Lamifortan active

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel
Dawka
0,01 g/g
Ilość
15 g (tuba)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Lamifortan active - ulotka preparatu

Lamifortan active - opis

Zakażenia grzybicze skóry (grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej) wywołane przez dermatofity. Łupież pstry.

Lamifortan active - skład

1 gram żelu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku (Terbinafini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: metylu parahydroksybenzoesan (E 218) i propylu parahydroksybenzoesan (E 216).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Lamifortan active - dawkowanie

Sposób podawania

Produkt leczniczy jest przeznaczony do stosowania na skórę.

LAMIFORTAN active należy stosować raz na dobę we wszystkich wskazaniach.

Przed nałożeniem żelu należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry, na którą będzie on nanoszony.

Cienką warstwę żelu należy nanieść na chorobowo zmienione miejsca na skórze i okolice, a następnie lekko wcierać. Jeżeli produkt leczniczy jest stosowany w fałdach skórnych (pod piersią, między palcami, między pośladkami, w pachwinach), to miejsca, na które naniesiono żel można przykryć gazą, zwłaszcza na noc.

Dorośli

Czas trwania kuracji (schemat dawkowania):

Grzybica stóp (Tinea pedis) - 1 tydzień raz na dobę.

Grzybica fałdów skórnych (np. Tinea cruris) - 1 tydzień raz na dobę.

Grzybica skóry gładkiej (Tinea corporis) - 1 tydzień raz na dobę. Łupież pstry (Pityriasis versicolor) - 1 tydzień raz na dobę.

Poprawę objawów klinicznych z reguły uzyskuje się już po kilku dniach.

Stosowanie nieregularne lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby. Jeśli nie ma objawów poprawy po tygodniu stosowania produktu, należy zweryfikować diagnozę.

Zastosowanie produktu leczniczego LAMIFORTAN active u pacjentów w podeszłym wieku Nie ma danych wskazujących, że leczenie chorych w podeszłym wieku wymaga innego dawkowania oraz że u tych pacjentów mogą wystąpić działania niepożądane odmienne od obserwowanych u młodszych pacjentów.

Zastosowanie produktu leczniczego LAMTFORTAN active u dzieci

Nie zaleca się stosowania produktu LAMIFORTAN active u dzieci, gdyż nie ma wystarczających badań klinicznych dotyczących stosowania produktu leczniczego w tej grupie pacjentów.

Lamifortan active - środki ostrożności

Produkt leczniczy LAMIFORTAN active jest przeznaczony do stosowania wyłącznie na skórę. Nie należy stosować produktu leczniczego na błony śluzowe oraz do oczu - w przypadku przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy go usunąć poprzez obfite spłukanie wodą.

Nie należy stosować produktu leczniczego doustnie.

Produkt leczniczy LAMIFORTAN active należy stosować szczególnie ostrożnie na skórę w miejscach, które mogą zostać podrażnione przez zawarty w preparacie alkohol, a szczególnie miejscach zmienionych zapalnie lub wrażliwych, takich jak twarz.

Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu metylu (E 218) i parahydroksybenzoesanu propylu (E 216) (Nipaguard MPA), produkt leczniczy może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Lamifortan active - przedawkowanie

Ze względu na niewielkie wchłanianie terbinafiny przez skórę do krwi, ryzyko przedawkowania lub zatrucia produktem leczniczym przeznaczonym do stosowania miejscowego jest niewielkie. Działania niepożądane po przypadkowym połknięciu całej zawartości tuby mogą być podobne do działań niepożądanych występujących po zastosowaniu terbinafiny w postaci doustnej (tj. ból głowy, nudności, ból brzucha, zawroty głowy).

Lamifortan active - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną (terbinafiny chlorowodorek) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Lamifortan active - działania niepożądane

Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające reakcje skórne w miejscu stosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

Bardzo rzadko (< 1/10 000, w tym pojedyncze przypadki): reakcje alergiczne, takie jak: wysypka, świąd, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych produkt leczniczy należy odstawić. Jego pozostałość należy usunąć z powierzchni skóry za pomocą rozpuszczalnika organicznego (etanol), a następnie miejsce to umyć ciepłą wodą z mydłem.

