Dalacin

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krem dopochwowy
Dawka
0,02 g/g
Ilość
40 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: PFIZER EUROPE MA EEIG

Pytania do farmaceuty

Odpowiednik leku Dalacin C

Proszę o podanie jakiejś nazwy antybiotyku mającego zastosowanie w takich przypadkach jak antybiotyk Dalacin C ale prosze podać jakiś mniej toksyczny niż Dalacin, którego stosowanie niesie mniejsze ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Opuchlizna twarzy od zęba

Wczoraj mąż zaczął trochę puchnąc od zęba, Wziął dalacin 300mg co 6 godz. niestety dzis 3 grudnia mało co widział na jedno oko,Natychmiast pojechał do gabinetu ,zrobił prześwietlenie i dr rozwiercił kanał ,który 2 m-ce temu był wypełniany, ząb 4 szczęka. Dalej zalecił brac antybiotyk- a ja mam pyt, czy może dołączyć doxycyklinę i metronidazol...

POKAŻ WIĘCEJ

Dalacin - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Dalacin - opis

Krem dopochwowy Dalacin stosuje się w leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy, wywołanego przez wrażliwe drobnoustroje.

Dalacin - skład

5 g kremu (zawartość aplikatora) zawiera 100 mg klindamycyny w postaci klindamycyny fosforanu.

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: glikol propylenowy, alkohol cetostearylowy. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Dalacin - dawkowanie

5 g kremu (100 mg klindamycyny), co odpowiada pojemności jednego aplikatora, raz na dobę, najlepiej przed udaniem się na spoczynek nocny, przez 3 do 7 kolejnych dni.

Sposób podawania

Krem należy stosować dopochwowo za pomocą aplikatora jednorazowego użycia. Przed użyciem należy napełnić aplikator. W pozycji leżącej wprowadzić aplikator głęboko do pochwy, a następnie podać krem przez naciśnięcie tłoka.

Dalacin - środki ostrożności

Stosowanie kremu dopochwowego Dalacin może być przyczyną namnażania w pochwie drobnoustrojów niewrażliwych na klindamycynę, zwłaszcza drożdżaków.

Podawanie klindamycyny, podobnie jak w przypadku innych antybiotyków, wiąże się z ryzykiem wystąpienia biegunki i rzekomobłoniastego zapalenia jelit, mimo, że antybiotyk wchłania się z kremu tylko w minimalnym stopniu.

Jeśli u pacjentki wystąpi ciężka lub uporczywa biegunka, należy natychmiast przerwać stosowanie produktu i wdrożyć odpowiednią diagnostykę oraz leczenie.

Zaleca się, aby podczas stosowania kremu dopochwowego Dalacin pacjentka nie współżyła płciowo ani nie stosowała tamponów dopochwowych lub irygacji pochwy.

Dalacin, krem dopochwowy zawiera składniki, które mogą uszkadzać produkty wytworzone z gumy i lateksu, takie jak krążki dopochwowe czy prezerwatywy, osłabiając ich skuteczność w zapobieganiu ciąży lub ochronie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową w tym AIDS. Dlatego nie zaleca się używania prezerwatyw ani krążków dopochwowych w trakcie stosowania produktu.

Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności kremu dopochwowego Dalacin u dzieci.

Krem dopochwowy Dalacin zawiera glikol propylenowy i alkohol cetostearylowy.

Produkt leczniczy może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Dalacin - przedawkowanie

Klindamycyny fosforan stosowany dopochwowo może wchłaniać się w ilościach powodujących ogólne działania niepożądane klindamycyny (patrz punkty 4.4 i 4.8). W razie przedawkowania zaleca się zastosowanie leczenia objawowego i podtrzymującego czynności życiowe.

Dalacin - przeciwskazania

Nadwrażliwość na klindamycynę, linkomycynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Krem dopochwowy jest przeciwwskazany do stosowania u pacjentek, u których po zastosowaniu antybiotyków występowało zapalenie okrężnicy.

Dalacin - działania niepożądane

Bezpieczeństwo stosowania klindamycyny w postaci kremu dopochwowego oceniono w badaniach klinicznych prowadzonych u kobiet niebędących w ciąży i u kobiet ciężarnych w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Poniższe działania niepożądane zaobserwowano u mniej niż 10% pacjentek.

