Differin

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel
Dawka
1 mg/g
Ilość
30 g (tuba)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Differin a sposób jego stosowania

Witam, od przyszłego tygodnia będę stosować żel na noc Differin oraz żel na dzień Normaclin, mam pytanie, kiedy stosować krem Differin? czy grozi mi wysuszenie cery lub wysyp albo może Differin powoduje jakieś inne efekty uboczne? Czytałam ulotkę i nie znalazłam informacji w tej kwestii, ale może nie wszystko zostało tam podane. I chciałabym zapytać też o kwestię kosmetyków. Jakich podkładów mam używać podczas przyjmowania takich żeli jak Differin i Normaclin? Czy może być tak, że Differin spowoduje,...

Odpowiada Lek. Tomasz Budlewski Lek. Tomasz Budlewski i 1 inny specjalista

Napięcie i czerwona skóra po stosowaniu maści Differin

Witam, mam pytanie dot. maści differin. Mianowicie przepisał mi ja dermatolog by wygładzić cerę. Stosowałam maść 3 dni i reagowałam na nią dość dobrze (leciutki wysuszenie tylko), czwartego dnia zrobiłam przerwę i gdy obudziłam się rano cała moja twarz była napięta, pojawiły się duże czerwone plamy. Czy differin mógł to wywołać, czy przyczyna jest raczej gdzie indziej? Dodam, że kilka dni przed differinem zrobiłam zabieg mikrodermabrazji,...

POKAŻ WIĘCEJ

Differin - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Differin - opis

Trądzik pospolity (acne vulgaris) – łagodny lub średnio nasilony: trądzik zaskórnikowy (acne comedonica), trądzik grudkowo-krostkowy (acne papulo–pustulosa).

Differin - skład

1 g kremu zawiera 1 mg adapalenu (Adapalenum).

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Differin - dawkowanie

Dawkowanie

Leczenie rozpoczyna się od nakładania małych ilości kremu na skórę, z wyjątkiem okolic oczu i ust oraz fałdów nosowo-policzkowych, 10 – 15 minut po umyciu i osuszeniu skóry ręcznikiem. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.

Jeżeli po trzech miesiącach nie nastąpi wyleczenie, lekarz powinien podjąć decyzję o dalszym stosowaniu produktu.

Dzieci i młodzież

Produktu leczniczego Differin krem nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Sposób podawania

Differin krem należy stosować raz na dobę, najlepiej wieczorem.

Differin - środki ostrożności

Krem Differin jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.

Należy chronić usta, oczy i błony śluzowe przed kontaktem z kremem.

W razie przypadkowego kontaktu z ustami, oczami lub błonami śluzowymi, należy przemyć je dużą ilością wody.

W krótkim czasie po rozpoczęciu leczenia może pojawić się zaczerwienienie, podrażnienie i wysuszenie skóry twarzy. W takich przypadkach należy przerwać leczenie na kilka dni, aż do ustąpienia objawów.

Podczas stosowania produktu leczniczego, na skutek zmniejszenia warstwy rogowej naskórka skóra staje się bardziej wrażliwa na działanie promieniowania ultrafioletowego i stosowanych miejscowo leków lub kosmetyków. Z uwagi na to, podczas leczenia kremem Differin należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV i światło słoneczne (stosując np. nakrycie głowy i filtry ochronne) i nie należy stosować kosmetyków zalecanych do pielęgnacji skóry trądzikowej lub o działaniu ściągającym.

Ze względu na zawartość substancji pomocniczych - parahydroksybenzoesanu metylu i parahydroksybenzoesanu propylu, produkt leczniczy może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Dzieci i młodzież

Produktu leczniczego Differin krem nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Differin - przedawkowanie

Stosowanie produktu w nadmiarze nie przyspiesza i nie polepsza wyniku leczenia, zaś może być przyczyną znacznego zaczerwienienia, złuszczania lub innych objawów podrażnienia skóry. Krem Differin wywołuje objawy toksyczne u myszy i szczurów po doustnym podaniu dawek większych niż 10 g/kg mc. Po przypadkowym, omyłkowym połknięciu produktu należy rozważyć płukanie żołądka.

Differin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Nie stosować:

- w nadwrażliwości na adapalen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego;

- w przypadku ciężkiego trądziku pospolitego lub trądziku obejmującego dużą powierzchnię skóry; - na skórę uszkodzoną, opaloną lub z wypryskiem innym niż trądzikowy; - w okresie ciąży.

