Locoid Crelo

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
emulsja
Dawka
1 mg/g
Ilość
30 g (butelka)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: ASTELLAS PHARMA SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Czerwone krostki na skórze głowy a bezskuteczne leczenie

Witam , od pół roku biorę leki ( które są co 3-4 tyg zmieniane ) i nie działają . Mam problemy ze.skórą głowy , są tam krwisto czerwone krostki i tłusta skóra. Leki jakie brałem to : Clotrimazolum , Lirra , Alpicort , Diprosalic , Elitasone , Locoid Crelo. Dlaczego nic nie chce skutecznie zadziałać ?? Proszę o rade co zrobić ?? Czy to samo przejdzie ??

Herpeswirus typu 2 a brak poprawy

Witam zrobiłem badanie i wykryto umnie Herpeswirus typu 2 (HSV-2) pani doktor przepisala mi locoid crelo vemulsie a gdyby to nie pomoglo heviran 400mg 30 tabletek problem taki ze niemoaga mi to w ogole sa jestem zagranico i do pl przyjasde za 3 nmiesiace dopiero i tabletki sie koncza powoli a zmian niema co moge zrobic z tym problemem?

Czerwone, łuszczące się plamki na twarzy

Witam! Mój problem ze skórą twarzy zaczął się około 4,5 roku temu. Przez rok pierwszy i drugi 2,5 cm pod jednym i drugim okiem (poniżej oczodołu) miałem dwie nieznaczne plamki barwy czerwonej. Były dni, że plamki te przybierały nieco bardziej intensywny kolor, a były i takie, że prawie całkowicie zanikały. Jeśli dobrze pamiętam, to latem słońce...

POKAŻ WIĘCEJ

Locoid Crelo - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Locoid Crelo - opis

Stany zapalne skóry (nie wywołane przez drobnoustroje) odpowiadające na leczenie kortykosteroidami w przypadku, gdy leczenie miejscowe słabiej działającymi kortykosteroidami nie przynosi oczekiwanych wyników.

Kontynuacja leczenia lub leczenie podtrzymujące zapalnych chorób skóry, w przypadku gdy wcześniejsze stosowanie silniej działających kortykosteroidów do użycia miejscowego dawało dobre wyniki.

Locoid Crelo - skład

Jeden gram emulsji zawiera 1 mg hydrokortyzonu 17-maślanu (Hydrocortisonibutyras).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Locoid Crelo - dawkowanie

Cienką warstwę emulsji Locoid Crelo nanosić równomiernie na zmienione chorobowo miejsca na skórze od 1 do 3 razy na dobę. Emulsję można lekko wmasować. Po uzyskaniu poprawy zazwyczaj wystarcza stosowanie produktu leczniczego raz na dobę lub 2-3 razy w tygodniu.

Locoid Crelo stosuje się w leczeniu zmian skórnych sączących, również na skórze owłosionej.

Nie należy stosować dawki większej niż 30-60 g tygodniowo.

Locoid Crelo - środki ostrożności

Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z produktem leczniczym.

Nie należy stosować produktu na powieki, ponieważ jeśli dostanie się na spojówki, może spowodować wystąpienie jaskry prostej lub zaćmy podtorebkowej.

Unikać stosowania emulsji na skórę twarzy i na skórę w okolicach narządów płciowych, gdyż jest szczególnie wrażliwa na działanie kortykosteroidów. W tych miejscach można stosować tylko słabo działające kortykosteroidy.

Unikać stosowania produktu na rozległe powierzchnie skóry, szczególnie pod opatrunkiem okluzyjnym (pod ceratką, pieluchą), w fałdach i zgięciach skóry. W takich przypadkach wchłanianie kortykosteroidów może być znacznie większe, co prowadzi do zahamowania czynności kory nadnerczy.

Ostrożnie stosować i unikać długotrwałego leczenia u dzieci, gdyż szybko dochodzi u nich do zahamowania czynności kory nadnerczy, może też wystąpić zahamowanie wydzielania hormonu wzrostu.

