Gynazol

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krem dopochwowy
Dawka
0,02 g/g
Ilość
5 g (aplikator)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: GEDEON RICHTER LTD.

Pytania do farmaceuty

Jak stosować leki ginekologiczne?

Dzień dobry, mam zapisany Mycosyst 100mg, Gynazol krem i Pimafucin 6 globulek. Nie mogę się do końca doczytać z kartki. Wiem, że 3 dni mam brać Mycosyst, poźniej 2x w miesiącu. Ale nie wiem czy w pierwszym dniu mam wziąć Mycosyst i aplikować Gynazol czy dopiero po 3 dniach brania Mycosystu aplikować...

W jakiej kolejności stosować leki Gynazol i Arilin?

Witam! Ginekolog przepisał mi na moje problemy intymne dwa leki GYNAZOL 20mg (krem dopochwowy) oraz globułki ARILIN 1000mg. Nie podał mi jednak kolejności stosowania tych lekarstw. To znaczy który mam zastosować jako pierwszy. Wiem jedynie ze mam zaaplikowac sobie drugi po trzech dniach od użycia tego pierwszego. Bardzo prosze o pomoc.

Zastosowanie leków Gynazol i Arilin

Witam! Ginekolog przepisał mi na moje problemy intymne dwa leki GYNAZOL 20mg (krem dopochwowy) oraz globułki ARILIN 1000mg. Nie podał mi jednak kolejności stosowania tych lekarstw. To znaczy który mam zastosować jako pierwszy. Wiem jedynie ze mam zaaplikowac sobie drugi po trzech dniach od użycia tego pierwszego. W dodatku mam dwie globułki w opokowaniu, aznacza to ze mam uzyc pierwsza, po trzech dniach druga a dopiero...

POKAŻ WIĘCEJ

Gynazol - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Gynazol - opis

Gynazol, 20 mg/g, krem dopochwowy, jest wskazany do miejscowego leczenia drożdżakowego zapalenia sromu i pochwy, wywołanego przez Candida albicans.

Diagnozę należy potwierdzić badaniem mikroskopowym wymazu z pochwy i (lub) badaniem posiewu.

Gynazol - skład

1 g kremu zawiera 20 mg azotanu butokonazolu {Butoconazoli nitras), co odpowiada 17,35 mg butokonazolu.

Jeden aplikator zawiera 5 g kremu dopochwowego, w tym 100 mg azotanu butokonazolu.

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: 5 g kremu dopochwowego zawiera: 0,2500 g glikolu propylenowego 0,0090 mg metylu parahydroksybenzoesanu 0,0025 mg propylu parahydroksybenzoesanu.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Gynazol - dawkowanie

Dawkowanie

Zaleca się jednorazowe podanie dopochwowe zawartości jednego aplikatora kremu (5 gramów), bez względu na porę dnia (najlepiej wieczorem). Taka ilość kremu zawiera 100 mg azotanu butokonazolu.

Dzieci i młodzież

Nie ma doświadczenia dotyczącego stosowania u dzieci (patrz punkt 4.3).

Gynazol - środki ostrożności

W razie utrzymywania się objawów klinicznych, należy powtórzyć badanie mikrobiologiczne w celu upewnienia się, że nie występuje zakażenie innymi drobnoustrojami, oraz potwierdzenia pierwotnej diagnozy.

Należy przerwać leczenie, jeśli podczas stosowania produktu leczniczego wystąpi uczulenie lub podrażnienie.

Produkt leczniczy Gynazol, 20 mg/g, krem dopochwowy, zawiera olej mineralny. Olej mineralny może uszkadzać produkty wykonane z lateksu lub gumy, np. prezerwatywy lub krążki dopochwowe. Z tego powodu nie zaleca się stosowania tych produktów w ciągu 72 godzin po zastosowaniu produktu leczniczego Gynazol.

Nawracające zakażenia drożdżakowe pochwy, szczególnie jeśli są trudne do wyleczenia, mogą być wczesnym objawem zakażenia wirusem nabytego upośledzenia odporności (HIV) u kobiet, które są narażone na zarażenie wirusem HIV.

Glikol propylenowy, jedna z substancji pomocniczych produktu leczniczego Gynazol, 20 mg/g, krem dopochwowy, może powodować podrażnienie skóry.

Metylu parahydroksybenzoesan oraz propylu parahydroksybenzoesan mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Gynazol - przedawkowanie

W razie przypadkowego połknięcia produktu leczniczego należy jak najszybciej zastosować rutynowe metody, takie jak płukanie żołądka.

Gynazol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję wymienioną w punkcie 6.1.

Nie określono skuteczności ani bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Gynazol u kobiet w ciąży oraz u dzieci.

Gynazol - działania niepożądane

Uczucie pieczenia, swędzenia, bólu i obrzęku w okolicy sromu i (lub) pochwy, ból lub kurcze w okolicy miednicy lub jamy brzusznej. Jednocześnie mogą występować dwa objawy lub więcej.

Klasyfikacja układów i narządów (MedDRA)

Działania niepożądane

Zaburzenia żołądka i jelit

Ból w dolnej części brzucha Skurcze w dolnej części brzucha

Zaburzenia układu rozrodczego i piersi

Ból w okolicy miednicy Zapalenie pochwy Obrzęk pochwy

Swędzenie okolic pochwy i sromu Uczucie pieczenia okolic pochwy i sromu

Po zastosowaniu każdego leku mogą wystąpić reakcje uczuleniowe (reakcje nadwrażliwości). Dlatego należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli po zastosowaniu leku Gynazol wystąpi którykolwiek z następujących objawów uczulenia: złuszczające zapalenie skóry (zaczerwienienie lub łuszczenie się), zmiany śluzówkowo-skórne lub pokrzywka.

