Keithon
zobacz opinie o produkcie »
- Cena
- -
- Forma
- kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde
- Dawka
- 0,1g+0,02g
- Ilość
- 28 kaps.
- Typ
- Na receptę Rp
- Refundacja
- Nie
Producent: MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Keithon - Interakcje
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Pytania do farmaceuty
Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:
Keithon - ulotka preparatu
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
Keithon - opis
Objawowe leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa i choroby zwyrodnieniowej stawów u pacjentów, u których stwierdzono w wywiadzie lub u których istnieje ryzyko rozwinięcia się po podaniu NLPZ choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.
Keithon - skład
Każda kapsułka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 100 mg ketoprofenu (Ketoprofenum) i 20 mg omeprazolu (Omeprazolum).
Substancje pomocnicze:
Każda kapsułka zawiera propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan i 80 mg sacharozy.
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Keithon - dawkowanie
Stosowanie doustne:
Kapsułkę należy stosować raz na dobę, połknąć w całości, w trakcie posiłku popijając dużą szklanką wody.
Dorośli i młodzież powyżej 15 lat:
Dobowa dawka to od 100 mg+20 mg do 200 mg+20 mg w zależności od nasilenia objawów.
Maksymalna dawka dobowa to 200 mg+20 mg. Przed rozpoczęciem leczenia dawką 200 mg+20 mg należy rozważyc bilans korzyści do ryzyka i nie zaleca się stosowania większych dawek (patrz punkt 4.4).
Nie zaleca się stosowania leku Keithonu dzieci poniżej 15 lat, gdyż nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.
U pacjentów w podeszłym wieku, pacjentów z zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny 30-50 ml/min), pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zastoinową niewydolnością serca, dawka początkowa wynosi 100 mg+20 mg. Dawkę można stopniowo zwiększać do maksymalnie 200 mg+20 mg w zależności od odpowiedzi na leczenie.
Wystąpienie działań niepożądanych można zminimalizować poprzez zastosowanie możliwie najmniejszej dawki skutecznej przez możliwie najkrótszy czas (patrz punkt 4.4).
Keithon - środki ostrożności
Dotyczące ketoprofenu:
Należy unikać stosowania produktu leczniczego Keithon jednocześnie z lekami z grupy NLPZ, w tym selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2 (COX-2).
Wystąpienie działań niepożądanych można zminimalizować poprzez zastosowanie możliwie najmniejszej dawki skutecznej przez możliwie najkrótszy czas.
Pacjenci w podeszłym wieku: u pacjentów w podeszłym wieku zwiększa się częstotliwość występowania działań niepożądanych, będących wynikiem stosowania NLPZ, głównie krwawień z przewodu pokarmowego i perforacji jelit, które mogą być nawet śmiertelne (patrz punkt 4.2).
Krawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia, perforacja jelit:
W przypadku wszystkich NLPZ opisywano występowanie krwawień z przewodu pokarmowego, owrzodzeń lub perforacji, mogących zakończyć się zgonem, które mogą wystapić w dowolnym momencie leczenia, w tym również bez objawów zwiastunowych oraz ciężkich zdarzeń z przewodu pokarmowego w wywiadzie.
Dane epidemiologiczne sugerują, że stosowanie ketoprofenu, zwłaszcza w dużych dawkach, podobnie jak innych NLPZ, może być związane z wysokim ryzykiem toksycznego wpływu na przewód pokarmowy (patrz punkt 4.2 i 4.3).
Ryzyko krawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji jelit jest większe w przypadku stosowania większych dawek NLPZ, u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy w wywiadzie, szczególnie powikłaną krwawieniem lub perforacją (patrz punkt 4.3), a także u pacjentów z zaburzeniami czynności płytek krwi i u pacjentów w podeszłym wieku. U tych pacjentów leczenie należy rozpoczynać od najmniejszej dostępnej dawki.
Pacjenci z zaburzeniami przewodu pokarmowego w wywiadzie, szczególnie w podeszłym wieku, powinni informować lekarza o jakichkolwiek nietypowych objawach brzusznych (szczególnie o krwawieniach z przewodu pokarmowego) szczególnie na początku leczenia.
