Stosowanie maści Maxibiotic a impotencja
Czy jak maść maxibiotic w temperaturze powużej 30 stopni to czy taka maść może doprowadzić do impotencji
Czy jak maść maxibiotic w temperaturze powużej 30 stopni to czy taka maść może doprowadzić do impotencji
przeczytałem, że maść maxibiotic może wywołać reakcje nadwrażliwości. taką reakcje mam chyba już od3 miesięcy. wcześniej urolog podejrzewał grzybice i opryszczkę. moje pytanie brzmi co to jest reakcja nadwrażliwości i czy da się ją wyleczyć pomocy!
Witam od 2 tygodni utrzymuje mi sie czerwona krosta na penisie jest twarda, ostanie 5 dni zacząłem używać maści z antybiotykiem o nazwie maxibiotic lecz stan dalej sie utrzymuje. Bardzo proszę o pomoc.
Tydzien temu otarlam sobie kostke po paru dniach rane zaczęłam przemywac woda utleniona oraz octoniseptem wczoraj zaczęłam smarowac maxibiotykiem.dzisiaj pojawila sie ropa na ranie.mam pytanie dlaczego nadal pieni sie woda utleniona i jak dlugo stosowac preparaty?czy zaczac leczenie czyms innym?
Witam, problem to żołądź penisa na brzegach jest zaczerwieniona i przy cewce również. Przy dotyku jest raczej nie miłe uczucie, może nie ból ale jednak nic przyjemnego. Po masturbacji jest jeszcze bardziej zaczerwieniony. Używałem przez krótki czas Clotrimazolum i nic. Byłem u urologa i przepisał mi maść MaxiBiotic, coś w sprayu i tabletki. Było to na stan zapalny ale nic nie pomogło. Mam to już od dłuzszego czasu. Np przy podnieceniu...
MAXIBIOTIC stosuje się przy drobnych ranach (otarcia, zadrapania, ukąszenia), oparzeniach i owrzodzeniach skóry.
1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 5000 IU polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas) oraz 400 IU bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum).
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Podanie na skórę.
Dawkowanie
Należy oczyścić miejsce zranienia i pokryć niewielką ilością maści. Nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry 2 do 5 razy na dobę. Miejsce nałożenia maści można przykryć opatrunkiem z gazy lub pozostawić nieosłonięte. Nie należy stosować dłużej niż przez 7 dni.
Po zakończeniu leczenia nie należy ponownie stosować produktu leczniczego przed upływem 3 miesięcy.
Dzieci i młodzież
Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci w wieku od 0 do 12 lat, ze względu na ryzyko działania nefrotoksycznego i ototoksycznego.
W przypadku silnych odczynów alergicznych należy przerwać leczenie.
Pacjenci uczuleni na jeden antybiotyk z grupy aminoglikozydów lub polimyksyn mogą być uczuleni na inne aminoglikozydy lub polimyksyny.
Podobnie jak w przypadku stosowania innych produktów leczniczych zawierających antybiotyki, długotrwałe stosowanie produktu leczniczego MAXIBIOTIC może powodować nadmierne namnażanie niewrażliwych drobnoustrojów, w tym grzybów.
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, zwłaszcza objawów podrażnienia w miejscu nałożenia, lub w przypadku braku poprawy, należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego. Stosowanie na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może spowodować utratę słuchu, uszkodzenie nerek i wystąpienie objawów neurotoksycznych.
Stosowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub z upośledzeniem słuchu
Szczególnie ostrożnie należy stosować produkt leczniczy u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub z upośledzeniem słuchu. Ryzyko działania nefrotoksycznego i ototoksycznego u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek jest większe.
MAXIBIOTIC może nasilać działanie jednocześnie stosowanych produktów leczniczych o działaniu nefro- lub ototoksycznym.
Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących stosowania produktu leczniczego u pacjentów w podeszłym wieku. Należy jednak pamiętać o konieczności zmniejszenia maksymalnych dawek u pacjentów, u których występują zaburzenia czynności nerek.
Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.
W przypadku podawania produktu leczniczego na błony śluzowe, na dużą powierzchnię skóry (zwłaszcza uszkodzonej) może dojść do wystąpienia ogólnych działań toksycznych neomycyny, polimyksyny B i bacytracyny (patrz punkt 4.4). Dotyczy to przede wszystkim pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Mogą wystąpić objawy nefro-, oto- i neurotoksyczne, z utratą słuchu włącznie.
Nadwrażliwość na neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracynę cynkową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1. Zaburzenia słuchu Do oczu
Na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia, duże powierzchnie uszkodzonej skóry oraz na sączące zmiany chorobowe, ze względu na ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do krążenia ogólnego i wywoływania ogólnoustrojowych działań niepożądanych (ototoksyczność, nefrotoksyczność). Dzieci w wieku do 12 lat
Częstość występowania działań niepożądanych nie może być określona na podstawie dostępnych danych.
Zakażenia i zarażenia pasożytnicze:
zakażenie opornymi szczepami bakterii lub grzybów.
Zaburzenia układu immunologicznego:
miejscowe objawy nadwrażliwości (świąd, wysypka, zaczerwienienie, obrzęk i inne objawy podrażnienia).
Zaburzenia ucha i błędnika: ototoksyczność.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych: nefrotoksyczność.
Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych
Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań
niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania
produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać
wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania
Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,
Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa
Tel.: + 48 22 49 21 301
Faks: + 48 22 49 21 309
e-mail: ndl@urpl.gov.pl
Substancje czynne produktu leczniczego, a zwłaszcza neomycyna, mogą wywierać szkodliwe działanie farmakologiczne na przebieg ciąży lub rozwój płodu/noworodka.
Ze względu na brak odpowiednich badań, nie należy stosować produktu leczniczego w okresie ciąży i karmienia piersią.
Nie stwierdzono wpływu produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
zasypka - 10 g
maść - 15 g (tuba) - 0,02 g/g
maść - 15 g (tuba) - 0,02 g/g
maść - 15 g (tuba) - 0,02 g/g
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Komentarze