Ferrum Lek

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do wstrzykiwań
Dawka
0,1 g Fe+++/2ml
Ilość
50 amp.a 2ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: SANDOZ GMBH

Ferrum Lek - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Czy lek Homeovox jest niebezpieczny dla dziecka?

Witam Moja 5 letnia córka wyjęła z mojej torebki lek Homeovox - na chrypkę, na ulotce nie pisze nic o przedawkowaniu, a ona zjadła około 6-7 tabletek. Czy na ulotce nic nie pisze bo nie są groźne w przypadku przedawkowania, czy są groźne , ale nie napisali? Skład Aconitum napellus 3CH Arum triphyllum 3CH Ferrum phosphoricum 6CH Calendula officinalis 6CH Spongia tosta 6CH Belladonna 6CH Mercurius solubilis Hagnemanni 6CH Hepar sulfuris calcareum 6CH Kalium bichromicum 6CH Populus candicans...

Ferrum Lek - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Ferrum Lek - opis
Zapobieganie i leczenie niedoboru żelaza o różnej etiologii, przede wszystkim leczenie niedokrwistości z niedoboru żelaza.
Ferrum Lek - skład
1 tabletka do żucia zawiera 100 mg żelaza w postaci kompleksu wodorotlenku żelaza (III) z polimaltozą (Ferri hydroxydum polymaltosum).
Ferrum Lek - dawkowanie
Niedobór żelaza bez niedokrwistości: 1 tabletka do żucia (100 mg na dobę). W niedokrwistości : 3 tabletki do żucia ( 300 mg żelaza na dobę). Dawki dobowe mogą być podawane jednorazowo, bądź w dawkach podzielonych (2 lub 3 razy dziennie) Lek przyjmuje się podczas jedzenia lub bezpośrednio po posiłku.Leczenie powinno być kontynuowane przez co najmniej 3 miesiące po normalizacji obrazu krwi, aby uzupełnić rezerwy żelaza w organizmie. Kobiety w ciąży i karmiące piersią : 1-3 tabletek ( 100-300 mg żelaza) na dobę.
Ferrum Lek - środki ostrożności

Produkt leczniczy Ferrum Lek w postaciach doustnych oraz inne preparaty żelaza mogą powodować ciemne zabarwienie stolca. Objaw ten nie ma znaczenia klinicznego.

W przypadku niedokrwistości spowodowanej zakażeniem lub procesem nowotworowym żelazo zapasowe jest magazynowane w układzie siateczkowo-śródbłonkowym, z którego jest uruchamiane i wykorzystywane dopiero po wyleczeniu choroby podstawowej.

Ważne informacje o niektórych składnikach produktu leczniczego Ferrum Lek

Syrop Ferrum Lek zawiera sacharozę i sorbitol. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharozy-izomaltazy nie powinni przyjmować produktu leczniczego.

Uwaga dla pacjentów z cukrzycą: 1 ml syropu zawiera 0,04 WW.

Syrop Ferrum Lek zawiera niewielkie ilości etanolu (mniej niż 100 mg/30 ml). Może to być szkodliwe u osób nadużywających alkoholu. Należy to również uwzględnić stosując produkt leczniczy Ferrum Lek syrop u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u dzieci, u pacjentów z chorobą wątroby, padaczką, uszkodzeniem mózgu lub chorobami mózgu. Produkt leczniczy Ferrum Lek może zmieniać lub nasilać działanie innych leków.

Syrop Ferrum Lek zawiera metylu parahydroksybeznoesan (E218) i propylu parahydroksybenzoesan (E216), które mogą wywoływać reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ferrum Lek - przedawkowanie

W przypadkach przedawkowania nie opisano dotychczas zatrucia ani nadmiernego obciążenia żelazem, ponieważ żelazo z substancji czynnej produktu leczniczego, kompleksu wodorotlenku żelaza z polimaltozą, nie występuje w postaci wolnej w przewodzie pokarmowym i nie jest przyswajane przez organizm w procesie biernej dyfuzji.

Ferrum Lek - przeciwskazania
Nadwrażliwość na składniki preperatu. Lek jest przeciwwskazany u pacjentówz nadmiarem żelaza ( np. w hemochromatozie, stanach przewlekłej hemolizy), z zaburzeniami procesów wchłaniania żelaza .
Ferrum Lek - działania niepożądane
Rzadko zawroty głowy oraz zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (uczucie pełności w żołądku, dyskomfortu w obrębie jamy brzusznej, zaparcia lub biegunki).
Ferrum Lek - ciąża i karmienie piersią

Badania wpływu żelaza na reprodukcję zwierząt nie wskazują na szkodliwy wpływ produktu leczniczego Ferrum Lek na rozwój zarodka i płodu. Kontrolowane badania u kobiet w ciąży po pierwszym trymestrze nie wykazały żadnych działań niepożądanych na organizm matki i noworodka. Brak dowodów na ryzyko stosowania produktu leczniczego w pierwszym trymestrze ciąży, a szkodliwy wpływ na rozwój płodu jest mało prawdopodobny.