Zaleca się zachowanie ostrożności w przypadku pacjentów otrzymujących leki, które mogą zwiększać ryzyko owrzodzenia lub krwawienia z przewodu pokarmowego, takich jak doustne kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe takie jak warfaryna, selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny lub leki przeciwpłytkowe, takie jak kwas acetylosalicylowy (patrz punkt 4.5).
Działanie skojarzone z omeprazolem pozwala na zmniejszenie ryzyka działania toksycznego na przewód pokarmowy. Niemniej jednak krwotok lub owrzodzenie, lub perforacja mogą wystąpić w dowolnym momencie leczenia. Niekoniecznie są poprzedzone objawami zwiastunowymi i mogą wystąpić u pacjentów bez podobnych zaburzeń w wywiadzie. Objawy te powinny być monitorowane.
W przypadku wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego u pacjentów otrzymujących Keithon, produkt leczniczy należy odstawić.
Leki z grupy NLPZ należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego w wywiadzie (wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy, chorobą Crohna), ze względu na możliwość zaostrzenia objawów choroby (patrz punkt 4.8).
U pacjentów z astmą oskrzelową związaną z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej nosa, przewlekłym zapaleniem zatok i (lub) polipowatością nosa obserwowano zwiększone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych po zastosowaniu kwas acetylosalicylowego i (lub) innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Podawanie tego produktu leczniczego może wywołać napad astmy (patrz punkt 4.3).
Pacjenci z nadciśnieniem tętniczym w wywiadzie i (lub) łagodną do umiarkowanej zastoinową niewydolnością serca wymagają odpowiedniego monitorowania i wydawania właściwych zaleceń, ponieważ zgłaszano przypadki zatrzymania płynów i obrzęków w związku z leczeniem NLPZ.
Z badań klinicznych i danych epidemiologicznych wynika, że stosowanie niektórych NLPZ (szczególnie w dużych dawkach i długotrwale) jest związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zatorów tętnic (np. zawał serca lub udar mózgu). Dane te są niewystarczające, aby wykluczyć takie ryzyko w przypadku przyjmowania ketoprofenu.
Pacjenci z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca, chorobą niedokrwienną serca, chorobą tętnic obwodowych i (lub) chorobą naczyń mózgowych powinni być leczeni ketoprofenem bardzo rozważnie. Podobną rozwagę należy zachować przed rozpoczęciem długotrwałego leczenia pacjentów z czynnikami ryzyka chorób układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze, hyperlipidemia, cukrzyca, palenie tytoniu).
U pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby, przyjmujących leki moczopędne, u pacjentów po przebytych dużych zabiegach chirurgicznych, z hipowolemią oraz w szczególności u osób w podeszłym wieku, należy uważnie monitorować ilość wydalanego moczu oraz czynność nerek.
U osób w podeszłym wieku, z uwagi na wydłużenie okresu półtrwania NLPZ, dawki produktu należy zmniejszyć (patrz punkt 4.2).
Podczas długotrwałego stosowania produktu lecziczego zaleca się monitorowanie liczby komórek krwi oraz czynności wątroby i nerek.
Ciężkie reakcje skórne, niektóre z nich śmiertelne, w tym złuszczające zapalenie skóry, zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie naskórka były bardzo rzadko raportowane w związku ze stosowaniem NLPZ (patrz punkt 4.8). U pacjentów pojawienie się ryzyka takich reakcji jest największe w początkowym okresie leczenia: w większości przypadków pojawiły się one w pierwszym miesiącu leczenia. W przypadku wystąpienia pierwszych objawów wysypki skórnej, zmian w obrębie błon śluzowych lub innych objawów nadwrażliwości, produkt leczniczy Keithon należy odstawić.
Pacjentów, u których występowały wcześniej reakcje nadwrażliwości na światło słoneczne lub fototoksyczność, należy dokładnie monitorować.
Ketoprofen, podobnie jak inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) może maskować objawy współistniejących chorób zakaźnych.
Ketoprofen jest składnikiem produktu Keithon posiadającego postać o przedłużonym uwalnianiu, dlatego też nie jest on odpowiedni w przypadku, gdy oczekuje się szybkiego ustąpienia objawów na początku leczenia.