Differin - działania niepożądane

Differin może powodować następujące działania niepożądane:

Układy i narządy (MedDRA)

Częstość występowania

Działanie niepożądane

Skóra i tkanka podskórna

Często (≥1/100 do < 1/10)

Sucha skóra, podrażnienie skóry, uczucie pieczenia skóry, rumień

 

Niezbyt często

(≥1/1000 do

< 1/100)

Kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk z podrażnienia, uczucie dyskomfortu skóry, oparzenie słoneczne, świąd, łuszczenie się skóry, trądzik

 

Nieznana*

Ból skóry, obrzęk skóry

Zaburzenia oka

Nieznana*

Podrażnienie powiek, rumień powiek, świąd powiek, obrzęk powiek

*dane uzyskane po wprowadzeniu do obrotu

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,

Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

{aktualny adres, nr telefonu i faksu ww. Departamentu} e-mail: adr@urpl.gov.pl

Differin - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Badania na zwierzętach wykazały toksyczne działanie adapalenu w przypadku podawania dużych dawek doustnie (patrz pkt. 5.3). Badania kliniczne dotyczące miejscowo stosowanego adapalenu u kobiet w ciąży są ograniczone, jednak dostępna niewielka ilość danych nie wskazuje na szkodliwy wpływ leku na przebieg ciąży lub zdrowie płodu we wczesnej ciąży.

Z powodu ograniczonych danych oraz możliwości bardzo ograniczonego przenikania adapalenu do organizmu, produktu Differin nie należy stosować w okresie ciąży. W przypadku zajścia w ciążę leczenie należy przerwać.

Karmienie piersią

Nie przeprowadzono badań dotyczących przenikania adapalenu do mleka zwierząt lub ludzi podczas miejscowego stosowania produktu Differin.

Nie oczekuje się wpływu adapalenu na dziecko karmione piersią, ponieważ po zastosowaniu miejscowym ekspozycja na lek u kobiety karmiącej piersią jest pomijalna.

Differin można stosować u kobiet karmiących piersią.

Aby uniknąć kontaktu dziecka z produktem leczniczym, nie należy nakładać kremu Differin na klatkę piersiową u kobiet karmiących piersią.

Differin - prowadzenie pojazdów

Nie stwierdzono wpływu kremu Differin na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Differin - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Adapalenum

  Dostępne opakowania
  Differin

  Differin

  żel - 30 g (tuba) - 1 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Differin

  Differin

  żel - 15 g - 1 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Differin

  Differin

  krem - 30 g (tuba) - 1 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Differin

  Differin

  krem - 15 g (tuba) - 1 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Rodzaje trądziku

  Trądzik ropowiczy

  Trądzik ropowiczy jest jedną z odmian trądziku pospolitego. W okresie pokwitania każdy człowiek ma mniej lub bardziej nasilone zmiany trądzikowe, które u większości osób w życiu dorosłym samoistnie ustępują. Istnieje twierdzenie, że im wcześniej pojawia...

  Ważny Temat - Pożegnaj niedoskonałości swojej skóry

  Koniec z niedoskonałościami - Dermablend od Vichy

  Koniec z niedoskonałościami - Dermablend od Vichy

  W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązuje się do wyglądu skóry, która powinna być nie tylko piękna, ale i zdrowa. Tymczasem coraz więcej kobiet deklaruje, że stan ich skóry jest dla nich problemem - 92 proc. kobiet twierdzi, że ma problemy...

  Trądzik

  Przyczyny trądziku

  Prawie 80% nastolatków ma problemy z trądzikiem. Najczęściej zmiany trądzikowe znikają samoistnie. Jednak w niektórych przypadkach mogą utrzymywać się przez długi czas lub mieć tendencję do nawrotów. Źródłem problemów z trądzikiem nie jest jedynie wiek,...

  Rodzaje trądziku

  Trądzik skupiony (acne congobata)

  Trądzik skupiony jest najcięższą postacią trądziku pospolitego. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Charakteryzuje się występowaniem wszystkich typów zmian trądzikowych, poczynając od zaskórników, kończąc na ropnych przetokach i bliznach. Trądzik...

  Trądzik

  Trądzik a solarium

  Pierwsze wizyty w solarium powodują, że wygląd cery z trądzikiem poprawia się. Jednak później dochodzi do zdwojonego przez gruczoły łojowe, a zmiany grudkowe przybierają na intensywności. Początkowe skuteczne leczenie trądziku może w efekcie spowodować...

  Trądzik pospolity (acne vulgaris) - charakterystyka, klasyfikacja, przyczyny, objawy, leczenie, rokowanie

  Blizny po trądziku pospolitym

  Blizny i przebarwienia, szczególnie na twarzy, są przykrą pamiątką po przebytym trądziku w wieku młodzieńczym. Ten defekt kosmetyczny jest najbardziej dokuczliwy dla kobiet, które pragną mieć idealnie gładką cerę. Natomiast mężczyźni, na twarzy których...

  Przyczyny trądziku

  Przyczyny trądziku

  Prawie 80% nastolatków ma problemy z trądzikiem. Najczęściej zmiany trądzikowe znikają samoistnie. Jednak w niektórych przypadkach mogą utrzymywać się przez długi czas lub mieć tendencję do nawrotów. Źródłem problemów z trądzikiem nie jest jedynie wiek,...

  Trądzik

  Usuwanie blizn potrądzikowych

  Trądzik pospolity to zmora nie tylko nastolatków. Nawet jeśli wyleczymy trądzik lub po okresie dojrzewania przejdzie sam, często blizny potrądzikowe zostają z nami na lata. Utrudniają codzienne życie, a nawet powodują problemy z kontaktem z ludźmi. Co...