Isotrexin

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel
Dawka
(0,02g+0,5mg)/g
Ilość
30 g (tuba)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: STIEFEL LABORATOIRES (IRELAND) LTD.

Pytania do farmaceuty

Isotrexin i Glamid stosowane razem

Witam. Byłam ostatnio u dermatologa, ponieważ mam poważny problem z trądzikiem. Lekarz przepisał mi żel Glamid i żel Isotrexin. I tutaj moje pytanie - czy Glamid i Isotrexin można stosować jednocześnie i łączyć te dwa preparaty na raz? Czy może powinnam stosować np. Glamid rano a Isotrexin wieczorem? Lekarz nie wyjaśnił mi dokładne jak powinnam stosować te preparaty, a nie wydaje mi się, że dobrym wyjściem będzie nakładanie Isotrexinu i Glamidu jednocześnie na twarz. Czy stosowanie tych leków razem...

POKAŻ WIĘCEJ

Isotrexin - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Isotrexin - opis

Leczenie umiarkowanej postaci trądziku pospolitego.

Isotrexin - skład

1 g żelu zawiera 20 mg erytromycyny (Erythromycinum) i 0,5 mg izotretynoiny (Isotretinoinum). Substancje pomocnicze – patrz punkt 6.1.

Isotrexin - dawkowanie

Niewielką ilość produktu leczniczego Isotrexin nanieść na zmiany trądzikowe na skórze raz lub dwa razy na dobę, po uprzednim umyciu i osuszeniu skóry.

Należy poinformować pacjenta, że w niektórych przypadkach efekt leczniczy może wystąpić po 6-8 tygodniach stosowania żelu.

Po zastosowaniu produktu leczniczego Isotrexin należy umyć ręce.

Należy unikać przedostania się produktu leczniczego Isotrexin do oczu, na skrzydełka nosa lub inne obszary ciała, których leczenie nie jest wskazane.

Stosowanie nadmiaru produktu leczniczego Isotrexin nie przyspiesza procesu leczenia i nie daje lepszych rezultatów, natomiast może wystąpić zaczerwienienie, złuszczanie skóry, bądź uczucie dyskomfortu. W przypadku wystąpienia tych objawów, leczenie należy przerwać na kilka dni.

Stosowanie u dzieci:

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Isotrexin u dzieci, ponieważ trądzik pospolity występuje bardzo rzadko przed okresem dojrzewania.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku:

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Isotrexin u pacjentów w podeszłym wieku, ponieważ trądzik pospolity nie występuje u pacjentów w tym wieku.

Isotrexin - środki ostrożności

Należy unikać kontaktu produktu leczniczego Isotrexin z oczami, ustami, błonami śluzowymi oraz stosowania na skórę podrażnioną, otartą lub z wypryskiem. Isotrexin należy stosować ostrożnie na wrażliwe obszary skóry, np. na szyję.

Podczas leczenia należy unikać długotrwałego działania promieniowania słoneczego oraz sztucznych źródeł promieniowania UV (np. solaria, lampy kwarcowe), ponieważ produkt leczniczy Isotrexin może zwiększać wrażliwość na działanie promieniowania słonecznego. W przypadku wystąpienia reakcji na światło słoneczne, leczenie należy czasowo przerwać. Jeśli nie można uniknąć narażenia na promieniowanie słoneczne, należy stosować produkty zawierające odpowiednie filtry UVB i UVA oraz odzież ochronną na obszar leczonej skóry. W przypadku długotrwałego stosowania środków złuszczających, przed rozpoczęciem leczenia produktem leczniczym Isotrexin należy zaprzestać ich stosowania. Jeśli produkt leczniczy Isotrexin i środki złuszczające są stosowane kolejno jeden po drugim, produkt leczniczy Isotrexin należy stosować rzadziej, gdyż może wystąpić podrażnienie lub stan zapalny skóry.

Isotrexin - przedawkowanie

Nie odnotowano objawów ostrego przedawkowania produktu leczniczego Isotrexin. Jest mało prawdopodobne, aby po podaniu miejscowym izotretynoiny i erytromycyny w postaci żelu, mogły wystąpić groźne objawy przedawkowania.

Stosowanie produktu leczniczego Isotrexin w nadmiernej ilości nie poprawia wyników leczenia, natomiast może spowodować wystąpienie znacznego podrażnienia, rumienia, złuszczania i swędzenia skóry.

Isotrexin - przeciwwskazania

Nie stosować produktu leczniczego Isotrexin w następujących przypadkach:

2012.06 ISOTREXIN SPC bezp

− nadwrażliwość na erytromycynę, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego,

− ostry wyprysk,

− trądzik różowaty,

− okołowargowe zapalenie skóry, − okres ciąży i karmienia piersią, − u kobiet planujących ciążę.

