Ketospray Forte

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
aerozol na skórę, roztwór
Dawka
0,1 g/g
Ilość
12,5 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: ANGELINI PHARMA POLSKA SP. Z O.O

Interakcje z żywnością

Na czczo/po posiłku

Przyjęcie leku na czczo powoduje szybkie opróżnienie żołądka, co z kolei prowadzi do natychmiastowego wzrostu stężenia leku we krwi. Dzięki temu pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Natomiast przyjęcie lekarstwa po posiłku opóźnia opróżnianie żołądka, co wydłuża czas pasażu leku. Dowiedz się więcej o znaczeniu spożywania leków na czczo lub po posiłku.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Ketospray Forte - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Ketospray Forte - opis

Miejscowe, objawowe leczenie bólu i zapalenia tkanek miękkich (w tym w następstwie zwichnięć, skręceń i stłuczeń).

Ketospray Forte - skład

1g roztworu zawiera 100 mg ketoprofenu (Ketoprofenum)

Jedna dawka z dozownika (0,2 ml) zawiera 20 mg ketoprofenu.

Substancje pomocnicze: 100 mg glikolu propylenowego /gram płynu

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Ketospray Forte - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat:

Od 3 do 6 dawek produktu leczniczego rozpylić na okolicę objętą dolegliwościami, dwa do trzech razy na dobę, przez okres do 7 dni. Po rozpyleniu produkt leczniczy należy delikatnie rozetrzeć i pozostawić do wyschnięcia.

Po wmasowaniu produktu leczniczego w skórę należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi i uszkodzoną skórą.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 18 dawek z dozownika, co odpowiada 360 mg ketoprofenu.

Dzieci

Z uwagi na niedostateczne dane kliniczne nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Ketospray Forte u dzieci poniżej 15 lat.

Ketospray Forte - środki ostrożności

Ketospray Forte należy stosować ostrożnie u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, niewydolnością układu krążenia oraz zaburzeniami czynności wątroby, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych.

W razie wystąpienia wysypki produkt leczniczy należy odstawić.

Produktu leczniczego Ketospray Forte nie należy stosować pod opatrunki okluzyjne, oraz na duże powierzchnie ciała.

Stosowanie, zwłaszcza długotrwałe, produktów leczniczych o działaniu miejscowym, może spowodować reakcję alergiczną, szczególnie w okresie intensywnego nasłonecznienia.

W okresie leczenia oraz do dwóch tygodni po jego zakończeniu, obszary skóry, na które zastosowano Ketospray Forte, należy chronić przed działaniem promieni słonecznych lub promieniowaniem ultrafioletowym np. w solarium.

Pacjenci z astmą oskrzelową lub alergią w wywiadzie, mogą stosować Ketospray Forte wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza.

Należy rozważyć konieczność stosowania produktu leczniczego Ketospray Forte podczas współistniejącego krwawienia o dowolnej lokalizacji.

Produktu leczniczego nie należy stosować na obszary skóry, na których występują: zmiany wysiękowe, wyprysk, owrzodzenie lub zakażenie skóry a także naruszenie jej ciągłości, oraz na: błony śluzowe (jamy ustnej, okolicy narządów płciowych lub odbytu), oczy lub uszy.

Produkt leczniczy Ketospray Forte zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.

Ketospray Forte - przedawkowanie

Przedawkowanie produktu leczniczego jest mało prawdopodobne w związku z miejscową drogą podania. W przypadku zastosowania nadmiernej ilości produktu leczniczego, zaleca się umyć powierzchnię skóry wodą.

W razie przypadkowego połknięcia produktu leczniczego Ketospray Forte mogą wystąpić ogólne działania niepożądane o różnym nasileniu, w zależności od ilości przyjętego produktu leczniczego (bóle i zawroty głowy, wymioty, bóle brzucha, senność).

Spożycie dużych dawek może spowodować zahamowanie czynności oddechowej, śpiączkę, drgawki, krwawienie z przewodu pokarmowego, zwiększenie lub zmniejszenie ciśnienia tętniczego, ostrą niewydolność nerek. Nie istnieje specyficzne antidotum. W takim przypadku należy zastosować leczenie podtrzymujące i objawowe.

Ketospray Forte - przeciwwskazania

• Nadwrażliwość na ketoprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

• Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki

przeciwzapalne (NLPZ).

• Ostatni trymestr ciąży.

Ketospray Forte - działania niepożądane

Działania niepożądane po miejscowym zastosowaniu ketoprofenu występują niezbyt często lub rzadko. Należą do nich odczyny uczuleniowe: skórne oraz dotyczące dróg oddechowych (istnieje możliwość wystąpienia ataku astmy, szczególnie u osób z alergią na kwas acetylosalicylowy i(lub) inne niesteroidowe leki przeciwzapalne). W takich przypadkach stosowanie produktu leczniczego jest przeciwwskazane.

Działania niepożądane podzielono ze względu na częstość występowania według następującej skali:

bardzo często (≥1/10); często (≥1/100 do < 1/10); niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100); rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000); bardzo rzadko (< 1/10 000) , nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Niezbyt często:

Zaburzenia skóry: rumień, świąd, wyprysk.

Rzadko:

Zaburzenia skóry: reakcje nadwrażliwości na światło, wyprysk pęcherzowy, pokrzywka.

Bardzo rzadko i częstość nie znana:

Zaburzenia układu immunologicznego: obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zwiększenie przewlekłej niewydolności nerek.

