Gentamicin WZF 0.3%

zobacz opinie o produkcie »
Cena
5,18 zł
Forma
krople do oczu
Dawka
3 mg/ml
Ilość
5 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Pytania do farmaceuty

Zapalenie ucha a normalne funkcjonowanie

Bylam dzisiaj u lekarza dostalam skierowanie do laryngologa I antybiotyk gentamicin WZF 0,3% do tego ketonal forte gdyz podejrzewa u mnie zapalenie ucha. Mam takie pytanie czy w takim wypadku powinien wypisac mi zwolnienie lekarskie ? Czy przy zapaleniu ucha można normalnie wychodzic na dwòr czyli do pracy,szkoly. Oczywiscie podkresle ze nie czujesie...

Zaczerwienienie oczu, swędzenie i łzawienie

Od kilku miesięcy moje oczy wyraźnie się zaczerwieniły, często swędzą i łzawią. Jestem uczulony na kurz, ale mój alergolog stwierdził, że leki, które przyjmuję, wykluczają możliwość, że jest to powodowane przez kurz. Od lekarza rodzinnego dostałem krople GENTAMICIN WZF i DICORTINEFF, które nie pomogły. Okulista przepisał FLOXAL i maść - nie podziałało. Zalecił wymaz z worka spojówkowego - brak bakterii...

Ciągły kaszel u małego dziecka

Witam, moja 4-letnia córeczka bez przerwy chrząka i kasła. Testy na alergię nie wykazały by była uczulona. Wymaz z gardła, wykazał że ma dwie bakterie STAPHYLOCOCCUS AREUS METYCYLINO-WRAŻLIWY I KLEBISIELLA PNEUMONIAE. Pani doktor zapisała jej uodporniającą szczepionkę ISMIGEN i antybiotyk DALACIN C i krople które miałyśmy stosować...

Odpowiada Lek. Paweł Baljon Lek. Paweł Baljon i 1 inny specjalista

Gentamicin WZF 0.3% - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Gentamicin WZF 0.3% - opis

• Bakteryjne ostre i przewlekłe zapalenia spojówek, krawędzi powiek, woreczka łzowego.  Zapalenia i owrzodzenia rogówki spowodowane przez bakterie wrażliwe na gentamycynę (patrz punkt 5.1).

• Profilaktycznie przed i po zabiegach chirurgicznych na gałce ocznej.

Gentamicin WZF 0.3% - skład

1 ml roztworu zawiera 3 mg Gentamicinum (gentamycyny) w postaci gentamycyny siarczanu.

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek roztwór.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Gentamicin WZF 0.3% - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 1 roku

Zazwyczaj zakrapla się od 1 do 2 kropli co 4 godziny do worka spojówkowego.

Gentamicin WZF 0.3% - środki ostrożności

Produkt przeznaczony jest tylko do użytku zewnętrznego - miejscowo do worka spojówkowego.

Ze względu na zawartość w produkcie benzalkoniowego chlorku, osoby noszące miękkie (hydrofilne) soczewki kontaktowe nie powinny zakładać ich w okresie stosowania produktu. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem. Benzalkoniowy chlorek może powodować podrażnienie oczu i zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.

Nie należy stosować długotrwale z uwagi na rozwój bakterii opornych na gentamycynę oraz grzybów.

W przypadku ciężkiej infekcji bakteryjnej oczu, leczenie miejscowe należy uzupełnić ogólnym podaniem antybiotyków.

Gentamicin WZF 0.3% - przedawkowanie

Nie ma danych dotyczących przedawkowania gentamycyny stosowanej miejscowo.

Gentamicin WZF 0.3% - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na gentamycyny siarczan i (lub) inne antybiotyki aminoglikozydowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Gentamicin WZF 0.3% - działania niepożądane

Zaburzenia oka

Mogą wystąpić: łzawienie, zaczerwienienie oka, ból, uczucie pieczenia, światłowstręt. Zaburzenia widzenia mogą utrzymywać się przez kilka minut po zakropleniu.

Rzadko, podczas długotrwałego stosowania kropli może wystąpić grzybicze lub spowodowane przez oporne na gentamycynę szczepy bakterii owrzodzenie rogówki.

Długotrwałe stosowanie, sporadycznie, w przypadku nadwrażliwości może prowadzić do reakcji alergicznej, plamicy małopłytkowej, omamów.

Gentamicin WZF 0.3% - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Karmienie piersią

W okresie karmienia piersią produkt należy stosować ostrożnie.

Gentamicin WZF 0.3% - prowadzenie pojazdów

Z uwagi na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych po zakropleniu, produktu nie stosować bezpośrednio przed prowadzeniem pojazdów lub obsługą maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Gentamicinum

  Jest to antybiotyk aminoglikozydowy, którego mechanizm działania polega na blokowaniu syntezy białka i ucieczce składników odżywczych z wnętrza komórki. Wykazuje działanie bakteriobójcze tylko wobec bakterii tlenowych, głównie Gram-ujemnych. Stosuje się go domięśniowo, dożylnie i miejscowo. Zalecany w ciężkich zakażeniach, jak: posocznica, zapalenie wsierdzia, otrzewnej, zakażenia układu moczowego i dróg oddechowych, zakażenia kości, skóry i tkanek miękkich (po oparzeniach, odleżyny i przeszczepy skóry).

  Dostępne opakowania
  Gentamicin WZF 0.3%

  Gentamicin WZF 0.3%

  krople do oczu - 5 ml - 3 mg/ml
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  5,18 zł