Dettol Med d/przemywania ran

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
aerozol na skórę, roztwór
Dawka
0,2 mg/ml
Ilość
100 ml (pojemnik)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: RECKITT BENCKISER (POLAND) S.A.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Dettol Med d/przemywania ran - ulotka preparatu

Dettol Med d/przemywania ran - opis

Do przemywania niewielkich ran w celu ich odkażenia.

Dettol Med d/przemywania ran - skład

1 ml roztworu zawiera 2 mg benzalkoniowego chlorku (Benzalkonii chloridum).

Produkt zawiera substancję pomocniczą glikol propylenowy Ph Eur 2,080% w/w.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Dettol Med d/przemywania ran - dawkowanie

4.2 Dawkowanie i sposób podawania Do stosowania zewnętrznego, na skórę.

Dorośli i dzieci powyżej 12 miesiąca życia

Produkt leczniczy jest przeznaczony wyłącznie do doraźnego stosowania, na niewielką powierzchnię skóry, przez krótki okres. Należy go stosować na świeże niewielkie rany w celu usunięcia bakterii w zakażeniach towarzyszących niewielkim ranom. Produkt leczniczy należy rozpylić tak, aby pokrył całą ranę; w przypadku ponownego otwarcia rany produkt można zastosować ponownie.

Doro śli i dzieci w wieku powyżej 6 lat

Rozpylić jednorazowo pełną dawkę produktu (1-2 rozpylenia, czyli 1 - 2 naciśnięcia dozownika)na ranę i pozostawić na pięć minut. W razie potrzeby, należy usunąć nadmiar roztworu za pomocą czystej chusteczki lub wacika.

D zieci w wieku od 1 do 6 lat

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, przed zastosowaniem produktu leczniczego należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Produkt należy rozpylać jednorazowo (1 rozpylenie, czyli 1 naciśnięcie dozownika) na każde zranienie (można stosować maksymalnie na 4 rany jednocześnie) i pozostawić na pięć minut. W razie potrzeby należy usunąć nadmiar roztworu za pomocą czystej chusteczki lub wacika.

Produkt Dettol Med do przemywania ran należy stosować raz na dobę, maksymalnie przez 3 do 5 dni. Produkt nie jest przeznaczony do ciągłego stosowania.

W przypadku wątpliwości dotyczących działań niepożądanych lub ich nasilenia się, należy skontaktować się z lekarzem.

Tabela

Wielkość powierzchni skóry pokrytej produktem, po rozpyleniu jednorazowej pełnej dawki produktu.

Odległość (cm)

Masa (mg)

Pole powierzchni

(cm2)

Dawka produktu na jednostkę

powierzchni

(mg/cm2)

Dawka benzalkoniowego

chlorku podana na daną powierzchnię (mg)

4

173

13,2

13,1

0,026

6

173

15,1

11,5

0,023

8

173

17,7

9,8

0,020

10

173

19,1

9,1

0,018

12

173

22,4

7,7

0,015

Tabela.

Objętość i masa na jedną aplikację lub 1 ml.

ml na 1 aplikację

mg produktu na 1 aplikację

mg benzalkoniowego chlorku na 1 aplikację

mg benzalkoniowego chlorku w 1 ml produktu

0,1722

172,96

0,3415

1,9837

Ten produkt leczniczy nie jest przeznaczony do stosowania w celu przyspieszenia gojenia się ran.

Nie należy go stosować w celu przyspieszenia gojenia się ran.

Dettol Med d/przemywania ran - środki ostrożności

Dettol Med do przemywania ran jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie należy stosować produktu wokół oczu, w okolicy narządów płciowych, uszu lub ust. Nie należy stosować go na duże powierzchnie skóry, przekraczające 5% całkowitej powierzchni ciała (szacuje się, że 5% powierzchni ciała odpowiada powierzchni niewielkich ran obu kolan i łokci). Nie należy wdychać produktu. W razie przypadkowego kontaktu produktu z okiem, należy przepłukać oko dużą ilością zimnej wody.