Żelazo przenika do mleka kobiecego, gdzie występuje ono w postaci laktoferyny. Z kompleksu wodorotlenku żelaza z polimaltozą tylko niewielka część żelaza przenika do mleka kobiecego, ale jest mało prawdopodobne, aby powodowało to działania niepożądane u karmionego piersią noworodka. Syrop Ferrum Lek może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem, który ocenia stosunek ryzyka do korzyści z leczenia.

Ferrum Lek - prowadzenie pojazdów

Syrop Ferrum Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ferri hydroxydi polysomaltosum

  Dostępne opakowania
  Ferrum-Lek

  Ferrum-Lek

  roztwór do wstrzykiwań - 50 amp.a 2ml - 0,1 g Fe+++/2ml
  SANDOZ GMBH
  Ferrum Lek

  Ferrum Lek

  syrop - 100 ml - 0,05 g Fe(III)/5ml
  SANDOZ GMBH
  Ferrum Lek

  Ferrum Lek

  tabletki do żucia - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,1 g Fe(III)
  SANDOZ GMBH
  Powiązane artykuły
  Niedokrwistość (anemia) - diagnostyka, typy

  Anemia aplastyczna

  Anemia aplastyczna to choroba, która objawia się produkowaniem przez szpik kostny niewystarczającej ilości czerwonych i białych krwinek, a także płytek krwi. Niedokrwistość aplastyczna może pojawić się u osób w każdym wieku, ale najczęściej jest diagnozowana...

  Hemofilia - objawy, odmiany, rozpoznanie, leczenie

  Zestaw do samodzielnego aplikowania przy hemofilii

  Zestaw do samodzielnego aplikowania przy hemofilii

  Zestaw do samodzielnego aplikowanie przy hemofilii Hemofilia A i B to choroby genetyczne, sprzężone z płcią. Chorobę wywołują zmutowane geny położone na chromosomie X.

  Krew i naczynia krwionośne

  Sztuczna krew nadzieją dla milionów chorych

  Sztuczna krew nadzieją dla milionów chorych

  Brytyjscy naukowcy poinformowali, że już za niecałe 2 lata możemy być świadkami pierwszych transfuzji sztucznej krwi. Czy w niedalekiej przyszłości syntetyczna krew zastąpi tę naturalną, od dawców? Sztuczna krew na wyciągnięcie ręki Prace nad stworzeniem...

  Zaburzenia erekcji

  Co to jest priapizm?

  Priapizm to długotrwały (ponad 4-godzinny), bolesny wzwód członka, niezależny od woli mężczyzny oraz niewynikający z podniecenia seksualnego. Podczas erekcji krew, która napływa do członka, zostaje uwięziona. Dolegliwość ta jest stosunkowo rzadka i może...

  Leki i suplementy

  Leki na nadciśnienie i anemię zostały wycofane z obrotu

  Leki na nadciśnienie i anemię zostały wycofane z obrotu

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju dwa leki: Tezeo HCT oraz CosmoFer. Pierwszy stosowany jest w kardiologii, drugi - w leczeniu anemii. Lek na serce wycofany Tezeo HCT to preparat obniżający ciśnienie i moczopędny,...

  Anemia górników

  Anemia górników (larva migrans cutanea)

  Anemia górników (larva migrans cutanea)

  Zmiany skórne wywołane przez larwę tęgoryjca Ancylostoma brasiliense Anemia zwykle wywołana jest przez larwę tęgoryjca Ancylostoma brasiliense.

  Badanie krwi - zastosowanie, normy, interpretacja

  OB - przebieg badania, normy, interpretacja

  OB, czyli tzw. odczyn Biernackiego jest bardzo prostym i ogólnodostępnym badaniem pozwalającym na ocenę stanu naszego zdrowia. Jednocześnie OB jest niestety mało precyzyjne. Badanie OB polega na oszacowaniu stężenia określonych białek we krwi oraz cech...

  Niedokrwistość - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie, zapobieganie

  Cała prawda na temat anemii (WIDEO)

  Cała prawda na temat anemii (WIDEO)

  Fakty o anemii Anemik może się kojarzyć z bardzo chudą, bladą osobą. Tymczasem tak naprawdę, nie ma żadnej zależności pomiędzy masą ciała a niedokrwistością. Oczywiście, są także przypadki szczupłych anemików. Nie znaczy to jednak, że to anemia wywołała...

  Choroba niedokrwienna serca - przyczyny, objawy, profilaktyka, leczenie

  Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

  Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

  Obraz ultrasonografii wewnątrzwieńcowej Na zielono zaznaczono blaszkę miażdżycową zwężającą światło naczynia.

  Badania

  Kruchość osmotyczna

  Badanie kruchości osmotycznej pozwala wykryć czy krwinki czerwone mają skłonność do rozpadania się. Badanie wykonuje się, aby dowiedzieć się, czy u badanego występuje niedokrwistość hemolityczna lub talasemia. Po pobraniu próbki krwi wykonywany jest test...