Częstość występowania działań niepożądanych pogrupowano według następującej klasyfikacji: często (≥1/100 do < 1/10), niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100) i częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Zaburzenia ucha i błędnika Niezbyt często: zawroty głowy.

Zaburzenia endokrynologiczne

Częstość nieznana: nadczynność tarczycy.

Zaburzenia żołądka i jelit

Często: skurcze w obrębie jamy brzusznej.

Niezbyt często: uogólniony ból brzucha, cuchnący oddech (halitoza), biegunka, nudności, wymioty, zaparcia, niestrawność, wzdęcia z oddawaniem gazów.

Częstość nieznana: miejscowy ból brzucha, wzdęcia, zaburzenia żołądka i jelit.

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Częstość nieznana: obrzęk zapalny, uogólniony ból.

Zakażenia i zarażenia pasożytnicze

Często: kandydoza pochwy, zapalenie sromu i pochwy.

Niezbyt często: zapalenie (zakażenie) pochwy, zakażenia dróg moczowych, uogólniona kandydoza, zakażenia grzybicze.

Częstość nieznana: rzęsistkowe zapalenie pochwy, zakażenia bakteryjne, zakażenia górnych dróg oddechowych, kandydoza skóry.

Zaburzenia układu immunologicznego Niezbyt często: reakcje alergiczne.

Badania diagnostyczne

Częstość nieznana: nieprawidłowe wyniki badań mikrobiologicznych.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej Częstość nieznana: ból pleców.

Zaburzenia układu nerwowego

Niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy.

Częstość nieznana: zaburzenia smaku.

Ciąża, połóg i okres okołoporodowy Częstość nieznana: nieprawidłowy poród.

Zaburzenia układu rozrodczego i piersi Często: zaburzenia sromu i pochwy.

Niezbyt często: ból pochwy, upławy.

Częstość nieznana: zaburzenia miesiączkowania, krwotok maciczny, endometrioza, ból miednicy.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Niezbyt często: bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, cukromocz, białkomocz.

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: Niezbyt często: krwawienie z nosa.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Często: świąd (w miejscach innych niż miejsce podania).

Niezbyt często: wysypka, rumień, pokrzywka.

Częstość nieznana: wysypka grudkowo-plamista.

Dalacin - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

W badaniach rozrodczości myszy i szczurów po podskórnym i doustnym podaniu klindamycyny w dawce od 20 mg/kg mc. do 600 mg/kg mc. na dobę nie wykazano zaburzeń płodności ani szkodliwego działania klindamycyny na płód. U jednego szczepu myszy obserwowano rozszczepienie podniebienia; powyższe zjawisko nie występowało u innych szczepów myszy ani innych gatunków, w związku z tym zostało uznane za specyficzne dla danego szczepu.

W badaniach klinicznych z użyciem klindamycyny w postaci kremu dopochwowego, prowadzonych u kobiet w drugim i trzecim trymestrze ciąży systematycznie otrzymujących klindamycynę w postaci kremu dopochwowego, nie zaobserwowano zwiększonej częstości występowania nieprawidłowości. Brak wystarczających danych z badań klinicznych dotyczących stosowania klindamycyny u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. Krem dopochwowy Dalacin można stosować w pierwszym trymestrze ciąży tylko w przypadku wyraźnej konieczności.

Przed zastosowaniem kremu dopochwowego Dalacin u kobiet w ciąży należy rozważyć stosunek ryzyka do ewentualnych korzyści wynikających z użycia produktu przez pacjentkę.

Laktacja

Brak danych dotyczących przenikania klindamycyny do mleka matki podczas stosowania kremu dopochwowego. Wiadomo jednak, że klindamycyna po doustnym lub pozajelitowym podaniu przenika do mleka matki. Należy jednak pamiętać, że po dopochwowym podaniu produktu Dalacin, stężenia klindamycyny w osoczu są około 200-krotnie mniejsze niż po podaniu doustnym lub pozajelitowym. W związku z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych u karmionych niemowląt, należy podjąć decyzję o zaprzestaniu karmienia lub o zaprzestaniu stosowania kremu, biorąc pod uwagę znaczenie stosowania leku u matki.

