Gyno-Femidazol

zobacz opinie o produkcie »
Cena
20,56 zł
Forma
tabletki dopochwowe
Dawka
0,1 g
Ilość
15 tabl.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Zakładany szew na szyjkę macicy z powodu jej skracania się w 24. tc

Witam! Jestem w 24 tygodniu ciąży i parę dni temu miałam zakładany szew na szyjkę macicy z powodu jej skracania się. Wcześniej bardzo często miałam infekcje bakteryjne oraz grzybicze pochwy,po zabiegu dostałam profilaktycznie raz na 2 lu 3 dni Gyno-femidazol. Mam pytanie czy mogę jednocześnie stosować probiotyki doustne np.provag oraz żel z tej samej firmy? Pozdrawiam Agnieszka

POKAŻ WIĘCEJ

Gyno-Femidazol - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Gyno-Femidazol - opis

Grzybicze i drożdżakowe zakażenia pochwy

Gyno-Femidazol - skład

1 tabletka dopochwowa zawiera 100 mg mikonazolu azotanu (Miconazoli nitras). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Gyno-Femidazol - dawkowanie

Dawkowanie

Stosuje się 1 tabletkę raz na dobę, wieczorem. Leczenie powinno trwać 15 dni.

Pomimo wcześniejszego ustąpienia objawów leczenie należy kontynuować jeszcze przez kilka dni.

Dawkowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat

Gyno-Femidazol nie jest zalecany do stosowania u dzieci ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Sposób podawania Podanie dopochwowe.

Tabletkę należy wprowadzić głęboko do pochwy.

Gyno-Femidazol - środki ostrożności

Stosowanie produktu leczniczego Gyno-Femidazol nie wymaga specjalnych środków ostrożności, jednak w przypadku miejscowego podrażnienia lub reakcji alergicznej leczenie należy przerwać. Należy chronić oczy przed kontaktem z produktem leczniczym. Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Należy monitorować czas krzepnięcia u pacjentów leczonych jednocześnie doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi i produktem leczniczym Gyno-Femidazol.

Gyno-Femidazol - przedawkowanie

Gyno-Femidazol jest przeznaczony wyłącznie do stosowania dopochwowego.

W przypadku doustnego przyjęcia mikonazolu azotanu należy rozważyć sprowokowanie wymiotów lub płukanie żołądka, Aby zmniejszyć wchłanianie pozostającego jeszcze w przewodzie pokarmowym produktu leczniczego, można podać węgiel aktywowany.

Gyno-Femidazol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Gyno-Femidazol - działania niepożądane

Nie zgłaszano ciężkich działań niepożądanych.

Częstość występowania działań niepożądanych uporządkowano w następujący sposób: bardzo często (≥1/10), często (≥1/100 do < 1/10), niezbyt często (≥1/1000 do < 1/100), rzadko (≥1/10 000 do < 1/1000), bardzo rzadko (< 1/10 000), nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Rzadko: podrażnienie w miejscu podania, miejscowe objawy uczulenia lub nadwrażliwość. W przypadku nadwrażliwości Gyno-Femidazol należy odstawić.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych {aktualny adres, nr telefonu i faksu ww. Departamentu} e-mail:adr@urpl.gov.pl.

Gyno-Femidazol - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Jakkolwiek wchłanianie mikonazolu azotanu przez ścianę pochwy jest ograniczone, lekarz powinien zastosować produkt leczniczy Gyno-Femidazol jedynie, kiedy potencjalne korzyści z jego stosowania przewyższają ryzyko.

Karmienie piersią

Brak jest danych dotyczących przenikania mikonazolu azotanu lub jego metabolitów do mleka kobiecego. Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego u kobiet karmiących piersią.

Gyno-Femidazol - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Gyno-Femidazol nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Miconazoli nitras

  Jest to pochodna imidazolu o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym. Działa grzybobójczo i grzybostatycznie oraz bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Jest stosowana w leczeniu grzybic wywołanych przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby: skóry głowy, tułowia, rąk, pachwin, grzybica międzypalcowa. Skuteczna w leczeniu drożdżycy jamy ustnej i gardła oraz przewodu pokarmowego, grzybic wtórnie zakażonych przez bakterie, a także grzybiczych i drożdżakowych zakażeniach pochwy.

  Dostępne opakowania
  Gyno-Femidazol

  Gyno-Femidazol

  tabletki dopochwowe - 15 tabl. - 0,1 g
  GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
  20,56 zł
  Powiązane artykuły
  Leczenie grzybicy

  Leki przeciwgrzybicze

  Leki przeciwgrzybicze

  Zakażenia grzybicze zazwyczaj pojawiają się wtedy, kiedy zostaje zaburzona równowaga organizmu. Zdarza się to w przypadku: terapii antybiotykowej, przemęczenia, długotrwałego stresu. Zakażenie grzybicą może odbyć się poprzez stosunek płciowy, samozakażenie,...

  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Obalamy mity na temat grzybicy - przykrej dolegliwości skóry

  Obalamy mity na temat grzybicy - przykrej dolegliwości skóry

  Grzybica to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Dyskomfort wywołany uciążliwym swędzeniem i pieczeniem skóry, któremu towarzyszą nieestetyczne zmiany, utrudnia nam normalne funkcjonowanie. Wokół tego schorzenia przez lata pojawiło się sporo...

  Mieszkaj zdrowo

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Choć mówi się, że obecność pająków to oznaka zdrowego domu, większość osób woli pozbyć się tych niechcianych lokatorów. Podpowiadamy proste i skuteczne metody. Zapachy, których pająki nie lubią Pająki budzą niechęć wielu osób. Ich ugryzienia mogą...

  Leki i suplementy

  Clotrimazolum - czym jest, na co działa i jak go stosować

  Clotrimazolum - czym jest, na co działa i jak go stosować

  Clotrimazolum to lek stosowany w przypadku zaburzeń dermatologicznych oraz zmian skórnych występujących między innymi w okolicach płciowych. Pomimo higieny miejsc intymnych może dojść do ich zakażenia oraz rozwoju bakterii na skórze. Jest o sytuacja dosyć...

  Dermatologia

  Dlaczego swędzi mnie skóra głowy?

  Dlaczego swędzi mnie skóra głowy?

  Skóra głowy swędzi, piecze, do tego łuszczy się i jest podrażniona? Nie lekceważ tych objawów. To mogą być pierwsze symptomy choroby - im wcześniej podejmiesz leczenie, tym szybciej pozbędziesz się problemu. Łupież Swędzenie i łuszczenie się skóry...

  Newsy

  Często swędzą cię stopy? Nie lekceważ tego objawu

  Często swędzą cię stopy? Nie lekceważ tego objawu

  Ludzki organizm na różne sposoby wysyła sygnały, że dzieje się coś niedobrego. Jedną z oznak choroby mogą być regularnie swędzące stopy. Co to może oznaczać? Swędzące stopy mogą być oznaką choroby Problem ze swędzeniem stóp może dopaść każdego. Problem...