Fibro Vein 1%

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do wstrzykiwań
Dawka
0,01 g/ml
Ilość
5 amp.a 2ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: STD PHARMACEUTICAL PRODUCTS LTD

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Fibro Vein 1% - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Fibro Vein 1% - opis

Leczenie drobnych żyłek i teleangiektazji (pajączków naczyniowych) przez nastrzykiwanie w ramach skleroterapii.

Fibro Vein 1% - skład

1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 10 mg siarczanu tetradecylu sodu (Natrii tetradecylis sulfas)

Substancja pomocnicza: alkohol benzylowy

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Fibro Vein 1% - dawkowanie

Droga podania:

Należy używać jak najmniejszych igieł do powolnego nastrzykiwania, umożliwiającego usunięcie krwi z leczonych naczyń żylnych.

Zalecane dawki i harmonogram dawkowania:

Dorośli

0,25 ml do 1,0 ml preparatu 1% Fibro Vein wstrzykiwanego dożylnie w każde z miejsc (maksymalnie 10 ml).

Dzieci

Preparatu Fibro Vein nie wolno stosować u dzieci.

Osoby w podeszłym wieku

Podobnie jak w przypadku osób dorosłych.

Fibro Vein 1% - środki ostrożności

Produkt Fibro Vein powinien być stosowany wyłącznie przez lekarzy zaznajomionych z techniką nastrzykiwania. Przed wykonaniem wstrzyknięcia należy przeprowadzić dogłębną ocenę wydolności zastawek i drożności żył głębokich.

Szczególna ostrożność w zakresie wkłucia igły i powolne wstrzyknięcie minimalnej

skutecznej objętości w każdym nastrzykiwanym miejscu mają zasadnicze znaczenie dla bezpiecznego i skutecznego leczenia.

Przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić u wszystkich pacjentów wywiad lekarski dotyczący uczuleń. W przypadkach, gdy wskazana jest szczególna ostrożność, należy podać dawkę próbną 0,25 ml do 0,5 ml preparatu Fibro Vein do 24 godzin przed dalszym leczeniem.

Leczenie anafilaksji może wymagać, w zależności od stopnia nasilenia ataku, zastosowania niektórych lub wszystkich spośród następujących środków: wstrzyknięcie adrenaliny, wstrzyknięcie hydrokortyzonu, wstrzyknięcie leku przeciwhistaminowego oraz intubacja dotchawicza z użyciem laryngoskopu i ssania.

Nie należy podejmować leczenia żylaków preparatem Fibro Vein w klinikach, w których wyżej wymienione środki nie są łatwo dostępne.

Niezwykła ostrożność jest wymagana podczas leczenia pacjentów z chorobą tętnic, taką jak ciężka miażdżyca tętnic obwodowych lub zakrzepowo-zarostowe zapalenie tętnic (choroba Bürgera).

Szczególna ostrożność jest konieczna przy wykonywaniu wstrzyknięć powyżej i za kostką przyśrodkową, gdzie może wystąpić ryzyko dla tylnej tętnicy piszczelowej.

Prawdopodobieństwo pigmentacji może być większe, jeśli nastąpi wynaczynienie krwi w miejscu wstrzyknięcia (szczególnie przy leczeniu żył o mniejszej powierzchni) i nie zastosuje się ucisku.

Fibro Vein 1% - przedawkowanie

Nie dotyczy.

Fibro Vein 1% - przeciwwskazania

Uczulenie na siarczan sodu tetradecylu lub na którykolwiek składnik preparatu; Inwalidztwo ruchowe z dowolnej przyczyny; Pacjentki aktualnie stosujące doustne środki antykoncepcyjne; Znaczna otyłość; Ostre zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych; Zakażenie miejscowe lub ogólnoustrojowe; Żylaki spowodowane przez guzy znajdujące się w obrębie miednicy lub w jamie brzusznej; Nieopanowana choroba układowa, np. cukrzyca; Chirurgiczna niedomykalność zastawek wymagająca leczenia chirurgicznego.

Fibro Vein 1% - działania niepożądane

Miejscowe: Ból lub pieczenie. Pigmentacja skóry. W przypadku wynaczynienia może wystąpić martwica tkanek i owrzodzenie. Jeśli wstrzyknięcie będzie wpływać na nerw skórny, mogą wystąpić parestezje i zniesienie czucia.

Naczyniowe: Zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych. Zakrzepica żył głębokich i zator płucny są bardzo rzadkie. Przypadkowe wstrzyknięcie do tętnicy jest bardzo rzadkie, ale może prowadzić do powstania zgorzeli. Większość przypadków dotyczy tętnicy piszczelowej tylnej powyżej kostki przyśrodkowej.

