Gripex Control

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,5g+0,05g
Ilość
12 tabl. (1 blist.a 12 szt.)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.

Gripex Control - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Gripex Control, Panadol i Ketanol forte a osłabienie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Ostatnio bardzo źle się czułam i zażywałam różne tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne. W środę wieczorem i czwartek rano zażyłam po 1 tabletce Gripex control. W czwartek wieczorem koło godz. 22 wzięłam 1 Panadol, natomiast w nocy obudził mnie tak silny ból gardła, że próbowałam złagodzić go Ketanolem forte, około godziny 2.30 w nocy. Czy te tabletki mogą osłabić działanie tabletek...

Brak krwawienia z odstawienia Cyprest a zastosowanie Gripex

witam, 30.10 wzięłam jedną tabletkę 'gripex control' po czym przeczytałam, że leku tego nie powinno się przyjmować razem z tabletkami antykoncepcyjnymi więc więcej już nie wzięłam. 31.10 wzięłam ostatnią tabletkę 'cyprest' po czym do dnia dzisiejszego (5.11) krwawienia nie ma. Dodam, że w tym czasie współżyłam z chłopakiem, czy mam się martwić?

POKAŻ WIĘCEJ

Gripex Control - ulotka preparatu

Gripex Control - opis

• bóle mięśniowe, stawowe i kostne różnego pochodzenia, bóle głowy, migrena, nerwobóle, bóle zębów oraz bóle menstruacyjne,

• bóle pourazowe, pooperacyjne oraz bóle nowotworowe o niewielkim lub umiarkowanym natężeniu,

• stany gorączkowe wynikające z przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych.

Gripex Control - skład

Jedna tabletka zawiera:

Paracetamol (Paracetamolum) 500,0 mg

Kofeinę (Coffeinum) 50,0 mg

Substancje pomocnicze, patrz punkt 6.1.

Gripex Control - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby). Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Gripex Control - środki ostrożności

Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Gripex Control - przedawkowanie

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie preparatu może spowodować w ciągu kilku – kilkunastu godzin objawy takie, jak: nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej trzeba sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem. Warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą.

Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie stężenie paracetamolu we krwi. Wysokość tego stężenia w stosunku do czasu, jaki upłynął od spożycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami trzeba prowadzić. Jeśli takie badanie jest niewykonalne, a prawdopodobna dawka paracetamolu była duża, to trzeba wdrożyć bardzo intensywne leczenie odtrutkami: co najmniej należy podać 2,5 g metioniny i kontynuować (już w szpitalu) leczenie acetylocysteiną i (lub) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także pożyteczne i po 24 godzinach. Leczenie zatrucia paracetamolem musi odbywać się w szpitalu, w warunkach intensywnej terapii.

Ostre zatrucie kofeiną występuje bardzo rzadko. Objawia się ono bólami brzucha, bezsennością, zwiększoną diurezą, odwodnieniem i gorączką. Poważniejsze zatrucie objawia się arytmią serca i drgawkami toniczno-klonicznymi. Po doustnym przedawkowaniu kofeiny należy opróżnić żołądek poprzez wywołanie wymiotów lub płukanie żołądka, można też podać węgiel aktywowany. Podawanie tlenku glinu może zmniejszyć podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego. Jeśli występują drgawki należy dożylnie podać diazepam lub barbituran.

Gripex Control - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Zaburzenia rytmu serca. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Gripex Control - działania niepożądane

Poniżej wymienione działania niepożądane zostały sklasyfikowane według układów/narządów, których dotyczą oraz częstości występowania. Częstość występowania zdefiniowano następująco:

bardzo częste (≥1/10), częste (≥1/100, < 1/10), niezbyt częste (≥1/1000, < 1/100), rzadkie (≥1/10000, < 1/1000), bardzo rzadkie (≥1/10000) w tym pojedyncze przypadki.

Zaburzenia serca: przyspieszenie akcji serca.

Zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadko: agranulocytoza; bardzo rzadko: trombocytopenia. Zaburzenia układu nerwowego: bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość.

Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka).

Gripex Control - ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze lek może być stosowany jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. W czasie ciąży obserwuje się zwolnienie metabolizmu kofeiny i większe stężenia w surowicy przy nie zwiększonej dawce leku.

Kofeina przenika do mleka.

Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Gripex Control - prowadzenie pojazdów

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Paracetamolum, Coffeinum

  Mieszanina substancji leczniczych stosowana w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych, zwłaszcza bólów głowy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu i pozwala na zmniejszenie użytej dawki.

