Dexadent

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
maść
Dawka
(0,01g+0,025g+2,5mg)/g
Ilość
5 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: CHEMA-ELEKTROMET SPÓŁDZ.PRACY

Pytania do farmaceuty

Zapalenie a przygotowanie do leczenia kanałowego

Witam! Miałem przygotowany ząb do leczenia kanałowego. Założono mi Dexadent i fleczer. Po tygodniu wystąpiło zapalenie. Stomatolog z poradni stomatologicznej przepisał mi Clindamycin (Kuracja na 6 dni) i kazał zgłosić się do stomatologa prowadzącego. Moja Pani stomatolog może mnie przyjąć dopiero za 2 tygodnie. Czy antybiotykoterapia da mi czas na to aby poczekać te dwa tygodnie? Objawy...

Odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała Lek. dent. Krystyna Pikała i 2 innych specjalistów

Dexadent - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Dexadent - opis

Maść wskazana w leczeniu chorób miazgi zębów oraz tkanek okołowierzchołkowych. Choroby miazgi: próchnica głęboka bez objawów ze strony miazgi, przekrwienie miazgi, ostre częściowe surowicze zapalenie miazgi.

Choroby tkanek okołowierzchołkowych: ostre i przewlekłe zaostrzone.

Dexadent - skład

1 g maści zawiera:

- 10 mg deksametazonuoctanu (Dexamethasoni acetas); - 25 mg (16 500 IU) framycetynysiarczanu (Framycetini sulfas); - 2,5 mg (20 000 IU) polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt. 6.1.

Dexadent - dawkowanie

Maść do stosowania na zęby, do kanału zębowego.

- W stanach zapalnych miazgi: po oczyszczeniu ubytku próchnicowego nanieść narzędziem np. zgłębnikiem lub małym upychadłem kulkowym niewielką ilość maści na dno ubytku i przykryć suchym tamponikiem waty. Ubytek należy szczelnie zamknąć odpowiednim materiałem tymczasowym maksymalnie na 3 do 4 dni tj. do momentu ustąpienia ostrych objawów zapalenia.

- W leczeniu kanałowym: po dokładnym mechanicznym opracowaniu kanału korzeniowego (usunięciu mas martwiczych lub zgorzelinowych, maksymalnym poszerzeniu kanału, przepłukaniu go preparatem przeznaczonym do płukania kanałów korzeniowych i wysuszeniu kanału) wprowadza się maść do kanału igłą Lentulo i zamyka szczelnie na 3 do 4 dni. Dolegliwości bólowe powinny ustąpić po jednokrotnym zastosowaniu preparatu; jeśli dolegliwości nie ustąpiły lub nasiliły się należy powtórzyć opracowanie kanału korzeniowego.

Jednorazowo nie należy stosować większej ilości maści niż uzyskany po wyciśnięciu z tuby pasek o długości 1 cm.

Dexadent - środki ostrożności

Produktu leczniczego nie należy pozostawiać w ubytku na dłużej niż 3 do 4 dni, gdyż może doprowadzić do zwyrodnienia miazgi.

Produktu leczniczego nie należy pozostawiać w kanale na dłużej niż 3 do 4 dni, gdyż może zahamować gojenie się zmian chorobowych w ozębnej.

Dexadent - przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Dexadent - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Nie stosować u dzieci w wieku do 4 lat.

Dexadent - działania niepożądane

W bardzo rzadkich przypadkach, w toku leczenia zębów z chorobami miazgi i próchnicą głęboką, bezpośrednio po nałożeniu maści mogą wystąpić bóle leczonego zęba. Mijają one zwykle po kilkunastu minutach do dwóch godzin. W razie przedłużenia się bólu samoistnego (co w przypadku rozpoznania pulpopatii odwracalnej może świadczyć o błędnej diagnozie) pacjent powinien się zgłosić w celu zastosowania innej metody leczenia.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,

Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych {aktualny adres, nr telefonu i faksu ww. Departamentu} e-mail: adr@urpl.gov.pl

Dexadent - ciąża i karmienie piersią

Brak wystarczających dowodów dotyczących bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w ciąży, chyba że będzie to konieczne, po rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka.

