GAMMA anty HBs 1000

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do wstrzykiwań domięśniowych
Dawka
1 000 j.m./ml
Ilość
1 amp.a 1ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: BIOMED-LUBLIN SP.Z.O.O. WYTW.SUR.I SZCZEP.

Pytania do farmaceuty

Przygotowanie do badań na choroby weneryczne

Witam, mam zamiar zrobić w laboratorium badania na choroby przenoszone drogą płciową: - VDRL - HIV – immunochromatograficznie - HBs antygen - Przeciwciała anty HCV - Chlamydia trachomatis IgG - Chlamydia trachomatis IgM - HPV – genetycznie jednak od tygodnia leczę się na żylaki odbytu, przyjmuję leki: -Otrex 600 -Pyrantelum Polpharma -Posterisan H (czopki) -Pimafucort (maść) zastanawiam się, czy przyjmowanie ww leków może mieć jakiś wpływ lub w jakikolwiek sposób zafałszować wyniki...

Lek Flukonazol a badania przed histeroskopią

Witam. Czy stosując doustnie lek Flukonazol mogę wykonać badania z krwi potrzebne do zabiegu histeroskopii - morfologia,jonogram,wit25(oh)D,kwas foliowy,progesteron,antygen hbs,p/c anty HCV,toxoplazma IgG, hemoglebina glikowana,hiv? Jak długa ma być przerwa miedzy ostatnia dawką flukonazolu (doust),a badaniami?

Co stosować, aby poprawić stan wątroby?

Po wykluczeniu wzw, antygen HBS UJEMNY, ANTY HCV NIEREAKTYWNY, usg i wszelkie badania ok, oprócz alat i ggtp, podwyższone, bez jakichkolwiek dolegliwości ze strony watroby, można w celu regeneracji stosować heparegen. Lecze się na nadciśnienie, i cholesterol, niezbyt zdrowa dieta jak do tej pory. Co stosować aby poprawić stan wątroby?

Ile powinienem schudnąć i co zrobić, aby poprawiły się moje wyniki?

Mam 27 lat, waga - 102 kg, wzrost 173 cm. Jestem fryzjerem, nie uprawiam żadnego sportu, posiłki są o różnych porach, nieregularne, czasami kebab. Mam jakiś problem z wątrobą, kiepskie wyniki ALP - fosfataza alkaiczna, wynik - 139, bilirubina calkowita w surowicy - 1,56mg/dl, ALT - aminotransferaza alaniowa - 306 U/I, AST - aminotransferaza asparaginianowa - 89 U/L, gamma glutamylo-transpeptydaza - 70,2 IU/I, przeciwciala anty hcv - nieobecne. Proszę o poradę.

Wynik USG jamy brzusznej i badań krwi

W lutym 2015 cholecystektomia laparoskopowa. Ostatnio robiłem bad. profilaktyczne i zonk: Cholest. całk-164, HDL-36, LDL-96.6, AST-30, ALT-63, Bilirub.całk-1.4, Fosfat.zas-72, GGTP-233.Morfolog OK. Włączam diete i ostropest, essentiale. Po 4 dniach USG jamy brzusz. WYnik- niewielkigo stopnia rozlane stłuszcz wątro. Pozostałe wszystko OK. I znów bad krwi: AST-24,ALT-46,Bilir całk- 1.8,Fosfo zas-67,GGTP-183,Amylaza-41,AFP-2.24,Antyg HBs-ujemn,antyHCV-niereakty. jestem otyły, zero diety

POKAŻ WIĘCEJ

GAMMA anty HBs 1000 - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

GAMMA anty HBs 1000 - opis

Produkt przeznaczony jest dla:

1) dorosłych i dzieci nieszczepionych przeciw wzw B a szczególnie narażonych na szpitalne zakażenie HBV,

2) personelu medycznego nieszczepionego przeciw wzw B, po ekspozycji na HBV: zakłucia igłą, skaleczenia, zanieczyszczenie rany czy też poprzez błony śluzowe,

3) partnerów seksualnych osób chorych na ostre wzw B.

GAMMA anty HBs 1000 - skład

1,5 ml roztworu zawiera:

Immunoglobulinę ludzką przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B 1000 j .m. Substancje pomocnicze, patrz 6.1.

GAMMA anty HBs 1000 - dawkowanie

Dawkowanie

GAMMA anty-HBs 1000 podaje się domięśniowo:

1. Dorosłym i dzieciom o masie ciała 50 kg i większej podaje się dawkę 1000 j.m., a w przypadku długotrwałego pobytu w szpitalu dawkę (1000 j.m.) powtarza się co 3 - 4 tygodnie.

2. Personelowi medycznemu podaje się dawkę 1000 j.m. jak najszybciej, nie później jednak niż 48 godzin po ekspozycji na HBV, a następnie podaje się drugą dawkę 1000 j .m. po 4 tygodniach, jeśli nie rozpoczęto cyklu szczepienia przeciw wzw B.

3. Partnerom seksualnym osób chorych na ostre wzw B podaje się dawkę 1000 j.m. jak najszybciej, nie później niż do 14 dni po wystąpieniu wzw B u partnera, a następnie podaje się drugą dawkę 1000 j .m. po 4 tygodniach, jeśli nie rozpoczęto cyklu szczepienia przeciw wzw B.

W tych sytuacjach, wysoce zalecane jest szczepienie przeciwko WZW typu B. Pierwszą dawkę szczepionki można wstrzyknąć w tym samym dniu co ludzką immunoglobulinę zawierającą przeciwciała przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu B, jednak w innych miejscach.