Dotyczące omeprazolu:
Zmniejszenie kwasowości soku żołądkowego powoduje zwiększenie w żołądku ilości bakterii fizjologicznie bytujących w przewodzie pokarmowym. Leczenie z zastosowaniem leków obniżających kwasowość soku żołądkowego może prowadzić do niewielkiego ryzyka wystąpienia zakażeń przewodu pokarmowego, takimi bakteriami jak Salmonella lub Campylobacter.
U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby należy regularnie oznaczać aktywność enzymów wątrobowych podczas leczenia omeprazolem.
Jeżeli podczas leczenia omeprazolem konieczne jest stosowanie terapii skojarzonej, należy zachować ostrożność podczas stosowania dodatkowych leków, ze względu na możliwość wystąpienia interakcji (patrz punkt 4.5). Jest to szczególnie ważne podczas stosowania produktów z wąskim indeksem terapeutycznym, takich jak warfaryna lub fenytoina. Stężenie tych leków powinno być oznaczane, gdyż może być wymagana redukcja dawkowania. Stężenie cyklosporyny może zwiększać się, dlatego też jej stężenie w osoczu powinno być monitorowane (patrz punkt 4.5).
Zgłaszano występowanie ciężkiej hipomagnezemii u pacjentów leczonych inhibitorami pompy protonowej, takimi jak omeprazol, przez co najmniej trzy miesiące, a w większości przypadków przez rok. Ciężkie objawy hipomagnezemii, takie jak zmęczenie, tężyczka, majaczenie, drgawki, zawroty głowy i komorowe zaburzenia rytmu serca, mogą wystąpić, ale mogą zacząć się niepostrzeżenie i być przeoczone. U pacjentów najbardziej dotkniętych, hipomagnezemia uległa poprawie po uzupełnieniu niedoboru magnezu i odstawieniu inhibitora pompy protonowej.
U pacjentów, u których zastosowane będzie długoterminowe leczenie lub przyjmujących inhibitory pompy protonowej z digoksyną, lub lekami, które mogą spowodować hipomagnezemię (np. leki moczopędne), personel medyczny powinien rozważyć oznaczenie stężenia magnezu przed rozpoczęciem leczenia inhibitorem pompy protonowej i okresowo w trakcie leczenia.
Podczas stosowania omeprazolu w postaci wstrzyknięć obserwowano przypadki wystąpienia ślepoty i głuchoty, których nie odnotowano po podaniu doustnym; dlatego też u ciężko chorych pacjentów zaleca się kontrolowanie czynności narządu wzroku i słuchu.
Stosowanie inhibitorów pompy protonowej, zwłaszcza przyjmowanych w dużych dawkach oraz w długoterminowej terapii (powyżej 1 roku), może nieznacznie zwiększyć ryzyko złamań kości biodrowej, kości nadgarstka i kręgosłupa, szczególnie u osób w podeszłym wieku lub u osób z innymi czynnikami ryzyka. Badania obserwacyjne sugerują, że inhibitory pompy protonowej mogą przyczyniać się do wzrostu ryzyka złamań o 10-40%. Częściowo wzrost ten może być spowodowany innymi czynnikami ryzyka. Pacjenci z ryzykiem wystąpienia osteoporozy powinni być leczeni zgodnie z obowiązującymi wytycznymi klinicznymi w celu zapewnienia przyjmowania odpowiedniej dawki witaminy D i wapnia.
Reakcje związane z substancjami pomocniczymi:
Produkt zawiera sacharozę i pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazyizomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego.
Produkt zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu i może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Keithon - przedawkowanie
Objawy
Związane z ketoprofenem:
U dorosłych i młodzieży głównymi zaobserwowanymi objawami przedawkowania były: bóle głowy, zawroty głowy, senność, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha. W przypadku poważnego przedawkowania obserwowano niedociśnienie tętnicze, zatrzymanie oddechu, krwawienia z przewodu pokarmowego.
