Przyjmowanie leków a senność
Zażywam 6 tabletek Magne B6, 3 Zincas, 2 Asentry, kapsułkę omega - 3 forte/24 h. Czy ta ilość może powodować senność?

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Zażywam 6 tabletek Magne B6, 3 Zincas, 2 Asentry, kapsułkę omega - 3 forte/24 h. Czy ta ilość może powodować senność?
Od około roku mam zbyt dużo stresów, staram się je zwalczać stosując magnez i herbatki ziołowe. Czy stosując magne B6 max (1-2 tabletki dziennie) i melisę (1 saszetka dziennie, ostatnio kilka butelek melisalu forte) z niewielkimi przerwami nie zaszkodzę sobie? Czy suplementacja magnezu nie powoduje np kamicy? Czy są jakieś skutki uboczne długotrwałego stosowania melisy, głogu i arcydzięgla?
Występowanie poniżej wymienionych objawów może wskazywać na niedobór magnezu:
-nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, łagodny lęk, niepokój, przejściowe uczucie zmęczenia, ospałość, zaburzenia snu w niewielkim nasileniu;
-objawy lęku, takie jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca);
-kurcze mięśni, mrowienie, drganie powiek.
Uzupełnienie magnezu może złagodzić powyższe objawy.
W przypadku braku poprawy po miesiącu stosowania produktu leczniczego Magne B6 forte kontynuowanie leczenia nie jest zalecane.
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg jonów magnezu w postaci magnezu cytrynianu
(Magnesii citras) oraz 10 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum)
Substancja pomocnicza: laktoza 50,57 mg
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1
Tabletki należy połykać popijając dużą ilością wody
Dorośli:
3 do 4 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych podczas posiłku.
Dzieci:
w wieku 6 lat lub powyżej (o masie ciała ok. 20 kg):
10 do 30 mg/kg m.c. na dobę (tzn.0,4 do1,2 mmol/kg m.c.na dobę) tzn. 2 do 4 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków.
W przypadku skojarzonego niedoboru magnezu i wapnia, w pierwszej kolejności należy wyrównać niedobór magnezu.
W przypadku ciężkiego niedoboru magnezu i zaburzeń wchłaniania, leczenie należy rozpocząć od dożylnego podawania magnezu.
Produkt leczniczy Magne B6 forte zawiera laktozę i dlatego jest przeciwwskazany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub zespołem złego wchłaniania glukozy – galaktozy.
Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek ze względu na ryzyko wystąpienia wysokiego stężenia magnezu we krwi.
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Długotrwałe stosowanie pirydoksyny (kilka miesięcy, a nawet lat) może spowodować aksonalną neuropatię czuciową. Objawy obejmują: drętwienie i zaburzenia poczucia pozycji, wibracje w dystalnych częściach kończyn, a także stopniowo postępującą ataksję sensoryczną (zaburzenia koordynacji). W większości przypadków objawy ustępują po zaprzestaniu stosowania pirydoksyny.
Przedawkowanie magnezu stosowanego doustnie nie powoduje reakcji toksycznych u pacjentów z prawidłową czynnością nerek.
U pacjentów z niewydolnością nerek może wystąpić zatrucie magnezem.
Działanie toksyczne zależy od stężenia magnezu we krwi i może wywołać następujące objawy:
- zmniejszenie ciśnienia krwi,
- nudności, wymioty,
- depresja ośrodkowego układu nerwowego, upośledzenie odruchów,
- zaburzenia elektrokardiogramu,
- początkowa depresja ośrodka oddechowego, śpiączka, zatrzymanie akcji serca, porażenie układu oddechowego, - zespół bezmoczu.
Postępowanie obejmuje: nawodnienie pacjenta i przeprowadzenie diurezy forsowanej. U pacjentów z niewydolnością nerek należy przeprowadzić hemodializę albo dializę otrzewnową.
- Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
- Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min). - Jednoczesne stosowanie lewodopy (patrz punkt 4.5).
Działania niepożądane występują rzadko. Czasami może wystąpić biegunka i bóle brzucha lub zaczerwienienie skóry.
Bardzo rzadko obserwowano reakcje alergiczne.
Ciąża
Kliniczne doświadczenia i stosowanie produktu leczniczego Magne B6 forte u wystarczająco dużej liczby ciężarnych kobiet nie ujawniły toksycznego i teratogennego działania magnezu.
Badania na zwierzętach nie wykazały toksycznego i teratogennego działania witaminy B6 zawartej w produkcie Magne B6 forte.
Produktmożna stosować u ciężarnych kobiet tylko w przypadku zdecydowanej konieczności.
Karmienie piersią:
Każdy ze składników, zarówno magnez jak i witamina B6, może być stosowany w czasie karmieniem piersią.
