Mycosten

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
szampon leczniczy
Dawka
0,01 g/g
Ilość
30 ml (butelka)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: SANOFI AVENTIS DEUTSCHLAND GMBH

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Mycosten - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Mycosten - opis

Mycosten jest wskazany w leczeniu łojotokowego zapalenia owłosionej skóry głowy.

Mycosten - skład

Jeden gram szamponu zawiera 10 mg cyklopiroksu (Ciclopiroxum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Mycosten - dawkowanie

Do stosowania na skórę.

W początkowym leczeniu objawów łojotokowego zapalenia skóry Mycosten nakłada się na owłosioną skórę głowy raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od stopnia ciężkości choroby, przez 4 tygodnie.

W celu zapobiegania nawrotom objawów choroby, leczenie może być kontynuowane przez kolejne 12 tygodni.

Zawartość jednej nakrętki (około 5 ml) produktu Mycosten należy nałożyć na mokre włosy i owłosioną skórę głowy i masować aż do wytworzenia piany. Pianę należy następnie dokładnie wmasować w owłosioną skórę głowy. Jeśli włosy są dłuższe niż do ramion, należy stosować do dwóch nakrętek szamponu (około 10 ml). Mycosten należy pozostawić na 3 minuty, aby zadziałał, a następnie spłukać wodą.

Mycosten można stosować w sposób ciągły maksymalnie do 16 tygodni. Brak doświadczeń odnośnie stosowania produktu u dzieci.

Mycosten - środki ostrożności

Należy przestrzec pacjentów, aby unikali kontaktu produktu Mycosten z oczami w trakcie jego stosowania. W razie przypadkowego kontaktu produktu z oczami, należy przemyć je dużą ilością wody.

Produkt leczniczy zawiera parabeny i ich estry, dlatego może powodować natychmiastowe lub opóźnione reakcje nadwrażliwości. Kwas benzoesowy może powodować łagodne podrażnienie skóry, oczu i błon śluzowych.

W przypadku podrażnienia lub uczulenia po długotrwałym stosowaniu produktu, należy go odstawić i rozpocząć inne, odpowiednie leczenie.

Mycosten - przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Jednakże nie należy się spodziewać, aby zbyt częste stosowanie produktu Mycosten prowadziło do wystąpienia jakichkolwiek istotnych działań ogólnoustrojowych.

W razie przypadkowego spożycia produktu, należy rozpocząć odpowiednie leczenie.

Mycosten - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na cyklopiroks, cyklopiroks z olaminą, parabeny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Mycosten - działania niepożądane

W obrębie każdej grupy o określonej częstości występowania, działania niepożądane są wymienione zgodnie ze zmniejszającym się nasileniem.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Niezbyt często (> 1/1 000; < 1/100): reakcje skórne w miejscu nałożenia produktu, takie jak podrażnienie i wyprysk; subiektywne odczucie dyskomfortu w postaci pieczenia i świądu oraz zaburzenia dotyczące włosów, takie jak łagodne wypadanie włosów lub odbarwianie włosów, zmatowienie i skołtunienie włosów, łagodne wysuszenie włosów.

Zaburzenia układu immunologicznego

Rzadko (> 1/10 000 i < 1/1 000): może wystąpić alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.

Mycosten - ciąża i karmienie piersią

Ciąża:

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania cyklopiroksu u kobiet w czasie ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego ani pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka i (lub) płodu oraz przebieg porodu. Jednakże nie ma wystarczających danych dotyczących potencjalnego długoterminowego wpływu na rozwój pourodzeniowy (patrz punkt 5.3). Należy zachować ostrożność, przepisując produkt kobietom w ciąży.

Karmienie piersią:

Nie wiadomo, czy cyklopiroks przenika do mleka ludzkiego, dlatego kobiety karmiące piersią nie powinny stosować produktu Mycosten.

Mycosten - prowadzenie pojazdów

Nieistotny.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ciclopiroxum

  Dostępne opakowania
  Mycosten

  Mycosten

  szampon leczniczy - 30 ml (butelka) - 0,01 g/g
  SANOFI AVENTIS DEUTSCHLAND GMBH
  Mycosten

  Mycosten

  szampon leczniczy - 60 ml (butelka) - 0,01 g/g
  SANOFI AVENTIS DEUTSCHLAND GMBH
  Mycosten

  Mycosten

  szampon leczniczy - 2 but.a 60ml - 0,01 g/g
  SANOFI AVENTIS DEUTSCHLAND GMBH