Duspatalin retard

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
kapsułki o przedłużonym uwalnianiu
Dawka
0,2 g
Ilość
30 kaps. (3 blist.po 10 szt.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: BGP PRODUCT B.V.

Pytania do farmaceuty

Przegryzienie leku Duspatalin Retard

Witam Mój syn przypadkowo przegryzł kapsułkę duspatalin retard. Ogólnie ma on poważne problemy z połykaniem leków, więc mam pytanie odnośnie formy przyjmowania tego leku. Czy takie przegryzienie tego leku może być ryzykowne? Czy istnieją jakieś leki o podobnym działaniu które są w bardziej dostępnej formie (rozpuszczalne lub o wiele mniejsze tabletki)? I czy jest możliwość rozdrobnienia kapsułki duspatalin retard na mniejsze dawki i przyjmowanie ich w kilkugodzinnych odstępach?

POKAŻ WIĘCEJ

Duspatalin retard - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Duspatalin retard - opis

Dorośli i dzieci powyżej 10 lat

Objawowe leczenie bólów brzuchawywołanych kurczem mięśni gładkich jelit i zaburzeń czynnościowych jelit związanych z zespołem jelita drażliwego.

Duspatalin retard - skład

1 kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 200 mgmebeweryny chlorowodorku (Mebeverini hydrochloridum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Duspatalin retard - dawkowanie

Lek podaje się doustnie.

Kapsułki należy połykać popijając odpowiednią ilością wody (przynajmniej 100 ml). Nie należy ich rozgryzać ze względu na otoczkę, która ma zapewnić przedłużone uwalnianie (patrz punkt 5.2).

Dorośli i dzieci powyżej 10 lat

Jedna kapsułka 200 mg dwa razy na dobę, rano i wieczorem.

Brak ograniczeń dotyczących czasokresu stosowania.

W przypadku pominięcia jednej lub większej ilości dawek należy zażyć kolejną dawkę o wyznaczonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Duspatalin retard nie jest wskazany do stosowania u dzieci poniżej 3 lat z powodu braku badań klinicznych w tej grupie wiekowej.

Duspatalin retard w dawce 200 mg nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku 3-10 lat z powodu zbyt dużej zawartości substancji czynnej.

Specjalne grupy pacjentów

Nie przeprowadzono badań dotyczących dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku, z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby. Na podstawie dostępnych danych po wprowadzeniu produktu na rynek nie przewiduje się specyficznego ryzyka u pacjentów w podeszłym wieku, z zaburzeniami nerek i (lub) wątroby. Wydaje się, że nie ma konieczności dostosowania dawki u pacjentów w podeszłym wieku, z zaburzeniami nerek i (lub) wątroby.

Duspatalin retard - środki ostrożności

Nieznane.

Duspatalin retard - przedawkowanie

W przypadku przedawkowania teoretycznie może wystąpić pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego. Objawy przedawkowania albo nie występowały, albo były łagodne i zwykle szybko przemijające. Obserwowano objawy ze strony układu nerwowego i (lub) sercowo-naczyniowego. Nieznane jest specyficzne antidotum. Zalecane jest leczenie objawowe. Płukanie żołądka należy rozważyć tylko w przypadku masywnego zatrucia rozpoznanego w ciągu godziny. Postępowanie zmniejszające wchłanianie nie jest konieczne.

Duspatalin retard - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Duspatalin retard - działania niepożądane

Odnotowano następujące działania niepożądane po wprowadzeniu produktu na rynek. Na podstawie dostępnych danych nie można określić częstości ich występowania.

Odnotowano głównie reakcje nadwrażliwości, które nie ograniczały się do występowania na skórze.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy, wysypka.

Zaburzenia układu immunologicznego Nadwrażliwość (reakcje anafilaktyczne).

Duspatalin retard - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Brak wystarczającej liczby danych dotyczących stosowania mebeweryny u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach są niewystarczające w odniesieniu do działania szkodliwego na reprodukcję (patrz punkt 5.3).

Duspatalin retard nie jest zalecany w czasie ciąży.

Laktacja

Nie wiadomo czy mebeweryna lub jej metabolity są wydzielane do mleka kobiet karmiących piersią. Nie wykonano badań na zwierzętach dotyczących wydzielania mebeweryny do mleka. Duspatalin retard nie powinien być stosowany w czasie karmienia piersią.

Płodność

Brak danych klinicznych dotyczących wpływu na płodność mężczyzn lub kobiet. Jednakże badania wykonane na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu produktu Duspatalin retard na płodność (patrz punkt 5.3).

