Condyline

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór na skórę
Dawka
5 mg/ml
Ilość
3,5 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: ASTELLAS PHARMA SP. Z O.O.

Condyline - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Leczenie farmakologiczne kłykcin

Witam, byłem u dermatologa który skierował mnie do proktologa. Proktolog zrobił rektoskopie, mam kłykciny odbytu. Odesłał do dermatologa. Ten przepisał lek Posterisan H w czopkach i Posterisan H w maści. Jak się leczy kłykciny. Dodam, że również mam na twarzy i rękach. Tam miałem wymrażane i odpadło. Czy są leki które brane od wewnątrz pomagają? Smarowałem Condyline ale strasznie piecze.

Kłykciny kończyste i stosowanie maści

Witam, Z 2 miesiace temu byłem u urologa i stwierdził że mam kłykciny kończyste przepisał mi Detryomycyne i Condyline. Bralem to przez ponad miesiąc, 3 tyg temu przepisał mi Flucinar maść bo mam za wąski napletek. Stosowałem ją przez ponad tydzien. W czasie tego zauważyłem nowe kłykciny i stosowalem znow condyline przez parę dni, po tym pojawiły się otarcia z dwoch ston nad wezidelkiem, jedno z biala plamka i szczypanie przy oddawaniu moczu. Prosze o pilną pomoc bo jest to dla mnie uciążliwe.

Leczenie nosicielstwa wirusa HPV

Jeśli jestem nosicielką virusa hpv i możliwe, że mój partner też jest nosicielem to jakie leki przecivirusowe mogę stosować, żeby wyleczyć virus( do tej pory 2 op heviranu i condyline). Zaznaczam, ze kłykciny nowe wyrastają może już 8 raz

Powracające kłykciny kończyste pomimo leczenia

Leczę kłykciny w obrębie warg sromowych od kilku miesięcy.Używam już 2 opakowanie condyline i2 heviranu i ciągle pojawiają się nowe.Czy może być tak, że partner z którym współżyłam w trakcie myśląc, że jestem już zdrowa zaraża mnie virusem(żadne zmiany u niego) nie są widoczne

POKAŻ WIĘCEJ

Condyline - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Condyline - opis

4.1 Wskazania do stosowania Kłykciny kończyste

Condyline - skład

1 ml roztworu na skórę zawiera 5 mg podofilotoksyny (Podophyllotoxinum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Condyline - dawkowanie

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego.

Condyline nanosi się na kłykciny za pomocą załączonego aplikatora, a następnie pozostawia do wyschnięcia.

Należy unikać kontaktu preparatu ze zdrową skórą.

Preparat Condyline należy stosować 2 razy na dobę przez 3 kolejne dni. Leczenie można powtarzać co tydzień przez okres nie dłuższy niż 5 kolejnych tygodni.

Condyline - środki ostrożności

Aby uniknąć przypadkowego rozprzestrzenienia się preparatu Condyline na nie zmienioną skórę, po naniesieniu na powierzchnię kłykcin, należy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia. Dotyczy to zwłaszcza kłykcin umiejscowionych pod napletkiem.

Unikać kontaktu preparatu Condyline z oczami, ponieważ powoduje on silne podrażnienie. W przypadku kontaktu preparatu z oczami, należy je starannie przepłukać dużą ilością wody.

Należy unikać stosowania preparatu na rozległe powierzchnie, gdyż może to spowodować wystąpienie ogólnoustrojowych reakcji toksycznych.

Preparat należy stosować wyłącznie na kłykciny kończyste.

Należy unikać kontaktu preparatu ze zdrową skórą i błonami śluzowymi.

Przypadkowy kontakt preparatu Condyline z błoną śluzową lub skórą otaczającą kłykciny może powodować miejscowe podrażnienie i (lub) owrzodzenie. Można temu zapobiec nanosząc na skórę - przed zastosowaniem preparatu - ochronną warstwę obojętnego kremu, wazeliny lub maści cynkowej.

Condyline - przedawkowanie

Po zastosowaniu miejscowym większych dawek preparatu niż zalecane lub stosowaniu go na rozległe powierzchnie, mogą wystąpić ciężkie reakcje miejscowe i ogólnoustrojowe objawy zatrucia.

Po przypadkowym połknięciu preparatu mogą wystąpić ciężkie objawy zatrucia ogólnego, zwłaszcza nudności, wymioty, biegunka, częstoskurcz, niedociśnienie, przyspieszenie oddechu (także niewydolność oddechowa), zaburzenia ze strony centralnego układu nerwowego, takie jak: zawroty głowy, otępienie, śpiączka i neuropatia obwodowa.

Postępowanie lecznicze ma na celu zahamowanie wchłaniania preparatu (sprowokowanie wymiotów i płukanie żołądka niezwłocznie po połknięciu roztworu, przyjęcie węgla aktywowanego i środków przeczyszczających). Następnie stosuje się leczenie objawowe.

Condyline - przeciwwskazania

Nie stosować preparatu:

- w czasie ciąży i karmienia piersią,

- u dzieci,

- jednocześnie z innymi preparatami zawierającymi podofilinę, ze względu na działanie toksyczne,

- w nadwrażliwości na podofilotoksynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Condyline - działania niepożądane

Działania niepożądane wymieniono poniżej, według malejącej częstości występowania:

bardzo często (≥1/10); często (od ≥1/100 do ≤1/10); niezbyt często (od ≥1/1000 do ≤1/100); rzadko (od ≥1/10 000 do ≤1/1000); bardzo rzadko (< 1/10 000), nie znana częstość, nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Bardzo często:

ból, rumień, owrzodzenie powierzchniowe.

