Lidoposterin

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
maść doodbytnicza
Dawka
0,05 g/g
Ilość
25 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: DR KADE PHARMAZEUT.FABRIK GMBH

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Lidoposterin - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Lidoposterin - opis

Zmniejszenie dolegliwości bólowych okolicy odbytu u pacjentów z guzkami krwawniczymi oraz wspomagająco w znieczuleniu przed i po badaniu przez odbyt.

Lidoposterin - skład

1 g maści zawiera 50 mg lidokainy (Lidocainum)

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: alkohol cetylowy.

Lidoposterin - dawkowanie

Produkt leczniczy przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę i błonę śluzową okolicy odbytu.
Na początku leczenia maść należy stosować 2 do 3 razy na dobę, następnie dwa razy dobę. Ilość stosowanej maści zależy od wielkości leczonego obszaru skóry i błony śluzowej. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki 4 g maści (200 mg lidokainy) na jedno podanie. Długość pasma wyciśniętego z tuby wynosi około 3,5 cm, co odpowiada 1,6 g maści

Maść należy stosować rano i wieczorem po wypróżnieniu. Maść należy ostrożnie wetrzeć w skórę i błony śluzowe wymagające leczenia.

W celu stosowania w kanale odbytu należy posługiwać się aplikatorem, dołączonym do opakowania. Aplikator jest przymocowany do tuby i ma zdejmowaną nakrętkę. Poprzez naciśnięcie tuby maść zostaje wciśnięta do aplikatora, którego długość stożkowatego zakończenia rurki, wkładanego do odbytu wynosi 3,4 cm Następnie aplikator należy ostrożnie włożyć w odbytnicę. Ponowne naciśnięcie tuby i wycofywanie aplikatora z kanału odbytu poprzez dystans 3,5 cm daje około 1,6 g maści nałożonej na chorobowo zmienione miejsce.

Maść nałożoną na okolicę odbytu można przykryć opatrunkiem z gazy.

Aplikator można myć gorącą wodą.

Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 6 dni. W przypadku nawrotu objawów choroby produkt leczniczy LIDOPOSTERIN można użyć ponownie.

Lidoposterin - środki ostrożności

W przypadku zakażeń grzybiczych konieczne jest jednoczesne stosowanie miejscowo czynnego leku przeciwgrzybiczego.

Zastosowanie preparatu na uszkodzoną skórę i (lub) błonę śluzową okolicy odbytu może skutkować wchłonięciem się większej ilości lidokainy do krwioobiegu i spowodować niepożądane działanie układowe.

Lidoposterin zawiera alkohol cetylowy, który może powodować reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Lidoposterin - przedawkowanie

Dotychczas nie stwierdzono przypadku przedawkowania ani zatrucia produktem leczniczym LIDOPOSTERIN, jeżeli jest stosowany zgodnie z zalecanym schematem leczenia.

W razie przypadkowego zażycia doustnego maści mogą wystąpić objawy niepożądane dotyczące przewodu pokarmowego (ból brzucha, nudności). Opisywano występowanie dezorientacji, wstrząsu kardiogennego, drgawek i zaburzeń oddychania po doustnym zażyciu bardzo dużych dawek lidokainy.

Nie istnieje żadna swoista odtrutka na lidokainę.

Lidoposterin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na lidokainę lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego LIDOPOSTERIN.

Lidoposterin - działania niepożądane

Rzadko mogą występować miejscowe reakcje z nadwrażliwości (np. świąd, pieczenie).

Lidoposterin - ciąża i karmienie piersią

Brak danych dotyczących przenikania lidokainy do łożyska lub mleka kobiet karmiących piersią.

Nie powinno się stosować produktu leczniczego LIDOPOSTERIN u kobiet w ciąży i w czasie laktacji, chyba że istnieją jednoznaczne wskazania.