Jeżeli występują przeciwwskazania do domięśniowego podawania (zaburzenia krzepnięcia krwi), preparat można podać podskórne, jeżeli nie jest dostępny żaden produkt podawany dożylnie. Jednak należy zauważyć, że nie są dostępne dane kliniczne dotyczące skuteczności w przypadku podskórnego podawania GAMMA anty-HBs 1000.

GAMMA anty HBs 1000 - środki ostrożności

Należy upewnić się, że produkt GAMMA anty-HBs 1000 nie jest podawany bezpośrednio do naczynia krwionośnego z powodu ryzyka wystąpienia wstrząsu.

Jeżeli biorca jest nosicielem HBsAg, podawanie niniejszego produktu nie przynosi żadnych korzyści. Reakcje nadwrażliwości są rzadkie.

Czasami immunoglobulina ludzka przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu B wywołuje spadek ciśnienia krwi z reakcją anafilaktyczną, nawet u pacjentów, którzy tolerowali wcześniejsze leczenie immunoglobuliną ludzką.

Podejrzenie reakcji alergicznej lub anafilaktycznej wymaga natychmiastowego przerwania wstrzyknięcia. W przypadku wstrząsu, należy zastosować standardowe leczenie wstrząsu.

Gamma anty-HBs 1000 jest wytwarzana z ludzkiego osocza posiadającego wysoki poziom przeciwciał anty-HBs. Technologia produkcji preparatu oparta jest na frakcjonowaniu osocza zimnym alkoholem etylowym wg Cohna. W przypadku podawania leków otrzymanych z ludzkiej krwi lub osocza nie można całkowicie wykluczyć ryzyka przeniesienia czynników zakaźnych. Dotyczy to także patogenów i wirusów dotychczas nieznanych. Jednakże ryzyko przeniesienia czynników zakaźnych jest zmniejszane poprzez:

- selekcję dawców na podstawie wywiadu klinicznego, badanie pojedynczej pobranej oddawcy jednostki osocza oraz puli osocza w kierunku obecności antygenu HBs, przeciwciał anty-HIV i HCV.

- badanie puli osocza w kierunku obecności materiału genetycznego HCV.

- zastosowaną metodę inaktywacji/usuwania wirusów w procesie produkcyjnym zwalidowaną przy użyciu modelowych wirusów.

Podejmowane środki uważane za skuteczne dotyczą wirusów otoczkowych takich jak HIV, HBV i HCV. Mogą mieć natomiast ograniczoną skuteczność w odniesieniu do wirusów bezotoczkowych takich jak HAV i/lub parvowirusa B19.

Istnieją dane kliniczne świadczące o braku przenoszenia wirusa zapalenia wątroby typu A oraz parvowirusa B19 podczas stosowania immunoglobulin. Przypuszcza się także, że obecność przeciwciał odgrywa ważną rolę w bezpieczeństwie wirusologicznym produktu.

W interesie pacjenta zaleca się, jeśli tylko to możliwe, zapisanie nazwy i numeru serii produktu Gamma anty-HBs 1000 wraz z danymi pacjenta, po każdorazowym jego zastosowaniu, aby zachować korelację między numerem serii produktu, a pacjentem.

GAMMA anty HBs 1000 - przedawkowanie

Nie są znane objawy przedawkowania.

GAMMA anty HBs 1000 - przeciwskazania

Podawanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku:

- nadwrażliwości na ludzką immunoglobulinę, zwłaszcza u pacjentów z niedoborem immunoglobuliny A i z krążącymi przeciwciałami anty-IgA,

- stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie wolno podawać GAMMA anty-HBs 1000 dożylnie.

GAMMA anty HBs 1000 - działania niepożądane

Jak każdy lek, Gamma anty-HBs 1000 może powodować działania niepożądane.

Nie istnieją wystarczające dane uzyskane w badaniach klinicznych dotyczące częstotliwości

występowania działań niepożądanych. Zaobserwowano występowanie następujących działań

niepożądanych:

Klasyfikacja układów i narządów zgodna z systemem MedDRA

Działania niepożądane

Częstotliwość

Zaburzenia układu immunologicznego

Nadwrażliwość, wstrząs anafilaktyczny

bardzo rzadko (< 1/10 000, w tym pojedyncze przypadki)

Zaburzenia układu nerwowego

Bóle głowy

rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)

Zaburzenia serca

Częstoskurcz

brak danych

Zaburzenia naczyniowe

Obniżenie ciśnienia krwi

rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)

Zaburzenia żołądka i jelit

Nudności, wymioty

rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Odczyny skórne, rumień, świąd

rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej

Bóle stawów

rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)

Zaburzenia ogólne i stany w miej scu podania

Gorączka, złe samopoczucie, dreszcze

rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)

W miej scu podania: obrzęk, bolesność, rumień, stwardnienie, uczucie gorąca, świąd, wysypka

rzadko (≥/10 000 do < 1/1 000)

Bezpieczeństwo wirusowe patrz pkt. 4.4.

GAMMA anty HBs 1000 - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży. Laktacja

Produkt może być stosowany przez kobiety w okresie karmienia piersią.

GAMMA anty HBs 1000 - prowadzenie pojazdów

Gamma anty-HBs 1000 nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Immunoglob.humanum anty Hbs

  Dostępne opakowania
  GAMMA anty HBs 1000

  GAMMA anty HBs 1000

  roztwór do wstrzykiwań domięśniowych - 1 amp.a 1ml - 1 000 j.m./ml
  BIOMED-LUBLIN SP.Z.O.O. WYTW.SUR.I SZCZEP.