Inne możliwe działania niepożądane (dotyczące przewodu pokarmowego i nerek) wynikają z przenikania substancji czynnej przez skórę, a więc są uzależnione od: zastosowanej dawki ketoprofenu, powierzchni skóry, stopnia wchłaniania przez tkankę, długości okresu leczenia oraz zastosowania, lub nie, opatrunku.

Ketospray Forte - ciąża i karmienie piersią

W badaniach na zwierzętach nie stwierdzono szkodliwego działania ketoprofenu na zarodek i płód. Nie przeprowadzono takich badań u kobiet w ciąży.

I i II trymestr ciąży: ketoprofen o działaniu ogólnym może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

III trymestr ciąży: stosowanie ketoprofenu o działaniu ogólnym jest przeciwwskazane.

Produkt leczniczy Ketospray Forte jest przeciwwskazany od szóstego miesiąca ciąży (III trymestr).

Brak danych dotyczących przenikania ketoprofenu do mleka kobiet. Dlatego nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Ketospray Forte u kobiet karmiących piersią.

Ketospray Forte - prowadzenie pojazdów

Nie opisano negatywnego wpływu ketoprofenu, stosowanego miejscowo na skórę, na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ketoprofenum

  Niesteroidowy lek przeciwzapalny wykazujący działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Jego działanie polega na hamowaniu cyklooksygenazy COX 1 i 2. Stosuje się go w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa, zmianach pourazowych stawów, więzadeł i torebek stawowych. Wykorzystuje się go również w leczeniu bólu różnego pochodzenia o umiarkowanej sile, przy bolesnym miesiączkowaniu.

  Dostępne opakowania
  Ketospray Forte

  Ketospray Forte

  aerozol na skórę, roztwór - 12,5 g - 0,1 g/g
  ANGELINI PHARMA POLSKA SP. Z O.O
  Ketospray Forte

  Ketospray Forte

  aerozol na skórę, roztwór - 25 g - 0,1 g/g
  ANGELINI PHARMA POLSKA SP. Z O.O
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Nowy lek przeciwzapalny alternatywą dla steroidów

  Nowa klasa leków może wkrótce stanowić alternatywę dla steroidów. Naukowcy odkryli bowiem, że białko chroniące przed rakiem odgrywa kluczową rolę w działaniu przeciwzapalnym steroidów. Jego zastosowanie może prowadzić do opracowania leków zastępujących...

  Newsy

  Leczenie bólu. Zimnem czy ciepłem? Sprawdzamy, jaką terapę wybrać

  Leczenie bólu. Zimnem czy ciepłem? Sprawdzamy, jaką terapę wybrać

  Bóle kostno-stawowe są przykrą rzeczywistością. Dolegliwości tego typu zdarzają się często i nie od razu muszą wiązać się ze złamaniem. Skręcenie stawu, nadwyrężenie mięśnia czy naciągnięcie więzadła - te problemy są równie popularne. Leczymy je zazwyczaj...

  Skolioza - rodzaje, diagnostyka, leczenie i ćwiczenia

  Odbicie w lustrze eliminuje garbienie

  Odbicie w lustrze eliminuje garbienie

  Kobiety przeglądające się w lustrze Widząc swoje odbicie w lustrze, automatycznie się prostujemy, co obniża przeciążenia kręgosłupa.

  Zdrowie

  Mialgia - charakter, objawy, przyczyny i leczenie bólu mięśni

  Mialgia - charakter, objawy, przyczyny i leczenie bólu mięśni

  Mialgia to medyczne określenie bólu mięśniowego o różnym charakterze. Najczęściej obserwuje się dolegliwości będące skutkiem przeciążenia mięśni, ale zdarza się, że jest to objaw współtowarzyszący chorobie. Co warto wiedzieć o mialgii? Kiedy ból mięśni...

  Leki i suplementy

  Humira - roztwór do wstrzykiwań. Opis, wskazania i przeciwwskazania

  Humira - roztwór do wstrzykiwań. Opis, wskazania i przeciwwskazania

  Humira to lek wydawany na receptę, który ma postać roztworu do wstrzykiwań. Należy do grupy leków immunomodulujących i przeciwnowotworowych. Ponieważ działa na układ odpornościowy, stosuje się go w leczeniu wielu chorób. Jakie są wskazania i przeciwwskazania...

  Łuszczycowe zapalenie stawów - objawy, diagnoza, leczenie

  Buty przy łuszczycowym zapaleniu stawów

  Łuszczycowe zapalenie stawów może dotknąć każdej partii ciała. Najczęściej jednak choroba ta atakuje stopy, a w szczególności stawy palcowe usytuowane w pobliżu paznokci. Osoby cierpiące z powodu tej choroby odczuwają ból i dyskomfort w trakcie wykonywania...

  RZS - przyczyny, objawy, leczenie

  Gościec - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Gościec - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Gościec to inna nazwa reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). To ciężka choroba, która w znacznym stopniu upośledza codzienne życie chorego. Znacznie częściej występuje u kobiet, a najwięcej zachorowań występuje około 40 -50 roku życia. Wbrew pozorom...

  RZS - przyczyny, objawy, leczenie

  Reumatoidalne zapalenie stawów: leczenie farmakologiczne (WIDEO)

  Reumatoidalne zapalenie stawów: leczenie farmakologiczne (WIDEO)

  Leki w terapii RZS Pierwszym etapem leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów jest zwykle samodzielne leczenie, za pomocą leków dostępnych w aptece bez recepty. Kiedy należy zwrócić się do lekarza z bólem stawów? Jest to wskazane, kiedy: ból stawów...