Gentamycin

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
maść oczna
Dawka
3 mg/g
Ilość
5 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: PHARMACHIM HOLDING AD

Pytania do farmaceuty

Polewanie ampułkami Gentamycin ran podudzia

Witam serdecznie . Moje pytanie brzmi czy: -mozna polewać ampułkami GENTAMYCIN 0.04g/1ml na rany podudzia gdzie po wymazie stwierdzono- PSEUDOMONAS AERUGINOSA liczne i SERRATIA MARCESCENS nieliczne. Tak zalecil mamie lekarz domowy . Wcześniej mama 86 lat miała tabletki CIPRONEX. I JAK TO MAM ZROBIC

Ból i zgrubienie piersi u 27-latki

Witam mam 27 lat w kwietni ubiegłego roku robiłam usg piersi i lekarz stwierdził tłuszczaka od 4 miesięcy boli mnie lewa pierś od zewnętrznej strony czuje zgrubienie gdzie mnie boli byłam u lekarza zrobił usg stwierdził zapalenie lewej piersi przepisał Augmentin po tym mi nie przeszło więc poszłam dalej przepisał Gentamycin Krka 40mg w zastrzyku po tym również mi nie przeszło wiec dalej poszłam kazał mi kupić ketanol a jak nie przejdzie to da...

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Gentamicinum

  Jest to antybiotyk aminoglikozydowy, którego mechanizm działania polega na blokowaniu syntezy białka i ucieczce składników odżywczych z wnętrza komórki. Wykazuje działanie bakteriobójcze tylko wobec bakterii tlenowych, głównie Gram-ujemnych. Stosuje się go domięśniowo, dożylnie i miejscowo. Zalecany w ciężkich zakażeniach, jak: posocznica, zapalenie wsierdzia, otrzewnej, zakażenia układu moczowego i dróg oddechowych, zakażenia kości, skóry i tkanek miękkich (po oparzeniach, odleżyny i przeszczepy skóry).

  Dostępne opakowania
  Gentamycin

  Gentamycin

  maść oczna - 5 g - 3 mg/g
  PHARMACHIM HOLDING AD
  Gentamycin

  Gentamycin

  roztwór do wstrzyknięć domięśniowych,wlewów dożylnych - 10 amp.a 1ml - 0,01 g/ml
  PHARMACHIM HOLDING AD
  Gentamycin

  Gentamycin

  roztwór do wstrzyknięć domięśniowych,wlewów dożylnych - 10 amp.a 2ml - 0,04 g/ml
  PHARMACHIM HOLDING AD