Nie zostało określone bezpieczeństwo stosowania u kobiet karmiących piersią.

Dexadent - prowadzenie pojazdów

Dexadent nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Dexamethasoni, Framycetini, Polymyxini B

  Dostępne opakowania
  Dexadent

  Dexadent

  maść - 5 g - (0,01g+0,025g+2,5mg)/g
  CHEMA-ELEKTROMET SPÓŁDZ.PRACY
  Powiązane artykuły
  Choroby jamy ustnej

  Nieświeży oddech - przyczyny, leczenie

  Nieprzyjemny zapach z ust to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Może być spowodowany wieloma dolegliwościami, być łatwy do usunięcia albo wymagać długotrwałego leczenia. Ludzie cierpiący z powodu nieświeżego oddechu unikają bliskiego kontaktu z innymi,...

  Choroby jamy ustnej

  Nieprzyjemny zapach z ust

  Nieprzyjemny zapach z ust

  Zapach z ust Nieświeży oddech to najczęściej oznaka chorób przyzębia. Czasami jednak przykry zapach może świadczyć o chorobie nerek lub wątroby.

  Choroby jamy ustnej

  Problemy jamy ustnej

  Problemy jamy ustnej

  Bolące zęby Choroby uzębienia nierzadko sprawiają ogromny ból. Niestety bolesność oznacza, że schorzenie jest w zaawansowanym stadium.

  Choroby jamy ustnej

  Diastema - charakterystyka, rodzaje, leczenie, atut czy defekt

  Diastema - charakterystyka, rodzaje, leczenie, atut czy defekt

  Diastema - dla jednych źródło kompleksów, dla innych powód do dumy. Diastema wzbudza skrajne emocje. Georgia May Jagger, Madonna, Vanessa Paradis bez zawstydzenia prezentują swoje uśmiechy ze szczelinami, ale część osób za wszelką cenę chce się ich pozbyć....

  Choroby jamy ustnej

  Stan zapalny dziąseł

  Stan zapalny dziąseł

  Wizyta u dentysty Zapalenie dziąseł należy wyleczyć u stomatologa, inaczej może dojść najpierw do rozchwiania, a potem do utraty zębów.

  Choroby jamy ustnej

  Problemy z dziąsłami

  Problemy z dziąsłami

  Usuwanie płytki nazębnej Dziąsła mogą być w złym stanie z wielu powodów. Jednym z nich jest gromadząca się płytka nazębna.

  Afta - przyczyny, objawy, rodzaje, diagnostyka, leczenie

  Afta - zdjęcia

  Afta - zdjęcia

  Afta w ustach Afty jamy ustnej występują z nawrotami. Pojawiające się częściej niż raz w roku muszą być poddane badaniu lekarskiemu.

  Choroby jamy ustnej

  Wykrzywienie zębów

  Wykrzywienie zębów

  Krzywy zgryz Przyczyną tej nieprawidłowości mogą być zęby zatrzymane. Dlatego nie wolno lekceważyć tego problemu w obrębie jamy ustnej.

  Układ pokarmowy

  Afta - przyczyny, objawy, rodzaje, diagnostyka, leczenie

  Afta - przyczyny, objawy, rodzaje, diagnostyka, leczenie

  Afta to małe i bolesne owrzodzenia jamy ustnej. Mogą pojawić się na podniebieniu miękkim i języku, ale głównie dotyczą miękkiego fałdu skóry stanowiącego połączenie wewnętrznej strony policzków z dziąsłami. Objawem towarzyszącym aftom może być powiększenie...

  Choroby jamy ustnej

  Profilaktyka próchnicy - charakterystyka, skutki, zapobieganie

  Profilaktyka próchnicy u dorosłych **jest tak samo ważna, jak u dzieci. Próchnica to choroba zębów, która szybko i skutecznie je niszczy. **Przyczyna próchnicy to najczęściej brak higieny jamy ustnej. Dlatego też profilaktyka próchnicy zębów powinna obejmować...