Reakcje ogólnoustrojowe: Reakcje alergiczne są rzadkie i objawiają się w postaci miejscowej lub uogólnionej wysypki, pokrzywki, nudności lub wymiotów, astmy i zapadnięcia się naczynia. Wstrząs anafilaktyczny, który potencjalnie może być śmiertelny, jest niezwykle rzadki. Zgłaszano przypadki migreny i przejściowych zaburzeń widzenia.

Fibro Vein 1% - ciąża i karmienie piersią

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży. Stosować wyłącznie, gdy jest to wyraźnie konieczne dla zniesienia objawów, lub gdy potencjalne korzyści przewyższają potencjalne zagrożenia dla płodu.

Nie wiadomo, czy siarczan sodu tetradecylu przenika do mleka kobiecego. Podczas stosowania leku u kobiet karmiących piersią należy zachować ostrożność.

Fibro Vein 1% - prowadzenie pojazdów

Nie stwierdzono.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Natrii tetradecylis sulfas

  Dostępne opakowania
  Fibro Vein 1%

  Fibro Vein 1%

  roztwór do wstrzykiwań - 5 amp.a 2ml - 0,01 g/ml
  STD PHARMACEUTICAL PRODUCTS LTD
  Powiązane artykuły
  Leczenie żylaków

  Poznaj nowoczesne metody leczenia pajączków i żylaków

  Poznaj nowoczesne metody leczenia pajączków i żylaków

  Popękane naczynka i żylaki pojawiające się na nogach to poważny problem zdrowotny, którego nie można ignorować. Objawy tego typu mogą świadczyć o postępujących nieprawidłowościach związanych z krążeniem krwi i często stanowią oznakę rozwijającej się choroby....

  Objawy żylaków

  Pękające naczynka

  Pękające naczynka

  Kompresoterapia żylaków kończyn dolnych, czyli pajączki na nogach, to zmora wielu kobiet. Pękające naczynka pojawiające się na łydkach, udach, a nawet na twarzy, zazwyczaj nie powodują objawów bólowych - są przede wszystkim nieestetyczne. Jeśli jednak...

  Leczenie inwazyjne żylaków

  Skleroterapia - wskazania, przeciwwskazania, przebieg zabiegu

  Skleroterapia - wskazania, przeciwwskazania, przebieg zabiegu

  Skleroterapia jest procedurą medyczną służącą eliminacji żylaków i pajączków. Polega ona na wstrzyknięciu roztworu (zazwyczaj soli) bezpośrednio do żyły. Z czasem naczynia przekształcają się w blizny, aż znikają. Zabieg ten jest bardzo powszechną metodą...

  Leczenie żylaków

  Dieta a żylaki

  Dieta a żylaki

  Żylaki nóg to wstydliwy problem dotykający sporej części społeczeństwa. Osoby uskarżające się na puchnięcie kończyn dolnych oraz pajączki zmuszone są nosić pończochy uciskowe lub przyjmować leki, a w skrajnych przypadkach mogą zostać skierowane na operację....

  Leczenie żylaków

  Prawidłowy dobór pończoch uciskowych

  Prawidłowy dobór pończoch uciskowych

  Pończochy uciskowe stosuje się zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, której najczęstszą postacią kliniczną są żylaki kończyn dolnych. Szacuje się, że choroba ta może dotyczyć nawet 50% populacji osób dorosłych. Chcąc...

  Krew i naczynia krwionośne

  Leczenie owrzodzeń - przyczyny powstawania owrzodzeń

  Leczenie owrzodzeń - przyczyny powstawania owrzodzeń

  Owrzodzenia to zmiany, które powstają w wyniku zmian naczyniowych. Często zdarza się, że towarzyszą niewydolności żylnej, w tym żylakom kończyn dolnych. Leczenie owrzodzeń jest długotrwałe i bolesne. Zmiany, jakie powstają na ciele chorego bardzo często...

  Zabiegi

  Kriostripping

  Kriostripping

  Kriostripping jest jedną z metod usuwania żylaków kończyn dolnych. Polega on na wykonywaniu niewielkich nacięć skóry wzdłuż przebiegu chorego pnia żylnego, który ma być usunięty podczas zabiegu. Przez te niewielkie nacięcia chirurg wprowadza specjalną...

  Przewlekła niewydolność żylna

  Niewydolność żył kończyn dolnych: leczenie (WIDEO)

  Niewydolność żył kończyn dolnych: leczenie (WIDEO)

  Leczenie niewydolności żył kończyn dolnych Niewydolność żył kończyn dolnych oznacza nieprawidłowy przepływ krwi w nogach. Krew może przepływać w zbyt małych ilościach, a także przepływać w nieprawidłowym kierunku (jest to tzw. "refluks żylny"). Niewydolność...