Mova Nitrat Pipette

Mova Nitrat Pipette
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krople do oczu, roztwór
Dawka
0,01 g/ml
Ilość
50 pipet.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Mova Nitrat Pipette - ulotka preparatu

Mova Nitrat Pipette - opis

Zapobieganie zakażeniu przedniego odcinka oka u noworodków, szczególnie wywołanemu przez Neisseria gonorrhoeae - rzeżączkowemu zapaleniu spojówek (zabieg Credego) oraz zakażeniu przez Chlamydia spp. i Staphy/ococcus spp.

Zabieg powinien być stosowany u każdego noworodka bezpośrednio po urodzeniu.

Mova Nitrat Pipette - skład

Jedna pipetka z tworzywa zawiera 5 mg srebra azotanu (Argenfi nitras). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Mova Nitrat Pipette - dawkowanie

Zakroplić noworodkowi jednorazowo po jednej kropli produktu leczniczego Mova Nitrat Pipelte do worka spojówkowego każdego oka.

Sposób podawania

Lek stosuje się zewnętrznie, do worka spojówkowego oka.

Przed użyciem usunąć folię, zdjąć górną osłonkę, wstrząsnąć i oderwać końcówkę w kształcie motylka. Lek podać do worka spojówkowego każdego oka lekko naciskając pipetkę, przeznaczoną do jednorazowego użytku.

Mova Nitrat Pipette - środki ostrożności

Przy wielokrotnej aplikacji produktu leczniczego Mova Nitrat Pipette może wystąpić uszkodzenie rogówki prowadzące do ślepoty.

Mova Nitrat Pipette - przedawkowanie

W przypadku pomyłkowego zakropienia do worka spojówkowego oka więcej niż jednej kropli produktu leczniczego mogą występować objawy przedawkowania w postaci zaczerwienienia i opuchlizny powiek. Sposób postępowania leczniczego obejmuje przemycie oczu wodą destylowaną.

Mova Nitrat Pipette - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na srebra azotan.

Mova Nitrat Pipette - działania niepożądane

Krople srebra azotanu powodują u większości dzieci podrażnienie spojówek trwające około 24 godziny, nie prowadzące jednak do poważnych następstw. Przy podaniu 1% wodnego roztworu srebra azotanu w dawkach wielokrotnie przekraczających dawkę zalecaną może wystąpić uszkodzenie rogówki prowadzące do ślepoty.

Mova Nitrat Pipette - ciąża i karmienie piersią

Nie dotyczy.

Mova Nitrat Pipette - prowadzenie pojazdów

Nie dotyczy.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Argenti nitras

  Jest to nieorganiczny związek chemiczny, inaczej nazywany lapisem. Ma właściwości przyżegające, nie wnika w głąb tkanek, stosuje się go wielokrotnie, smarując warstwowo. Działa dezynfekująco, bakteriobójczo, w niskich stężeniach ściągająco. Do pędzlowania jamy ustnej i gardła jako środek odkażający i ściągający w roztworze 1-5%, do zabiegu Credego u niemowląt – roztwór 1%.

  Dostępne opakowania
  Mova Nitrat Pipette

  Mova Nitrat Pipette

  krople do oczu, roztwór - 50 pipet. - 0,01 g/ml
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  Mova Nitrat Pipette

  Mova Nitrat Pipette

  krople do oczu, roztwór - 100 pipet. - 0,01 g/ml
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.