Metronidazol Polpharma

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,25 g
Ilość
20 tabl. (2 blist.po 10 szt.)
Typ
Na receptę RpPielęgniarkaPołożna
Refundacja
Nie
Producent: ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Metronidazol Polpharma - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Zapalenie pochwy a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych przy Metronidazolu

Witam, ginekolog stwierdził zapalenie pochwy, przepisał mi leki; Metronidazol Polpharma 250mg (tabletka rano i wieczorem, mi i partnerowi) Metronidazol Polpharma 500mg dopochwowe (1 dziennie mi) Clotrimazolum (2 razy dziennie ja i partner) biorę również vibin mini ale czytałm że metronidazol jest antybiotykiem choć farmaceutka w aptece powiedziała że nie jest co zrobić by być w pełni bezpieczną? dodam że w ulotce clotrimazolum pisało że ma wpływ na prezerwatywy.

Ciąża a tabletki antykoncepcyjne i Metronidazol

Witam. Od ponad 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne daylette , ostatnio moja ginekolog przepisała mi metronidazol polpharma tabletki dopochwowe w trakcie ich przyjmowania raz współżyłam ( zaznacze że regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne ) i po 2 dniach od zakończenia leczenia metronidazolem powinnam dostać okres lecz dostałam 2 dni później lecz to było bardzo małe plamienie , i mam pytanie czy mogłam zajść w ciąże ? Pozdrawiam

POKAŻ WIĘCEJ

Metronidazol Polpharma - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Metronidazol Polpharma - opis

Metronidazol Polpharma tabletki dopochwowe 500 mg wskazany jest do miejscowego leczenia:

• rzęsistkowicy wywołanej przez Trichomonas vagirtalis;

• bakteryjnego zapalenia pochwy wywołanego przez Gardnerella vaginalis, Bacteroides spp., Mycoplasma hominis.

Metronidazol Polpharma - skład

1 tabletka dopochwowa zawiera 500 mg metronidazolu (Metronidazolum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Metronidazol Polpharma - dawkowanie

U dorosłych i młodzieży: dopochwowo 1 tabletkę 500 mg wieczorem przez 10 dni.

Przed włożeniem do pochwy, tabletkę można delikatnie zwilżyć w przegotowanej i ostudzonej

wodzie. Nie należy przerywać leczenia w czasie menstruacji.

Uwaga:

Leczenie rzęsistkowicy przeprowadza się równocześnie u obojga partnerów seksualnych, gdyż bezobjawowa rzęsistkowica u mężczyzny jest częstym źródłem ponownego zakażenia u kobiet. W przypadku bakteryjnego zapalenia pochwy jednoczesne leczenie u mężczyzn zasadniczo nie jest konieczne.

Metronidazol Polpharma - środki ostrożności

Preparat należy ostrożnie stosować u pacjentów:

• z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby (u tych pacjentów metronidazol jest metabolizowany powoli, czego efektem może być kumulowanie się Icku i jego metabolitów w organizmie).

• z padaczką lub innymi chorobami neurologicznymi (po podaniu ogólnoustrojowym metronidazolu, występowały neuropatia obwodowa i drgawki);

• z leukopenią lub jej występowaniem w wywiadzie (podczas stosowania tabletek dopochwowych istnieje możliwość nasilenia leukopenii lub jej wywołania, szczególnie podczas dłuższego lub powtórnego stosowania).

W czasie leczenia metronidazolem może niekiedy wystąpić zapalenie szyjki macicy lub pochwy wywołane drożdżakami. które może wymagać zastosowania odpowiedniego preparatu przeciwgrzybiczego.

U| Miodni/'*' 7

W czasie leczenia metronidazolem i przynajmniej jeden dzień po zakończeniu leczenia nie należy spożywać napojów alkoholowych, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji niepożądanych (patrz punkt 4.5).

Metronidazol może wpływać na wskaźniki niektórych badań laboratoryjnych (AspAT. ALAT. LDH. trójglicerydy, heksokinaza glukozy, leukocyty).

Metronidazol Polpharma - przedawkowanie

Dawka śmiertelna metronidazolu dla ludzi nie jest znana.

