Stosowanie kremów Exoderil i Infectoscab na nużeńca
Witam. Czy Exoderil i Infectoscab można stosować na nużeńca ? Mam wspomniane kremy zapisane w leczeniu plus inne specyfiki, ale zapomniałem zapytać lekarza o stosowanie tych dwóch kremów.
Witam. Czy Exoderil i Infectoscab można stosować na nużeńca ? Mam wspomniane kremy zapisane w leczeniu plus inne specyfiki, ale zapomniałem zapytać lekarza o stosowanie tych dwóch kremów.
Dzień dobry, Od jakiegoś czasu walczę z kandydozą na żołędzi. Regulanie stosuję na przemian: Exoderil oraz Chlorchinaldin H. Okresowo Clotrimazol. Całe zaczerwienienie praktycznie schodzi z wyjątkiem obszaru wokół cewki. Czasem jest idealnie a czasem kilka godzin później zaczerwienienie jest straszne. Przeważnie obejmuje obszar wokół cewki do granicy z napletkiem. To ciągle kandydoza czy może szykuje się coś innego?
Witam, U mojej miesięcznej córki pojawiły się na oupie odparzenia. Lekarz neonatolog zapisał maść pośladkową mającą w składzie kwas borny, aerozol sterydowy Dexapolcort i maść przeciwgrzybiczną Exoderil. Wyczytałam w internecie, że kwas borny wg dyrektywy UE jest zakazany do stosowania u ndzieci poniżej 3 r.ż. jako, że jest toksyczny. Natomiast aerozol jest sterydem i chyba także nie jest...
Witam, Można stosować parafinę ciekłą jeśli jest podejrzenie grzybicy penisa? Zacząłem teraz brać tabletki itrax i lekarz dodatkowo zapisał mi właśnie parafinę ciekłą do smarowania dwa razy dziennie. Dodatkowo kazał zaprzestać używania prezerwatyw. Stosowałem już wiele kremów...
Miejscowe leczenie zakażeń grzybiczych skóry, takich jak:
- grzybica skóry i fałdów skórnych, np. grzybica skóry gładkiej, grzybica pachwin (często swędzące, nieregularne, różowo-czerwone, lekko wzniesione plamy, na których obwodzie mogą pojawiać się grudki i pęcherzyki);
- grzybica międzypalcowa (grzybica dłoni, grzybica stóp), objawiająca się najczęściej nadmiernym łuszczeniem się i pękaniem skóry, ze świądem i pieczeniem;
- zakażenie skóry wywołane przez drożdżaki (zakażenie takie zwane jest także kandydozą lub drożdżycą), objawiające się swędzącymi, zaczerwienionymi, często złuszczającymi się plamami, w których otoczeniu mogą powstawać pęcherzyki;
- łupież pstry (plamiste zmiany w kolorze od białego do brązowego, nieregularne, o złuszczającej się powierzchni, występujące głównie na skórze tułowia; zmiany te nie zmieniają barwy pod wpływem słońca).
1 gram kremu zawiera substancję czynną 10 mg naftyfiny chlorowodorku (Naftifini hydrochloridum).
Substancje pomocnicze: alkohol benzylowy (10 mg/g).
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Stosować miejscowo na skórę.
Dorośli
Produkt Exoderil należy nanosić cienką warstwą jeden raz na dobę na zmienioną chorobowo skórę oraz na okolice miejsc zmienionych chorobowo.
Przed zastosowaniem produktu leczniczego skórę należy umyć i wysuszyć.
Ustąpienie objawów zakażenia (takich jak świąd i pieczenie) zwykle następuje szybko. Krem Exoderil należy stosować co najmniej 7 dni.
Lek Exoderil powinno się stosować jeszcze przez 2 tygodnie po ustąpieniu objawów w celu całkowitego wyleczenia choroby. Nieprzestrzeganie tego zalecenia grozi nawrotem zakażenia.
Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, pacjent powinien zwrócić się do lekarza.
Dzieci:
Produktu leczniczego nie stosować u dzieci, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w tej grupie pacjentów.
Należy unikać kontaktu produktu Exoderil z oczami, ustami, błonami śluzowymi i ranami.
Jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry, należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego.
Produkt leczniczy zawiera alkohol cetylowy i alkohol stearylowy, które mogą powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).
W przypadku przedawkowania nasilają się objawy niepożądane (podrażnienie, zaczerwienienie, suchość, pieczenie skóry).
Nadwrażliwość na naftyfinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry: zaczerwienienie, suchość, odczucie pieczenia skóry. Działania te są przemijające i zwykle nie jest konieczne odstawienie produktu.
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania w okresie ciąży lub karmienia piersią. Badania na zwierzętach dotyczące wpływu naftyfiny na rozród nie wykazały zaburzeń płodności, działania embriotoksycznego, teratogennego ani niekorzystnego wpływu na rozwój przed- i pourodzeniowy.
Naftyfinę można stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią tylko w razie zdecydowanej konieczności.
Brak danych.
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
zasypka - 20 g - 100 000 j.m./g
krople doustne - 20 ml - 0,025 g/g
proszek - 10 g - 2 mln.j.m./g
płyn - 100 ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Komentarze