Diprolene

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
maść
Dawka
0,64 mg/g
Ilość
30 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: MSD POLSKA SP.Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Czerwona plama na skórze penisa po leczeniu liszaja twardzinowego

Witam,przed lad 10 miałem usunięty napletek ponieważ mi się zrobiła stulejka i pękała przy stosunku.Po jakim czasie pojawiły mi się białe plamki pod żołedziem i na żołedziu i udałem się do dermatologa on stwierdził liszaj twardzinowy zanikowy i podjelismy leczenie maściami {protopic 0,01 i diprolene 0,5} na przemian i to pomogło na jakiś czas.teraz na żołedziu pokazła mi się czerwona plama i zastosowaliśmy krem protopic 0,5 lotriderm iaksodermforte}na przemian,ale to nie znika i co mam robić.

Maści ze sterydami

Dziękuję za odpowiedź na poprzednie pytanie od Pana Tomasza Stawskiego. Mam jeszcze prośbę, napisał Pan, że "Najczęściej stosuje się w takim przypadku maści zawierające antybiotyk ze sterydem" - czy może Pan podać jakieś to są maści (te na receptę) oraz "maść lub krem ze sterydem" (te na receptę i bez recepty). Dziękuję. Grzegorz B.

Diprolene - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Diprolene - opis

Produkt leczniczy Diprolene w postaci kremu jest wskazany w leczeniu ostrych i ciężkich zmian zapalnych skóry pochodzenia alergicznego opornych na leczenie innymi kortykosteroidami, ciężkich zmian łuszczycowych oraz innych chorób reagujących na leczenie kortykosteroidami.

Diprolene - skład

1 g kremu zawiera 0,5 mg Betamethasonum (betametazonu) w postaci betametazonu dipropionianu.

Substancje pomocnicze, patrz punkt 6.1.

Diprolene - dawkowanie

Cienką warstwę kremu zwykle nakłada się raz na dobę (zwykle rano) na zmienione chorobowo miejsca, tak aby pokryć całą chorobowo zmienioną powierzchnię skóry. Produkt leczniczy może być stosowany dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

Diprolene - środki ostrożności

Należy przerwać stosowanie preparatu w przypadku wystąpienia podrażnienia lub nadwrażliwości.

W przypadku wystąpienia zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych należy zastosować odpowiednie leczenie. Jeśli leczenie przeciwbakteryjne lub przeciwgrzybicze nie jest skuteczne należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego Diprolene krem do czasu wyleczenia zakażenia.

Kortykosteroidy wchłaniają się przez skórę. Dlatego podczas stosowania produktu leczniczego Diprolene krem mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane charakterystyczne dla kortykosteroidów o działaniu ogólnym (w tym zahamowanie czynności kory nadnerczy), zwłaszcza u niemowląt i dzieci.

Po zastosowaniu produktu leczniczego na dużą powierzchnię ciała zwiększa się ogólnoustrojowe wchłanianie stosowanych miejscowo kortysteroidów.

Należy unikać stosowania produktu leczniczego na dużą powierzchnię skóry, rany, uszkodzoną skórę, w dużych dawkach oraz długotrwałego leczenia produktem. W razie konieczności zastosowania produktu leczniczego w takich przypadkach, należy zachować szczególne środki ostrożności.

Pacjenci długotrwale leczeni lub stosujący produkt leczniczy Diprolene krem na duże powierzchnie ciała powinni być okresowo badani w celu wykluczenia zahamowania czynności osi podwzgórzeprzysadka-kora nadnerczy. W przypadku stwierdzenia zahamowania czynności osi podwzgórzeprzysadka-kora nadnerczy należy rozważyć zaprzestanie stosowania preparatu, zmniejszenie dawki lub zastosowanie innego, słabiej działającego kortykosteroidu.

Unikać stosowania produktu leczniczego pod opatrunkiem okluzyjnym i pieluszką, gdyż mogą one zwiększać przezskórne wchłanianie betametazonu.

Produkt leczniczy nie jest przeznaczony do stosowania w okulistyce.

Należy unikać kontaktu produktu leczniczego z oczami i błonami śluzowymi.

Szczególnie ostrożnie stosować u dzieci, unikać stosowania leku na dużą powierzchnię skóry. U dzieci, ze względu na większy niż u dorosłych stosunek powierzchni do masy ciała, łatwiej niż u dorosłych może dojść do zahamowania czynności osi podwgórze-przysadka-kora nadnerczy oraz wystąpienia objawów niepożądanych charakterystycznych dla kortykosteroidów, w tym zaburzeń wzrostu i rozwoju.

Ostrożnie stosować u pacjentów z łuszczycą, gdyż miejscowe stosowanie kortykosteroidów w łuszczycy może być niebezpieczne, m.in. ze względu na nawrót choroby spowodowany rozwojem tolerancji, ryzyko wystąpienia uogólnionej łuszczycy krostkowej i ogólne działania toksyczne spowodowane zaburzeniem ciągłości skóry.

Ze względu na zawartość glikolu propylenowego produkt może powodować podrażnienie skóry. 4.5. Interakcje z innymi lekami oraz inne rodzaje interakcji

Diprolene - przedawkowanie

Nadmierne lub długotrwałe miejscowe stosowanie kortykosteroidów może doprowadzić do zahamowania czynności osi podwzgórze-przysadka-kora nadnerczy powodując wtórną niedoczynność nadnerczy oraz objawy niepożądane kortykosteroidów, w tym zespół Cushinga.

