Lipancrea 8000

Lipancrea 8000
Lipancrea 8000
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
kapsułki dojelitowe
Dawka
8 000 j. Ph.Eur.
Ilość
50 kaps. (pojem.z ulot.)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Lipancrea 8000 - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Poziom lipazy i ból pod żebrami

Od roku mam Lipaze około 200. Robie badania co dwa tygodbie i sa mniej wiecej takie same lipaza 160-200. Biore. Pangrol lipancrea kreon emanere. Miałam robione usgi inne badania i nic niewykrylo czyli cukrzycy, kamieni, zwapnien, torbieli. Nie mam tez biegunek i nie chudnę. Apetyt mam. Ale boli nnie codziennie pod zebrem lewy bok i promieniuje do pleców Czy to przewlekłe zapełnienie trzustki?

Lipancrea 8000 - ulotka preparatu

Lipancrea 8000 - opis

Stany zewnątrzwydzielniczej niewydolności trzustki spowodowane: przewlekłym zapaleniem trzustki, resekcją trzustki bądź jej części, resekcją żołądka, zwężeniem dróg żółciowych spowodowanym chorobą nowotworową, mukowiscydozą.

Lipancrea 8000 - skład

1 kapsułka zawiera Pancreatinum (pankreatynę) z trzustki wieprzowej o aktywności: lipazy 8 000  j. Ph. Eur., amylazy  5 750  j. Ph. Eur., proteaz   450  j. Ph. Eur., (1 j. Ph. Eur. = 1 j. FIP)

Lipancrea 8000 - dawkowanie

Preparat Lipancrea 8 000 należy przyjmować podczas posiłku, popijając każdą kapsułkę płynem. Kapsułki należy połykać w całości, bowiem zgryzienie lub rozkruszenie może doprowadzić do zniszczenia peletek i unieczynnienia leku. W razie niemożności połknięcia kapsułki lub w przypadku konieczności podania mniejszej ilości enzymu kapsułkę można otworzyć. Wysypane peletki podać z małą ilością płynu, np. soku owocowego (nie dodawać do mleka i mieszanek mlecznych). Nie jest konieczne podawanie preparatu do lekkich posiłków składających się z owoców,  jarzyn, soków owocowych i innych produktów beztłuszczowych. Dawkowanie preparatu należy ustalać indywidualnie, zależnie od zapotrzebowania pacjenta na enzymy trzustkowe. Dorośli : Zazwyczaj: 2 - 4 kapsułki do każdego posiłku.  Ustaloną dawkę można zwiększać stopniowo, kontrolując objawy kliniczne. Nie należy stosować dawki większej niż 100 000 j. Ph. Eur. lipazy na posiłek lub 400 000 j. Ph. Eur. na dobę w dawkach podzielonych. Dzieci : Zalecane dawki enzymów: od 500 do 1 000 j. Ph. Eur. lipazy/kg mc. na posiłek. Ustaloną dawkę można zwiększać stopniowo, kontrolując objawy kliniczne.  Nie należy stosować dawki większej niż 2500 j. Ph. Eur. lipazy/kg mc. na posiłek, czyli 10000 j. Ph. Eur. lipazy na kg mc. na dobę w dawkach podzielonych.

Lipancrea 8000 - środki ostrożności

Jednoczesne przyjmowanie leków z grupy antagonistów receptora H2 (cymetydyna, ranitydyna, famotydyna) może spowodować zmniejszenie siły działania preparatu. W rzadkich przypadkach u dzieci z mukowiscydozą, zażywających duże dawki enzymów, zanotowano przypadki zwężenia jelita. Przyczyna tego powikłania nie jest znana, uważa się jednak, że może ono być związane z podawaniem zbyt wysokich dawek leku. Dlatego też należy bezwzględnie przestrzegać dawkowania podanego w części zatytułowanej „Dawkowanie” i nie przekraczać u dzieci dawki 2 500 j. Ph. Eur. lipazy/kg mc. na posiłek. Podanie leku z pożywieniem o pH wyższym niż 5,5 (np. jaja, kurczaki, cielęcina, zielony groszek) może zmniejszać skuteczność preparatu. W warunkach tych istnieje możliwość wcześniejszego uwolnienia substancji czynnych z peletek (zanim lek dotrze do dwunastnicy), co może powodować unieczynnienie enzymów w świetle żołądka a także prowadzić do podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej.

Lipancrea 8000 - przeciwskazania

Nadwrażliwość na pankreatynę, białko wieprzowe lub którykolwiek z pozostałych składników leku, ostre zapalenie trzustki.

Lipancrea 8000 - działania niepożądane

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: Często: ból brzucha. Niezbyt często: zaparcia, nieprawidłowe stolce, biegunka oraz nudności i wymioty. Zwężenie odcinka krętniczo-kątniczego oraz okrężnicy wstępującej (kolonopatia włókniejąca), a także zapalenie jelita grubego było opisywane u pacjentów ze zwłóknieniem torbielowatym trzustki (mukowiscydozą) przyjmujących duże dawki preparatów pankreatyny. Badania kliniczno-kontrolne nie wykazały dowodów świadczących o związku przyczynowym między stosowaniem lipazy, a występowaniem kolonopatii włókniejącej. W ramach środków ostrożności jakiekolwiek nietypowe objawy ze strony jamy brzusznej lub zmiany dotychczasowych objawów powinny być zbadane w celu wykluczenia ewentualnego uszkodzenia jelita grubego, zwłaszcza jeżeli pacjent przyjmuje ponad 10 000 j. Ph. Eur. lipazy/kg masy ciała/dobę. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Niezbyt często: reakcje alergiczne i nadwrażliwość skóry. Bardzo rzadko: świąd skóry, nie wymagający odstawienia leku. W czasie stosowania preparatu mogą również wystąpić: odczyny alergiczne, podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej lub okolicy odbytu. W przypadku stosowania dużych dawek może wystąpić podwyższenie stężenia kwasu moczowego w moczu lub biegunka.

