Gripblocker

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,5 g
Ilość
10 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.

Gripblocker - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Na czczo/po posiłku

Przyjęcie leku na czczo powoduje szybkie opróżnienie żołądka, co z kolei prowadzi do natychmiastowego wzrostu stężenia leku we krwi. Dzięki temu pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Natomiast przyjęcie lekarstwa po posiłku opóźnia opróżnianie żołądka, co wydłuża czas pasażu leku. Dowiedz się więcej o znaczeniu spożywania leków na czczo lub po posiłku.

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Gripblocker - ulotka preparatu

Gripblocker - opis

Wskazania do stosowania:
 
- bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, gorączka

Gripblocker - skład

1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum Acetylsalicylicum).

Gripblocker - dawkowanie

Lek nalezy zawsze stosowac zgodnie z zaleceniami lekarza. Lek nalezy stosowac doustnie. Dorosli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W razie koniecznosci dawke jednorazowa mozna powtarzac co 4 do 8 godzin. Nie nalezy przyjmowac wiecej niz 8 tabletek na dobe. Dzieci powyzej 12 lat: jednorazowo 1 tabletke. W razie koniecznosci dawke jednorazowa mozna powtarzac co 4 do 8 godzin. Nie nalezy przyjmowac wiecej niz 3 tabletki na dobe. Lek najlepiej przyjmowac po posilku, popijajac duza iloscia wody.

Gripblocker - przeciwwskazania

- nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek ze składników produktu,
- skaza krwotoczna,
- czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
- napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
- stosowanie jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
- ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
- ostatni trymestr ciąży,
- stosowanie u dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a - rzadkiej, ale poważnej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Gripblocker - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Acidum acetylsalicylicum

  Substancja o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Należy do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Stosowana w przypadku bólów o małym i średnim nasileniu, w tym bólów głowy, zębów, stawów, bólów mięśniowych oraz gorączki. Substancja wykazuje skuteczność w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych. W niewielkich dawkach (75 mg - 325 mg) substancja stosowana jest przewlekle w profilaktyce przeciwzakrzepowej.

  Dostępne opakowania
  Gripblocker

  Gripblocker

  tabletki - 10 tabl. - 0,5 g
  PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
  Gripblocker

  Gripblocker

  tabletki - 50 tabl. - 0,5 g
  PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Jak działa kwas acetylosalicylowy obecny w aspirynie? (WIDEO)

  Jak działa kwas acetylosalicylowy obecny w aspirynie? (WIDEO)

  -Oczywiście kichnąłem kiedy zapowiedziałaś ten temat, ale czuję się zdrowy. Proszę państwa, kwas acetylosalicylowy, składnik aspiryny i polopiryny. Co to za substancja? Dlaczego tak często bierzemy właśnie te leki? -Musimy dodać, że ten kwas znajduje...

  Normy laboratoryjne

  CK - zastosowanie, przygotowanie, przebieg, normy, intepretacja

  CK - zastosowanie, przygotowanie, przebieg, normy, intepretacja

  CK to skrót nazwy enzymu kinaza kreatynowa. Badanie poziomu CK wykonuje się u pacjentów, u których lekarz podejrzewa urazy mięśni szkieletowych oraz w czasie oceny efektów leczenia statynami. Ponadto badanie CK jest również wykonywane w badaniach diagnostycznych...