Isoprinosine

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,5 g
Ilość
20 tabl.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.

Isoprinosine - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Isoprinosine - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Isoprinosine - opis

zakażenia skóry i błon śluzowych wywołane wirusami opryszczki zwykłej typu I (opryszczka wargowa) lub typu II (opryszczka okolicy płciowej) oraz wirusem ospy wietrznej i półpaśca;

inne zakażenia pochodzenia wirusowego (np. podostre stwardniające zapalenie mózgu);

wspomaganie leczenia u osób o obniżonej odporności.

Isoprinosine - skład

Substancją czynną leku jest inozyny pranobeks (kompleks zawierający inozynę oraz 4‑acetamidobenzoesan 2-hydroksypropylodimetyloamoniowy w stosunku molarnym 1:3).

Jedna tabletka zawiera 500 mg inozyny pranobeksu.

Inne składanki to: mannitol, skrobia pszeniczna, magnezu stearynian, powidon.

Isoprinosine - dawkowanie

Tabletkę należy popić odpowiednią ilością płynu. W razie trudności z połknięciem całej tabletki, w celu ułatwienia przyjęcia leku, tabletki mogą być rozkruszone i rozpuszczone w niewielkiej ilości płynu.

Dawka ustalana jest na podstawie masy ciała pacjenta oraz zależy od stopnia nasilenia choroby. Dawka dobowa powinna być podzielona na równe dawki pojedyncze podawane kilka razy na dobę.

Uwaga dotycząca wszystkich grup wiekowych

W ciężkich zakażeniach (np. podostre stwardniające zapalenie mózgu w ostrej fazie choroby) lekarz może zwiększyć dawkę do 100 mg na kg masy ciała na dobę, podzieloną na równe dawki podawane co 4 godziny.

Isoprinosine - środki ostrożności

Jeśli u pacjenta w przeszłości występowały napady dny moczanowej lub zwiększone stężenia kwasu moczowego. Isoprinosine może bowiem wywoływać przemijające zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy i w moczu.

Jeśli u pacjenta występowała w przeszłości kamica nerkowa lub żółciowa.

Jeśli w pacjenta występują zaburzenia czynności nerek. W takim przypadku lekarz będzie uważnie kontrolował pacjenta.

Jeśli leczenie jest długotrwałe (3 miesiące lub dłużej). Lekarz zaleci regularne badania kontrolne krwi oraz będzie kontrolować czynność nerek i wątroby.

Tabletki Isoprinosine zawierają skrobię pszeniczną. Lek może być stosowany u pacjentów z chorobą trzewną (celiakią). Leku Isoprinosine nie powinni stosować pacjenci z alergią na pszenicę (inną niż choroba trzewna).

Isoprinosine - przedawkowanie

Dotychczas nie zgłaszano przypadków przedawkowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Isoprinosine - przeciwwskazania

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną (inozyny pranobeks) lub którykolwiek z pozostałych składników leku (patrz punkt 6). Objawami reakcji alergicznej mogą być: wysypka, świąd, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka.

Jeśli u pacjenta występuje aktualnie napad dny moczanowej lub badania wykazały zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi.

Isoprinosine - działania niepożądane

Należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeżeli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów: nagle pojawiający się świszczący oddechtrudności z oddychaniemobrzęk powiek, twarzy lub wargwysypka lub świąd (zwłaszcza jeżeli dotyczą całego ciała)

 Donoszono o występowaniu poniższych działań niepożądanych

 często, czyli występujących częściej niż u 1 na 100, ale rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów: przemijające zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwipodwyższenie aktywności enzymów wątrobowych lub stężenia azotu mocznikowego we krwi - co mogą wykazać badania laboratoryjne krwi zlecone przez lekarzanudności z wymiotami lub bezból brzuchaświąd skórywysypka skórna (jako jedyny objaw)bóle głowyzawroty głowyzmęczenie lub złe samopoczuciebóle stawów

 niezbyt często, czyli występujących częściej niż u 1 na 1000, ale rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów: biegunka zaparcia nerwowość senność lub trudności w zasypaniu (bezsenność) zwiększona objętość moczu (wielomocz)

Isoprinosine - ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy przyjmować leku Isoprinosine w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba że na wyraźne zlecenie lekarza.

Isoprinosine - prowadzenie pojazdów

Jest mało prawdopodobne, aby lek Isoprinosine miał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Isoprinosine - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Inosinum pranobexum

  Substancja o działaniu przeciwwirusowym i immunostymulującym poprzez wywoływanie odpowiedzi typu Thl, prowadząc do dojrzewania i różnicowania limfocytów T oraz nasilenia indukowanych reakcji limfoproliferacyjnych. Stosowana jest w zakażeniach skóry oraz błon śluzowych spowodowanych wirusami Herpes simplex typu I lub typu II wywołującymi opryszczkę oraz Herpes varicella-zoster wywołującym ospę wietrzną, półpasiec.

