Leczenie grzybicy skóry Flukonazolem
Witam. Leczę grzybice skóry Flukonazolem oraz do smarowania Mycosolon. I razy dziennie powinienem smarować Macosolonem, póki co smaruje rano i wieczorem. Zastanawiam się czy nie smarować jeszcze po południu.
Witam. Leczę grzybice skóry Flukonazolem oraz do smarowania Mycosolon. I razy dziennie powinienem smarować Macosolonem, póki co smaruje rano i wieczorem. Zastanawiam się czy nie smarować jeszcze po południu.
wykryto u mnie bak bakterie e coli na penisie. zrobiłem wymaz z antybiogramem. przyjąłem nastepujące leki: cipronex baktrim, biseptol, flucofast, zinnat, terbisil, mycosolon maść oraz okłady z gentamecyny i soli fizjologicznej.efektu niestety brak. antybiogram ampicylina I amoksycylina/kw klawelanowy I cefuroksym S(MIC 4) ceftazydym S(MIC<=1) gentamycyna S(MIC<=1) amikacyna S ciprofloksacyna S(MIC<=0.25) Trimetoprim/sulfametoksazol...
Witam, od jakiegoś czasu wokół żołędzia przy penisie zbiera mi się bały nalot-tak jakby łuszczący się śluz,nie widać go początkowo, lecz gdy lekko sie potrze skórę, zaczyna się jakby ścierać, taki objaw występuje codziennie,jest go sporo. Badałem się wenerycznie oraz urologicznie, wyniki nie wykazały żadnych chorób, stosowałem maść triderm,...
Witam. W kwietniu stwierdzono u mnie zakazenie drozdzakiem candinad narzadu plciowego. Trzech kolejnych lekarzy potwierdzalo diagnoze jednak zaden nie byl w stanie przepisac skutecznego leku. Przepisane miałem m.in. Mycosolon, pimafucort, triderm, woda borowa, fluconazol, flumycon. Jednak kazda kolejna wizyta to tylko koszty i wydatki...
Jakieś dwa dni temu zaczął mnie piec/boleć penis. Dzisiaj po prostu wyję z bólu ! Jem przeciwbólowe-nic nie dają. Żołądź po lewej stronie jest spuchnięty i boli, jakaś dziwna wysypka się na nim pojawiła, nie mogę ściągnąć napletka z bólu, gdy oddaję mocz piecze niesamowicie więc ograniczam się z tym. Z pod napletka wypływa jakaś żółta klejąca się substancja (ropa?) byłem...
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
Mycosolon jest wskazany do stosowania w zapalnej egzemie, wyprzeniu, grzybicy międzypalcowej, grzybicy paznokci wywołanej przez dermatofity (Trichophyton rubrum, T. mentagrophytes, Epidermophyton floccosum) lub przez inne grzyby (na przykład Candlda albicans), grzybicy z nadkażeniem bakteryjnym, grzybicy przewodu słuchowego zewnętrznego.
1 g maści zawiera 20 mg mikonazolu (Miconazolum) i 2,5 mg mazipredonu chlorowodorku (Mazipredoni hydrochlońdum).
Substancje pomocnicze o znanym działaniu: metylu parahydroksybenzoesan, alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy.
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Dawkowanie
Zakażenia grzybicze skóry i paznokci
Należy wcierać maść raz lub dwa razy na dobę w zakażoną powierzchnię skóry. Grzybica przewodu słuchowego zewnętrznego
Maść należy stosować dwa razy na dobę, aż do całkowitego wyleczenia.
Sposób podawania
Zakażenia grzybicze skóry i paznokci
W zakażeniach grzybiczych paznokci po usunięciu uszkodzonej części paznokcia produkt leczniczy Mycosolon powinien być zastosowany z opatrunkiem z bandaża. Leczenie należy prowadzić nieprzerwanie aż do całkowitego odnowienia paznokcia.
Grzybica przewodu słuchowego zewnętrznego
Do przewodu słuchowego zewnętrznego należy wprowadzić zwiniętą gazę nasączoną maścią.
Dzieci i młodzież Brak dostępnych danych.
Jeżeli wystąpi uczulenie, podrażnienie skóry, zanik skóry lub ogólnoustrojowe reakcje nadwrażliwości, należy natychmiast przerwać leczenie.
Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.
W przypadku nadwrażliwości na izokonazol, tiokonazol lub oksykonazol może wystąpić alergia krzyżowa. Kortykosteroidy wchłaniają się przez skórę, dlatego podczas stosowania produktu leczniczego istnieje ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych objawów niepożądanych mazipredonu, charakterystycznych dla kortykosteroidów, w tym zahamowanie czynności kory nadnerczy,
Z tego względu należy również unikać stosowania produktu leczniczego na dużą powierzchnię skóry, stosowania w dużych dawkach, a także długotrwałego leczenia produktem.