W pojedynczych przypadkach po zastosowaniu doustnym metronidazolu w dawce 6-10,4 g co drugi dzień przez 5-7 dni obserwowano objawy neurotoksyczne, w tym również stany drgawkowe i neuropatie obwodowe.

Po zastosowaniu jednorazowym 15 g metronidazolu występowały nudności, wymioty i bezład ruchowy.

Leczenie przedawkowania:

W razie zatrucia stosować leczenie objawowe i podtrzymujące.

Metronidazol Polpharma - przeciwskazania

Nadwrażliwość na metronidazol, inne składniki preparatu lub inne pochodne 5-nitroimidazolu. Pierwszy trymestr ciąży.

Metronidazol Polpharma - działania niepożądane

Podczas miejscowego leczenia metronidazolem mogą występować następujące działania niepożądane:

• Wymagające konsultacji lekarskiej:

Najczęściej (6-15%): zapalenie szyjki macicy lub pochwy wywołane drożdżakami (świąd w pochwie, ból podczas stosunku płciowego; gęste, białe upławy bezwonne lub o łagodnym zapachu). Nieczęsto: kurcze lub bóle brzucha (3.4%): pieczenie lub podrażnienie prącia partnera seksualnego; piekący ból podczas oddawania moczu lub częstsze oddawanie moczu; zapalenie sromu (świąd. palący ból lub zaczerwienienie w okolicy narządów płciowych).

• Wymagające konsultacji lekarskiej tylko w przypadkach, gdy utrzymują się lub są uporczywe:

Nieczęste: zaburzenia smaku w tym metaliczny smak, zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego (zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie, bóle głowy), suchość w jamie ustnej, obłożony język, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności lub wymioty), brak apetytu.

• Nie wymagające konsultacji lekarskiej: Nieczęste: ciemne zabarwienie moczu.

• Wymagające konsultacji lekarskiej, jeśli wystąpią po zakończeniu leczenia metronidazolem:

Zapalenie pochwy wywołane przez drożdżaki (świąd w pochwie lub zewnętrznych narządach płciowych; ból podczas stosunku płciowego; gęste, białe upławy bezwonne lub o łagodnym zapachu).

W rzadkich przypadkach po podaniu ogólnoustrojowym metronidazolu występowały zmiany skórne (wysypka), pokrzywka, rumień wiełopostaciowy. obrzęk naczynioruchowy, drgawki, neuropatia obwodowa, które mogą wystąpić również po podaniu dopochwowym. Bardzo rzadko występowała encefalopatia, podostry zespół móżdżkowy (np. ataksja. upośledzenie wymowy, zaburzenia chodzenia, oczopląs, drżenie, zaburzenia koordynacji ruchowej) oraz ototoksyczność. W przypadku wystąpienia objawów neurologicznych, leczenie preparatem należy przerwać. Ciężkie objawy mogą wymagać natychmiastowej konsultacji medycznej.

Metronidazol Polpharma - ciąża i karmienie piersią

Ciąża:

Nie przeprowadzono dobrze kontrolowanych badań z zastosowaniem metronidazolu u kobiet w ciąży. Metronidazol przenika barierę łożyska.

Metronidazol jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży lek należy stosować tylko wtedy, jeśli potencjalne korzyści ze stosowania leku u matki przewyższają ryzyko szkodliwego wpływu na płód.

Karmienie piersią:

Metronidazol wydziela się do mleka matki, osiągając w nim stężenia bliskie stężeniom leku w osoczu. W okresie laktacji nie należy przyjmować preparatu. Jeśli jednak leczenie jest konieczne - należy podjąć decyzję o zaprzestaniu karmienia.

Metronidazol Polpharma - prowadzenie pojazdów

Brak danych na temat przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Metronidazol Polpharma - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Metronidazolum

  Substancja, która jest chemioterapeutykiem o działaniu pierwotniakobójczym oraz bakteriobójczym (bakterie beztlenowe). Mechanizm działania opiera się na blokowaniu biosyntezy DNA pierwotniaków i bakterii. Stosowany w chorobach odpierwotniakowych (Trichomonas vaginalis, Giardia lamblia, Entamoeba histolytica), rzekomobłoniastym zapaleniu jelita grubego, wywołane przez beztlenowce: posocznica, zakażenia dróg oddechowych, OUN, ginekologicznych, układu pokarmowego i w obrębie jamy brzusznej.