Związane z omeprazolem:
Rzadko opisywano przypadki przedawkowania omeprazolu po doustnym podaniu pojedynczej dawki do 2400 mg. Zaobserwowane objawy przedawkowania omeprazolu to: nudności, wymioty, zawroty głowy, bóle brzucha, biegunka, ból głowy, apatia, depresja oraz dezorientacja. Wszystkie opisywane objawy były przemijające i nie obserwowano po ich ustąpieniu poważnych skutków klinicznych.
Leczenie w przypadku przedawkowania ketoprofenu:
W przypadku przedawkowania pacjent powinien być natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie należy rozpocząć leczenie objawowe. Ze względu na przedłużone uwalnianie substancji czynnej, ketoprofen będzie wchłaniany przez 16 godzin po podaniu.
Można zastosować płukanie żołądka lub podanie węgla aktywowanego, w celu zmniejszenia wchłaniania ketoprofenu.
Brak jest specyficznego antidotum.
Keithon - przeciwwskazania
- nadwrażliwość na ketoprofen lub omeprazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, - ostatni trymestr ciąży (patrz punkt 4.6),
- występująca w wywiadzie astma będąca wynikiem podawania ketoprofenu lub leków o podobnym działaniu, takich jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub kwas acetylosalicylowy,
- ciężka niewydolność wątroby,
- ciężka niewydolność nerek,
- ciężka niewydolność serca,
- krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krawienie,
- jednoczesne stosowanie ziela dziurawca zwyczajnego lub siarczanu atazanawiru (patrz punkt 4.5), - terapii skojarzonej z klarytromycyną nie należy stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby (patrz punkt 4.5).
- czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub jakiekolwiek krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja w wywiadzie.
Keithon - działania niepożądane
Związane z ketoprofenem:
Ze strony przewodu pokarmowego: najczęściej obserwowane działania niepożądane dotyczą przewodu pokarmowego. Może wystąpić wrzód trawienny, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, niekiedy ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku (patrz punkt 4.4). Po zastosowaniu zgłaszano nudności, wymioty, biegunki, wzdęcia, zaparcia, niestrawność, ból brzucha, smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna (patrz punkt 4.4). Rzadziej obserwowano zapalenie żołądka.
W związku ze stosowaniem NLPZ obserwowano obrzęk, nadciśnienie i niewydolność serca.
Badania kliniczne oraz dane epidemiologiczne sugerują, że stosowanie niektórych NLPZ (szczególnie w dużych dawkach i długotrwale) jest związane z niewielkim ryzykiem zwiększenia występowania zatorów tętniczych (np. zawał serca lub udar mózgu) (patrz punkt 4.4.).
Klasyfikacja układów i narządów |
Często (≥ 1/100 do < 1/10) |
Niezbyt często (≥ 1/1 000 do < 1/100) |
Rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1 000) |
Bardzo rzadko (< 1/10 000) |
Zaburzenia serca |
Zastoinowa niewydolność serca, nadciśnienie |
|||
Zaburzenia krwi i układu chłonnego |
Leukopenia, niedokrwistość, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza |
|||
Zaburzenia układu nerwowego |
Ból głowy, zawroty głowy, senność, ospałość |
|||
Zaburzenia oka |
Niewyraźne widzenie |
|||
Zaburzenia ucha i błędnika |
Szumy uszne |
|||
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia |
Możliwy napad astmy, szczególnie u pacjentów z alergią na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ |
|||
Zaburzenia żołądka i jelit |
Nudności, wymioty, biegunka, zaparcie, wzdęcia, ból brzucha, dyskomfort, ból w okolicy brzusznej |
Wrzód trawienny, krwawienie z przewodu pokarmowego, perforacja jelit |
||
Zaburzenia nerek i dróg moczowych |
Odbiegające od normy wyniki testów czynności nerek, |
Obrzęk (szczególnie u pacjentów z nadciśnieniem) |
||
Klasyfikacja układów i narządów |
Często (≥ 1/100 do < 1/10) |
Niezbyt często (≥ 1/1 000 do < 1/100) |
Rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1 000) |
Bardzo rzadko (< 1/10 000) |
ostra niewydolność nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy |
||||
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej |
Wysypka, pokrzywka, świąd |
Nasilenie objawów pokrzywki przewlekłej, łysienie |
Reakcje pęcherzowe, w tym Zespół Stevensa- Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie naskórka, rumień wielopostaciowy, nadwrażliwość na światło |
|
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania |
Wstrząs anafilaktyczny |
|||
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych |
Zwiększenie aktywności aminotransferaz, zapalenie wątroby |
|||
Zaburzenia psychiczne |
Zaburzenia nastroju |
Związane z omeprazolem:
Niektóre często występujące objawy niepożądane, takie jak senność, bezsenność, zawroty na tle błędnikowym i bóle głowy, objawy dotyczące przewodu pokarmowego ulęgają poprawie podczas długotrwałego leczenia.