Dettol Med do przemywania ran zawiera glikol propylenowy i może powodować podrażnienie skóry.

Benzalkoniowy chlorek może ulec dezaktywacji w przypadku zastosowania go jednocześnie z mydłem lub innymi substancjami powierzchniowo czynnymi.

Dettol Med d/przemywania ran - przedawkowanie

Ze względu na małe wchłanianie benzalkoniowego chlorku do krwi, zarówno po zażyciu doustnym jak i nałożeniu na skórę, prawdopodobieństwo ostrego zatrucia produktem jest bardzo małe. Podobnie małe jest prawdopodobieństwo wystąpienia objawów zatrucia u ludzi, zarówno po zastosowaniu zewnętrznym produktu leczniczego Dettol Med do przemywania ran stosowanego zgodnie z zaleceniami, jak również po przypadkowym jego połknięciu. W razie potrzeby należy usunąć nadmiar produktu za pomocą czystej chusteczki lub wacika.

Dettol Med d/przemywania ran - przeciwwskazania

Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci do 1 roku życia.

Nie należy stosować produktu Dettol Med do przemywania ran w nadwrażliwości na chlorek benzalkoniowy lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.

Dettol Med d/przemywania ran - działania niepożądane

Doświadczenia związane ze stosowaniem produktu leczniczego po jego wprowadzeniu do obrotu nie wskazują na występowanie charakterystycznych dla niego działań niepożądanych. Ograniczają się one do działań niepożądanych typowych dla produktów antyseptycznych przeznaczonych do stosowania miejscowego. Mogą wystąpić dodatkowe działania niepożądane. Z reguły działania niepożądane występujące po zastosowaniu produktów antyseptycznych do użytku zewnętrznego występują bardzo rzadko (< 1/10000).

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

Bardzo rzadko: dystrofia skóry, zapalenie skóry obwodowych części kończyn, zaostrzenie wyprysku, kontaktowe zapalenie skóry, łysienie, wysypka.

Zaburzenia o charakterze ogólnoustrojowym i powikłania związane z drogą podania leku: Bardzo rzadko: (< 1/10,000) objawy przedmiotowe i podmiotowe, świadczące o występowaniu ogólnoustrojowych odczynów alergicznych, w tym wysypki grudkowej, świądu lub wysypki,

Bardzo rzadko: reakcje miejscowe, w tym rozejście się brzegów rany w miejscu nałożenia produktu, podrażnienie skóry, pieczenie skóry, rumień, przebarwienie skóry lub złuszczanie naskórka.

Dettol Med d/przemywania ran - ciąża i karmienie piersią

Brak danych dotyczących chlorku benzalkoniowego u kobiet w ciąży. Wyniki badań na zwierzętach nie wskazują na jakiekolwiek bezpośrednie lub pośrednie szkodliwe działanie produktu leczniczego na ciążę, rozwój i stan zdrowia płodu, poród i rozwój noworodka.

Zagrożenie dla człowieka nie jest znane.

Nie przewiduje się, aby zastosowanie produktu Dettol Med do przemywania ran, w okresie ciąży i karmienia piersią mogło się wiązać z jego szkodliwym działaniem, ponieważ przenika on przez skórę w minimalnych ilościach.

Aby uniknąć spożycia produktu przez dziecko karmione piersią, nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie karmienia piersią.

Dettol Med d/przemywania ran - prowadzenie pojazdów

Dettol Med do przemywania ran, nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Benzalkonii chloridum

  Dostępne opakowania
  Dettol Med d/przemywania ran

  Dettol Med d/przemywania ran

  aerozol na skórę, roztwór - 100 ml (pojemnik) - 0,2 mg/ml
  RECKITT BENCKISER (POLAND) S.A.
  Dettol Med d/przemywania ran

  Dettol Med d/przemywania ran

  aerozol na skórę, roztwór - 10 ml (pojemnik) - 0,2 mg/ml
  RECKITT BENCKISER (POLAND) S.A.