Gripex SinuCaps

Gripex SinuCaps
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
kapsułki twarde
Dawka
0,3g+0,025g+5mg
Ilość
6 kaps. (blist.)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.

Gripex SinuCaps - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Gripex SinuCaps - ulotka preparatu

Gripex SinuCaps - opis

Łagodzenie objawów występujących podczas przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak:

gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, katar, kichanie, uczucie ogólnego rozbicia.

Gripex SinuCaps - skład

Jedna kapsułka twarda zawiera:

Paracetamolum (paracetamol) 300,0 mg

Coffeinum (kofeina) 25,0 mg

Phenylephrini hydrochloridum (chlorowodorek fenylefryny) 5,0 mg

Gripex SinuCaps - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 kapsułki co 4-6 godz. (maksymalnie 12 kapsułek w ciągu doby).

Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Gripex SinuCaps - środki ostrożności

Preparat zawiera paracetamol – ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.

Nie należy stosować jednocześnie innych leków przeciw grypie, przeziębieniu i leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej.

Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób:

z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, rozrostem gruczołu krokowego, zespołem Raynaud’a, cukrzycą, chorobą wieńcową, przyjmujących leki przeciwzakrzepowe - wskazane jest dostosowanie ich dawki na podstawie oznaczenia wskaźników krzepnięcia krwi, a jeśli nie jest to możliwe pacjenci przyjmujący leki przeciwzakrzepowe podawane doustnie mogą przyjmować preparat nie dłużej niż kilka dni. Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów przyjmujących leki z grupy antagonistów receptorów β – adrenergicznych. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Gripex SinuCaps - przedawkowanie

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie preparatu może spowodować w ciągu kilku – kilkunastu godzin objawy takie, jak: nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej trzeba sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem. Warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą. Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie stężenia paracetamolu we krwi. Wysokość tego stężenia w stosunku do czasu, jaki upłynął od spożycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami trzeba prowadzić. Jeśli takie badanie jest niewykonalne, a prawdopodobna dawka paracetamolu była duża, to trzeba wdrożyć bardzo intensywne leczenie odtrutkami: co najmniej należy podać 2,5 g metioniny i kontynuować (już w szpitalu) leczenie acetylocysteiną i (lub) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także pożyteczne i po 24 godzinach. Leczenie zatrucia paracetamolem musi odbywać się w szpitalu, w warunkach intensywnej terapii.

Przedawkowanie fenylefryny objawia się zaburzeniami hemodynamicznymi (podwyższone ciśnienie tętnicze, tachykardia i odruchowa bradykardia), zapaścią naczyniową (bladość powłok) z towarzyszącą depresją oddechową. Leczenie polega na płukaniu żołądka, podawaniu leków β-adrenolitycznych. W przypadku ciężkiego zatrucia konieczne jest monitorowanie czynności życiowych, wspomaganie oddechu i krążenia.

Ostre zatrucie kofeiną występuje bardzo rzadko. Objawia się ono bólami brzucha, bezsennością, zwiększoną diurezą, odwodnieniem i gorączką. Poważniejsze zatrucie objawia się arytmią serca i drgawkami toniczno-klonicznymi. Po doustnym przedawkowaniu kofeiny należy opróżnić żołądek poprzez wywołanie wymiotów lub płukanie żołądka, można też podać węgiel aktywowany. Podawanie tlenku glinu może zmniejszyć podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego. Jeśli występują drgawki należy dożylnie podać diazepam lub barbituran.

Dawka śmiertelna kofeiny wynosi 5-10 g;

Gripex SinuCaps - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu lub na aminy sympatykomimetyczne.

Niestabilna choroba wieńcowa. Zaburzenia rytmu serca. Wysokie ciśnienie tętnicze. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Nie należy stosować leku podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Nie należy stosować leku w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.

Nie stosować w czasie leczenia zydowudyną. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Nadczynność tarczycy. Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Gripex SinuCaps - działania niepożądane

• zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy;

• zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, nadkwaśność treści żołądkowej;

• zaburzenia układu krążenia: tachykardia, zaburzenia rytmu serca, bladość powłok;

• zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej, zaburzenia oddychania;

• zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, niewydolność nerek;

• zaburzenia układu nerwowego: lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, niemożność skupienia uwagi, bezsenność, ból głowy;

• zaburzenia psychiczne: lęk, nerwowość, drażliwość

• zaburzenia krwi i układu chłonnego: agranulocytoza, niedokrwistość, leukopenia.