Dalacin - prowadzenie pojazdów

Nie przeprowadzono badań nad wpływem produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Dalacin - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Clindamycinum phosphas

  Dostępne opakowania
  Dalacin

  Dalacin

  krem dopochwowy - 40 g - 0,02 g/g
  PFIZER EUROPE MA EEIG
  Powiązane artykuły
  Infekcje intymne

  Zakażenia okolic intymnych - co należy o nich wiedzieć?

  Zakażenia okolic intymnych - co należy o nich wiedzieć?

  Bakteryjne zapalenie pochwy i kandydoza to najczęściej zakażenia dróg rodnych występujące u kobiet. Jak je rozpoznać i leczyć? Zakażenia intymne to dość duży problem kobiet. - Niemal co druga pacjentka wśród najczęstszych dolegliwości, z którymi...

  Infekcje intymne

  Fakty i mity o chorobach intymnych

  Fakty i mity o chorobach intymnych

  Wiele jest porad dotyczących zapobiegania infekcjom intymnym. Niestety, część z nich nie jest prawdziwa, i co więcej - może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jakie są najczęstsze fakty i mity na temat infekcji intymnych? Infekcje intymne dotyczą kobiet...

  Kobiece problemy

  Podsumowanie akcji „Testujemy produkty prOVag żel"

  Artykuł sponsorowany Tegoroczne wakacje upłynęły na portalu abcZdrowie.pl pod znakiem troski o zdrowie intymne kobiet. Na przełomie lipca i sierpnia na łamach serwisu prowadzona była bowiem akcja testowania preparatu prOVag żel. Chęć udziału w teście...

  Ginekologia

  Pochwa - przyczyny zapalenia, objawy i rodzaje zapalenia, leczenie

  Zapalenie pochwy należy do najczęstszych problemów ginekologicznych, z którymi zmagają się kobiety na każdym etapie swojego życia. Zapalenie pochwy jest stanem, który pojawia się w chwili zaburzenia prawidłowej równowagi flory bakteryjnej okolic intymnych....

  Infekcje intymne

  Preparaty na upławy

  Wydzielina pochwowa odgrywa istotną rolę w układzie rozrodczym kobiety, ponieważ oczyszcza szyjkę macicy i pochwę z bakterii oraz obumarłych komórek. Tym samym utrzymuje drogi rodne w „odpowiedniej higienie", zmniejszając ryzyko rozwoju infekcji intymnych....

  Kobiece problemy

  Profilaktyka nawracających infekcji intymnych

  Profilaktyka nawracających infekcji intymnych

  Nieprawidłowa wydzielina z pochwy, przykry zapach, ból, świąd i pieczenie okolic intymnych to klasyczne objawy infekcji. Zdiagnozowanie zakażenia i wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwala na pozbycie się uciążliwych dolegliwości, ale nie gwarantuje braku...

  Seks analny - charakterystyka, rodzaje, ryzyko

  Miłość grecka (WIDEO)

  Miłość grecka (WIDEO)

  Seks analny nazywany jest miłością grecką Seks analny jest uprawiany od czasów starożytnych, stąd jego nazwa - miłość grecka. Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj uprawiania miłości. Dla niektórych partnerów seks analny jest formą urozmaicenia...

  Życie intymne

  O czym warto pamiętać uprawiając seks podczas upałów? (WIDEO)

  O czym warto pamiętać uprawiając seks podczas upałów? (WIDEO)

  Wysokie temperatury, piękna pogoda i wakacyjna atmosfera, zachęcają do nawiązywania nowych znajomości, romansów i flirtów. Także stałe pary podczas wakacji, chętniej dążą do zbliżeń. O czym warto pamiętać uprawiając seks podczas upałów? Masz newsa,...

  Pochwa - przyczyny zapalenia, objawy i rodzaje zapalenia, leczenie

  Biała wydzielina z pochwy - infekcje, leczenie

  Pojawienie się białej wydzieliny z pochwy nie jest niczym niepokojącym. Jest to normalny fizjologiczny objaw, który występuje u każdej zdrowiej kobiety.  Jeśli wydzielina z pochwy nie ma nieprzyjemnego zapachu, jest przeźroczysta i bez grudek to nie powinna...