Działania niepożądane wystąpiły u 5% spośród 314 pacjentek, które przyjmowały produkt leczniczy Gynazol przez jeden dzień w kontrolowanych badaniach klinicznych. Jedynie u 1% pacjentek uznano, że działania niepożądane mogą mieć związek z badanym lekiem.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań

niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania

produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie

podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych

Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i

Produktów Biobójczych:

Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa

Tel.: + 48 22 49 21 301

Faks: + 48 22 49 21 309

e-mail: ndl@urpl.gov.pl

Gynazol - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie przeprowadzono odpowiednich, dobrze kontrolowanych badań klinicznych z zastosowaniem azotanu butokonazolu u kobiet w ciąży. Dlatego stosowanie produktu leczniczego Gynazol w okresie ciąży nie jest zalecane, chyba że jest to bezwzględnie wskazane.

Jeśli produkt leczniczy stosuje się w okresie ciąży, należy zachować szczególną ostrożność podczas posługiwania się aplikatorem, aby zapobiec urazowi mechanicznemu.

Karmienie piersią

Nie wiadomo czy substancja czynna przenika do mleka kobiet karmiących. Z tego powodu u kobiet w okresie karmienia piersią produkt leczniczy Gynazol można stosować jedynie wtedy, gdy spodziewana korzyść przewyższa możliwe ryzyko.

Gynazol - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Gynazol nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Butoconazoli nitras

  Dostępne opakowania
  Gynazol

  Gynazol

  krem dopochwowy - 5 g (aplikator) - 0,02 g/g
  GEDEON RICHTER LTD.
  Powiązane artykuły
  Niezbędnik pacjenta

  Do pacjentów z EB trafi 2 tys. bezpłatnych opatrunków

  Do pacjentów z EB trafi 2 tys. bezpłatnych opatrunków

  Od stycznia 2017 roku drastycznie podrożały opatrunki stosowane w leczeniu Epidermolysis Bullosa (w skrócie EB). Koszt miesięcznej terapii ma wynosić aż 3478 złotych. Na tę trudną sytuację pacjentów zareagował producent opatrunków. Firma Mölnlycke...

  Kobiece problemy

  Podsumowanie akcji „Testujemy produkty prOVag żel"

  Artykuł sponsorowany Tegoroczne wakacje upłynęły na portalu abcZdrowie.pl pod znakiem troski o zdrowie intymne kobiet. Na przełomie lipca i sierpnia na łamach serwisu prowadzona była bowiem akcja testowania preparatu prOVag żel. Chęć udziału w teście...

  Infekcje intymne

  Upławy - 3 rzeczy, które musisz o nich wiedzieć.

  Upławy - 3 rzeczy, które musisz o nich wiedzieć.

  Naturalna wydzielina z pochwy jest zupełnie normalnym zjawiskiem u każdej zdrowej kobiety. Zmienia się ona w zależności od tego, w jakim momencie cyklu się znajdujemy i nie powinna w żaden sposób niepokoić. Odpowiednia higiena, przewiewna bawełniana bielizna...

  Infekcje intymne

  Nieprzyjemny zapach z pochwy - co robić?

  Nieprzyjemny zapach z pochwy - co robić?

  Brzydka woń wydobywająca się z pochwy może stanowić objaw choroby intymnej. Charakterystycznym symptomem rzęsistkowicy jest kwaśny zapach z pochwy, zaś o drożdżycy mówi się wówczas, gdy wyczuwalny jest zapach piwa lub chleba. Kluczem do uniknięcia chorób...

  Pochwa - funkcje, higiena, choroby, suchość pochwy

  Pieczenie pochwy - przyczyny, leczenie

  Pieczenie pochwy jest dolegliwością, która powinna być skonsultowana z lekarzem ginekologiem. Pieczenie pochwy to przede wszystkim duży dyskomfort nie tylko w codziennym funkcjonowaniu, ale także w trakcie seksu. Bez względu na przyczynę pieczenie pochwy...

  Infekcje intymne

  ​Infekcje intymne a podróże

  ​Infekcje intymne a podróże

  Objawem infekcji intymnej jest świąd pochwy i pieczenie w okolicy intymnej, a także wydzielina pochwowa o nieprzyjemnym zapachu, zmienionej barwie i konsystencji. Aby zapobiec rozwojowi chorób narządów płciowych w trakcie podróży, należy zadbać o równowagę...

  Ginekologia

  Podsumowanie akcji „Test GINEintima"

  Artykuł sponsorowany Infekcje intymne - chyba nie ma kobiety, która przynajmniej raz w życiu nie miałaby takiego problemu. Te powszechne dolegliwości, niestety, lubią powracać. Objawy, takie jak świąd okolic intymnych i pieczenie, skutecznie utrudniają...

  Infekcje intymne

  Profilaktyka nawracających infekcji intymnych

  Profilaktyka nawracających infekcji intymnych

  Nieprawidłowa wydzielina z pochwy, przykry zapach, ból, świąd i pieczenie okolic intymnych to klasyczne objawy infekcji. Zdiagnozowanie zakażenia i wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwala na pozbycie się uciążliwych dolegliwości, ale nie gwarantuje braku...

  Infekcje intymne

  Częste infekcje intymne. Objawy i leczenie

  Częste infekcje intymne. Objawy i leczenie

  Infekcję intymną przynajmniej raz w życiu ma 75 procent kobiet. Jest to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości kobiecych, ale może dotyczyć również mężczyzn. Niestety, nawet w 40 procent przypadków infekcje ponownie pojawiają się w ciągu roku...