Klasyfikacja Układów i narządów |
Często (≥ 1/100 do < 1/10) |
Niezbyt często ( ≥ 1/1 000 do < 1/100) |
Rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1 000) |
Bardzo rzadko (< 1/10 000) |
Częstość nieznana |
Zaburzenia krwi i układu chłonnego |
Niedokrwistość niedobarwliwa, mikrocytowa anemia u dzieci |
trombocytopenia, leukopenia, pancytopenia, agranulocytoza |
|||
Zaburzenia układu nerwowego |
senność, bezsenność, zawroty pochodzenia błędnikowego, bóle głowy, |
parestezje, uczucie pustki w głowie. splątanie, omamy (szczególnie u ciężko chorych pacjentów w podeszłym wieku) |
pobudzenie, depresja (szczególnie u ciężko chorych pacjentów w podeszłym wieku) |
||
Zaburzenia oka |
zaburzenia widzenia włączając niewyraźne widzenie, zmniejszenie ostrości widzenia i ograniczone pole widzenia. Ślepota (patrz punkt 4.4 – |
||||
Klasyfikacja Układów i narządów |
Często (≥ 1/100 do < 1/10) |
Niezbyt często ( ≥ 1/1 000 do < 1/100) |
Rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1 000) |
Bardzo rzadko (< 1/10 000) |
Częstość nieznana |
kontrolowanie czynności narządu wzroku i słuchu) |
|||||
Zaburzenia ucha i błędnika |
Szumy uszne, głuchota (patrz punkt 4.4 – kontrolowanie czynności narządu wzroku i słuchu) |
||||
Zaburzenia żołądka i jelit |
Biegunka, zaparcie, wzdęcia (niekiedy z bólami brzucha), nudności, wymioty |
Zaburzenia smaku |
brązowo-czarne zabarwienie języka podczas jednoczesnego leczenia klarytromycyną, łagodne torbiele gruczołowe |
suchość błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie jamy ustnej, kandydoza, zapalenie trzustki |
|
Zaburzenia nerek i dróg moczowych |
śródmiąższowe zapalenie nerek. |
||||
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej |
świąd, wysypki skórne, łysienie, rumień wielopostaciowy, wrażliwość na światło, wzmożone pocenie |
Zespół StevensaJohnsona, toksyczne martwicze oddzielanie naskórka |
|||
Zaburzenia mięśniowoszkieletowe i tkanki łącznej |
złamanie kości biodrowej, kości nadgarstka lub kręgosłupa (patrz punkt 4.4) |
słabość mięsni, bóle mięśni i stawów |
|||
Zaburzenia układu immunologicznego |
pokrzywka, podwyższona temperatura, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs anafilaktyczny, zapalenie naczyń na tle alergicznym, gorączka |
||||
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych |
zwiększenie wartości enzymów wątrobowych |
zapalenie wątroby z żółtaczką lub bez. Niewydolność wątroby i encefalopatia u pacjentów z ciężką chorobą wątroby w wywiadzie. |
|||
Inne |
obrzęki obwodowe |
hiponatremia, ginekomastia |
|||
Zaburzenia metabolizmu i odżywiania |
hipomagnezemia (patrz punkt 4.4 Specjalne ostrzeżenia |
||||
Klasyfikacja Układów i narządów |
Często (≥ 1/100 do < 1/10) |
Niezbyt często ( ≥ 1/1 000 do < 1/100) |
Rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1 000) |
Bardzo rzadko (< 1/10 000) |
Częstość nieznana |
i środki ostrożności dotyczące stosowania) |
Keithon - ciąża i karmienie piersią
Ciąża
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania ketoprofenu i omeprazolu u kobiet w ciąży. Stosowane w ostatnim trymestrze ciąży, wszystkie inhibitory syntezy prostaglandyn mogą:
- powodować u płodu:
• zaburzenia dotyczące układu oddechowego i układu krążenia (nadciśnienie płucne będące wynikiem przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego Botalla),
• zaburzenia czynności nerek prowadząc do niewydolności nerek z małowodziem;
- podawane w ostatnim trymestrze ciąży mogą wydłużać czas krwawienia zarówno u matki jak i płodu;
- hamować skurcze macicy oraz opóźniać/przedłużać poród.