Gripex SinuCaps - ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Gripex SinuCaps - prowadzenie pojazdów

W czasie stosowania preparatu należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Paracetamolum, Coffeinum, Phenylephrinum

  Dostępne opakowania
  Gripex SinuCaps

  Gripex SinuCaps

  kapsułki twarde - 6 kaps. (blist.) - 0,3g+0,025g+5mg
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex SinuCaps

  Gripex SinuCaps

  kapsułki twarde - 8 kaps. (blister) - 0,3g+0,025g+5mg
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex SinuCaps

  Gripex SinuCaps

  kapsułki twarde - 10 kaps. (blister) - 0,3g+0,025g+5mg
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex SinuCaps

  Gripex SinuCaps

  kapsułki twarde - 20 kaps. (2 blist.po 10 szt.) - 0,3g+0,025g+5mg
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex SinuCaps

  Gripex SinuCaps

  kapsułki twarde - 24 kaps. (2 blist.po 12 szt.) - 0,3g+0,025g+5mg
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex SinuCaps

  Gripex SinuCaps

  kapsułki twarde - 12 kaps. (1 blist.a 12 szt.) - 0,3g+0,025g+5mg
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Koronawirus

  Latem wirus atakuje inaczej. Są przerażeni objawami COVID-19

  Latem wirus atakuje inaczej. Są przerażeni objawami COVID-19

  Choć wiele osób myśli, że latem koronawirus jest w odwrocie, to liczba relacji chorych przeczy temu przekonaniu. Co więcej, pozornie łagodny, przypominający przeziębienie podwariant Omikronu sprawia, że niektórzy są przerażeni. "Wczoraj miałam silną biegunkę,...

  Choroby i dolegliwości

  Zapalenie migdałka jednostronne - przyczyny, objawy i leczenie

  Zapalenie migdałka jednostronne - przyczyny, objawy i leczenie

  Zapalenie migdałka jednostronne to choroba infekcyjna. Jej objawy obejmują obrzęk migdałka podniebiennego, a także ból gardła, trudności w połykaniu i powiększenie węzłów chłonnych szyjnych. Najczęściej wywołują ją wirusy, ale i bakterie, zwykle pneumokoki....

  Kaszel

  Kaszel - kiedy należy się nim niepokoić?

  Kaszel - kiedy należy się nim niepokoić?

  Okres jesienny sprzyja infekcjom wirusowym. Pojawiają się wtedy bóle kostno-stawowe, katar, bóle głowy, ogólne osłabienie, bóle gardła, a także kaszel. Suchy, mokry, duszący - kaszel potrafi dać się we znaki. Objaw ten jest jednak odruchem obronnym pomagającym...

  Zapalenie gardła - przyczyny, objawy, leczenie

  Zapalenie gardła. Rodzaje, objawy, leczenie

  Zapalenie gardła. Rodzaje, objawy, leczenie

  Zapalenie gardła występuje jako samodzielna jednostka chorobowa lub towarzyszy innym ogólnoustrojowym dolegliwościom. Stan zapalny gardła może przybrać formę ostrą lub przewlekłą. W zależności od tego, czy zapalenie gardła spowodowały wirusy czy bakterie...

  Leki i suplementy

  Lek antyseptyczny na ból gardła? Czyli jaki?

  Lek antyseptyczny na ból gardła? Czyli jaki?

  Dobrze znasz ten moment, gdy czujesz suchość i drapanie w gardle, prawda? Nie warto tego lekceważyć. Lepiej działać od razu i nie czekać na ewentualny rozwój infekcji. Gdy nadchodzi jesień i robi się chłodniej, w powietrzu zaczyna krążyć coraz więcej...

  Newsy

  Tak przebiega teraz zakażenie Omikronem. Dominują cztery objawy

  Tak przebiega teraz zakażenie Omikronem. Dominują cztery objawy

  Wraz z pojawieniem się nowych wariantów koronawirusa zmienia się przebieg choroby. Od kiedy zaczął dominować Omikron, na pierwszy plan wysunęły się objawy dotyczące górnych dróg oddechowych. Szacuje się, że aktualnie za niemal 90 proc. wszystkich zakażeń...