W przypadku przedawkowania należy zastosować leczenie objawowe. Ostre objawy przedawkowania kortykosteroidów zazwyczaj są prawie całkowicie odwracalne. Jeżeli to konieczne należy wyrównać bilans elektrolitowy. W przypadku przewlekłego zatrucia zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki kortykosteroidów.

Diprolene - przeciwskazania

Nie stosować:

- w nadwrażliwości na substancję czynną dipropionian betametazonu, na inne kortykosteroidy, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,

- w trądziku różowatym,- w trądziku pospolitym,

- zapaleniu skóry wokół ust,

- w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych (opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna) lub grzybiczych skóry,

- na skórę twarzy,

- w świądzie okolicy odbytu i narządów płciowych,- u dzieci do 12 lat.

Diprolene - działania niepożądane

Podczas miejscowego stosowania kortykosteroidów obserwowano następujące działania niepożądane: zaczerwienienie i rumień w miejscu aplikacji, pieczenie, podrażnienie, swędzenie, tworzenie pęcherzyków, zapalenie mieszków włosowych, suchość skóry, nadmierne owłosienie, zmiany trądzikopodobne, odbarwienie skóry, zapalenie skóry wokół ust, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, macerację skóry, wtórne zakażenia, zanik skóry, rozstępy skórne, potówki.

W wyniku wchłaniania substancji czynnej do krwi mogą również wystąpić ogólne działania niepożądane betametazonu, charakterystyczne dla kortykosteroidów.

Ogólne objawy niepożądane występują przede wszystkim w przypadku długotrwałego stosowania produktu leczniczego, stosowania na dużą powierzchnię skóry oraz stosowania u dzieci.

Diprolene - ciąża i karmienie piersią

Brak danych na temat bezpieczeństwa miejscowego stosowania kortykosteroidów u kobiet w ciąży. Produkt leczniczy Diprolene krem można stosować w okresie ciąży tylko wtedy, gdy korzyści wynikające z leczenia przewyższają potencjalne zagrożenie dla matki i płodu, nie należy stosować produktu u kobiet w ciąży w dużych dawkach i przez dłuższy czas.

Nie ustalono, czy miejscowo stosowane kortykosteroidy wchłaniają się przez skórę w takim stopniu, że mogą przenikać do mleka kobiet karmiących piersią. Należy podjąć decyzją o zaprzestaniu karmienia piersią lub stosowania produktu leczniczego, biorąc pod uwagę korzyści leczenia dla matki.

Diprolene - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Diprolene krem nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Betamethasoni dipropionas

  Dostępne opakowania
  Diprolene

  Diprolene

  maść - 30 g - 0,64 mg/g
  MSD POLSKA SP.Z O.O.
  Diprolene

  Diprolene

  krem - 30 g (tuba) - 0,5 mg/g
  MSD POLSKA SP.Z O.O.
  Diprolene

  Diprolene

  maść - 15 g - 0,64 mg/g
  MSD POLSKA SP.Z O.O.
  Diprolene

  Diprolene

  krem - 15 g (tuba) - 0,5 mg/g
  MSD POLSKA SP.Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Alergologia i pulmonologia

  Nowa metoda leczenia zwłóknienia płuc

  Amerykańscy naukowcy wykazali, że wdychanie interferonu-gamma może być skuteczną metodą leczenia idiopatycznego zwłóknienia płuc - przewlekłej i postępującej choroby płuc wywołanej przez nadmierne powstawanie zwłóknień w płucach. Badania nad skutecznością...

  Elektrokoagulacja zmiany moszny

  Zmiany na mosznie

  Zmiany na mosznie

  Zmiany skórne na mosznie Zmiany ulokowane na mosznie pacjenta.

  Choroby wieku podeszłego

  W Trosce o Seniorów

  Dnia 20 stycznia w dzienniku METRO w nakładzie 200 000 egzemplarzy ukazała się specjalna publikacja poświęcona seniorom. Celem projektu „W trosce o seniorów" była szeroka edukacja w zakresie zdrowia seniorów, związana zarówno z konkretnymi schorzeniami...

  Niezbędnik pacjenta

  Zmiany na liście leków refundowanych

  Zmiany na liście leków refundowanych

  Obowiązująca od 1 września br. lista leków refundowanych zostanie znacząco rozszerzona. Ministerstwo Zdrowia na nowy wykaz wpisało m.in. leki stosowane w schizofrenii, a także w terapii nowotworów przewodu pokarmowego czy jajnika. Projekt zmian w wykazie...

  Badania

  Opieka dla seniora pilnie potrzebna? Zapytaj eksperta!

  Opieka dla seniora pilnie potrzebna? Zapytaj eksperta!

  Jesteś opiekunem osoby starszej, wymagającej całodobowej, profesjonalnej opieki, której już nie jesteś w stanie zapewnić? Twój bliski wraca wkrótce ze szpitala i potrzebujesz informacji, jakie są możliwości uzyskania pomocy w ramach NFZ? Szukasz domu...

  Dieta dla seniora

  Preparaty zdrowotne dla osób starszych

  Preparaty zdrowotne dla osób starszych

  Prezent dla seniora Często zastanawiamy się, co można kupić naszym rodzicom lub dziadkom w prezencie świątecznym. Czasem warto przemyśleć zakup odpowiednich preparatów zdrowotnych.