Loramyc

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki adhezyjne podpoliczkowe
Dawka
0,05 g
Ilość
14 tabl.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: BIOALLIANCE PHARMA

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Loramyc - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Loramyc - opis

Leczenie zakażenia drożdżakowego części ustnej gardła (ang. oropharyngeal candidiasis, OPC) u pacjentów ze zmniejszoną odpornością (patrz punkt 5.1)

Loramyc - skład

Każda tabletka zawiera 50 mg mikonazolu.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, koncentrat białek mleka. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Loramyc - dawkowanie

Podanie na dziąsła.

Stosować wyłącznie u dorosłych.

Stosować jedną tabletkę adhezyjną podpoliczkową raz na dobę przez 7-14 dni w zależności od odpowiedzi klinicznej. Zaleca się stosowanie tabletki rano, po szczotkowaniu zębów, ponieważ w nocy wydzielanie śliny jest znacznie mniejsze. Produkt LORAMYC możne być przyjmowany z pokarmami i płynami.

W przypadku uzyskania wyleczenia klinicznego (definiowanego jako całkowite ustąpienie objawów podmiotowych i przedmiotowych choroby) po 7 dniach można zakończyć leczenie produktem

LORAMYC.

W przypadku zlewających się i (lub) rozległych (ciężkich) zmian OPC leczenie należy kontynuować do czasu uzyskania wyleczenia klinicznego lub przez okres maksymalnie 14 dni.

Sposób podawania

Tabletki LORAMYC umieszcza się na górnym dziąśle, tuż nad siekaczem.

• Tabletkę należy założyć natychmiast po wyjęciu z opakowania. Należy zwrócić uwagę na płaską i wypukłą stronę tabletki.

• Tabletkę umieszcza się stroną wypukłą na dziąśle górnym ponad siekaczem. Po założeniu należy przytrzymać tabletkę, lekko uciskając palcem zewnętrzną stronę górnej wargi przez 30 sekund.  W razie nieprawidłowego przylegania należy poprawić położenie tabletki.

• Jeśli tabletka odklei się od błony śluzowej w ciągu pierwszych 6 godzin, jednak nie zostanie połknięta, powinna zostać zastąpiona przez następną tabletkę.

• Jeśli produktu LORAMYC zostanie przypadkowo połknięty, zaleca się wypicie szklanki wody. Jeśli lek zostanie połknięty w ciągu pierwszych 6 godzin po aplikacji, należy zastąpić tabletkę wyłącznie raz.

• Tabletki LORAMYC należy umieszczać na górnym dziąśle, naprzemiennie, po lewej i prawej stronie.

Pacjenci w podeszłym wieku:Produkt LORAMYC można stosować u osób w podeszłym wieku.

Nie ma doświadczenia dotyczącego stosowania u dzieci.

Loramyc - środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania leku w skojarzeniu z halofantryną (patrz punkt 4.5).

Nie należy podawać produktu LORAMYC pacjentom z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.

Po zastosowaniu produktu LORAMYC rzadko obserwuje się miejscowe podrażnienie tkanek. Jak wszystkie leki, LORAMYC może wywoływać reakcje nadwrażliwości.

Tabletki LORAMYC umieszcza się na górnym dziąśle, tuż nad zębami siecznymi:

• Należy unikać sytuacji zmniejszających przyleganie tabletki do błony śluzowej policzka: nie dotykać ani nie uciskać założonej tabletki. Nie używać gumy do żucia.

• Nie ssać, żuć i nie połykać tabletki.

• Podczas szczotkowania zębów w ciągu dnia nie należy dotykać tabletki. Zachować ostrożność przy płukaniu ust.

• W razie uczucia suchości w jamie ustnej należy zwilżyć dziąsło przed wprowadzeniem tabletki adhezyjnej podpoliczkowej.

• Może dojść do przypadkowego połknięcia produktu LORAMYC. W takim przypadku zaleca się wypicie szklanki wody.

U pacjentów ze zlewającymi się lub rozległymi ciężkimi zmianami OPC w przypadku leczenia produktem LORAMYC stwierdzono mniejszy odsetek wyleczenia klinicznego.

Loramyc - przedawkowanie

Objawy

Po przedawkowaniu leku mogą wystąpić nudności i wymioty.

Leczenie

Nie istnieje odtrutka dla mikonazolu. W przypadku przedawkowania należy stosować leczenie objawowe.

Po przypadkowym zażyciu dużej ilości produktu LORAMYC w razie konieczności można zastosować płukanie lub inną metodę opróżnienia żołądka.

Nie opisano przypadku przedawkowania produktu LORAMYC.

Loramyc - przeciwwskazania

• Nadwrażliwość na substancję czynną i na którąkolwiek substancję pomocniczą.

• Uczulenie na mleko lub pochodne mleka.

• Zaburzenia czynności wątroby.

• Skojarzone stosowanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, pochodnych sulfonylomocznika o działaniu hipoglikemizującym, cyzaprydu, pimozydu, alkaloidów sporyszu: ergotaminy, dihydroergotaminy (patrz punkt 4.5).

Loramyc - działania niepożądane

Bezpieczeństwo stosowania produktu LORAMYC oceniono u 462 pacjentów włączonych do 3 badań klinicznych (462 pacjentów, w tym 315 pacjentów z rozpoznaniem zakażenia wirusem HIV i 147 pacjentów po radioterapii z powodu nowotworu złośliwego głowy i szyi) oraz na podstawie wyników badań po wprowadzeniu leku do obrotu. Najczęściej stwierdzane ciężkie działania niepożądane związane z lekiem obejmowały zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego.

