Fluoro-żel

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel do stosowania w jamie ustnej
Dawka
(0,011g+0,114g)/g
Ilość
40 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: ZAKŁAD CHEMICZNO-FARMACEUTYCZNY "FARMAPOL" SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Fluoro-żel - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Fluoro-żel - opis
- próchnica początkowa - nadżerki nietypowe - ubytki klinowe - złamania koron I klasy wg Ellisa - obnażone szyjki zębów - po usunięciu kamienia nazębnego - po oszlifowaniu koron - przy noszeniu protez częściowych lub aparatów ortodontycznych
Fluoro-żel - skład
- natrium monofluorophosphatum 11,4 g, - natrium fluoratum 1,1 g, - zawiera 2% fluoru
Fluoro-żel - dawkowanie
1. Metoda szczoteczkowania: Cykl szczoteczkowania obejmuje 5 - 10 zabiegów. Można go wykonywać raz w roku. Profilaktycznie wykonujemy go w odstępach 7 lub 14 dniowych. Leczniczo w odstępach 3 dniowych lub wg wskazań lekarza. Na zwilżoną szczoteczkę wycisnąć z tuby 2 - 3 cm. żelu i szczotkować zęby ruchami okrężnymi przez 3 min. Dokładnie wypluć ślinę, nie płukać jamy ustnej, nie jeść i nie pić przez 30 min. 2. Metoda jonoferezy 3. Metoda łyżki indywidualnej
Fluoro-żel - przeciwskazania
Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia oraz w rejonach, w których występuje optymalne stężenie fluoru w wodzie pitnej.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Natrii fluoridum, Natrii monofluorophosph.

  Dostępne opakowania
  Fluoro-żel

  Fluoro-żel

  żel do stosowania w jamie ustnej - 40 g - (0,011g+0,114g)/g
  ZAKŁAD CHEMICZNO-FARMACEUTYCZNY "FARMAPOL" SP. Z O.O.