Szczególnie ostrożnie należy stosować u pacjentów z łuszczycą, gdyż miejscowe stosowanie kortykosteroidów w łuszczycy może być niebezpieczne, m.in. ze względu na nawrót choroby spowodowany rozwojem tolerancji, ryzyko wystąpienia uogólnionej łuszczycy krostkowej oraz miejscowe i ogólne działania toksyczne spowodowane zaburzeniem ciągłości skóry.

Locoid Crelo zawiera substancje pomocnicze: alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy, butylohydroksytoluen, parahydroksybenzoesan propylu i butylu.

Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego, butylohydroksytoluenu i glikolu propylenowego lek może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry), podrażnienie oczu i błon śluzowych, podrażnienie skóry.

Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu propylu i butylu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Locoid Crelo - przedawkowanie

Brak danych dotyczących przedawkowania produktu leczniczego. W przypadku długotrwałego stosowania może dojść do zahamowania czynności kory nadnerczy.

Locoid Crelo - przeciwskazania

Nie stosować produktu leczniczego:

- na zmiany skórne spowodowane:

- zakażeniami bakteryjnymi (np. zmiany kiłowe lub gruźlicze);

- zakażeniami wirusowymi (np. ospa wietrzna, opryszczka, półpasiec);

- zakażeniami wywołanymi przez grzyby;

- zarażeniami pasożytniczymi;

- na owrzodzenia skóry, rany;

- w zapaleniu skóry wokół ust;

- w trądziku pospolitym, w trądziku różowatym;

- w nadwrażliwości na substancję czynną: maślan hydrokortyzonu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Locoid Crelo - działania niepożądane

Działania niepożądane wymieniono poniżej według malejącej częstości występowania:

bardzo często (≥1/10); często (od ≥1/100 do ≤1/10); niezbyt często (od ≥1/1000 do ≤1/100); rzadko (od ≥1/10 000 do ≤1/1000); bardzo rzadko (< 1/10 000); nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Zaburzenia układu immunologicznego częstość nieznana: nadwrażliwość

Zaburzenia endokrynologiczne bardzo rzadko: zahamowanie czynności kory nadnerczy

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

rzadko: zanik skóry, często nieodwracalny, ze ścieńczeniem naskórka; rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych; plamica; rozstępy skórne; trądzik krostkowy; zapalenie skóry wokół ust; tzw. "efekt z odbicia", który może prowadzić do uzależnienia od miejscowego stosowania kortykosteroidów; odbarwienie skóry; zapalenie skóry i wyprysk, w tym kontaktowe zapalenie skóry.

Ze względu na zawartość substancji pomocniczych, mogą również wystąpić miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry), podrażnienie oczu i błon śluzowych, podrażnienie skóry i reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ogólnoustrojowe działania niepożądane po miejscowym stosowaniu kortykosteroidów występują rzadko, ale mogą być ciężkie. Zahamowanie czynności kory nadnerczy może wystąpić szczególnie podczas długotrwałego stosowania produktu leczniczego.

Ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych kortykosteroidów zwiększa się:

- podczas stosowania produktu pod opatrunkiem okluzyjnym (pod ceratką, pod pieluchą), w fałdach skóry;

- podczas stosowania na duże powierzchnie skóry;

- podczas długotrwałego leczenia;

- podczas stosowania u dzieci (skóra dzieci jest cieńsza, większa jest także powierzchnia skóry w stosunku do masy ciała).

Locoid Crelo - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Kortykosteroidy przenikają przez barierę łożyskową i mogą w związku z tym działać na płód. Jednak takie działanie może być istotne tylko podczas stosowania silnie działających kortykosteroidów przez długi czas. Wykazano teratogenne działanie kortykosteroidów u zwierząt.

Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego Locoid Crelo w czasie ciąży.

W okresie ciąży produkt można stosować tylko wtedy, gdy istnieją do tego wyraźne wskazania.

Karmienie piersią

Nie wiadomo, czy kortykosteroidy podane miejscowo na skórę przenikają do mleka.

Produkt leczniczy można stosować w czasie karmienia piersią na małą powierzchnię skóry przez krótki czas. W przypadku długotrwałego leczenia lub nanoszenia na dużą powierzchnię skóry, należy zaprzestać karmienia piersią.