Poniżej wymieniono działania niepożądane z uwzględnieniem układów i narządów oraz częstości występowania (bardzo często (≥1/10), często (≥1/100 do < 1/10); niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100), rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000), bardzo rzadko (< 1/10 000); nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

W obrębie każdej grupy o określonej częstości występowania działania niepożądane są wymienione zgodnie ze zmniejszającą się ciężkością.

Zaburzenia żołądka i jelit

Często: nudności, biegunka, bóle brzucha, wymioty, suchość w jamie ustnej, dyskomfort w jamie ustnej, ból dziąseł

Niezbyt często: bolesność języka, świąd dziąseł

Zaburzenia układu nerwowego

Często: ból głowy, zaburzenia smaku, brak smaku

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Często: świąd, wysypka

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Niezbyt często:uczucie podrażnienia w miejscu nałożenia tabletki, zmęczenie, ból

Zakażenia i zarażenia pasożytnicze

Niezbyt często: infekcja górnych dróg oddechowych

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania

Niezbyt często: brak łaknienia

Zaburzenia naczyniowe

Niezbyt często: uderzenia gorąca

Loramyc - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie ma dostatecznych danych dotyczących stosowania mikonazolu u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazały działania teratogennego, ale stwierdzono inne rodzaje oddziaływania na reprodukcję (patrz punkt 5.3). Ryzyko dla ludzi nie jest znane. Mikonazol należy stosować w ciąży jedynie, jeśli jest to bezwzględnie konieczne.

Laktacja

Nie ma danych na temat przenikania mikonazolu do ludzkiego mleka, a zatem należy ostrożnie zlecać leczenie kobietom karmiącym piersią.

Ze względu na ryzyko interakcji lekowej u dziecka (wielokształtny częstoskurcz komorowy typu torsade de pointes) ze względów bezpieczeństwa przeciwwskazane jest stosowanie mikonazolu u karmiących piersią matek, jeśli noworodek lub niemowlę przyjmuje cyzapryd.

Loramyc - prowadzenie pojazdów

Nie przeprowadzono badań nad wpływem produktu LORAMYC na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jednak wiadomo, że mikonazol nie wpływa na koncentrację ani zdolność prowadzenia pojazdów.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Miconazolum

  Dostępne opakowania
  Loramyc

  Loramyc

  tabletki adhezyjne podpoliczkowe - 14 tabl. - 0,05 g
  BIOALLIANCE PHARMA
  Powiązane artykuły
  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Jak leczyć grzybicę stóp?

  Grzybica stóp jest bardzo rozpowszechniona, szacuje się że może z jej powodu cierpieć nawet połowa naszego społeczeństwa. Częstość ich występowania zwiększyła się znacznie w ciągu ostatnich lat, co związane jest z rozwojem cywilizacyjnym: częściej korzystamy...

  Leczenie grzybicy

  Skuteczne leczenie grzybicy międzypalcowej

  Grzybica międzypalcowa to infekcja skóry stóp powodowana głównie przez Trichophyton mentagrophytes lub Epidermophyton floccosum. Jest to schorzenie bardzo powszechne. Ocenia się , że cierpi na nie około 20% populacji. Wśród osób regularnie uprawiających...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Komplikacje grzybicy stóp

  Gdy twoje stopy zaczynają swędzieć, a wkrótce również piec oraz pojawiają się na nich pęcherze prawdopodobnie masz grzybicę stóp. Leczenie grzybicy stóp jest najefektywniejsze, gdy zacznie się je wcześnie. Jednak w niektórych przypadkach, gdy leczenie...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Czynniki ryzyka sprzyjające powstawaniu grzybicy stóp

  Grzybica stóp jest bardzo powszechną dolegliwością, występuje najczęściej między wiekiem dojrzewania a 50. rokiem życia, częściej u mężczyzn niż u kobiet. Infekcje zwykle pojawiają się między palcami stóp, mogą również rozciągnąć się na podeszwę stopy...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica stopy

  Grzybica stopy

  Stopa chorego na grzybicę stóp Zmiany skórne przy grzybicy to grudki i pęcherzyki po czasie zmieniające się w strupy.

  Przyczyny grzybicy

  Jak można zarazić się grzybicą?

  Grzybica stóp to częsta choroba skóry. Wygląda nieestetycznie, boli i wymaga długiego leczenia oraz ogromnej cierpliwości. Grzybica stóp to już choroba cywilizacyjna, ze względu na liczbę osób na nią chorujących. Badania dowodzą, iż około 15-30% dorosłych...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Diagnostyka różnicowa grzybicy stóp

  Terminem „grzybica stóp" określa się choroby grzybicze skóry dotyczące podeszwowej powierzchni stóp, palców i fałdów międzypalcowych. Zakażenie najczęściej wywoływane jest przez grzyby z rodziny dermatofitów. Jest to jedna z najczęstszych form grzybiczych...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica mokasynowa

  Grzybica stóp, nazywana mokasynową lub złuszczającą, najczęściej dotyka młodych mężczyzn, szczególnie tych korzystających z publicznych basenów. Ta grzybica skóry stóp obejmuje podeszwy oraz brzegi stóp. Bardzo często, w przypadku tego rodzaju grzybicy,...