Loxon 5%

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
płyn na skórę
Dawka
0,05 g/ml
Ilość
60 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: SANOFI AVENTIS SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Loxon 2% na porost włosów

Dzień dobry. Chciałbym zapytać o lek Loxon 2%. Czy jeśli zacząłbym stosować lek Loxon 2% na porost włosów i jeśli ten lek okazałby się skuteczny to musiałbym go stosować już zawsze, czy jest to tylko kuracja jednorazowa? Czy jeśli przerwałbym kurację po np. roku to włosy ponownie zaczęłyby wypadać? Jakie są opinie o leku? No i co najważniejsze jaka jest cena leku Loxon, nie chciałbym wydać fortuny, ale słyszałem że działa i może warto byłoby spróbować....

Odpowiada Lek. Tomasz Budlewski Lek. Tomasz Budlewski i 2 innych specjalistów

Stosowanie środka na zakola

Witam, zaczeły mi sie robic zakola . Czy jest jakis preparat/lek zeby na zakolach spowrotem odrosły włosy?? słyszałem o loxon 5% , ale podobno mogą byc skutki uboczne. Czy ten loxon jest skuteczny??

Odpowiada Lek. Dariusz Czubiński Lek. Dariusz Czubiński i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Loxon 5% - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Loxon 5% - opis

Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn i u kobiet.

Loxon 5% - skład

1 ml płynu na skórę zawiera 50 mg minoksydylu (Minoxidilum)

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Loxon 5% - dawkowanie

1 ml płynu należy rozprowadzić w miejscu łysienia i wmasować w skórę (najczęściej szczyt głowy

i zakola czołowe).

Przed użyciem przekręcić aplikator do góry o 90° a następnie nacisnąć dozownik w celu naniesienia produktu na skórę głowy.

Produkt leczniczy stosuje się dwa razy na dobę.

Porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 2 miesiącach leczenia produktem Loxon 5%.

Objętość 1 rozpylenia wynosi 0,1 ml.

Średnia objętość 10 rozpyleń wynosi 1 ml.

Nie przekraczać dawki 2 ml w ciągu doby.

Leczenie należy przerwać, jeśli poprawa nie nastąpi po 1 roku stosowania.

Produkt Loxon 5% nie jest przeznaczony dla osób w wieku poniżej 18 lat oraz powyżej 65 lat.

Uwaga: po nałożeniu płynu na skórę głowy dokładnie umyć ręce.

Loxon 5% - środki ostrożności

Produkt leczniczy przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę głowy; nie należy go stosować na uszkodzoną skórę (stan zapalny, łuszczyca), oraz na ogoloną skórę głowy.

Produktu leczniczego Loxon 5% nie należy stosować w czasie stosowania innych produktów podawanych miejscowo. Leki stosowane miejscowo, takie jak kortykosteroidy, tretynoina, ditranol oraz wazelina mogą zmieniać właściwości ochronne warstwy rogowej naskórka, co prowadzić może do zwiększonego wchłaniania minoksydylu do krwi i jego działania ogólnego.

Należy przerwać stosowanie produktu Loxon 5% w przypadku wystąpienia niedociśnienia, bólu w klatce piersiowej, przyspieszonej akcji serca, omdleń, zawrotów głowy, obrzęku kończyn.

W przypadku trwałego zaczerwienienia skóry głowy lub podrażnienia należy przerwać stosowanie produktu leczniczego i skontaktować się z lekarzem.

Osoby z chorobami układu krążenia lub zaburzeniami rytmu serca przed rozpoczęciem leczenia powinny zasięgnąć porady lekarza.

Na początku leczenia (zwykle 2-6 tygodnia) wystąpić może wzmożona utrata włosów. Jeśli wzmożona utrata włosów utrzymuje się powyżej 2 tygodni należy przerwać stosowanie produktu Loxon 5% i skontaktować się z lekarzem.

Produkt leczniczy zawiera alkohol, który może działać drażniąco na błony śluzowe oraz oczy; w przypadku przedostania się produktu do oka - należy dokładnie przemyć je wodą.

Należy unikać wdychania produktu leczniczego.

Loxon 5% - przedawkowanie

Przypadki przedawkowania minoksydylu stosowanego zewnętrznie nie są znane.

Ze względu na duże stężenie minoksydylu w produkcie Loxon 5% przypadkowe połknięcie produktu może wywołać objawy związane z ogólnym działaniem minoksydylu. Do najczęściej występujących należą: tachykardia, omdlenia, zawroty głowy, nagłe zwiększenie masy ciała.

W przypadku zaobserwowania podobnych objawów pacjent powinien natychmiast skontaktować się

z lekarzem.

Loxon 5% - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na minoksydyl lub inne składniki produktu leczniczego Loxon 5%.

Nadciśnienie tętnicze.