  Dostępne opakowania
  Isoprinosine

  Isoprinosine

  tabletki - 20 tabl. - 0,5 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Isoprinosine

  Isoprinosine

  syrop - 150 ml - 0,05 g/ml
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Isoprinosine

  Isoprinosine

  tabletki - 50 tabl. - 0,5 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Isoprinosine

  Isoprinosine

  tabletki - 10 tabl. - 0,5 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Powiązane artykuły
  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Opryszczka u kobiety

  Opryszczka u kobiety

  Zdjęcie opryszczki na kobiecej wardze Opryszczka w okolicy wargi.

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Zimno na ustach - co wywołuje opryszczkę, objawy, profilaktyka, leczenie

  Zimno na ustach - co wywołuje opryszczkę, objawy, profilaktyka, leczenie

  Pojawiające się z dnia na dzień pęcherzyki w okolicy ust to opryszczka, którą powszechnie nazywa się też „zimnem na ustach". Jej pojawienie się powinno skutkować podjętymi przez nas odpowiednimi środkami, które pomogą nam ją zwalczyć i usunąć przykre...

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Czemu na opryszczkę mówimy zimno? (WIDEO)

  Czemu na opryszczkę mówimy zimno? (WIDEO)

  Zimno to powszechne określenie dla opryszczki Zanim na ustach pojawi się opryszczka, jej nadejście zwiastują takie objawy jak: pieczenie czy swędzenie skóry. Pojawiają się one zwykle w początkowej fazie choroby i ujawniają się pod postacią małych...

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Czy opryszczka to problem tylko estetyczny?

  Czy opryszczka to problem tylko estetyczny?

  Opryszczka to przykra dolegliwość wirusowa, z którą musi się zmagać wielu z nas. Na ustach powstaje zmiana i pojawia się ból, wywołany przez wirus HSV1. Jest to nieprzyjemna choroba zaraźliwa, która jednak nie jest problemem czysto estetycznym. Choć nosicielami...

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Opryszczka na ustach - przebieg i drogi zarażenia, leczenie

  Opryszczka na ustach - przebieg i drogi zarażenia, leczenie

  Opryszczka na ustach - wszyscy znamy ją doskonale. Nazywana „zimnem", „skwarką" a czasem „febrą". Ponad 80% naszej populacji jest zakażone jej wirusem. Faktycznie choruje połowa, pozostali są nosicielami. Można się jednak przed nią uchronić. Opryszczka...

  Opryszczka - klasyfikacja, objawy, rozpoznanie, leczenie, profilaktyka

  Jak pozbyć się opryszczki?

  Opryszczka wargowa jest to choroba wirusowa. Niestety czasami nie zdajemy sobie sprawy, że opryszczka w postaci wirusa może przebywać w organizmie ludzkim w postaci utajonej. W związku z tym, jeśli raz wystąpi u nas opryszczka wargowa, możemy spodziewać...

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Zajady - leczenie witaminami, leczenie aloesem

  Zajady - leczenie witaminami, leczenie aloesem

  Zajady i leczenie nie musi być tługotrwałe. A czym właściwie są zajady? To przewlekły stan zapalny, powodujący pękanie kącików ust. W miejscach objętych infekcją tworzy się nadżerka. Zajady często powstają u osób mających protezę, która drażni błony śluzowe...

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Zajady - przyczyny, objawy, leczenie, domowe sposoby

  Zajady - przyczyny, objawy, leczenie, domowe sposoby

  Zajady są bardzo powszechną i niestety, nieprzyjemną dolegliwością. Zazwyczaj pojawiają się w kącikach ust i sprawiają ból. Czasami mylone są z opryszczką wargową, jednakże różnica między nimi polega na tym, że opryszczka szybko przemija, a zajady utrzymują...

  Jak pozbyć się opryszczki?

  Leczenie opryszczki wargowej

  Opryszka wargowa jest chorobą skóry, spowodowaną przez zakażenia wirusem HSV typu 1. Jak podają statystyki, 80% ludności jest zakażone tym wirusem. Jednak nie wszyscy chorują na opryszczkę. Choroba często nawraca. Jak można ją leczyć? Jak można się...

  Jak pozbyć się opryszczki?

  Jak pozbyć się opryszczki?

  Opryszczka wargowa jest to choroba wirusowa. Niestety czasami nie zdajemy sobie sprawy, że opryszczka w postaci wirusa może przebywać w organizmie ludzkim w postaci utajonej. W związku z tym, jeśli raz wystąpi u nas opryszczka wargowa, możemy spodziewać...