W konsekwencji, Keithon może być stosowany w pierwszych dwóch trymestrach ciąży w przypadku zdecydowanej konieczności, z wyjątkiem bardzo ograniczonych zastosowań położniczych, które wymagają specjalnego monitorowania.
Keithon jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży.
Laktacja
Niesteroidowe leki przeciwzapalne i omeprazol przenikają do mleka kobiet karmiących piersią, dlatego należy unikać stosowania ich podczas karmienia piersią.
Płodność
Stosowanie ketoprofenu, podobnie jak innych leków hamujących cyklooksygenazę/syntezę prostaglandyn może zaburzać płodność, nie jest więc zalecane u kobiet chcących zajść w ciążę. U kobiet mających problemy z zajściem w ciążę lub poddawanych badaniom w związku z bezpłodnością, należy rozważyć zaprzestanie przyjmowania ketoprofenu.
Keithon - prowadzenie pojazdów
Zawroty głowy i senność są częstymi objawami związanymi ze stosowaniem ketoprofenu i omeprazolu. Zgłaszano także przypadki zaburzenia widzenia (patrz punkt 4.8). Jeżeli produkt wywiera u pacjentów takie objawy, które mogłyby być niebezpieczne dla nich lub otoczenia, nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu lub wykonywać innych czynności.
Kategorie preparatu
Ten preparat należy do kategorii:
Podziel się na Facebooku
Zapytaj o lek
za darmo
- Odpowiedź w 24 godziny
- Bez żadnych opłat
- Wykwalifikowani farmaceuci
farmaceutów jest teraz online
0/500
Podobne preparaty
-
Maxitrol
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
-
Floxyme 50 mg/ml roztw.do podania w wodzie do picia
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
-
Bactrim
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
-
Bactrim
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja czynna
Ketoprofenum, Omeprazolum
Dostępne opakowania
Keithon
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 28 kaps. - 0,1g+0,02g
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Keithon
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 30 kaps. - 0,1g+0,02g
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Keithon
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 10 kaps. - 0,1g+0,02g
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Keithon
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 28 kaps. - 0,15g+0,02g
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Keithon
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 30 kaps. - 0,15g+0,02g
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Keithon
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 10 kaps. - 0,15g+0,02g
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Keithon
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 28 kaps. - 0,2g+0,02g
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Keithon
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 30 kaps. - 0,2g+0,02g
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Keithon
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 10 kaps. - 0,2g+0,02g
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
Polecane artykuły
Dane zamieszczone w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i poglądowy, powstały przy dołożeniu należytej staranności, w zakresie ich opracowania, niemniej z uwagi na dużą zawartość danych w serwisie, może się zdarzyć wystąpienie błędu. W przypadku zażywania produktów leczniczych wskazane, a w pewnych przypadkach konieczne, jest skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Baza KS-BLOZ nie zastępuje przepisów prawa i decyzji odpowiednich organów, ani specjalistycznej wiedzy lekarzy i farmaceutów. W granicach dopuszczonych prawem, wyłączona zostaje odpowiedzialność (w tym odszkodowawcza) producenta bazy KS-BLOZ za dane zawarte w jej treści. Treść licencji dla osób fizycznych, na korzystanie z Bazy Leków i Środków Ochrony Zdrowia KS-BLOZ, znajdziesz tutaj.
Komentarze