Mikanisal

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
szampon leczniczy
Dawka
0,02 g/g
Ilość
60 g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: AS GRINDEX

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Nabiał (jony wapniowe)

Podczas przyjmowaniu leków nie jest wskazane spożywanie dużych ilości produktów zawierających dużą ilość wapnia (jonów wapniowych). Tego typu produkty właśnie poprzez zawartość jonów wapnia uniemożliwiają, zmniejszają lub zwalniają wchłanianie leków, adsorbując je. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z nabiałem (jonami wapniowymi).

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Mikanisal - ulotka preparatu

Mikanisal - opis

Łojotokowe zapalenie owłosionej skóry głowy. Łupież owłosionej skóry głowy.

Mikanisal - skład

1 g szamponu leczniczego zawiera 20 mg ketokonazolu (Ketoconazolum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Mikanisal - dawkowanie

Podanie na skórę.

Dorośli

Zmienioną chorobowo powierzchnię owłosionej skóry głowy należy umyć 5 ml do 6 ml (1 łyżeczka) szamponu leczniczego rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody. Rozcieńczony szampon leczniczy wcierać dokładnie w skórę głowy i włosy, pozostawić na 3 – 5 minut, w celu uzyskania działania leczniczego, a następnie spłukać.

Leczenie: dwa razy w tygodniu przez 2 do 4 tygodni.

Profilaktyka: jeden raz w tygodniu lub jeden raz co drugi tydzień.

Dzieci

Doświadczenie dotyczące stosowania u dzieci jest ograniczone.

Mikanisal - środki ostrożności

W przypadku uprzedniego długotrwałego miejscowego leczenia kortykosteroidami, w celu uniknięcia nasilenia objawów choroby po zaprzestaniu ich stosowania (efekt „odbicia”), wskazane jest stopniowe (w ciągu 2 do 3 tygodni) wycofywanie się z leczenia kortykosteroidami.

Szampon leczniczy Mikanisal można stosować po upływie 2. tygodni od zakończenia miejscowego leczenia kortykosteroidami.

Należy unikać kontaktu produktu leczniczego z oczami. Jeśli to nastąpi, należy niezwłocznie przemyć oczy wodą.

Mikanisal zawiera barwnik azorubinę (E 122), która może powodować reakcje alergiczne.

Mikanisal - przedawkowanie

Przedawkowanie produktu może spowodować nasilenie działań niepożądanych. W razie przypadkowego spożycia produktu należy zastosować jedynie leczenie wspomagające i objawowe. W celu uniknięcia zachłyśnięcia się treścią żołądkową, nie należy wywoływać wymiotów czy wykonywać płukania żołądka.

Mikanisal - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1).

Mikanisal - działania niepożądane

Działania niepożądane zostały przedstawione zgodnie z systemem klasyfikacji układów i narządów

MedDRA i konwencją MedDRA dotyczącą częstości: bardzo często (≥1/10), często (≥1/100 do < 1/10), niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100), rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000), bardzo rzadko

(< 1/10 000).

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rzadko: produkt może powodować miejscowe podrażnienia, uczucie swędzenia i pieczenia, przesuszanie lub przetłuszczanie włosów.

Bardzo rzadko:

obserwowano zmianę koloru włosów, przede wszystkim uszkodzenie i siwienie włosów.

Mikanisal - ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią produkt można stosować w zdecydowanej konieczności, gdyż nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią. Po miejscowej aplikacji na skórę głowy leku Mikanisal, szampon leczniczy, stężenie ketokonazolu w osoczu jest niewykrywalne.

Mikanisal - prowadzenie pojazdów

Nieistotny.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ketoconazolum

  Substancja ta jest syntetycznym lekiem przeciwgrzybiczym o szerokim spektrum działania. Zależnie od stężenia wykazuje działanie grzybostatyczne lub grzybobójcze. Stosowana jest w leczeniu grzybicy skóry tułowia, pachwin, rąk i stóp, łojotokowym zapaleniu skóry, kandydozy skóry i łupieżu pstrego w postaci kremu miejscowo. W postaci szamponu używana jest w leczeniu i profilaktyce łupieżu, łojotokowym zapaleniu skóry oraz łupieżu pstrym.

  Dostępne opakowania
  Mikanisal

  Mikanisal

  szampon leczniczy - 60 g - 0,02 g/g
  AS GRINDEX
  Mikanisal

  Mikanisal

  szampon leczniczy - 100 g - 0,02 g/g
  AS GRINDEX