  Dostępne opakowania
  Gripex Control

  Gripex Control

  tabletki - 12 tabl. (1 blist.a 12 szt.) - 0,5g+0,05g
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex Control

  Gripex Control

  tabletki - 6 tabl. - 0,5g+0,05g
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex Control

  Gripex Control

  tabletki - 2 tabl. - 0,5g+0,05g
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex Control

  Gripex Control

  tabletki - 4 tabl. - 0,5g+0,05g
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex Control

  Gripex Control

  tabletki - 12 tabl. (2 blist.x 6 szt.) - 0,5g+0,05g
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Ketonal - działanie, przeciwwskazania, bez recepty, dostępność

  Ketonal - działanie, przeciwwskazania, bez recepty, dostępność

  Leki przeciwbólowe znajdziemy w każdej domowej apteczce. Przyjmujemy je na ból zęba, ból głowy, silne bóle miesiączkowe, reumatyczne czy bóle kręgosłupa. Od października 2017 roku bez recepty można kupić Ketonal. Czy to dobry pomysł? Dlaczego Ketonal...

  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  Ból głowy z tyłu - przyczyny, migrena, objawowe, nadciśnienie

  Ból głowy z tyłu - przyczyny, migrena, objawowe, nadciśnienie

  Ból głowy z tyłu może być wynikiem przemęczenia, naciągnięcia mięśni karku, przeziębienia, zmiany ciśnienia, ale również może sygnalizować bardziej poważne schorzenie. Jakie mogą być przyczyny bólu głowy? Czym jest ból klasterowy? Czym charakteryzują...

  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  Ból głowy to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości. Może mieć wiele przyczyn - stres, głód, przeziębienie, zmęczenie, a także wskazywać na poważniejsze dolegliwości. Wyróżnia się ból o charakterze pierwotnym i wtórnym. Jeśli towarzyszą mu...

  Leki i suplementy

  Przedawkowanie tabletek przeciwbólowych

  Przedawkowanie tabletek przeciwbólowych

  Niektóre tabletki przeciwbólowe dobre są na jeden rodzaj bólu dla jednej osoby, a dla drugiej są zupełnie nieskuteczne. Dlatego lepiej uważać, biorąc tabletki przeciwbólowe - jeśli jedna nie działa, nie bierzmy następnej. Przyjmowanie tabletek jedna po...

  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  Leczenie bólu głowy bez leków - to możliwe!

  Leczenie bólu głowy bez leków - to możliwe!

  Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości na świecie. Kiedy nas dopada, najchętniej sięgamy po tabletkę, aby jak najszybciej przynieść sobie ulgę. Ale tym samym uodparniamy się na działanie leku, a ponadto obciążamy żołądek. Ból możemy pokonać...

  Migrena

  Czym jest kwas tolfenamowy i jakie ma działanie?

  Czym jest kwas tolfenamowy i jakie ma działanie?

  Kwas tolfenamowy to unikalna i sprawdzona substancja, którą specjaliści polecają pacjentom cierpiącym z powodu migreny. Leczenie migreny kwasem tolfenamowym jest jedną z efektywniejszych metod ze względu na właściwości tej substancji. Działanie preparatu...

  Migrena

  Powikłania migreny

  Powikłania migreny

  Z danych statystycznych przedstawionych przez WHO wynika, że na migrenę cierpi aż 11 proc. populacji na świecie, z czego większość stanowią kobiety1. Już dzieci w wieku 9 lat mogą jej doświadczać, a u zdecydowanej większości (dziewięć na dziesięć przypadków)...

  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  Ból głowy - typy bólu, diagnostyka, kiedy ból głowy jest niebezpieczny?

  Ból głowy - typy bólu, diagnostyka, kiedy ból głowy jest niebezpieczny?

  Do tego, że czasami boli głowa, większość z nas przywykła. Najczęstszą przyczyną bólu głowy jest migrena lub napięcia różnego pochodzenia, czasami skoki ciśnienia. Znacznie rzadziej powodem są inne poważne schorzenia. Choć mało kto ma odwagę mówić o tym...

  Neurologia

  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  Ból głowy to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości. Może mieć wiele przyczyn - stres, głód, przeziębienie, zmęczenie, a także wskazywać na poważniejsze dolegliwości. Wyróżnia się ból o charakterze pierwotnym i wtórnym. Jeśli towarzyszą mu...

  Migrena

  Jak przetrwać atak migreny?

  Jak przetrwać atak migreny?

  Z migreną ciężko się zaprzyjaźnić, ponieważ potrafi skutecznie wykluczyć z życia. Ból głowy sprawia, że odbiór świata ze wszystkimi jego zapachami, światłem i dźwiękami jest utrudniony. Chory coraz bardziej się izoluje. Co zrobić, gdy migrena zaatakuje?...