkę dziecka, na której wyróżnić można jamę ustną, dodatkowo zaczyna pracować serce. Bije od 21 dnia ciąży. Płód w 4 tygodniu ciąży - wielkość płodu Pod koniec 4 tygodnia dziecko jest wielkości...

  Rozwój płodu - okresy życia prenatalnego, rozwój płodu w poszczególnych miesiącach

  Płód w 10 tygodniu ciąży (zdjęcia)

  Płód w 10 tygodniu ciąży (zdjęcia)

  Płód w 10 tygodniu ciąży - waga płodu Płód waży ok. 4 g., powstają kubki smakowe, które umozliwią dziecku rozróźnienie smaków Płód w 10 tygodniu ciąży - rozwój dziecka W 10 tygodniu tworzą się palce u rąk dziecka, uszy oraz górna warga są już rozwinięte

  Badania w ciąży - nieinwazyjne i inwazyjne badania prenatalne

  Badania płodu

  Badania płodu

  W ciąży należy wykonywać badania diagnostyczne Dzięki badaniom prenatalnym rodzice mogą przygotować się na ewentualne możliwości leczenia dziecka tuż po urodzeniu lub jeszcze w łonie matki.

  Badania w ciąży - nieinwazyjne i inwazyjne badania prenatalne

  Już w 7 tygodniu ciąży poznasz płeć dziecka!

  Już w 7 tygodniu ciąży poznasz płeć dziecka!

  Przyszli rodzice mogą poznać płeć mającego się narodzić dziecka szybciej niż kiedykolwiek. Ostatnie badania naukowe przyczyniły się bowiem do opracowania prostego testu krwi, który pozwoli nie tylko określić płeć płodu, ale także zapobiec niektórym chorobom....

  Problemy z seksem

  Seksualne ryzyko (WIDEO)

  Seksualne ryzyko (WIDEO)

  Ryzykowne kontakty seksualne Decyzja o podjęciu współżycia powinna być przemyślana. Życie erotyczne wiąże się bowiem z ryzykiem nie tylko natury zdrowotnej, ale także emocjonalnej. Seks to nie tylko beztroska chwila przyjemności i uniesienia, ale także...