Niezbyt często (> 1/1 000, < 1/100): reakcje skórne w miejscu zastosowania: suchość skóry, podrażnienia skóry, uczucie pieczenia.

Lamifortan active - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Ze względu na bardzo ograniczone doświadczenie kliniczne, nie należy stosować produktu leczniczego LAMIFORTAN active u kobiet w ciąży, chyba że korzyści z leczenia produktem dla matki uzasadniają podjęcie takiego ryzyka.

Karmienie piersią

Produktu leczniczego LAMIFORTAN active nie należy stosować w okresie karmienia piersią, ponieważ substancja czynna (terbinafina) przenika do mleka matki. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do leczonej skóry, w tym piersi.

Płodność

Badania toksycznego oddziaływania produktu leczniczego na płód i badania płodności na zwierzętach nie wykazały szkodliwego działania.

Lamifortan active - prowadzenie pojazdów

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Lamifortan active - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Terbinafini hydrochloridum

  Terbinafina to substancja lecznicza o działaniu przeciwgrzybiczym. Stosowana doustnie i miejscowo na grzybicę skóry. Uszkadza ścianę komórkową grzyba.

  Dostępne opakowania
  Lamifortan active

  Lamifortan active

  żel - 15 g (tuba) - 0,01 g/g
  PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.
  Powiązane artykuły
  Leczenie grzybicy

  Skuteczne leczenie grzybicy międzypalcowej

  Grzybica międzypalcowa to infekcja skóry stóp powodowana głównie przez Trichophyton mentagrophytes lub Epidermophyton floccosum. Jest to schorzenie bardzo powszechne. Ocenia się , że cierpi na nie około 20% populacji. Wśród osób regularnie uprawiających...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Komplikacje grzybicy stóp

  Gdy twoje stopy zaczynają swędzieć, a wkrótce również piec oraz pojawiają się na nich pęcherze prawdopodobnie masz grzybicę stóp. Leczenie grzybicy stóp jest najefektywniejsze, gdy zacznie się je wcześnie. Jednak w niektórych przypadkach, gdy leczenie...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Jak leczyć grzybicę stóp?

  Grzybica stóp jest bardzo rozpowszechniona, szacuje się że może z jej powodu cierpieć nawet połowa naszego społeczeństwa. Częstość ich występowania zwiększyła się znacznie w ciągu ostatnich lat, co związane jest z rozwojem cywilizacyjnym: częściej korzystamy...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Czynniki ryzyka sprzyjające powstawaniu grzybicy stóp

  Grzybica stóp jest bardzo powszechną dolegliwością, występuje najczęściej między wiekiem dojrzewania a 50. rokiem życia, częściej u mężczyzn niż u kobiet. Infekcje zwykle pojawiają się między palcami stóp, mogą również rozciągnąć się na podeszwę stopy...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica stopy

  Grzybica stopy

  Stopa chorego na grzybicę stóp Zmiany skórne przy grzybicy to grudki i pęcherzyki po czasie zmieniające się w strupy.

  Przyczyny grzybicy

  Jak można zarazić się grzybicą?

  Grzybica stóp to częsta choroba skóry. Wygląda nieestetycznie, boli i wymaga długiego leczenia oraz ogromnej cierpliwości. Grzybica stóp to już choroba cywilizacyjna, ze względu na liczbę osób na nią chorujących. Badania dowodzą, iż około 15-30% dorosłych...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Diagnostyka różnicowa grzybicy stóp

  Terminem „grzybica stóp" określa się choroby grzybicze skóry dotyczące podeszwowej powierzchni stóp, palców i fałdów międzypalcowych. Zakażenie najczęściej wywoływane jest przez grzyby z rodziny dermatofitów. Jest to jedna z najczęstszych form grzybiczych...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica stóp i dłoni

  Objawy grzybicy mogą być początkowo trudne do rozpoznania, a nieleczona choroba może rozwijać się przez długi czas. Drobniutkie grzyby wywołujące chorobę mogą być przenoszone na sąsiednie okolice i powodować zarażenia w innych miejscach. Dlatego też...