Indocollyre 0,1%

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krople do oczu
Dawka
1 mg/ml
Ilość
5 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: LABORATOIRE CHAUVIN S.A.

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Na czczo/po posiłku

Przyjęcie leku na czczo powoduje szybkie opróżnienie żołądka, co z kolei prowadzi do natychmiastowego wzrostu stężenia leku we krwi. Dzięki temu pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Natomiast przyjęcie lekarstwa po posiłku opóźnia opróżnianie żołądka, co wydłuża czas pasażu leku. Dowiedz się więcej o znaczeniu spożywania leków na czczo lub po posiłku.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Indocollyre 0,1% - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Indocollyre 0,1% - opis

Lek przeznaczony do stosowania w czasie zabiegów chirurgicznych i pooperacyjnie w celu:

- przeciwdziałania zwężeniu źrenicy, a także jako środek przeciwzapalny po zabiegach usunięcia zaćmy i po operacjach na przednim odcinku oka,

- w leczeniu bólu po keratektomii fotorefrakcyjnej w pierwszych dniach po operacji.

Indocollyre 0,1% - skład

1 ml kropli zawiera 1 mg indometacyny(Indometacinum)

Indocollyre 0,1% - dawkowanie

W celu zapobiegania zwężeniu źrenicy koniecznego w czasie zabiegu chirurgicznego: 4 krople w dniu poprzedzającym zabieg, 4 krople podczas 3 godzin przed zabiegiem.

Zapobieganie zapaleniom spowodowanym operacją zaćmy i zabiegami chirurgicznymi na przednim odcinku oka: 1 kropla 4 do 6 razy na dobę, aż do całkowitego ustąpienia objawów zapalenia. Podawanie leku należy rozpocząć 24 godz. przed zabiegiem chirurgicznym.

Leczenie bólu oczu jako następstwa keratektomii fotorefrakcyjnej w pierwszych dniach po operacji: 1 kropla 4 razy na dobę w pierwszych dniach po operacji.

Nie należy dotykać końcówką zakraplacza do oka ani jakiejkolwiek innej powierzchni ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.

Indocollyre 0,1% - środki ostrożności

Nie prowadzono badań dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci.

W przypadku nadwrażliwości na lek należy przerwać leczenie indometacyną.

W przypadku ryzyka wystąpienia zakażenia bakteryjnego należy zastosować odpowiednie leczenie przeciwbakteryjne.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą opóźniać gojenie rogówki

Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą zwiększać ryzyko wystąpienia krwawienia z tkanek oka podczas zabiegu chirurgicznego u pacjentów szczególnie do tego predestynowanych, jak również u leczonych środkami przeciwzakrzepowymi.

Nie zaleca się używania soczewek kontaktowych w czasie leczenia preparatem.

W przypadku leczenia innymi lekami należy zachować piętnastominutowy odstęp między podaniem poszczególnych leków.

Indocollyre 0,1% - przedawkowanie

Brak danych.

Indocollyre 0,1% - przeciwskazania

- Nie stosować od szóstego miesiąca ciąży.

- Stwierdzona nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne np. kwas acetylosalicylowy. Stwierdzone w wywiadzie lekarskim wystąpienie napadu astmy wywołane przyjęciem aspiryny lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

- Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.

- Ciężka niewydolność wątroby i nerek.

- Nie stosować jednocześnie z:

- doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi

- innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (w tym z salicylanami w dawce większej niż

3 g na dobę)

- diflunisalem

- heparyną

- litem

- metotreksatem w dużych dawkach

- tiklopidyną

Dodatkowe informacje patrz punkt 4.5.

Indocollyre 0,1% - działania niepożądane

W rzadkich przypadkach niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) mogą indukować zmiany w rogówce, takie jak zapalenie rogówki, wrzód rogówki, który może prowadzić do perforacji rogówki, szczególnie jeśli produkt jest stosowany u pacjentów z uszkodzoną rogówką.

Rzadko może wystąpić przemijające pieczenie, kłucie, zaburzenia widzenia po podaniu, reakcje nadwrażliwości ze świądem i zaczerwienieniem, nadwrażliwość na światło, nabłonkowe uszkodzenie rogówki (np. otarcie rogówki, punkcikowate zapalenie rogówki), podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe, dyskomfort odczuwany w oku, obrzęk powiek, obrzęk rogówki.

Indocollyre 0,1% - ciąża i karmienie piersią

Brak doniesień dotyczących działania deformującego płód u człowieka. Aby jednak wykluczyć możliwość wystąpienia takiego ryzyka należy przeprowadzić dodatkowe badania epidemiologiczne.