Isotrexin - działania niepożądane

Może wystąpić uczucie parzenia, pieczenia, podrażnienie, rumień i złuszczanie skóry w miejscu stosowania produktu leczniczego Isotrexin. Te niepożądane objawy miejscowe zwykle ustępują wraz z kontynuacją leczenia. W przypadku silnego podrażnienia skóry, leczenie należy czasowo przerwać i rozpocząć ponownie po ustąpieniu objawów niepożądanych. Jeśli podrażnienie utrzymuje się nadal, leczenie nie powinno być kontynuowane. Objawy niepożądane zwykle ustępują po przerwaniu leczenia.

Odnotowano nasilenie wrażliwości na promieniowanie słoneczne i inne źródła promieniowania UVB.

W razie długotrwałego stosowania preparatu (ze względu na zawartość erytromycyny), rzadko może wystąpić zapalenie mieszków włosowych, spowodowane zakażeniem bakteriami Gramujemnymi. W takim przypadku należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego Isotrexin.

Isotrexin - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Isotrexin u kobiet w ciąży (patrz punkt 5.3).

Izotretynoina w postaci o działaniu ogólnoustrojowym może działać teratogennie.

Nie należy stosować produktu leczniczego Isotrexin u kobiet w ciąży i planujących ciążę. Leczenie należy przerwać na jeden cykl przed planowaną ciążą.

Laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwo stosowania produktu leczniczego Isotrexin u kobiet w okresie karmienia piersią. Absorpcja izotretynoiny z produktu leczniczego Isotrexin przez skórę jest niewielka.

Nie wiadomo, czy izotretynoina przenika do mleka matki, dlatego nie należy stosować żelu Isotrexin w okresie karmienia piersią.

Nie należy stosować produktu leczniczego Isotrexin w okresie karmienia piersią.

Isotrexin - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Isotrexin nie ma wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Erythromycinum, Isotretinoinum

  Dostępne opakowania
  Isotrexin

  Isotrexin

  żel - 30 g (tuba) - (0,02g+0,5mg)/g
  STIEFEL LABORATOIRES (IRELAND) LTD.
  Powiązane artykuły
  Rodzaje trądziku

  Trądzik ropowiczy

  Trądzik ropowiczy jest jedną z odmian trądziku pospolitego. W okresie pokwitania każdy człowiek ma mniej lub bardziej nasilone zmiany trądzikowe, które u większości osób w życiu dorosłym samoistnie ustępują. Istnieje twierdzenie, że im wcześniej pojawia...

  Ważny Temat - Pożegnaj niedoskonałości swojej skóry

  Koniec z niedoskonałościami - Dermablend od Vichy

  Koniec z niedoskonałościami - Dermablend od Vichy

  W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązuje się do wyglądu skóry, która powinna być nie tylko piękna, ale i zdrowa. Tymczasem coraz więcej kobiet deklaruje, że stan ich skóry jest dla nich problemem - 92 proc. kobiet twierdzi, że ma problemy...

  Trądzik

  Przyczyny trądziku

  Prawie 80% nastolatków ma problemy z trądzikiem. Najczęściej zmiany trądzikowe znikają samoistnie. Jednak w niektórych przypadkach mogą utrzymywać się przez długi czas lub mieć tendencję do nawrotów. Źródłem problemów z trądzikiem nie jest jedynie wiek,...

  Rodzaje trądziku

  Trądzik skupiony (acne congobata)

  Trądzik skupiony jest najcięższą postacią trądziku pospolitego. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Charakteryzuje się występowaniem wszystkich typów zmian trądzikowych, poczynając od zaskórników, kończąc na ropnych przetokach i bliznach. Trądzik...

  Trądzik

  Trądzik a solarium

  Pierwsze wizyty w solarium powodują, że wygląd cery z trądzikiem poprawia się. Jednak później dochodzi do zdwojonego przez gruczoły łojowe, a zmiany grudkowe przybierają na intensywności. Początkowe skuteczne leczenie trądziku może w efekcie spowodować...

  Trądzik pospolity (acne vulgaris) - charakterystyka, klasyfikacja, przyczyny, objawy, leczenie, rokowanie

  Blizny po trądziku pospolitym

  Blizny i przebarwienia, szczególnie na twarzy, są przykrą pamiątką po przebytym trądziku w wieku młodzieńczym. Ten defekt kosmetyczny jest najbardziej dokuczliwy dla kobiet, które pragną mieć idealnie gładką cerę. Natomiast mężczyźni, na twarzy których...

  Przyczyny trądziku

  Przyczyny trądziku

  Prawie 80% nastolatków ma problemy z trądzikiem. Najczęściej zmiany trądzikowe znikają samoistnie. Jednak w niektórych przypadkach mogą utrzymywać się przez długi czas lub mieć tendencję do nawrotów. Źródłem problemów z trądzikiem nie jest jedynie wiek,...

  Trądzik

  Usuwanie blizn potrądzikowych

  Trądzik pospolity to zmora nie tylko nastolatków. Nawet jeśli wyleczymy trądzik lub po okresie dojrzewania przejdzie sam, często blizny potrądzikowe zostają z nami na lata. Utrudniają codzienne życie, a nawet powodują problemy z kontaktem z ludźmi. Co...