Locoid Crelo - prowadzenie pojazdów

Brak danych dotyczących wpływu produktu Locoid Crelo na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Hydrocortisoni butyras

  Dostępne opakowania
  Locoid Crelo

  Locoid Crelo

  emulsja - 30 g (butelka) - 1 mg/g
  ASTELLAS PHARMA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Leczenie astmy

  Inhalatory na astmę

  Astma to choroba cywilizacyjna. Liczba osób ze zdiagnozowaną astmą ciągle rośnie, tak jak rośnie uprzemysłowienie na świecie. Napadom astmy oskrzelowej można zapobiegać, nie da się jednak wyleczyć tej choroby... Objawy ataku astmy Objawy ataku astmy...

  Leki i suplementy

  Flixotide - właściwości, działanie, skutki uboczne, cena

  Flixotide jest lekiem dostępnym na receptę. Występuje w postaci aerozolu wziewnego oraz zawiesiny do inhalacji. Stosuje się go w leczeniu chorób układu oddechowego, w szczególności choroby płuc i w alergologii. Flixotide ma działanie przeciwzapalne, a...

  Leczenie astmy

  Leki wziewne w astmie

  W ostatnim czasie możliwości leczenia wziewnego astmy oskrzelowej znacznie się rozszerzyły. Leki wziewne są stosowane zarówno w warunkach szpitalnych w leczeniu stanów nagłych, jak i w warunkach domowych do leczenia długotrwałego. Celem leczenia preparatami...

  Leki i suplementy

  Lek na astmę wycofany ze sprzedaży

  Lek na astmę wycofany ze sprzedaży

  Na terenie całego kraju z obrotu wycofano produkt leczniczy Pulmoterol (Salmeterolum), 50 mcg/dawkę inh., proszek do inhalacji w kapsułkach twardych. Produkt jest stosowany w szczególności przez osoby chore na astmę oskrzelową. Przyczyna  Główny Inspektorat...

  Astma - charakterystyka, rodzaje, przyczyny, diagnostyka, leczenie

  Diagnostyka astmy

  W celu postawienia właściwej diagnozy lekarz na początku przeprowadzi wywiad z pacjentem, tzn. szczegółowo wypyta go o objawy, dokładnie osłucha plecy (pole nad płucami i oskrzelami). Zmiany w płucach Astma charakteryzuje się zmianami osłuchowymi...

  Leczenie astmy

  Jak stosować inhalator? (WIDEO)

  Jak stosować inhalator? (WIDEO)

  Stosowanie inhalatora Objawy astmy nasilają się rankiem i wieczorem. Świszczący oddech, uczucie uciskania w klatce piersiowej, kaszel oraz duszności to dolegliwości będące wynikiem nadreaktywności oskrzeli. Jeśli w porę nie podejmie się odpowiedniego...

  Astma - charakterystyka, rodzaje, przyczyny, diagnostyka, leczenie

  Skuteczniej w konfrontacji z astmą

  Specjaliści z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego odkryli nowy sposób badania mechanizmu astmy oskrzelowej. Dzięki wynikom tych badań będzie można zastosować bardziej skuteczne metody leczenia. Czy astma jest dziś poważnym wyzwaniem cywilizacyjnym? Kiedy...

  Leczenie astmy

  Astma - kiedy szukać pomocy?

  Astma wymaga regularnych wizyt u lekarza specjalisty. Zdarza się jednak tak, że w czasie jej zaostrzeń musimy niezwłocznie przyjąć leki i natychmiast zgłosić się do lekarza. W takich przypadkach liczy się każda minuta. Część z tych objawów może wystąpić...

  Badania w astmie

  Badania diagnostyczne w astmie

  Astma jest chorobą przewlekłą utrudniającą oddychanie. Objawy astmy to męczący kaszel, ostre duszności, świszczący oddech. Choroba wymaga monitorowania. W tym celu stosuje się głównie testy czynnościowe układu oddechowego, czyli badanie spirometryczne...