Duspatalin retard - prowadzenie pojazdów

Nie były prowadzone badania określające wpływ produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Doświadczenie po wprowadzeniu produktu na rynek nie wskazuje na szkodliwy wpływ mebeweryny na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Duspatalin retard - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Mebeverini hydrochloridum

  Substancja, która jest spazmolitykiem muskulotropowym. Działa na błonę komórek mięśni gładkich, wywołując ich rozkurczenie, łagodzi ból i zmniejsza zaburzenia czynnościowe jelit. Stosowana jest w bólach brzucha ze skurczem mięśni gładkich jelit oraz zaburzeniach czynnościowych jelit w przebiegu zespołu jelita drażliwego.

  Dostępne opakowania
  Duspatalin retard

  Duspatalin retard

  kapsułki o przedłużonym uwalnianiu - 30 kaps. (3 blist.po 10 szt.) - 0,2 g
  BGP PRODUCT B.V.
  Duspatalin retard

  Duspatalin retard

  kapsułki o przedłużonym uwalnianiu - 30 kaps. (2 x15) - 0,2 g
  BGP PRODUCT B.V.
  Duspatalin retard

  Duspatalin retard

  kapsułki o przedłużonym uwalnianiu - 60 kaps. - 0,2 g
  BGP PRODUCT B.V.
  Powiązane artykuły
  Probiotyki - odkrycie, charakterystyka, działanie, zastosowanie, występowanie

  Probiotyki przy antybiotykoterapii

  Antybiotyki to skuteczne, silnie działające leki, które nie pozostają jednak obojętne dla organizmu. W trakcie ich przyjmowania warto stosować preparaty osłonowe w postaci probiotyków. Jak działają preparaty probiotyczne podczas antybiotykoterapii? Czym...

  Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

  Grypa żołądkowa - etiologia, objawy, powikłania, leczenie

  Grypa żołądkowa - etiologia, objawy, powikłania, leczenie

  Grypa żołądkowa to nieprzyjemne schorzenie zwane również grypą jelitową. Jego leczenie polega jedynie na łagodzeniu objawów. Nie ma bowiem leku, który walczy z wirusem grypy żołądkowej - organizm musi uporać się z nim samodzielnie. W walce z nim ważne...

  Biegunka - przyczyny, rodzaje, leczenie, domowe sposoby

  Jak pozbyć się ostrej biegunki? (WIDEO)

  Jak pozbyć się ostrej biegunki? (WIDEO)

  Ostra biegunka Biegunka to uciążliwy problem, który pojawia się niespodziewanie w różnych okolicznościach, np. w czasie podróży. Dolegliwość częściej dotyczy dzieci i osób w starszym wieku i ustępuje po 2-3 dniach. Biegunka może mieć jednak charakter...

  Biegunka - przyczyny, rodzaje, leczenie, domowe sposoby

  Leczenie biegunki

  Biegunka jest stanem, charakteryzującym się częstym wydalaniem luźnych lub wodnistych stolców. Wraz z utratą wody i składników mineralnych organizm jest narażony na odwodnienie oraz zaburzenia elektrolitowe, dlatego tak ważne jest odpowiednio szybkie...

  Leki i suplementy

  Orsalit na odwodnienie

  Orsalit na odwodnienie

  Orsalit o smaku bananowym Orsalit o smaku bananowym nie tylko szybko nawadnia, ale i pysznie smakuje. Orsalit o smaku malinowym Malinowy smak płynu Orsalit przypadnie do gustu nie tylko dzieciom. Orsalit Płyn Orsalit to lek, który zawsze warto mieć...

  Mukowiscydoza - charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Nowa terapia skojarzona w leczeniu infekcji u pacjentów z mukowiscydozą

  Lek bez recepty stosowany w leczeniu biegunki w połączeniu z minocykliną - antybiotykiem o szerokim spektrum działania może poprawić jakość życia chorych z mukowiscydozą. Antybiotykooporność przy mukowiscydozie Mukowiscydoza jest śmiertelną chorobą...

  Leki i suplementy

  Smecta - charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Smecta - charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Smacta to lek na ból brzucha i na biegunkę szczególnie jeżeli chodzi o dzieci. Smecta sprawdza się również na dolegliwości żołądkowe i związane z przełykiem u osób dorosłych. Jak należy stosować lek smecta? Jakie są przeciwwskazania do przyjmowania tego...

  Newsy - leki i suplementy

  Lek Ircolon Forte ponownie dopuszczony do obrotu

  Lek Ircolon Forte ponownie dopuszczony do obrotu

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny uchylił decyzję z 20.04.2018 roku i przywrócił do obrotu lek Ircolon Forte. Decyzja o wycofaniu leku z obrotu związana była z nieprawidłowym oznakowaniem terminu ważności. Ircolon Forte przywrócony do obrotu Seria leku...

  Normy laboratoryjne

  Kał - rotawirusy

  Badanie kału w kierunku zakażeń rotawirusowych jest podstawową metodą w celu wykrycia rotawirusów, które są jedną z najczęstszych przyczyn biegunek zakaźnych wśród dzieci. Pomimo dużego rozpowszechnienia infekcji rotawirusowych i dość burzliwych objawów...