Mentho-Paraffinol Aflofarm

Mentho-Paraffinol Aflofarm
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
płyn doustny
Dawka
-
Ilość
125 g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.

Mentho-Paraffinol Aflofarm - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Mentho-Paraffinol Aflofarm - ulotka preparatu

Mentho-Paraffinol Aflofarm - opis

Środek przeczyszczający stosowany w zaparciach.

Mentho-Paraffinol Aflofarm - skład

100 g płynu doustnego zawiera substancję czynną 99,87 g parafiny ciekłej (Paraffinum liquidum). Substancje pomocnicze – patrz punkt 6.1.

Mentho-Paraffinol Aflofarm - dawkowanie

Doustnie, stosuje się 15 ml (łyżka stołowa) do 45 ml (3 łyżki stołowe) na noc lub rano na czczo.

Mentho-Paraffinol Aflofarm - środki ostrożności

Produkt leczniczy powinien być stosowany ostrożnie u osób z podwyższonym ryzykiem jego aspiracji, w tym osób z zaburzeniami neurologicznymi lub psychiatrycznymi i dodatkowo z refluksem żołądkowo-przełykowym.

Produkt leczniczy nie wchłania się z przewodu pokarmowego nie ma konieczności zmiany jego dawkowania u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek.

Szczególną ostrożność należy zachować u osób z kamicą żółciową i zapaleniu pęcherzyka żółciowego.

Mentho-Paraffinol Aflofarm - przedawkowanie

W piśmiennictwie nie odnotowano przypadków przedawkowania parafiny ciekłej. Stosowanie dużych dawek może powodować biegunkę.

W wysokich dawkach olejek miętowy może być toksyczny i powodować ostrą niewydolność nerek, a nawet zgon.

Mentho-Paraffinol Aflofarm - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na parafinę ciekłą i olejek miętowy - składniki produktu leczniczego.

Przepuklina rozworu przełykowego i zaawansowana choroba refluksowa przełyku.

Nie stosować produktu leczniczego u dzieci poniżej 2 lat.

Nie stosować u chorych na kamicę przewodową lub inne stany utrudniające odpływ żółci oraz przy ciężkim uszkodzeniu wątroby.

Mentho-Paraffinol Aflofarm - działania niepożądane

Mentho-Paraffinol Aflofarm jest dobrze tolerowany i w zalecanych dawkach działania niepożądane są bardzo rzadkie. Może wystąpić: wyciek parafiny z odbytu, a w razie długotrwałego stosowania mogą pojawić się zwłóknienia węzłów chłonnych.

W piśmiennictwie opisywane są również przypadki zachłystowego zapalenia płuc po zastosowaniu parafiny ciekłej – powikłanie występujące najczęściej u osób unieruchomionych lub z zaburzeniami neurologicznymi. Czynnikami sprzyjającymi aspiracji parafiny ciekłej były: refluks żolądkowoprzełykowy oraz zaburzenia neurologiczne lub/i psychiatryczne.

W tej grupie chorych parafina ciekła powinna więc być stosowana wyjątkowo ostrożnie. Olejek mięty pieprzowej może wywołać bóle brzucha i wymioty, a w dużych dawkach zaburzenia równowagi i snu. W wysokich dawkach może być toksyczny i powodować ostrą niewydolność nerek. Istnieją rzadkie doniesienia o występowaniu reakcji alergicznych na olejek miętowy i mentol (składnik olejku).

Mentho-Paraffinol Aflofarm - ciąża i karmienie piersią

Brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania produktów, zawierających parafinę ciekłą i olejek miętowy, u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Dlatego też stosunek korzyści dla matki, wynikających z zastosowania produktu do ryzyka dla dziecka powinien być każdorazowo oceniany.

Mentho-Paraffinol Aflofarm - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Paraffinum liguidum, Menthae ol.

  Dostępne opakowania
  Mentho-Paraffinol Aflofarm

  Mentho-Paraffinol Aflofarm

  płyn doustny - 125 g
  AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Zaparcia - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Zaparcie - zdjęcie rentgenowskie

  Zaparcie - zdjęcie rentgenowskie

  Zaparcie na zdjęciu rentgenowskim Na zdjęciu widoczne miejsce niedrożności jelit.