Lipancrea 8000 - ciąża i karmienie piersią

W związku z tym, że odpowiednie badania u ludzi nie zostały przeprowadzone, nie można wykluczyć ryzyka uszkodzenia płodu w wyniku podawania preparatu kobietom w ciąży. Nie ma też danych na temat wydzielania substancji czynnych preparatu do mleka matek karmiących. Lek może być stosowany w ciąży oraz w okresie karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla dziecka.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Amylasum, Lipasum, Proteasum

  Amylaza, lipaza, proteaza – mieszanina enzymów trzustkowych stosowana w niedoczynności trzustki i w zaburzeniach trawienia.

  Dostępne opakowania
  Lipancrea 8000

  Lipancrea 8000

  kapsułki dojelitowe - 50 kaps. (pojem.z ulot.) - 8 000 j. Ph.Eur.
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Lipancrea 8000

  Lipancrea 8000

  kapsułki dojelitowe - 20 kaps. (poj.b.pud.) - 8 000 j. Ph.Eur.
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Lipancrea 8000

  Lipancrea 8000

  kapsułki dojelitowe - 20 kaps. (blist.) - 8 000 j. Ph.Eur.
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Lipancrea 8000

  Lipancrea 8000

  kapsułki - 20 kaps. (poj.i pud.) - 8 000 j. Ph.Eur.
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Lipancrea 8000

  Lipancrea 8000

  kapsułki dojelitowe - 50 kaps. (blistry) - 8 000 j. Ph.Eur.
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Lipancrea 8000

  Lipancrea 8000

  kapsułki dojelitowe - 50 kaps. (pojem.) - 8 000 j. Ph.Eur.
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Lipancrea 8000

  Lipancrea 8000

  kapsułki - 50 kaps. - 8 000 j. Ph.Eur.
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Powiązane artykuły
  Mukowiscydoza - charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Tydzień Mukowiscydozy

  Tydzień Mukowiscydozy

  Plakat dotyczący Tygodnia Mukowiscydozy 27 lutego rozpoczyna się XI Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy.

  Hormony - charakterystyka, choroby endokrynologiczne

  Objawy chorób trzustki (WIDEO)

  Objawy chorób trzustki (WIDEO)

  Trzustka jest niezbędnym organem, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Wytwarza ona potrzebne enzymy, które pomagają w trawieniu pokarmu. W przypadku zaburzenia jej pracy, możemy być narażeni na poważne problemy zdrowotne. Jakie symptomy powiedzą...

  Mukowiscydoza - charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Lek na mukowiscydozę

  „New Scientist" informuje o nowym leku dla chorych na mukowiscydozę. Naukowcy potwierdzają, iż oprócz łagodzenia skutków choroby pozwala również na leczenie przyczynowe jednej z postaci mukowiscydozy. Czym jest mukowiscydoza? Mukowiscydoza to choroba...

  Zbilansowana dieta - charakterystyka, zasady, zdrowe produkty żywieniowe

  Jak czuć się lekko po świątecznym ucztowaniu?

  Jak czuć się lekko po świątecznym ucztowaniu?

  Dobre samopoczucie Świąteczne ucztowanie nie musi wcale oznaczać niestrawności. Przedstwiamy proste rady, dzięki którym unikniesz bólu żołądka. Jajka z majonezem Stół świąteczny kusi tłustymi wędlinami, domowymi pasztetami, lukrowaną babą...i jak tu...

  Układ pokarmowy

  Skąd się biorą problemy z jelitami? (WIDEO)

  Skąd się biorą problemy z jelitami? (WIDEO)

  Uciążliwy ból brzucha nie zawsze świadczy o niestrawności. Czasem jest to pierwszy sygnał poważnej choroby. Bóle brzucha mogą świadczyć np. o zespole jelita drażliwego, polipach w jelicie, a nawet o nowotworze. Sprawdź, kiedy ból brzucha i inne dolegliwości...

  Układ pokarmowy

  Dyspepsja - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie

  Dyspepsja, powszechnie nazywana niestrawnością, objawia się bólem podbrzusza, który trwa przynajmniej cztery tygodnie. Szacuje się, że aż 25 proc. populacji doświadcza dyspepsji. Bardziej narażone na nią są osoby dorosłe niż dzieci. Dyspepsja - przyczyny W...

  Układ pokarmowy

  Bezoar - występowanie, rodzaje, objawy, choroby, konsekwencje

  Bezoar - to tak zwany rzekomy kamień jelitowy. Chociaż nazwa brzmi niemedycznie, to istotnie jest on związany z układem pokarmowym człowieka. Co ciekawe, bezoary często występują w świecie zwierząt, między innymi u krów. Bezoar - występowanie Bezoar...

  #dzieńdobryWP

  #dziejesienazywo: Czym są choroby rzadkie? (WIDEO)

  #dziejesienazywo: Czym są choroby rzadkie? (WIDEO)

  Istota chorób rzadkich W Polsce żyje 2-3 mln osób chorych na choroby rzadkie. 80% tych chorób ma podłoże genetyczne. Występują one z częstotliwością mniejszą niż 5 na 10 000 przypadków. O tym jakie powinno być podejście do osób chorych na choroby rzadkie...