Lidoposterin - prowadzenie pojazdów

Nie dotyczy.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Lidocaini hydrochloridum

  Lidokaina to substancja lecznicza o działaniu miejscowo znieczulającym oraz przeciwarytmicznym. Stabilizuje błony komórkowe przez hamowanie przepływu jonów sodowych. Stosowana w komorowych zaburzeniach rytmu serca, szczególnie w przebiegu zawału serca lub po przedawkowaniu glikozydów naparstnicy, zapobieganiu migotaniu komór w przebiegu zawału serca, znieczuleniu miejscowym błon śluzowych, nasiękowym, blokady nerwów obwodowych i splotów nerwowych, zewnątrzoponowym, podpajęczynówkowym, doopłucnowym, odcinkowym dożylnym.

  Dostępne opakowania
  Lidoposterin

  Lidoposterin

  maść doodbytnicza - 25 g - 0,05 g/g
  DR KADE PHARMAZEUT.FABRIK GMBH
  Powiązane artykuły
  Hemoroidy – charakterystyka, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Hemoroidy a inne choroby odbytu

  Hemoroidy a inne choroby odbytu

  Głównym objawem choroby hemoroidalnej, zwanej potocznie żylakami odbytu, jest krwawienie oraz uczucie niepełnego wypróżnienia podczas oddawania stolca. Czasami występuje również świąd, pieczenie, a rzadziej ból w okolicy odbytu. Nie są to jednak objawy...

  Badania

  Biopsja odbytu

  Biopsja odbytu polega na pobraniu niewielkiej ilości tkanki z odbytu lub odbytnicy. Zazwyczaj przeprowadza się ją równocześnie z sigmoidoskopią (wziernikowaniem dolnego odcinka jelita grubego, esicy i odbytnicy). Wynik biopsji może potwierdzić występowanie...

  Hemoroidy – charakterystyka, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Hemoroidy - charakterystyka, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Hemoroidy - charakterystyka, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Żylaki odbytu określa się również terminami: hemoroidy, krwawnice i guzki krwawnicze. Występują u każdego człowieka jako anatomiczne struktury naczyniowe położone w kanale odbytu. Hemoroidy odbytu bywają jednak bardzo często przyczyną różnych objawów...

  Żylaki - przyczyny, objawy, leczenie

  Hemoroidy - charakterystyka, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Hemoroidy - charakterystyka, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Żylaki odbytu określa się również terminami: hemoroidy, krwawnice i guzki krwawnicze. Występują u każdego człowieka jako anatomiczne struktury naczyniowe położone w kanale odbytu. Hemoroidy odbytu bywają jednak bardzo często przyczyną różnych objawów...

  Newsy

  Nowa lista leków refundowanych. Nie ma na niej Olaparybu

  Nowa lista leków refundowanych. Nie ma na niej Olaparybu

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków refundowanych, która będzie obowiązywała od 1 marca 2021 roku. Niestety wiele środków nie uzyskało dofinansowania, w tym Olaparyb, popularny lek stosowany w leczeniu raka jajnika, co wywołało zaskoczenie i...

  Leki i suplementy

  Nowa lista leków refundowanych - 1 września 2015 r.

  Nowa lista leków refundowanych - 1 września 2015 r.

  Znany jest już projekt najnowszej listy refundacyjnej, który zacznie obowiązywać od 1 września bieżącego roku. Grupę leków objętych dopłatami wzbogacono o 76 produktów. Nie wszystkie wiadomości sa jednak dobre. Na skutek zmian część leków stanie się droższa...

  Rak jajnika - objawy, leczenie

  Kora: hańba, że to jest lek nierefundowany (WIDEO)

  Kora: hańba, że to jest lek nierefundowany (WIDEO)

  Kora, a właściwie Olga Jackowska to artystka niezwykle popularna kojarząca się nam z grupą Maanam. W 2014 roku Polskę obiegła informacja, że artystka ma raka jajników. Potwierdziła to na swoim Facebooku, kierując się z prośbą o pomoc do swoich fanów...