Stosowanie na skórę twarzy oraz na skórę pach i pachwin należy ograniczyć jedynie do przypadków bezwzględnie koniecznych, ze względu na zwiększone wchłanianie kortykosteroidu przez delikatną skórę i związane z tym zwiększone ryzyko teleangiektazji, dermatitis perioralis, zaników skóry, nawet po krótkim stosowaniu.
Należy unikać stosowania produktu leczniczego pod opatrunkiem okluzyjnym (ceratką, pieluchą), ponieważ opatrunek nasila wchłanianie kortykosteroidu do organizmu.
Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu, produkt leczniczy może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego, produkt leczniczy może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).
Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, produkt leczniczy może powodować podrażnienie skóry.
Brak danych dotyczących przedawkowaniu produktu leczniczego.
Długotrwałe lub nieprawidłowe miejscowe stosowanie produktu leczniczego lub stosowanie na duże powierzchnie skóry, może doprowadzić do zahamowania czynności osi podwzgórze-przysadka-nadnercza oraz hamowania wzrostu i rozwoju u dzieci.
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1;
Nadwrażliwość na izokonazol, tiokonazol lub oksykonazol;
Gruźlica skóry, opryszczka pospolita, ospa wietrzna oraz inne wirusowe lub bakteryjne choroby skóry; Grzybicze zakażenia owłosionej skóry głowy, błon śluzowych oraz na zranioną skórę.
Częstość występowania działań niepożądanych opisano przy użyciu następującej konwencji: rzadko (> = 1/10 000 do < 1/1000) oraz częstość nieznana (nie można oszacować na podstawie dostępnych danych z badań klinicznych).
Do najczęściej zgłaszanych działań niepożądanych zalicza się miejscowe reakcje skórne, Mycosolon jest na ogół dobrze tolerowany.
Zakażenia i zarażenia pasożytnicze Nieznana: wtórne zakażenia.
Zaburzenia układu immunologicznego
Rzadko: reakcje nadwrażliwości, w tym reakcje anafilaktyczne lub obrzęk naczynioruchowy. Zaburzenia endokrynologiczne
Nieznana: objawy charakterystyczne dla stosowania kortykosteroidów, szczególnie w przypadku długotrwałego stosowania produktu leczniczego, stosowania na dużej powierzchni skóry, pod opatrunkiem okluzyjnym (ściśle przylegającym), a także zahamowanie czynności podwzgórza i przysadki oraz nadnerczy.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Rzadko: miejscowe podrażnienie skóry, uczucie pieczenia, rumień, kontaktowe zapalenie skóry, świąd, wysypka.
Nieznana: zanik skóry, rozstępy skórne, trądzik posteroidowy, dermatitis periorałis (podczas stosowania produktu leczniczego w tym samym miejscu, szczególnie długotrwale); wykwity skórne, suchość skóry, zapalenie mieszków włosowych oraz odbarwienie skóry.
Zaburzenia naczyniowe
Nieznana: rozszerzenie powierzchniowych naczyń krwionośnych.
W przypadku nadwrażliwości na izokonazol, tiokonazol lub oksykonazol może wystąpić alergia krzyżowa. Wchłanianie mikonazolu nie jest klinicznie istotne.
Dzieci i młodzież
U dzieci, ze względu na większy niż u dorosłych stosunek powierzchni ciała do masy ciała, łatwiej niż u dorosłych może dojść do zahamowania czynności osi podwzgórze-przysadka-nadnercza i wystąpienia ogólnych objawów niepożądanych kortykosteroidów, w tym zaburzeń wzrostu i rozwoju.
Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych
Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań
niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania
produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać
wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania
Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,
Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
Al. Jerozolimskie 181C
PL-02 222 Warszawa
Teł.:+ 48 22 49 21 301
Faks: + 48 22 49 21 309
e-mail: ndl@urpl.gov.pl
Ciąża
W leczeniu kobiet w ciąży należy rozważyć stosunek korzyści z leczenia do ryzyka uszkodzenia płodu.
Karmienie piersią
Nie wiadomo w jakim stopniu mikonazol i mazipredonu chlorowodorek stosowane na skórę, mogą przenikać do mleka matki. Z tego względu, u kobiet karmiących piersią ten produkt leczniczy należy stosować na skórę ze szczególną ostrożnością.
Mycosolon nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Komentarze