Odpowiednia dawka magnezu to 30 mg na dobę dla niemowląt w wieku od 0 do 6 miesięcy i 75 mg na dobę dla niemowląt w wieku od 7 do 12 miesięcy.
Magnez, który znajduje się w mleku karmiących kobiet, waha się w szerokim zakresie (od 15 do 64 mg/l) z medianą wartości 31 mg/l i 75% średnich wartości stężeń odnotowanych poniżej 35 mg/l.
Uważa się, cytując niektórych autorów, że odpowiednia dawka pirydoksyny dla niemowląt to 0,1 mg na dobę.
U dobrze odżywionych kobiet otrzymujących od 2,5 do 20 mg pirydoksyny przez 3 kolejne dni wykazano, iż jej poziom w mleku był w zakresie od 123 do 314 ng/ml. Zaleca się, aby kobiety karmiące piersią stosowały pirydoksynę w dawce maksymalnie 20 mg na dobę. Przegląd dostępnych danych dotyczących stosowania magnezu i pirydoksyny w dawkach terapeutycznych u kobiet karmiących nie wykazał żadnych powodów do obaw dotyczących bezpieczeństwa.
Dodatkowa ilość magnezu obecna w mleku matki leczonej zwykle stosowanymi dawkami magnezu i pirydoksyny nie jest znacząca.
Płodność
Badania nad witaminą B6 wykazują tylko obwodową neurotoksyczność i wpływ na płodność mężczyzn.
Jednakże taki efekt obserwuje się tylko przy bardzo wysokich dawkach.
Bezpieczeństwo Magne B6 forte jest bardzo wysokie ze względu na niską zawartość witaminy B6.
Produkt leczniczy Magne B6 forte nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
substancja - 25 g
substancja - 500 g
substancja - 25 g
substancja - 50 g
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Jeśli często budzisz się w środku nocy, skutki mogą być poważniejsze, niż zaczerwienione oczy rano. Niespokojny sen zakłóca gospodarkę hormonalną Nowe badania, które opierają się na danych pochodzących od ponad 14 millionów pacjentów, pokazują, że...
Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku odbędzie się w nocy z 27. na 28. października. Cofniemy zegarki z godziny trzeciej na drugą. Okazuje się, że przejście na czas zimowy bardzo źle wpływa na wiele osób. Na szczęście, na horyzoncie widać zmianę. Przestawianie...
Tafefobia to strach przed pogrzebaniem żywcem, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Osoba chora na myśl o przedwczesnym pochówku odczuwa kołatanie serca, drżenie rąk i miewa problemy ze snem. Co warto wiedzieć o tafefobii? Czym jest tafefobia? Tafefobia...
Terapia chorób psychosomatycznych Szacuje się, że ok. 10-15% wszystkich chorób ma podłoże psychosomatyczne. Do najczęstszych dolegliwości tego typu należą: nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa, zaburzenia snu oraz migrena. W procesie ich leczenia...
O tym, że dobry sen jest potrzebny do poprawnego funkcjonowania organizmu wiadomo od dawna. Ostatnie badania wskazują, jednak, że sen trwający mniej niż sześć godzin na dobę może być śmiertelnie niebezpieczny szczególnie dla młodych osób. Wpływ snu...
Bezsenność należy leczyć, ważne jest zatem poznanie jej przyczyn. W celach diagnostycznych lekarz może zlecić szereg mniej lub bardziej skomplikowanych badań, aby móc skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Badanie podmiotowe bezsenności Gdy...
Bezsenność należy leczyć, ważne jest zatem poznanie jej przyczyn. W celach diagnostycznych lekarz może zlecić szereg mniej lub bardziej skomplikowanych badań, aby móc skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Badanie podmiotowe bezsenności Gdy...
Przewracanie się z boku na bok i liczenie owiec nie pomaga? Możliwe, że cierpisz na bezsenność. Naukowcy badają, czy bezsenność przyczynia się do rozwoju chorób serca. Sprawdź, jak zmierzyć się z tą chorobą. Dlaczego nie mogę spać? Bezsenność a choroby...
Obecne przesycone kofeiną, zapracowane i uzależnione od nowinek technologicznych społeczeństwo powoli zapomina, czym jest spokojny sen. Naukowcy z Harvardu oraz uniwersytetów w Oxfordzie, Cambridge, Manchesterze i Surrey wykazali, że w dzisiejszych czasach...
Choroby serca, w tym śmiertelnie groźny zawał, dotykają coraz częściej nawet młodych ludzi. Ma to ścisły związek z naszym trybem życia - bardzo dużo pracujemy, mało lub nieefektywnie wypoczywamy, narażeni jesteśmy na stały stres, zapominamy albo nie...
Komentarze