Loxon 5% - działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić reakcje skórne, takie jak podrażnienie skóry i świąd.

Nadmierne owłosienie (w tym pojawienie się zarostu na twarzy kobiet), miejscowy rumień, wysuszenie/łuszczenie się skóry głowy oraz zwiększenie liczby traconych włosów.

Rzadkie przypadki niedociśnienia.

Loxon 5% - ciąża i karmienie piersią

Produktu leczniczego Loxon nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią

p. pkt. 5.3.

Loxon 5% - prowadzenie pojazdów

Produkt nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Minoxidilum

  Substancja o działaniu hiptensyjnym, która pobudza porost włosów w łysieniu typu męskiego u mężczyzn oraz kobiet. Stosuje się miejscowo. Powoduje zwiększenie przepływu krwi przez naczynia skóry, stymuluje mitotycznie na wytwarzanie dłuższego włosa. Pierwsze efekty pojawiają sie po 2 miesiącach stosowania, zaś po zaprzestaniu regularnego leczenia włosy powracają do stanu wyjściowego.

  Dostępne opakowania
  Loxon 5%

  Loxon 5%

  płyn na skórę - 60 ml - 0,05 g/ml
  SANOFI AVENTIS SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Leczenie łysienia

  Skutki uboczne leku na łysienie

  Skutki uboczne leku na łysienie

  BBC donosi o poważnych efektach ubocznych stosowania popularnego leku na łysienie typu męskiego. Okazuje się bowiem, że przyjmowanie leku na bazie finasterydu może prowadzić do zaburzeń erekcji. Problem łysienia Wydawać by się mogło, iż łysienie to...

  Badania w łysieniu

  Skuteczny sposób na łysienie. Nowe badania

  Skuteczny sposób na łysienie. Nowe badania

  Amerykańscy naukowcy z Sanford znaleźli skuteczny sposób na łysinę. Badania przeprowadzone na myszach dowodzą, że każdy może mieć bujne włosy. Przełom w nauce - łysienie przestaje być problemem Wszyscy dotknięci problemem łysienia wiedzą, jak ciężko...

  Randki

  Poznaj 10 powodów, dla których warto umówić się z informatykiem

  Poznaj 10 powodów, dla których warto umówić się z informatykiem

  Jak wygląda typowy informatyk? Znaczna część kobiet postrzega go jako łysiejącego, żyjącego w swoim świecie mężczyznę, niekoniecznie pierwszej młodości. Na nosie zwisają mu okulary, a fascynacja ciągiem cyferek w komputerze sprawia, że jego życie towarzyskie...

  Łysienie androgenowe - przyczyny i leczenie

  Łysienie u mężczyzny

  Łysienie u mężczyzny

  Pozbawiona włosów głowa mężczyzny Przykład łysienia męskiego.

  Łysienie androgenowe - przyczyny i leczenie

  Łysienie męskie

  Łysienie męskie

  Przerzedzone włosy u mężczyzny Terminologia wskazuje, że dolegliwość dotyka głównie mężczyzn, bywa określana jako łysienie typu męskiego.

  Leczenie łysienia

  Transplantacja włosów metodą S.A.F.E.R.

  Transplantacja włosów metodą S.A.F.E.R.

  Badanie przeprowadzone u ponad 1500 mężczyzn z Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii wykazało, że stan owłosienia w znaczącym stopniu przekłada się na poziom męskiej samooceny (Alfonso, Richter-Appelt, Tosti, Viera, Garcia, 2005). W...

  Łysienie androgenowe - przyczyny i leczenie

  Leczenie łysienia męskiego (WIDEO)

  Leczenie łysienia męskiego (WIDEO)

  Postępowanie w przypadku łysienia plackowatego Łysienie typu męskiego to inaczej łysienie androgenowe. Jest to najczęściej występujący rodzaj łysienia. Pojawia się ono przede wszystkim u mężczyzn, wyjątkowo rzadkie są przypadki łysienia tego typu u kobiet....

  Przyczyny łysienia

  Łysienie u mężczyzn

  Łysienie u mężczyzn

  W dzisiejszych czasach łysienie u mężczyzn staje się coraz bardziej powszechnym schorzeniem. Nieustanne wypadanie włosów, coraz większe zakola - to koszmar wielu panów. Badania dowodzą, iż łysienie u mężczyzn dotyczy już chłopców w okresie dojrzewania,...

  Łysienie androgenowe - przyczyny i leczenie

  Przyczyny łysienia androgenowego u mężczyzn

  Przyczyny łysienia androgenowego u mężczyzn

  Łysienie typu męskiego, wywołane androgenami jest dużym problemem psychologicznym i dotyczyć może już mężczyzn od 20 roku życia. Największą ilość przypadków odnotowuje się po przekroczeniu przez mężczyzn 40 lat. Istotą całego procesu jest tak zwana miniaturyzacja...