W czasie trzeciego trymestru ciąży wszystkie niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą spowodować u płodu wystąpienie nadciśnienia płucnego z przedwczesnym zamknięciem przewodu tętniczego Botalla, wystąpienie zaburzeń czynności nerek, które mogą prowadzić do niewydolności nerek i małowodzia, a u matki i dziecka może wystąpić wydłużenie czasu krwawienia. Przepisywanie indometacyny może mieć miejsce jedynie wtedy, gdy jest to konieczne podczas pierwszych 5-ciu miesięcy ciąży.

Stosowanie indometacyny od 6-go miesiąca ciąży jest przeciwwskazane. Niesteroidowe leki przeciwzapalne przenikają do mleka matki. Należy unikać stosowania leku u kobiet karmiących piersią.

Indocollyre 0,1% - prowadzenie pojazdów

Istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia zaburzeń widzenia po podaniu leku.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Indocollyre 0,1% - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Indometacinum

  Indometacyna, to niesterydowy lek przeciwzapalny. Działa również przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pod względem chemicznym jest to pochodna kwasu octowego. Ze względu na niekorzystny profil bezpieczeństwa jego stosowanie obecnie jest bardzo ograniczone.

  Dostępne opakowania
  Indocollyre 0,1%

  Indocollyre 0,1%

  krople do oczu - 5 ml - 1 mg/ml
  LABORATOIRE CHAUVIN S.A.
  Powiązane artykuły
  Zabiegi

  Aspiracja zaćmy

  Aspiracja zaćmy to jeden z elementów operacji usunięcia zaćmy za pomocą ultradźwiękowej fakoemulsyfikacji. Zabieg ultradźwiękowej fakoemulsyfikacji zaćmy przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, jedynie w szczególnych przypadkach: u dzieci i osób umysłowo...

  Zabiegi

  Usunięcie zaćmy

  Usunięcie zaćmy (katarakty), czyli choroby oczu objawiającej się zmętnioną soczewką, ma charakter operacyjny. Skuteczne leczenie zaćmy jest ważne, ponieważ choroba może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Obecnie usuwanie zaćmy odbywa się w ramach...

  Usunięcie zaćmy

  Najnowsze standardy diagnostyki i chirurgii zaćmy

  Najnowsze standardy diagnostyki i chirurgii zaćmy

  Tekst został doceniony w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2018. Autorką jest wydawca WP abcZdrowie Katarzyna Krupka. Serdecznie gratulujemy! Leczenie zaćmy w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o wiedzę lekarzy, jak i...

  Niezbędnik pacjenta

  Leczenie bez kolejek, za pieniądze NFZ? Polacy jeżdżą za granicę

  Na otwarciu granic w leczeniu skorzystali głównie chorzy z problemami okulistycznymi. Bez kolejki za pieniądze z NFZ Polacy leczą zaćmę w Czechach. W ostatnich dziewięciu miesiącach wyjechało tam ponad 2,5 tys. osób. Umożliwiła im to dyrektywa transgraniczna...

  Jaskra - przyczyny, rodzaje i objawy, jaskra pierwotna, jaskra wtórna, jaskra pourazowa i retinopatia niedokrwienna, leczenie

  Czym różni się zaćma od jaskry? (WIDEO)

  Czym różni się zaćma od jaskry? (WIDEO)

  Jaskra a zaćma Zaćma jest bardzo powszechną chorobę, ponieważ pewien stopień jej nasilenia występuje u wszystkich ludzi powyżej 70 roku życia. Prócz postaci związanej z wiekiem występuje również, jako wada wrodzona lub choroba dziedziczna oraz powikłanie...

  Okulistyka

  Zaćma starcza

  Zaćma starcza to zmętnienie soczewki w wyniku związanych z procesem starzenia zmian w jej strukturze. Początki tej choroby mogą wystąpić już w 40 roku życia, ale najczęściej ujawnia się ona w wieku około 60 lat. Jest to najczęstsza postać zaćmy nabytej....

  Newsy - zdrowie

  Arclight - małe urządzenie uratuje wzrok milionów ludzi

  Rewolucyjne urządzenie mieszczące się w kieszeni może pomóc uratować wzrok milionom ludzi na całym świecie. Zostało stworzone przez zespół prowadzony przez naukowców z University of St Andrews. Arclight to tanie, napędzane energią słoneczną urządzenie...

  Zaćma - rodzaje, zaćma wrodzona, zaćma nabyta, zaćma a cukrzyca, leczenie

  Diagnostyka zaćmy

  W procesie diagnostycznym zawsze kluczowym elementem jest odpowiednio zebrany wywiad chorobowy. Chory, cierpiący na zaćmę, początkowo zauważa zamazanie obrazu. Z biegiem czas dochodzi do jego stopniowego pogorszenia aż do poważnego upośledzenia widzenia....