Gentamytrex 0.5%

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krople do oczu
Dawka
5 mg/ml
Ilość
5 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: DR. GERHARD MANN CHEM-PHARM FABRIK GMBH

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Gentamytrex 0.5% - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Gentamytrex 0.5% - opis

Zakażenia przedniego odcinka gałki ocznej, zapalenie worka spojówkowego, rogówki, brzegów powiek, woreczka łzowego, jęczmień, owrzodzenie rogówki (wywołane przez Pseudomonas spp., Staphylococcus spp. i tlenowe pałeczki jelitowe). Profilaktycznie po usunięciu ciała obcego oraz zabiegach operacyjnych.

Gentamytrex 0.5% - skład

1 ml kropli do oczu zawiera 5 mg gentamycyny w postaci siarczanu.

Gentamytrex 0.5% - dawkowanie

w okulistyce 4-6 razy dziennie po 1 kropli do worka spojówkowego.

Gentamytrex 0.5% - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na antybiotyki aminoglikozydowe. Nie stosować dłużej niż 3 tygodnie ze względu na rozwijającą się oporność bakterii.

Gentamytrex 0.5% - działania niepożądane

Niekiedy występuje przemijające, lekkie pieczenie oka.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Gentamicinum

  Jest to antybiotyk aminoglikozydowy, którego mechanizm działania polega na blokowaniu syntezy białka i ucieczce składników odżywczych z wnętrza komórki. Wykazuje działanie bakteriobójcze tylko wobec bakterii tlenowych, głównie Gram-ujemnych. Stosuje się go domięśniowo, dożylnie i miejscowo. Zalecany w ciężkich zakażeniach, jak: posocznica, zapalenie wsierdzia, otrzewnej, zakażenia układu moczowego i dróg oddechowych, zakażenia kości, skóry i tkanek miękkich (po oparzeniach, odleżyny i przeszczepy skóry).

  Dostępne opakowania
  Gentamytrex 0.5%

  Gentamytrex 0.5%

  krople do oczu - 5 ml - 5 mg/ml
  DR. GERHARD MANN CHEM-PHARM FABRIK GMBH