  Dostępne opakowania
  Metronidazol Polpharma

  Metronidazol Polpharma

  tabletki - 20 tabl. (2 blist.po 10 szt.) - 0,25 g
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Metronidazol Polpharma

  Metronidazol Polpharma

  tabletki dopochwowe - 10 tabl. - 0,5 g
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Powiązane artykuły
  Onkologia

  Najczęstsze symptomy raka u mężczyzn

  Najczęstsze symptomy raka u mężczyzn

  Ból brzucha to nie tylko niestrawność Niestrawność, ból brzucha, częste oddawanie moczu - to tylko niektóre, zdawałoby się błahe, problemy zdrowotne, które nie wymagają wizyty u lekarza. Jednak mogą to być wczesne oznaki raka u mężczyzn. Eksperci są zdania,...

  Zioła i przyprawy

  Babki lecznicze - rodzaje i właściwości

  Babki lecznicze - rodzaje i właściwości

  Rodzaje babki Ziołolecznictwo wykorzystuje kilka rodzajów tej cennej rośliny: babka jajowata, lancetowata, babka płesznik, skutecznie radzą sobie z oparzeniami, zapaleniami, biegunką. Ich właściwości są nieocenione również w walce z nadwagą i otyłością. Zobacz...

  Stres

  Polacy czują się przewlekle zmęczeni

  Polacy czują się przewlekle zmęczeni

  62 proc. Polaków cierpi na przewlekłe zmęczenie. Skarżą się na obniżony nastrój i brak energii. Czują się wyczerpani i zestresowani - wynika z badań firmy Revitum. Zespół chronicznego zmęczenia (CFS) to stan, który nie ustępuje po odpoczynku i utrzymuje...

  Mięso

  WHO ostrzega: mięso powoduje raka

  WHO ostrzega: mięso powoduje raka

  Mięso na cenzurowanym Kiełbasa, szynka, salami, burgery i hot-dogi tak samo groźne dla zdrowia, jak papierosy, alkohol i azbest - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Przetworzone mięso zwiększa ryzyko wystąpienia raka. Na liście potencjalnie...

  Otępienie starcze - choroba Alzheimera
, leczenie

  Poznaj 5 zaskakujących oznak demencji

  Poznaj 5 zaskakujących oznak demencji

  Czym jest demencja? Demencja to termin opisujący objawy, takie jak zmiany osobowości, utrata pamięci, zaniedbywanie higieny osobistej, trudności z mówieniem i kontaktem z innymi. Jej najczęstszą przyczyną jest choroba Alzheimera, jednak zaburzenia mogą...

  Zdrowie

  Zatrucia metalami ciężkimi

  Zatrucia metalami ciężkimi

  Dochodzi do nich najczęściej u pracowników przemysłu chemicznego, celulozowo-papierniczego i nawozów sztucznych. W grupie ryzyka znajdują się również pracownicy fabryk, rafinerii naftowych i hutnicy. Do zatrucia może również dojść na skutek wypicia zanieczyszczonej...

  Odchudzanie

  Kilka sposobów na błyskawiczną poprawę metabolizmu

  Kilka sposobów na błyskawiczną poprawę metabolizmu

  Urozmaicona dieta Spożywanie podobnych lub wręcz wciąż takich samych posiłków spowalnia metabolizm. Każdy produkt ma specyficzną wartość odżywczą i profil bakteryjny, które wpływają na szybkość trawienia. Postaraj się nie jeść codziennie identycznego...

  Warzywa - dzienna dawka, właściwości odżywcze, kaloryczność

  Właściwości rzodkwi japońskiej

  Właściwości rzodkwi japońskiej

  Korzyści zdrowotne Rzodkiew japońska jest niezwykle popularna w krajach Dalekiego Wschodu ze względu na imponujące właściwości, małą kaloryczność i wysoką zawartość składników odżywczych. Korzyści zdrowotne warzywa - w Japonii zwanego daikonem - znane...