Objawy te związane są głównie z działaniem leczniczym preparatu i występują zwykle w drugiej lub trzeciej dobie leczenia, gdy rozpoczyna się martwica kłykciny.

Niezbyt często:

obrzęk, zapalenie żołędzi i napletka u niektórych pacjentów z rozległymi

kłykcinami zlokalizowanymi na wewnętrznej stronie napletka.

Objawy miejscowe można złagodzić, wdrażając na kilka dni leczenie przeciwzapalne, np. kortykosteroidem do stosowania miejscowego.

Condyline - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Preparatu Condyline nie należy stosować w czasie ciąży.

Ze względu na cytostatyczne działanie podofilotoksyny i ogólnoustrojowe wchłanianie substancji czynnej po stosowaniu miejscowym (zwłaszcza podczas leczenia kłykcin zlokalizowanych na dużej powierzchni) preparat może uszkadzać płód.

Laktacja

Preparatu Condyline nie należy stosować w czasie karmienia piersią.

Nie wiadomo, czy podofilina i (lub) jej metabolity przenikają do mleka karmiącej matki. Ze względu na cytostatyczne działanie podofilotoksyny nie można wykluczyć działania leku na niemowlę.

Condyline - prowadzenie pojazdów

Nie ma danych klinicznych. Nie wydaje się jednak prawdopodobne, by stosowanie preparatu Condyline miało wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Condyline - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Podophyllotoxinum

  Dostępne opakowania
  Condyline

  Condyline

  roztwór na skórę - 3,5 ml - 5 mg/ml
  ASTELLAS PHARMA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Antybiotyk - działanie, rodzaje, działania niepożądane, stosowanie

  Amoksycylina - działanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Amoksycylina - działanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Amokscylina to antybiotyk przepisywany na receptę. Działanie Amokscyliny polega głównie na hamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii. Amoksycylina jest rozkładana przez wszystkie bakteryjne β-laktamazy. Jakie są przeciwwskazania do zażywania leku i...

  Leczenie trądziku

  Kapsułka na trądzik

  Trądzik jest chorobą dotykającą setki tysięcy ludzi na całym świecie zarówno mężczyzn, jak i kobiety, młodzież, jak i dorosłych. Przyczyny trądziku Najogólniej mówiąc, główną przyczyną trądziku jest nadmierna produkcja łoju oraz nadmierne rogowacenie...

  Antybiotyk - działanie, rodzaje, działania niepożądane, stosowanie

  Macromax - właściwości, dawkowanie, czas działania, cena i zamienniki

  Macromax - właściwości, dawkowanie, czas działania, cena i zamienniki

  Macromax jest lekiem dostępnym na receptę. Stosuje się go ogólnie w celu leczenia zakażeń bakteryjnych. Macromax polecany jest w szczególności przez dermatologów, pulmonologów i otolaryngologów. Zawiera azytromycynę - substancję czynną należącą do grupy...

  Newsy

  Jak działa e-recepta? Odpowiadamy na najważniejsze pytania

  Jak działa e-recepta? Odpowiadamy na najważniejsze pytania

  Od 8 stycznia 2020 roku we wszystkich placówkach medycznych w kraju tradycyjne recepty papierowe nie będą już wypisywane. Zamiast nich pacjent otrzyma e-receptę. Jak wygląda? Jak ją zrealizować? Jakie są jej zalety? Jak wygląda e-recepta? E-recepty...

  Newsy - leki i suplementy

  Fabrazyme i replagal - leki na chorobę Fabry'ego, będą refundowane

  Fabrazyme i replagal - leki na chorobę Fabry'ego, będą refundowane

  Minister Zdrowi, Łukasz Szumowski, podzielił się na konferencji dobrą wiadomością dla cierpiących na chorobę Fabry'ego. Od 1 września na liście leków refundowanych pojawi się enzymatyczna terapia zastępcza. Refundacji podlegają dwa leki: Fabrazyme i Replagal. Fabrazyme...

  Leki i suplementy

  Cukier jako sposób na zwiększenie skuteczności leków

  Powierzchnie komórek oraz niektórych związków biologicznie czynnych otoczone są związkami cukru, który uczestniczy w komunikacji, podczas odpowiedzi odpornościowej organizmu i w stanach zapalnych. Dlatego niektóre cukry mogą zwiększyć, zmienić lub neutralizować...

  Leki i suplementy

  Azycyna - właściwości, cena, zamienniki

  Azycyna jest lekiem przeciwbakteryjnym, który w swoim składzie zawiera azytromycynę - substancję czynną - odpowiedzialną za walkę bakteriobójczą z wrażliwymi drobnoustrojami. Azycyna to lek na receptę, refundowany w stopniu 50%:50%. Jest zaliczany do...

  Leki i suplementy

  Dostępność leków w aptekach

  Często zdarza się, że chory nie może zrealizować recepty, gdyż farmaceuta zamawia dany lek dopiero, gdy ktoś się po niego zgłasza, co oznacza, że aby móc go wykupić, trzeba ponownie odwiedzić aptekę. W związku z tym problemem Główny Inspektor Farmaceutyczny...