  Układ pokarmowy

  Uchyłki przewodu pokarmowego

  Uchyłki przewodu pokarmowego to wrodzone lub nabyte uwypuklenie ściany narządu na zewnątrz, powodujące powstanie zagłębień. Mogą mieć od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów, są pojedyncze lub mnogie. Uchyłki nie są właściwie chorobą, tylko elementem...

  Newsy - leki i suplementy

  Kilkadziesiąt serii Glicerolu wycofanych z obrotu. Nowe decyzje GIF-u

  Kilkadziesiąt serii Glicerolu wycofanych z obrotu. Nowe decyzje GIF-u

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu 45 serii Glicerolu 85 proc. Lek jest stosowany w celu łagodzenia podrażnień skóry. Wycofanie Glicerolu 85 proc. GIF wydał decyzję o wycofaniu kilkudziesięciu serii produktu medycznego Glicerol...

  Debutir – zdrowie jelit twoim priorytetem

  Najczęstsze przyczyny przewlekłych zaparć

  Najczęstsze przyczyny przewlekłych zaparć

  Niemal każdy z nas w swoim życiu doświadczył zaparć. Dość często problem ten występuje wśród małych dzieci (w wieku 2-4 lat), jednakże osoby dorosłe również mogą mieć problem wynikający ze spowolnienia perystaltyki jelit. O zaparciach można mówić...

  Urologia i nefrologia

  Zespół dźwigacza odbytu

  Zespół dźwigacza odbytu funkcjonuje w medycynie pod wieloma nazwami: kurcz dźwigaczy, zespół mięśnia łonowo-odbytniczego, zespół mięśnia gruszkowatego, bolesne napięcie mięśni miednicy. Jest to jedno z zaburzeń pracy układu pokarmowego. Na chorobę częściej...

  Zaparcia - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Nowy lek na zatwardzenie

  Pozornie błahy problem - zatwardzenie - powoduje dyskomfort, którego trudno jest się pozbyć. Naukowcy prowadzą badania nad nowym lekiem na tę dolegliwość. Lek, który niedługo powinien wejść na rynek, wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w organizmie. Działanie...

  Urologia i nefrologia

  Od ponad dwóch lat cierpi na zaparcia. Czy to rak? (WIDEO)

  Od ponad dwóch lat cierpi na zaparcia. Czy to rak? (WIDEO)

  David od ponad dwóch lat cierpi na poważne zaparcia, które nie pozwalają mu spokojnie żyć. Mogą one wskazywać na wiele dolegliwości - zespół jelita drażliwego, stres, a nawet nowotwór. David chce pozbyć się ich jak najszybciej. Lekarz sprawdzi, co mu...

  Układ pokarmowy

  Defekacja - charakterystyka, zaparcia, biegunka, profilaktyka

  Defekacja - charakterystyka, zaparcia, biegunka, profilaktyka

  Każdy z nas ma z nią do czynienia. Poza seksem, trudno znaleźć bardziej intymną czynność. Defekacja, o której mowa, jest to inna nazwa wypróżniania się, czyli usuwania kału z przewodu pokarmowego. Dotyczy wszystkich żywych organizmów. Zdarza się, że mamy...

  Onkologia

  Rak odbytnicy - przyczyny, leczenie

  Rak odbytnicy - przyczyny, leczenie

  Rak odbytnicy rozwija się długo i powoli. Początkowo nie daje żadnych objawów, jednak zmiany w oddawaniu stolca (zaparcie lub biegunka lub obydwa stany na przemian, uczucie parcia na stolec i wydalanie wśród parcia nieco śluzu, często z domieszką krwi)...

  Choroba Leśniowskiego-Crohna - przyczyny, objawy, leczenie

  Cierpi na chorobę Crohna. Na Instagramie inspiruje innych (WIDEO)

  Cierpi na chorobę Crohna. Na Instagramie inspiruje innych (WIDEO)

  Choroba Leśniowskiego-Crohna, nazywana też w skrócie po prostu chorobą Crohna, jest przewlekłym nieswoistym zapaleniem jelit. Zazwyczaj jest diagnozowana już u nastoletnich pacjentów. Tak też było w przypadku Bethany Gallagher, która poznała diagnozę...